Když se dcera Scotta a Kate Johansenových dostane na vysněnou vysokou školu, je to důvod k oslavě. Dokud však Scott a Kate (Will Ferrell a Amy Poehlerová) nezjistí, že stipendium, se kterým počítali, nevyšlo, a oni jsou až po uši v průšvihu, protože si vzdělání své dcery nemohou dovolit. S pomocí jejich kamaráda a souseda Franka (Jason Mantzoukas) – kterému by taky tučná výplata přišla vhod – se rozhodnou otevřít v jeho domě na předměstí nelegální kasino. Navzdory pochybnostem se kasinu i podnikavé trojici začne velmi dařit a příjmy rychle stoupají, což však nezůstane bez povšimnutí zákeřného starosty města i podsvětí. (HBO Europe)

Axxym

Já upřímně moc dobře nerozumím tomu, co komunita na ČSFD považuje za vtipné. Snažili jsme se mrknout se na nějakou odlehčenou komedii a asi tři jsme museli po půl hodině vypnout, protože to bylo debilní a nudné (a přesto měly tady na ČSFD hodnocení kolem 70% - btw jedna z nich byla Proč on? od autora legendární série Fotr je lotr - co je na ní vtipné, to fakt nevím).Shodou náhod jsem během jednoho víkendu viděl hned tři komedie od autorského dua Cohen - O'Brien, kteří mají kromě Brlohu na svědomí i Sousedi a Sousedi 2. Všechny mají hodnocení kolem 55% a u všech jsem se opravdu upřímně zasmál - ano, místy je to pubertální humor, místy trochu trapný, ale jsou tam i dobré fóry. A hlavně - je to nápadité, je to zábavné a je to vtipné! Musím souhlasit s komentáři některých ostatních zde - nevím o co vám jde. Kdybyste viděli nějakou pseudointelektuální melodramatickou komedii o tom, jak někdo má rakovinu a jaké vtipné situace z toho v jeho životě vyplývají, tak byste si chrochtali blahem, jakou to má hloubku. Hovno to má. Lidi mají rakovinu a umírají na ni, ale hloubka za tím není, vtipné to taky není. Někdy prostě stačí zatlačit nos trochu dolů a upřímně se zasmát nějaký blbosti, která má myšlenku, spád a vtip. Ale za to by nás Mirka Spáčilová nepochválila. ()

Anderton

Brloh je zase ten typ spotrebnej komédie, kde cítite, že nápad je fajn, že tvorcovia by mali aj nápady, ale že proste trh žiaden poriadny odvaz nepripustí a že sa museli držať pri zemi, resp. pri prvoplánových fórikoch. Je to o štyridsiatnikoch a ich akomsi druhom životnom dychu, kedy dcérenka konečne vypadne na vyšku, ale z niečoho to treba zaplatiť. Ferrell utiahne všeličo, ale je vážne škoda, že Rennerova účasť je čisto epizodická, jeho face do úlohy gangstra v bláznivej komédii zapadne. Možno je 40% trochu prísnych, ale mňa osobne viac mrzí, keď nie je využitý potenciál, ako keď žiaden vo filme necítim. Tu som mal pocit, že po dvoch scénach bola nakrútená ešte tretia, najvtipnejšia, ale bola producentom vystrihnutá, pretože bola cez čiaru. Inak ide o záležitosť mierenú na americké publikum a to aj špecifické a prečo zrovna toto sa z bohatej Ferrellovej tvorby dostáva do našich kín, nevedia snáď ani distribútori. 50% a oproti minulotýždňovej Babskej jazde u mňa o triedu vyššie. ()

bigmatko

v priebehu jedného týždňa dve americké komédie. musím konštatovať, že brloh je o niečo menej zlý ako babská jazda. Ferrel je klasicky bláznivý a keby bolo na ňom samotnom tak asi by z toho príbehu vyťažil ešte viac. nápad a dej príbehu sú celkom dobré aj uveriteľné. opäť však ako pomaly už v každej americkej komédií sa musia objaviť drogy a vo väčšine prípadov sa priam glorifikuje účinok marihuany, ktorú tam zjavne hulí každý už od základnej školy. Tak ako v starých Holywoodských filmoch všetci museli fajčiť cigarety, tak v novodobých filmoch musia všetci húliť prípadne šnupať kokain. Asi je to podmienka pre dobrú zábavu a komédiu. Našťastie sa tu účinok drog iba pridružuje v priebehu deja a nie je jeho pôvodcom ako v trápnej babskej jazde, ktorá by sa bez fetu ani nenatočila. Brloh ma humorný základ sám o sebe, nie je úplne trápny a dá sa aj dopozerať do konca. ()

B!shop

No pribeh sam o sobe neni nic extra komplikovanyho, ale jako zaklad pro typickou Ferrellovskou komedii bohate staci. Cim se tenhle film vymyka z prumeru je Rkova pristupnost, kterou tezi fakt do mrte. Hlavni hrdinove se tak chovaj jako psychopati, ktery neustale fuckujou, vyhrozujou lidem, dojde i na nejaky ty usekany koncetiny a celkove se s tim film moc nesere. Navic tu chybi jakykoliv poucovani a podobny veci, kdy by postavy meli za svy spatny chovani zaplatit, tady vsem vsechno projde, nikdo se nepouci a je to fakt prijemna zmena. Navic diky naprosto dostacujici delce 80 minut film skvele odsejpa, Ferrell i Poehler jsou skvely a nektery fory jsou zabijacky. Sice se nekona zadna komedie roku, ale rozhodne hodne zabavna zalezitost. ()

iXtr3m3

Ďalšia uletená jazda s bláznom Willom Ferellom. S týmto maníkom človek nikdy nevie, čo má čakať, vždy ale práve to nečakané... :) Žiadna korektnosť, žiadne pretvárky, žiadne sladké rečičky, či životné múdra, ale vydrbábanie s každým a za každých okolností a akýmkoľvek spôsobom. A R-ko tomu ešte pomohlo. Skvelé. :) ()

• Sfilmovaných bolo množstvo scén, ktoré sa napokon ani neocitli v samotnom filme. Jednou z nich je napríklad aj scéna s Alexandrou Daddario. (megajalec)
  • Při pronásledování policistou v závěru filmu zazní v jedné scéně znělka z filmu Terminátor (1984). (Nathaniell)