Reklama

Reklama

Ostrov

  • USA The Island (více)
Trailer 1
USA, 2005, 136 min

VOD (1)

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 311)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Caspian Tredwell-Owen .. Znáte to, i mistr tesař se utne .. a Bay tadyhle tnul mimo a ne poprvé. Když bych se měl pozastavit nad tím, proč byl film propadák, nenapadá mě jednoznačná odpověď. Možná proto, že trailer už sám o sobě prozrazoval téměř vše podstatné z děje. A když k tomu potom první diváci přidali fakt, že jinak skvělý režisér akčních scén už velmi okatě vykrádá sám sebe, na průšvih je zaděláno. Něco obdobného zažil také M. Night Shyamalan s jeho Vesnicí. Má to všechny potřebné ingredience, ale stále ze stejné vody, tj. prověřených postupů apod. se vařit ten nejchutnější pokrm prostě nedá. Nejhorší Bayovina to ovšem není! Dost pomáhají herci, ústřední duo Scarlett Johansson a Ewan McGregor je skvělé a spousta vedlejších postav a záporáku je taktéž výborně obsazená. Navíc sci-fi námět s příchutí klonování je velmi dobrý, jen některé scénáristické kličky a chyby zejména v pozdější fázi filmu zamrzí. 75%. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je Ostrov hodně kvalitní sci-fi které pobaví svojí akcí, zaujme svým příběhem a překvapí samotnými herci, ale na druhou stranu tento film obsahuje cosi v sobě, co nedokáže tolik nadchnout, tolik zaujmout a tolik donutit diváky se na film dívat, což je určitě škoda. Díky tomu si film také na sebe nedokázal vydělat, protože ačkoliv to v kinech bylo avizované dost, na to nakonec nikdo nepřišel. Film, u kterého to skutečně nechápu a je to docela škoda. Sám o sobě je totiž hodně zajímavý a hodně funkční a určitě by se mohl srovnávat kvalitně třeba i s Minority Report. Škoda jen, že tenhle tak trošku paradox musel odsrat právě tenhle film, protože v Hollywoodu si pak plno lidí rozmyslí, jestli jít v budoucnu do sci-fi nebo ne, a přitom se na ně tak hezky kouká. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Pokud bych to měl brát vážně, bylo by to složitější, ale jako další fetišistický Bayův popcorn to funguje spolehlivě a není co vytknout, jsem opět na vrcholu blaha. Ale aby bylo o čem psát, berme to tedy vážně. Ten film je v podstatě jeden velký second hand. Motivy z kultovní polské SEXMISE se tu potkávají s motivy z MATRIXU, strhující automobilová honička je variací honičky v druhých MIZERECH (která je zase okopírovaná z Eastwoodova ZELENÁČE), bílý vizuál připomene Lucasovo THX a Sean Bean má za sebou už tolik padouchů, že jeho úloha v příběhu je každému jasná v momentě, kdy se zjeví na plátně. Problematika klonování a jeho zneužití mi osobně nepřijde nijak zvlášť palčivá, aby se o ní musely točit podobné hysterické eposy (vražda matky poté co porodí dítě, plynové komory) a žánr sci-fi nebyl tímto filmem posunut ani o píď. Trestuhodné bylo rovněž vyzrazení překvapivého (asi jak pro koho) zvratu v půli filmu už v trajleru, bez kterého by ale zase tvůrci nemohli strčit do trajleru všechny ty úžasné záběry z výše zmíněné honičky. Přesto všechno jde ale o tradičně nadstandartně zábavný a vymazlený Bayův kousek, který ani vzdor pro Baye typickému nastavovanému konci nenudí, právě naopak. Herci jsou výborní, velmi se mi líbil nápad dospělých postav s intelektem puberťáků, který mohl být ještě víc zdůrazněn. Ačkoliv je akce podobně jako u Bayova PEARL HARBORU soustředěna až do druhé poloviny filmu, je jí stále dost a je na dostatečně vysoké úrovni, aby bylo shlédnutí OSTROVA pro každého fanouška akčních filmů povinností. Když se ale tak na ten film dívám, vzdor jeho nepopiratelným popcornovým kvalitám se jeho komerčnímu propadu nijak zvlášť nedivím. Bay zkrátka není Spielberg (porovnávám teď slovutnost obou pánů) a Ewan McGregor a Scarlett Johansson nejsou Tom Cruise. A dokonce tu ani neútočí emzáci na zem, jen tu utíkají nějací blbí kloni. Jak si někdo mohl myslet, že se na to lidi pohrnou? ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Michael Bay má rozhodně svůj styl. Že je to styl za vším tím efektním pozlátkem a ještě efektněji (nebo lépe řečeno zběsileji) sestříhanými honičkami obsahově prázdný jako makovice Paris Hiltonové, to je věc jiná, ale rozhodně sehrává v zážitku z Ostrova svoji roli. Naštěstí pro Baye, který, abych mu nekřivdil, rozhodně není netalentovaná troska nebo komická figurka jako třeba Uwe Boll, je jeho věhlas takový, že mu do filmu nakráčí hejno kvalitních herců Ewanem McGregorem počínaje a roztomilým nosíkem Scarlett Johanssonové konče. A tyhle osobnosti mají dost soudnosti, aby nepřehrávaly a když, tak vtipně (viz první Mizerové). Ano, Ostrov si nepochybně hraje na něco většího a hlubšího než ve skutečnosti je (myšlenka práva na život je tu jen čímsi o maličko víc než spinpointem) a v podstatě nepřináší ani to známé, ale nikým neviděné zblo (co to vlastně je???) originality, ale nějakým způsobem to zase jakž takž funguje, a to po celé ty dvě hodiny. Nezodpověděl bych si před sebou, kdybych Ostrov nehodil do červeného, ale pro ty kopance ve scénáři to rozhodně nebude víc než 70%ní hodnocení. Od Michaela Baye se sice propracovaného scénáře asi nikdy nedočkáme, ale to není omluva. PS: Ten člun chci...na Scarlett netrvám:) ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězdička za trojici výborných herců (Bean, McGregor, Johansson) a ta druhá poskládaná ze čtvrthvězd za námět, kameru, efekty a hudbu. Kulisy a výprava mi většinou připadaly, jako bych už něco podobného viděla v dřívějších filmech (Matrix, 2001: Vesmírná Odyssea,...). Ano, Michael Bay umí točit dobré akční scény a pokud si zrovna nehraje na to, že řeší nějaký obrovský morální problém, tak to beru. Jenže tenhle film si hraje na něco, čím opravdu není - totiž na inteligentní sci-fi. Přitom jde ale jenom bezduchý akčňák nasazený na rádoby intelektuální příběh, který se ztrácí v tuně nelogičností a obrovských výbuchů. ()

Galerie (128)

Zajímavosti (38)

  • Při automobilové honičce byla zničena velmi drahá kamera. (cariada)
  • Futuristická tlačítka, kterými v komplexu otevírají dveře, jsou ve skutečnosti ovladače hlasitosti pro počítače Mac. Konkrétně jde o Griffin PowerMate USB Volume Control. (don corleone)
  • Lod, která patří Tomu Lincolnovi (Ewan McGregor), je 36m dlouhá jachta 118 WallyPower, která dosahuje rychlosti až 110 km/h. Vyrobila ji firma Wally Yachts. (Steewe)

Související novinky

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)

Reklama

Reklama