Škola superhrdinů

Super strední

Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Dysneyho rodinná scifi pohodovka........... Soundtrack Michael Giacchino: 1. I Melt With You - Bowling for Soup ,2. Through Being Cool - They Might Be Giants ,3. Save It For Later - Flashlight Brown ,4. Everybody Wants to Rule the World - Christian Burns ,5. One Thing Leads to Another - Steven Straight ,6. Lies - The Click Five ,7. Voices Carry - Vitamin C ,8. Please, Please, Please Let Me Get What I Want - Elefant ,9. True - Cary Brothers ,10. Just What I Needed - Caleigh Peters ,11. Can't Stop the World - Ginger Sling ,12. And She Was - Keaton Simons ,13. Twist and Crawl - Skindred ,(7.1.2011)

Pěkná scifi/fantasy podíváná od Disneye, která je spíše určená mladším divákům, ale i ty starší ji bez problému snesou. Příběh je plný komiksových hrdinů, hodně předvídatelný a naprosto přehnaný na efekty. Ale své kouzlo to má, setkáváme se opět jako všude jinde s dobrem a zlem, se superhrdiny, jejich synem, který se z nuly bez schopností stane hrdinou. Příběh je postavený hlavně na malích superhrdinech a parťáků, kteří se vše kolem hrdninství učí ve své škole. Zde se zamiluje Will do pěkné slečny, která však vše předstírá a je to ve skutečnosti padouch, který bojoval s jeho otcem. Ovšem ve skutečnosti je to žena, která díky zázračné pistoli ubrala na věku. Díky ní se Will vzdaluje svým přátelům a co víc i své kamarádce, která ho tajně miluje. Nakonec pravda výjde na jevo a když všechny ve škole promění na malá miminka, Will je ten na kterém vše záleží, aby dokázal své schopnosti a stal se pravým hrdinou...(28.1.2012)

• choze

Disney se rozhodl svézt se jak na Harry Potterovi, tak na vlně superhrdinských komiksáren, ale kvalita se rozhodně neznásobila, právě naopak. Vznikla koukatelná průměrná rodinná komedie, která má hodně daleko do sofistikovanosti, vymazlenosti a zábavnosti ÚŽASŇÁKOVÝCH či SPY KIDS, se kterými se automaticky nabízí srovnání. Naopak mě už začíná sledování stále těch samých nenápaditých schopností ukradených komiksovým ikonám (ovládání ohně, ledu, létání, supersíla, elasticita) unavovat. Neznámí dětští herci jsou nevýrazní, obzvlášť hlavní hrdina, ale potěšil vracející se Kurt Russell a cameo role Bruce Campbella. Taky jsou tu dvě tři správně komiksové akcičky, hromada triků a obligátní kritika kastování na amerických středních školách. Ideální film pro kabelovku.(17.3.2006)

Škola superhrdinů je pohodová komedie ve stylu komiksovým filmů. Will Stronghold (Michael Angarano), je syn rodičů superhrdinů, kteří jsou velmi slavní. Ovšem jeho velkým problémem je, že má začít chodit na školu superhrdinů, kde je superhrdinů už podle názvu očividně hodně, ale pořád nemá žádné super schopnosti, které měl údajně zdědit po svém otci (Kurt Russell). Will tedy začne na školu chodit, ovšem tam učitelé zjistí, že žádnou super sílu nemá a tak je odsunut do třídy slabochů s podobným problémem. Další velkou potíží je, že jeho vlastní rodiče neví, že žádné superschopnosti nezdědil. Příjemná zápletka plná superhrdinů s různorodými schopnostmi. Hlavní herecké výkony jsou nadprůměrné a vedlejší role Kurta Russella a Bruce Cambella potěší stejně tak, jako nádherná a okouzlující Danielle Panabaker. Takže naprosto úžasně! Film je sice taková malá vykrádačka na pár snímků s podobnou tématikou, ale díky těm dalším. novým, svěžím nápadům, co tam jsou, mi to až tak nevadí. Všechno je navíc podpořeno slušnými vtípky, hláškami a pěknými efekty. Závěr filmu mě sice kapečke v pár bodech naštval, ale jinak to beru. Podtrženo sečteno, jedná se o kvalitní, pohodový, ne nějaký hlubokomyslný, superhrdinský film říznutý mnoha vtípky,příjemným prostředím a postavami, ale taky film s pár chybičkami a kýčovitým závěrem. Z toho vyplívají 3 příjemné hvězdy.(29.9.2010)

Od tohoto filmu jsem čekala hodně a o to jsem byla zklamanější. Připadalo mi to jako pokus o vylepšení Spy kids, ale bohužel nevydařený! Dala by jsem 3* za pár vydařených scén a docela povedenému začátku filmu, který mě donutil, dokoukat to až dokonce a nakonec jsem musela uznat, že to není tak špatné, jak se na první pohled zdá.Velitelovi a Kometě jste se prostě museli smát i kdyby jste nechtěli...(3.5.2006)

• - Komentářem pana Boye o tom, že parťáci vždy nosí barvy jako hrdinové, ke kterým patří, aby s nimi ladili, je narážka tvůrců na Batmana a Robina. Batman nosí tmavé barvy (modrá a šedá) a Robin naopak barvy jasné (červená, zelená a žlutá). (HappySmile)

• - Pro Danielle Panabaker to byl první v kině uváděný film, ve kterém si zahrála. (HappySmile)

• - Do role Speeda chtěli tvůrci obsadit chlapce s výjimečně atletickou postavou, ale když se na konkurzu objevil Will Harris, řediteli castingu připadal tak sympatický, že ho obsadil do role a přizpůsobil ji jeho větší postavě. (HappySmile)