Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak těžké bývá někdy naplnit dětské sny, zvláště, když se někdo na pennsylvánském venkově touží překopat s pomocí rýče do Číny.
Harriet Frankovitz, jednou nohou v dětství a druhou v pubertě, touží uniknout před všedností jejího života. Žije s matkou alkoholičkou a promiskuitní starší sestrou. Celá rodina se živí provozováním malého venkovského motelu. Všichni si o Harriet myslí, že je podivínka, věří na UFO a její snem je vydat se na cestu do daleké Číny, kde snad najde někoho, kdo ji pochopí takovou jaká ve skutečnosti je. Jeji osud se změní po seznámení se s mentálně postihnutým Rickym, jemuž je 30 let. Stanou se z nich dobří přátelé, odkázani jeden na druhého. Okolí vnímá oba jako stracené existence. Spoločně vymyslí plán jak změnit své osudy. Naneštěstí se jejich tajné království prozradí a podezíravé rodiny obou pochybují o nevinnosti jejich vztahu. Sila lásky a vzájemné úpřimnosti je silnější než odpor okolí, s kterým se musí potýkat. (SPI Film)

(více)

Recenze (22)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Vôbec som netušil, že tu K. Bacon hrá mentálne postihnutého. Stačilo mi vedieť, že v tej dráme hrá a dal som si povedať. Napriek jeho snahe ponoriť sa do postavy čo najviac som mal niekedy pocit, že mu ho až tak neverím. Príbeh priateľstva medzi malým dievčaťom a dospelým postihnutým chlapcom ozvláštňuje a skvele dopĺňa najvďačnejšia postava filmu a to sestra i matka v jednej osobe - M. S. Masterson. Jej som to veril a prekvapuje ma, že sa tak pohľadná i dobrá herečka niekde vytratila... 60%. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Krásný film o snech, dospívání a přátelství. Evan byla okouzlující a Kevin Bacon coby retardovaný Ricky naprosto excelentní. Svět dětské fantazie, svět bez předsudků se velmi kryje se světem mentálně retardovaných. Harriet svým způsobem trpící samotou i částečným nepochopením okolí najde v Rickiem opravdového přítele... Jsme však v USA v době těsně před přistáním na Apolla na Měsíci a v zapadákově kde Harriet žije je toto přátelství příbuzným nepříjemné... Nevinnost a bezelstnost přátelství je tak konfrontována s domněnkami a podezřeními ,,dospělých'' . Ti však právě proto, že na svět už neumí nahlížet jinak než jako na místo plné nástrah a hříchu začnou páchat z neznalosti na obou hrdinech nejvíce škod.... Moc hezký film. Dávám čtyři héliem plněné balónky. * * * * ()

Reklama

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Když se mi někdo zeptá na strhující herecký výkon, ode dneška si vybavím Kevina Bacona v roli Rickyho. Naprosto dokonale zahrál mentálně retardovaného muže, kterému věříte každý moment, každý pohyb, každou větu. Velice solidně mu sekunduje Rachel, která mně pokaždé voláním UFO vytvářela úsměv na rtech. A jejich přátelství mi dělalo dobře u srdéčka. To co osud spojí, žádná překážka nerozpojí. Kupříkladu mě a Tunel do Číny :o) ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Krásný lidský příběh o přátelství mezi v "oblacích" se vznášející holčičkou Harriet a mentálně retarovaným mužem Rickym, podpořený vynikajícími hereckými výkony, musím říct, že Bacon opravdu překvapil (svou roli zvládl bravůrně) a Ewan Rachel Wood mi jen potvrdila, že opravdu je výtečná herečka, to co předvedla v jedenácti letech je obdivuhodné a i po této roli se neochvějně drží mezi mou hereckou elitou. Navíc byl film protknut velmi příjemně padnoucí hudbou, který filmu vnuknul tu pravou venkovskou atmosféru. A ještě se musím zmínit, že po dlouhé době, jsem viděl snímek, kdy jsem si opravdu přál pozitivní konec (dočkal jsem se). ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Kevin Bacon patří mezi mé oblíbené herce a Evan Rachel Wood miluju. Kevin si za svou roli postiženého Rickyho jistě zaslouží uznání, ale já byla nejvíce opět okouzlena mladičkou Evan, která byla jednoduše "stunning." A jak kdosi vyjádřil ve svém příspěvku na IMDb, ty její nádherné oči se za ta léta vůbec nezměnily. Už tehdy byly tak zářící, výrazné a jedinečné. Stejně jako ona. Tunel do Číny je snímkem o jednom mimořádném a nezvyklém přátelství, které by však v dnešní době nemělo nejspíš jedinou šanci. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Evan Rachel Wood v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama