Hned na úvod napíšu, že Baye nemam vůbec rád, takže jsem čekal další totální sračku. O to víc mě překvapilo zhruba úvodních 45 minut, protože jsem měl strach, že budu muset tomu šaškovi dát minimálně tak 4 hvězdičky. Začátek mi sice připadal trochu přehnanej na to, že se film má odehrávat v roce 2019, ale potom se začalo všechno vysvětlovat a ukázalo se, že film má snad dokonce i nějakou myšlenku (u Bayova filmu věc nevídaná). Potom ovšem začala Bayova exhibice ve stylu čim větší výbuch, tim lepší film. Hlavní dvojice snad v každym záběru uniká jistý smrti a do toho se občas připlete nějakej ten pokus o vtip nebo nějaký "moudro". Ke konci už mi teda připadalo k smíchu úplně všechno, ale musim uznat, že celkově se mi Ostrov docela líbil a pro mě je to jednoznačně nejlepší Bayův film. Ale to nemyslim jako nějakou velkou lichotku, protože Bay jinak natočil samý sračky. Pro mě je Ostrov film se zajímavym námětem, kterej ovšem tak od poloviny ustupuje do pozadí, aby mohly vyniknout všechny ty exploze, zběsilý honičky, střílení, skákání a padání z mrakodrapu. Škoda, že film neni spíš třeba v duchu Uprchlíka, ale co chtít od Baye...(31.1.2007)

"Hlavu hore." No dočerta, Bay, ty si ale fakt riadny Satan! Nie každý dokáže skĺbiť bombastickú akciu (koľajnice, lietajúce naprieč preplnenou cestnou premávkou) s psychológiou (právo na vlastné rozhodnutie). Nielen na katastrofálny komerčný neúspech filmu (ktorý takmer zruinoval štúdio DreamWorks) je OSTROV jedno z najpríjemnejších prekvapení roku 2005 s pôvabnými hereckými výkonmi podporných (Buscemi, Bean, Hounsou) a titulných postáv: Scarlett Johanssonová je kus krásnej mladej dámy a Škót Ewan je z tých, ktorí nie sú klasickými krásavcami, ale vo svojej koži sa cítia dobre a to je na nich vidieť; charizmou ten chalanisko hádže z kopy na kopu, ako keby to bolo seno. Obaja sa vyvíjajú: na začiatku sú hlúpi, takmer až smiešni. Na konci schopní prijať neradostné rozhodnutie so všetkým rizikom, s tým súvisiacim. OSTROV je môj druhý (po SKALE) najobľúbenejší Bayov film, nasledujú BAD BOYS II a potom už nič. Kino Považan 2005(30.10.2005)

Soundtrack Steve Jablonsky: 1. The Island Awaits You ,2. Where Do Those Tubes Go ,3. Sector 6 ,4. Starkweather ,5. Agnate Ukuleles ,6. You Have a Special Purpose In Life ,7. Mass Vehicular Carnage ,8. Renovation ,9. I'm Not Ready to Die ,10. This Tongue Thing's Amazing ,11. Mass Winnings ,12. The Craziest Mess I've Ever Seen ,13. Send in the Clones ,14. My Name is Lincoln ,15. Blow - The Prom Kings ,(15.5.2011)

Všechna čest, musím uznat, že tenhle snímek se mi líbí čím dál více. Michael Bay na to šlape již od začátku, kde se mu podařilo chytnou mě při úvodních titulkách chytlavým songem a příjemným obrazovným doprovodem a nepustil až do konce. Brilantní práci s filtry a hudbou ale není zřejmě nutno připomínat, neboť tyto dva prvky, jsou algou a omegou pro většinu Bayových filmů. Island je primitivní a velmi laciný, ale je třeba uznat, že funguje a dokáze zabavit. Akčním scénám nechybí schopnost strhnout, i když jistě nejsou tak kvalitní jako v příbuzném I, Robot. Island však dokáže zaujmout více prvky... Tím prvním je samotná vize budoucnosti, která působí velmi uvěřitelným dojmem, neboť se jí daří neskutečným dojmem pojit současné prvky s hi-tech novinkami, což dává efekt přirozeného vývoje, divák se tak může ve vzdálené budoucnosti cítit jako doma a dá se říct, že jej zbytečné inovativní prvky nevytahují z centra dění. Dále se tvůrcům daří diváka si omotat kolem prstu postupným přerodem, kdy zpočátku se zdá vše v pořádku a perfektně fungující, ale spolu s otázkami hlavního hrdiny nás začnou nahlodávat pochybnosti... Když se ale zaměříme na samotný scénář, je třeba bez jediné pochybnosti uznat, že Island funguje tak dobře hlavně díky perfektní režii, která snímku dodala spoustu pozlátka... Na scénář doplatila třeba i nevýrazná postava Seana Beana, který ovšem předvádí herecký koncert a strhuje na sebe to minimum prostoru, které má. Vysoce efektivní podívaná s příjemnou zápletkou mi dala všechno co jsem chtěl, jistě, mohlo by to být lepší, zejména v druhé polovině, která se až přiliš nechává pohltit již viděným. Jsem nadšen a potěšen... Škoda jen že tvůrci nepřišli s nějakým černějším koncem, ale ty se vlastně nenosí, že?(26.6.2008)

Rozpočet $126miliónovTržby USA $35,818,913Tržby Celosvetovo $162,949,164║ Režisér Michael Bay je ako odchovanec gigantického producenta Jerryho Bruckheimera, doteraz živený len na letných blockbastrov a v tomto prípade to nie je ináč aj keď tento film je konečne už skôr zo strany Baya prezretejší a nie vyznievajúci fatálnymi hláškami alebo efektamy naprázdno do vzduchu. Od výbornej nadupanej akčnej Skaly(1996) natočil filmy ako Armageddon, Pearl Harbor - tie sa ako tak dali ale ozaj len čisto ako popcornovky ale po Bad Boys II to už bola rana pod pás, a v mojich očiach bol už len ako rutinér živiaci sa na trápnych filmoch. Až prišla veľká zmena a to odchod od Bruckheimera (Buena Vista) k Spielbergovi teda DreamWorks a spravil dobre aj keď sa film Ostrov nestal plnohodnotný letný hit , ja som to tiež riskol a zúčastnil sa na ňom v kine a spravil som "Tak dobre , ako sa len dá!" , prekvapenie nasledovalo až po viacerých vzhliadnutiach toto strhujúce filmové divadielko už z hlavy nikdy nedostanem, uchvátilo ma a to som ho po 1. pozretí hodnotil "len" na 80%! Ja tento film beriem ako geniálnu sci-fi s výborným príbehom doplneným kvalitnou režisérskou obratnosťou, Bay je jednoducho vizuálny talent , v porovnaní režisérskom ho môžem radiť len medzi takých blockbástrových titánov ako sú Cameron a Spielberg, aj keď toho ešte toľko nepreskákal ale verím že odteraz bude jeho kariéra len napredovať. _Obsadenie je famózne, na projekte sa zúčastnilo veľa zvučných mien ale hlavnými ťahúňmi sa stávajú Ewan McGregor a Scarlett Johansson - ladí im to, pekný párik, popri tom im výborne ako náprotivok sekunduje "charizmatický" Djimon Hounsou jeho pohľad je taký ukľudňujúci aj keď hrá záporáka, Sean Bean je tiež fajn aj keď mal už lepšie herecké výstupy, ďalej z tých známych a Bayovích obľúbených sa ti mihnú aj Steve Buscemi a Michael Clarke-Duncan. A na koniec nesmiem opomenúť meno skladateľa ako Steve Jablonsky ten stvoril k filmu nadpozemskú melódiu a hudbu, ktorá filmu dotvára iný rozmer a výborne dotvárajúcu pompéznosť zbesilých scén, hlavne v miestach keď dej popúšta na príbehovej uzde a nabehne do nervydrásajúcej akčnej jazdy, čo sa z našej strany sleduje bez dychu. /videl v kine 2x: 100%/(18.1.2008)

• - Hned po první honičce můžete vidět auto Lexus Concept. To bylo použito už při natáčení Minority Report. (cariada)

• - V průběhu 99. minuty má stíhané auto obě dveře zavřené, avšak v záběrech předcházajících i následujících má pravé dveře otevřené. (Terva)

• - Auto, kterým jedou Lincoln Six Echo (Ewan McGregor) a Tom Lincoln (Ewan McGregor), je concept Cadillac Cien z roku 2002.Tmavomodrý kamion jedoucí po dálnici je Mack Pinnacle, který byl ale upraven do futuristické podoby. Naproti tomu v krátkém filmu u Toma doma vystupuje Tom z Ferrari 250 GT Berlinetta (1961). (Steewe)