Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Katherine Hepburn ani Spencer Tracy mi nie sú sami o sebe príliš sympatickí, ale ak ich vidíme spoločne na plátne, kde sa ako keby len tak autenticky popichovali, sú, no povedzme že roztomilí. Ako keby ani nevedeli, že ich sníma kamera a učili sa predtým nejaký scenár. Jeden z najvtipnejších súdnych procesov, kde si svoje partnerské mindráky riešia na verejnosti a súdny prípad je pre nich iba vhodná zámienka.(25.5.2012)

 • kleopatra
  *****

  Živá perlivá konverzační voda. Nádhera. Užila jsem si to a nechtěla, aby to někdy skončilo. Ráj pro moje smysly, byla jsem taky jedno ucho ("jsem jedno ucho" ... "to naštěstí nejsi"), ale slovní nahrávky střídaly smeče příliš rychle, abych si je v kombinaci s výživnými gesty mohla na poprvé zapamatovat. Tohle je typ komedie, která má na opakované podívání znovu co dát.(2.6.2008)

 • IQ Tiqe
  ****

  Měl jsem trochu strach z Tracyho, který je ke Katheryne trochu starší. Ale nakonec to problém nebyl. Sedli si dobře, od začátku bavili, milě mě překvapilo, jak nekonfliktně, očekával jsem taškařici, ke které se nakonec schýlilo a humoru ubilo. Nicméně první polovina slušná zábava. # Dostala mě originální scéna s revolverem, kdy si manželka ještě před dvařmi do kanceláře nevěrného manžela pročítá návod ke zbrani. # Nebo dialog z vazby: "Co jste cítila, poté co jste ho střelila?" "Hlad" # Každopádně je celý film smutnou ukázkou amerického práva - v USA se nesoudilo podle zákonů, ale podle velkohubé argumentace už před 70 lety. # příběh 7 | hudba 7 | humor 4 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(8.8.2012)

 • Oskar
  ***

  Duo Tracy-Hepburnová natočilo lepší filmy, ale tahle soudní konverzačka má rozhodně něco do sebe. Když se předem připravíte na to, že vás nepostihnou žádné záchvaty smíchu, jen se budete pobaveně usmívat, můžete být spokojeni. Zdaleka nejlegračnější je ale Judy Hollidayová ve své typické roli hloupé blondýny. Mimochodem, známý nezdvořák Spencer Tracy prý trval na tom, aby bylo v titulcích jeho jméno uvedeno na prvním místě a když se ho producent zeptal, jestli někdy slyšel o tom, že dámy mají přednost, Tracy opáčil: "Tohle je film, ne záchranný člun." 60 %(11.4.2003)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jsem pevně přesvědčen o tom, že manželky by své nevěrné manžely neměly střílet. Vždyť jsou daleko účinnější ženské metody - řízek s hranolkami, vychvalování mužnosti či nějaká to obvykle neužívaná sexuální praktika. Jenže to by pak nemohl Adam s Amandou předvést zábavný soudní souboj pohlaví a to by byla škoda. Sice to na komedii bylo občas docela vyhrocené, ale Tracy s Hepburn byli dokonalí v každém okažiku.(18.4.2013)

 • - Když Spencer Tracy trval na tom, aby bylo jeho jméno v titulcích uvedeno na prvním místě, producent se oprávněně obával reakce Katharine Hepburnové a zeptal se ho, jestli někdy slyšel o tom, že ,,dámy mají přednost". Nacož Tracy odvětil: "Tohle je film, a ne záchranný člun." (Sinecod)

 • - Katharine Hepburn se na film připravovala velice pečlivě – šla se podívat s režisérem Cukorem na soud pro vraždu v Los Angeles a pečlivě si zaznamenávala veškeré pohyby a gesta obou právníků. (Pavlínka9)

 • - Keď Adama Bonnera (Spencer Tracy) na súde dvíha svedkyňa do vzduchu, sú viditeľné drôty, ktoré ho držia. (Michal74)