Když se dcera Scotta a Kate Johansenových dostane na vysněnou vysokou školu, je to důvod k oslavě. Dokud však Scott a Kate (Will Ferrell a Amy Poehlerová) nezjistí, že stipendium, se kterým počítali, nevyšlo, a oni jsou až po uši v průšvihu, protože si vzdělání své dcery nemohou dovolit. S pomocí jejich kamaráda a souseda Franka (Jason Mantzoukas) – kterému by taky tučná výplata přišla vhod – se rozhodnou otevřít v jeho domě na předměstí nelegální kasino. Navzdory pochybnostem se kasinu i podnikavé trojici začne velmi dařit a příjmy rychle stoupají, což však nezůstane bez povšimnutí zákeřného starosty města i podsvětí. (HBO Europe)

bigmatko

v priebehu jedného týždňa dve americké komédie. musím konštatovať, že brloh je o niečo menej zlý ako babská jazda. Ferrel je klasicky bláznivý a keby bolo na ňom samotnom tak asi by z toho príbehu vyťažil ešte viac. nápad a dej príbehu sú celkom dobré aj uveriteľné. opäť však ako pomaly už v každej americkej komédií sa musia objaviť drogy a vo väčšine prípadov sa priam glorifikuje účinok marihuany, ktorú tam zjavne hulí každý už od základnej školy. Tak ako v starých Holywoodských filmoch všetci museli fajčiť cigarety, tak v novodobých filmoch musia všetci húliť prípadne šnupať kokain. Asi je to podmienka pre dobrú zábavu a komédiu. Našťastie sa tu účinok drog iba pridružuje v priebehu deja a nie je jeho pôvodcom ako v trápnej babskej jazde, ktorá by sa bez fetu ani nenatočila. Brloh ma humorný základ sám o sebe, nie je úplne trápny a dá sa aj dopozerať do konca. ()

kingik

Will Ferrell se dal na nelegální hazard. V bulváru by to trhl na první stránky, jenže v tomhle případě jde jen o filmovou komedii, která příliš rozruchu nenadělala. Film se nezaplatil, ovšem filmoví rodiče Johansenovi řeší podobný finanční problém, a sice jak zaplatit své dceři studium na vysoké škole. Jedinou možností je začít provozovat nelegální kasino v domě svého nejlepšího kamaráda, aby vydělali na stipendium a kamarád zaplatil zadlužený dům, o nějž se pře se svojí manželkou, která se chce s ním kvůli letité závislosti na hazardu dát rozvést. Peníze se jen posypou, dokud se ruleta nezadrhne a zákeřné okolí nezatne tipec jejich nedovolenému podnikání. Komedie nefrčí na přemrštěné komediální vlně, gagů je určitě oproti jiným "ferrellovským" psím kusům o dobrou polovinu méně. Film má ale rating R a využívá jej k (občasným) rejdům po vzoru Casina s De Nirem, tudíž zde není nouze o krvavé stříkance, což je jedno z nečekaných překvápek filmu. Ústřední nápad je neotřelý, diskutabilní je jeho provedení, kdy velmi okamžité spuštění kasina s jeho solidním vybavením zavání nevěrohodností, nicméně jsme v komedii, takže reálnost se tolik řešit nemusí. Nejhůře na mě působilo obsazení. Ferrell v pohodě, dost ubral na sprostotě, ovšem herecká parta kolem něj nebyla zdaleka tak humorná, jak by měla být. Avizovanou Alexandru Dudáčovou jsem ve filmu přehlédl, Jeremyho Rennera už ne, patrně přivodil svým účinkováním největší šok kritikům, kteří věří v jeho seriozní herectví. Patřil mu zde jen kratší úsek, ke všemu to s ním nedopadne nejlíp, ovšem je záhadou, že na nabídku kývl. Rozpočet komedie byl štědrý, za 40 mega už se dá pořídit solidní film. Vizuálně dobré, řada scén nepostrádala originalitu i drsnější ráz (viz rating R), produkující Ferrell vrazil rozpočet do rukou málo zkušeného režiséra Andrewa J. Cohena, jehož doménou jsou krátkometrážní snímky. Filmu tedy chybí nejen větší porce gagů, kterou Ferrell nahrazuje téměř improvizačními výstupy, ale také kompaktnost, kterou ovšem dorovnává dějový spád událostí a bláznivé blbnutí až do závěrečných titulek. 7/10 ()

P1tr

Willa Ferrella mám rád, stejně tak i spoustu dalších komiků přítomných v The House, proto má očekávání byla celkem velká i po negativních ohlasech ze zámoří. Bohužel se jejich názory potvrdily a musím se smutkem konstatovat, že tato komedie, která měla na startu všechny předpoklady uspět selhala. Herci se snaží, ale ani oni nedokáží zachránit nenápaditý a líný scénář, na základě kterého vzinkl film bez výraznější tváře a humoru, který propluje vaším přehrávačem tak nenápadně, že si skoro ani nevšimnete, že jste ho viděli. Obrovská škoda a nevyužitý potenciál. ()

mr.twizta

Ja se vlastne zdejsimu nizkemu hodnoceni ani nevidi. The House je totiz shlukem dosti specifickych komedialnich praktik, ktere pravdepodobne nasinci nebudou prilis po chuti. Will Ferrell je sam o sobe sveraz a ac posledni dobou komedialne spise tape, tady po dlouhe dobe nasel tu spravnou polohu nevypocitatelneho blbecka, ktery se prilezitostne meni ve sve reznicke alter ego. Amy Pohler mu sekunduje svym poloafektovanym ksichtenim (ne, nejsem fanousek), ale film si pro sebe stejne krade Zouks, ktery konecne dostava dostatny prostor na to, aby projevil svoje zvirectvi. Hracske doupe pak jako celek u me sbira plusove body predevsim tim, do jak absurdnich vysin (nebo spis hloubek?) sroubuje celou zapletku a ze se proste neboji jit az na dren pitomosti. Zaverecne moralni ponauceni samozrejme nemuze chybet, ale je podavano s notnou posypkou hovadin. Zkratka a dobre, pro mnohe plevel, ale pro me skvela komedie s prijemnou stopazi a kupou sympaticky debilnich forku. ()

Slasher

Myslím, že sám motiv vydělat statisíce $ dcerce na výšku je tak tvrdě američanský, že to půlku čechů předem otráví, každopádně já se celkem bavil. Další typická "ferrellovka", ničím světoborná, zábavná ale herecky, většina humoru funguje a scény jako rodičovský fight club, nebo vymáhání dluhů jsem i upřímně prosmál. V rámci těhle komedií žádný průser, na oddych a bez ultra nároků to klidně pouštějte. Říkám si ale, že bych od Willa bral už zase i něco víc ambiciózní. Nikdo z vás mi nevymluví, že je to jeden z největších bohů americký komedie posledních dvou dekád. A sem konečně se STEP BROTHERS 2 (!) ()

• Jedným z výkonných producentov filmu je minister financií USA Steven Mnuchin. (megajalec)
  • Cameo mala mať vo filme aj Mariah Carey, ale jej scéna nebola sfilmovaná. Carey vraj meškala na natáčanie štyri hodiny, tak Will Ferrell odmietol scénu natočiť. (megajalec)