"Znáš ty situace, kdy opravdu něco hodně chceš... a zavřeš oči a moc si to přeješ? Tak Bůh je ten, co tě ignoruje." Já tedy s uvedeným tvrzením nesouhlasím, protože mě Bůh vždycky splnil všechna má přání, ale připadá mi vtipné, že u někoho to nefunguje. Tím někým je samozřejmě vtipálek McCord, který mě hodně bavil při seznamování klonů s pánskými časopisy, sexem a nevhodností svěřování kreditních karet do ženských rukou. Oba klony mě také bavily a jeden z nich se mi dokonce i líbil. Nechci nikoho napínat - byla to Jordan Two-Delta. Kdyby mě panictví zbavila zrovna ona, tak bych si to možná i pamatoval. No nic, mě prostě zápletka Ostrova zaujala, jisté napětí jsem pocítil, zasmál jsem se, zamiloval jsem se, přežil jsem pár výbuchů a dokonce jsem přitom nepoškodil žádný svůj orgán. Teď si pro něj může budoucí majitel klidně přijít, ale bez boje mu kyčelní kloub, rohovku ani játro nedám.(13.2.2017)

Je to skoro na pět hvězdiček, ale bohužel námět sám o sobě není zcela původní, resp. čerpá nápady z řady sci-fi knižních děl, ale i snad z některých filmů (malinko mi to asociovalo Gattacu, v něčem i Já, robot). Každopádně se ale tento snímek v rukou Michaela Baye nerozmělnil v cosi neoriginálního, nýbrž zůstal skvěle koukatelnou akční scifárnou s výbornými herci, klasickou bayovskou režií a minimem hluchých chvilek. Pokud se vám líbily dva mnou výše zmíněné sci-fi snímky, bude se vám líbit i tohle.(14.5.2008)

Michael to má prostě v ruce. Nikdo neumí tak cool záběry na statické lidské tváře, nikdo nemá tak vypilované vizuály, které podporují experti na hlášky. U Ostrova jsem se ani chvíli nenudil a nebýt hodně brakového finále, připíchl bych mu bez rozpaků čisté čtyři hvězdičky. Takhle nějaký ten flíček posbírali, ale ani za boha jsem jich nenapočítal tolik, aby překryly skvělého Ewana McGregora a obrazově fantastický non-stop úprk, v němž akce protentokrát není cílem, ale pouhým prostředkem. Nutno podotknout, že bezchybně zpracovaným prostředkem.(18.8.2005)

Peklo zase jednou neudrželo ďábla Baye pod zámkem a ten tak stihl vypustit do světa další odzbrojující porci monstrózní akce, podmanivých tónů, coolových záběrů, efektní kamery a také nezbytných žánrových klišé. Velkolepá akce by Bay: vzduchem létají vlakové nápravy, které s neochvějnou přesností zasahují nablýskané automobily, a dále futurististická hbitá žihadla Černé vosy, jejichž letové trajektorie se často kříží s nadzemkou hromadné dopravy, či s městskými budovami. Steve Jablonsky namixoval nehorázné skladby a závěrečná My name is Lincoln působí neskutečně "freedomovsky". Bay zde potvrdil další svoji neobyčejnou schopnost: nikdo na světě neumí vytřískat z obyčejných věcí tak mrazivé záběry. Navíc v kompozici s hudbou jsou to povětšinou záběry nezapomenutelné. Občas se do filmu vkrade smítko nelogičnosti a klišovitosti, avšak pro tu ohromnou schopnost bavit lidi, kterou Bay disponuje, mu tyto drobnosti rád odpustím. 90% 126 miliónů dolarů(rozpočet)/163 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.4.2006)

Jelikož jsem člověk, který si ve většině případů nečte před filmem obsahy, byla jsem začátkem opravdu mile překvapena. Pozvolné tempo, které nás zasvěcuje do děje filmu a vytváří indicie k pochopení, bylo tak skvěle sestaveno, že jsem váhavě skládala mozajku příběhu, který se pak potvrdil. Ten kdo četl obsah, nemohl být tak nadšený jako já! Ale jak je u Baye zvykem, bez akčních scén, by nemohl usnout, tak nastupuje na scénu dokonalá honička na dálnici.. Do téhle doby jsem byla vysoce spokojená.. Škoda jen nedotaženého konce, který mě neuspokojil.. Já nechci vidět jenom happy end, ale i zodpovězení mých zvýdavých otázek.. Jsem asi taky výjimečné Echo :o)(28.2.2011)

• - Tessa Dicková, bývalá manželka zosnulého Philipa K. Dicka taktiež obžalovala tvorcov filmu za údajné plagiátorstvo jeho viacerých románov (Blade Runner, Predposledná pravda). (Greenpeacak)

• - Spoiler: Epigenetická (DNA prenášaná) spomienka, s akou sa stretávame vo filme, je reálny koncept. V roku 2013 publikovaná štúdia potvrdila prenos fóbii, stresu a traumatických skúseností pokusmi na myšiach. (DJW)

• - V jedné scéně se mihne v pozadí autíčko Bugatti Veyron. Vyrábí se jich asi jen 50 za rok a jedno se prodává za 1,25 mil dolarů. (don corleone)