Tunel do Číny

Digging to China

Tunel do Číny

USA, 1998, 98 min

Kevin Bacon patří mezi mé oblíbené herce a Evan Rachel Wood miluju. Kevin si za svou roli postiženého Rickyho jistě zaslouží uznání, ale já byla nejvíce opět okouzlena mladičkou Evan, která byla jednoduše "stunning." A jak kdosi vyjádřil ve svém příspěvku na IMDb, ty její nádherné oči se za ta léta vůbec nezměnily. Už tehdy byly tak zářící, výrazné a jedinečné. Stejně jako ona. Tunel do Číny je snímkem o jednom mimořádném a nezvyklém přátelství, které by však v dnešní době nemělo nejspíš jedinou šanci.(5.1.2014)

Film mého vkusu, ale i objektivně si 4* plně zaslouží. Na režiséra, který je vlastně herec je to skvělé překvapení. I přes bezvadný výkon Kevina Bacona mu malá část kdesi v mé mysli trošku nechtěla uvěřit jeho roli. Prostě ne tak jako v případě Rain Mana nebo De Nira v Čase probuzení. Mám ale silný pocit že dalším shlédnutím se to změní a poté s radostí upravím hodnocení na čistých 5. Smutným faktem zůstává, že tento film patří mezi poslední svého druhu, protože v 21.století už se podle mě tato prostá dramata, se schopností dotknout se člověka až na srdci, téměř netočí. Ale snad se mýlím a budu ještě překvapen :-)(1.6.2011)

Když se mi někdo zeptá na strhující herecký výkon, ode dneška si vybavím Kevina Bacona v roli Rickyho. Naprosto dokonale zahrál mentálně retardovaného muže, kterému věříte každý moment, každý pohyb, každou větu. Velice solidně mu sekunduje Rachel, která mně pokaždé voláním UFO vytvářela úsměv na rtech. A jejich přátelství mi dělalo dobře u srdéčka. To co osud spojí, žádná překážka nerozpojí. Kupříkladu mě a Tunel do Číny :o)(5.1.2011)

Netypická /ne/milostná dvojice přemoudřelé dívenky s fantazií a dospělého muže s rozumem dítěte si spolu v nostalgickém retro snímku dobře rozumí. Přestože příběh vnímáme dívčinou optikou plnou pohádkových a fantaskních představ, tak i přes ty růžové brýle, můžeme vidět docela dramatické osudy, se sice špetkou krásy, ale určitě ne s jednoznačně šťastnými konci. Je to pár dní ze života dívky, které otřásly jejím světem. Myslím, že po nich už vykročí z dětství do dospělosti. A růžové brýle jí už na téhle pouti pomáhat nebudou.(4.9.2015)

Vôbec som netušil, že tu K. Bacon hrá mentálne postihnutého. Stačilo mi vedieť, že v tej dráme hrá a dal som si povedať. Napriek jeho snahe ponoriť sa do postavy čo najviac som mal niekedy pocit, že mu ho až tak neverím. Príbeh priateľstva medzi malým dievčaťom a dospelým postihnutým chlapcom ozvláštňuje a skvele dopĺňa najvďačnejšia postava filmu a to sestra i matka v jednej osobe - M. S. Masterson. Jej som to veril a prekvapuje ma, že sa tak pohľadná i dobrá herečka niekde vytratila... 60%.(7.10.2013)

• - Evan Rachel Wood v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)