Reklama

Reklama

Ostrov

  • USA The Island (více)
Trailer 1
Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller
USA, 2005, 136 min

V poslední době se stále více zajímáme o klony a už jen čekáme na jejich lidskou podobu. Na Zemi došlo k examinaci, přežilo jen pár stovek výjimečných lidí, vše bylo zničeno. Existuje jediné místo, které stále připomíná Zemi - Ostrov. Dostane se tam jen vylosovaný, ostatní musejí čekat na své štěstí dál. Ale co když to tak není? Co když k žádné examinaci nedošlo? Co když žádný Ostrov neexistuje? Takto začal přemýšlet Lincoln 6-Echo. Je v "Ráji" už 3 roky. Jeho život se mu zdá nenaplněný. Copak je jediným cílem života dostat se na Ostrov? Jeho kamarádku Jordan 2-Delta to však vůbec nezajímá, vždyť vyhrála v losování, jede na Ostrov! Jenže Lincoln své podezření potvrzuje a snaží se zachránit Jordan od jisté smrti. Nejsou lidé, jsou kloni a žádný Ostrov není. Země katastrofou zasažena nikdy nebyla. Utíkají tedy, a protože se nikdo nesmí dozvědět, kdo jsou zač, stíhá je jejich stvořitel všemi možnými prostředky. Na povrchu se pokusí kontaktovat "originál" Lincolna... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 301)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Podle předpokladů se jedná o ne zcela typický Bayův film a to přesto, že tu najdeme takřka všechny jeho trademarky, i když některé lehce pozměněné. Bohužel dojmy i pro mě, jakožto Bayova velkého fanouška, jsou lehce rozpačité a nevím tak úplně, co si o filmu myslet. Bay rozhodně neubral ze svých zásad, a diváka chce hlavně bavit akčními scénami a humorem. Zároveň však jakoby chtěl i něco vážného sdělit, ale prostě to k němu nesedí. Což hodně poznamenalo především samotný závěr snímku, který stejně jako u Pearl Harboru není z nejpovedenějších. Fanoušci Michaela Baye si však užijí své, jeho odpůrci zase budou mít příležitost si na Baye plivnout. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Obsahovo (scenáristicky) zatiaľ najstrhujúcejší film Michaela Baya. Vážny námet (s niekoľkými stiesňujúcimi scénami), obratne spracovaný do svižného, všetky potrebné parametre napĺňajúceho hollywoodskeho blockbusteru. Ústredné duo hercov bol zlý komerčný (producentský), no perfektný dramaturgický (režijný) ťah. Ich postavy potrebovali čo najviac civilnosti a najväčšiu charakternú rolu mali zohrať pri oboznamovaní sa s "novým svetom". Mojou najobľubenejšiou pasážou filmu je stretnutie s deťmi na stanici... Ewan McGregor a Scarlett Johansson nesklamali. Akčné scény si zachovávajú Bayovu špičku, tá s lietajúceou "osou" a jej preletom cez mrakodrap je pravým eye-candy highlightom. Vizuálne a hudobné poňatie je gíčovejšie než napr. v Minority Report, no stále si udržuje latku dôstojnosti, je dôveryhodné a dokáže upútať. A skladateľ Steve Jablonsky prekračuje vlastný tieň. Zopár dier v logike sa nájde a film má dva konce, no do nudy neskĺza. Bol som rád, že ešte nie je koniec a ešte chvílu sa poveziem... Prvý film Michaela Baya, ktorý ma zaujal a pobavil nielen pekným vizuálom. Zaujímavejší a odvážnejší sci-fi popcorňák než minuloročný I, Robot. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Po Mizerech 2 jsem si řekla, že výtvory tohodle chlapa už nechci vidět, tak nepříjemný to pro mě byl zážitek. Protože ale kolem Ostrova byly tak rozporuplné reakce, chtěla jsem vědět, do kterého z táborů bych zapadla já a velice stručně řikám, že pozitiva drtivě převládají. Pokud jde o logiku, je tam díra na díře, ale zatímco jinde mě to otravuje, tady jsem s tím neměla problém, i když Ewanovu objevu toho nejtajnějšího z tajného, který proběhl v rámci jeho poflakování po areálu jako po másle, jsem se musela pousmát a nejen tomu. Co je to ale platné, když film mě nejen svým dějem, ale i hereckými výkony a špičkovým vizuálnem upoutal tak, že na nějaké šťourání jsem ani neměla čas. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězdička za trojici výborných herců (Bean, McGregor, Johansson) a ta druhá poskládaná ze čtvrthvězd za námět, kameru, efekty a hudbu. Kulisy a výprava mi většinou připadaly, jako bych už něco podobného viděla v dřívějších filmech (Matrix, 2001: Vesmírná Odyssea,...). Ano, Michael Bay umí točit dobré akční scény a pokud si zrovna nehraje na to, že řeší nějaký obrovský morální problém, tak to beru. Jenže tenhle film si hraje na něco, čím opravdu není - totiž na inteligentní sci-fi. Přitom jde ale jenom bezduchý akčňák nasazený na rádoby intelektuální příběh, který se ztrácí v tuně nelogičností a obrovských výbuchů. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Michael to má prostě v ruce. Nikdo neumí tak cool záběry na statické lidské tváře, nikdo nemá tak vypilované vizuály, které podporují experti na hlášky. U Ostrova jsem se ani chvíli nenudil a nebýt hodně brakového finále, připíchl bych mu bez rozpaků čisté čtyři hvězdičky. Takhle nějaký ten flíček posbírali, ale ani za boha jsem jich nenapočítal tolik, aby překryly skvělého Ewana McGregora a obrazově fantastický non-stop úprk, v němž akce protentokrát není cílem, ale pouhým prostředkem. Nutno podotknout, že bezchybně zpracovaným prostředkem. ()

Galerie (128)

Zajímavosti (34)

  • Tvorcovia filmu Tajemství farmy Clonus (1979), v ktorom sa taktiež množili klony na zber orgánov, podali žalobu na tvorcu filmu Ostrov za porušenie autorských práv. Nakoniec však dospeli k dohode. (Greenpeacak)
  • Přestože Ewan McGregor (Lincoln Six Echo/Tom Lincoln) si ve filmu zahrál dvojroli, obě postavy jsou zcela odlišné. Lincoln Six Echo je šlechetný, milý, obětavý a jeho přízvuk je americkokanadský, zatímco Tom Lincoln je arogantní, sobecký a mluví skotským přízvukem, kterým herec mluví i v reálném životě. (Steewe)
  • V jedné scéně se mihne v pozadí auto Bugatti Veyron, které se vyrábí pouze v desítkách kusů ročně. Jedno stojí více než 1 milion amerických dolarů. (don corleone)

Související novinky

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (více)

Další Bayova apokalypsa?

Další Bayova apokalypsa?

20.03.2007

Žádný strach, král popcornu nehodlá natočit remake Coppolova slavného vietnamského opusu (ačkoli představa je to nadmíru zábavná). Jeden Armageddon mu však zřejmě nestačil a přestože právě dokončuje… (více)

Michael Bay pohořel

Michael Bay pohořel

25.07.2005

Nový mega-projekt režiséra Michaela Baya (Skala, Armageddon) OSTROV sa stal prepadákom ako hrom, keď pri rozpočte 122 miliónov dolárov zarobil v USA za prvý víkend chabých 12 miliónov. V rebríčku… (více)

Reklama

Reklama