Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 1995, 74 min

Moc hezký film pro děti, který ale zaujme i nejednoho dospělého. Dobrodružný a jímavý příběh o statečném kříženci vlka a psa jménem Balto je hezky animovaný a hudební doprovod Jamese Hornera jej skvěle doplňuje na výsledných 90%.(9.2.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,348,324Tržby Celosvetovo $-║ /65%/(3.12.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $11,348,324 . to čo tento film povyšuje nad priemer je hudba jamesa hornera(15.12.2006)

Film z produkcie Stevena Spielberga. V našich končinách nie veľmi známy. Nazval by som ho takým animovaným Bielym tesákom. Pekná animácia, ale príbehovo je to veľmi slabé. Rozbieha sa len ku koncu a hlavný motív (dovoz liekov pre choré deti) je veľmi skratkovitý. Niektoré charaktery sú naviac veľmi otravné. Na jedno pozretie to však nie je vôbec zlá voľba. 55%(21.2.2009)

Nádhernej a parádní film. Jako malej jsem ho chtěl vždycky vidět, ale u nás v půjčovně to nebylo takže jsem měl do ted smůlu. Teda ono mě to z dětsví přešlo ale nějak jsem si na to vzpoměl. No a nakonec je to fakt paráda. Příběh je fakt parádní a ukazuje že pes je prostě věrnej až za hrob. Hudba od Hornera je úžasná a nemá chybu. Wells je zručnej režisér a je škoda že nepokračuje v tomhle směru protože by měl mojí plnou podporu.(9.6.2012)

Vlci v krásnem provedení se skvělým příběhem.(15.12.2018)

Pěkný příběh psí věrnosti inspirovaný skutečností, pěkná hudba, sympatické postavy a nostalgická classic animation. Nemám co dodat, děti si to zamilují a dospělí se budou nad tou romantičností a dojemností, v dobrém myšleno, usmívat. Roky 1995 - 1998 bylo Wellsovo silné tvůrčí období, škoda, že takhle nepokračuje dál a Princem Egyptským to skončilo.(29.10.2012)

Popravdě myslela jsem, že to bude zas jeden z těch patetických animáků se zvířaty, když ho po mě chtěla sestřenka sehnat. Ale řekla jsem si, tak se na to podívám a byla velmi mile překvapena. Tohle teda rozhodně není jeden z těch blbých zvířecích příběhů. Naopak postavy tu jsou dobře charakterově vykresleny a i příběh je vcelku propracovaný i když předvídatelný.(13.9.2011)

Ano, podle skutečné události určitě psi naložili bezvědomého psovoda a táhli ho šest set kilometrů skrz lavinu, padající rampouchy, vánice a kdo ví co ještě. Mimochodem, kdo to pak mohl vyprávět, když tam nikdo jiný nebyl? Jinak ale docela fajn pohádka pro malé děti s archetypálními postavami. 60%(4.3.2018)

Krásny animovaný v podstate neznámy film, ktorý zaujme animáciou, príbehom podľa skutočnej udalosti a krásnou hudbou. Veľmi ma dostal. Nádhera.(3.7.2016)

Pěkné kreslené dobrodružství s výbornou hudbou Jamese Hornera. Asi vzhledem k závažnosti tématu (strastiplná cesta psího spřežení pro léky na záškrt pro nemocné děti) dávalo hodně moc prostoru až hysterickým komickým postavičkám (holt aby se bavily i nejmenší dětičky, které zbytek nepoberou). A závěr pouti se mi zdál už příliš zkratkovitý, viz třeba naprosto nedostatečné potrestání zákeřného hlavního antagonisty.(26.8.2015)

Po stránke animačnej ako i hudobnej je tento film naozaj vydarený. Ústredný príbeh o tom, ako ten, ktorého od začiatku takmer všetci kvôli predsudkom z jeho pôvodu odsudzovali a nedôverovali mu; nakoniec však hrdinsky všetkých zachránil a našiel lásku. Myslím si ale, že keďže záver dokáže predpovedať asi každý, bolo zbytočné cestu s liekmi tak naťahovať a stavať psom do cesty stále nové a nové prekážky. Súhlasím s názorom, že má v sebe niečo z Jacka Londona.(30.12.2011)

pre mňa jeden z najužasnejšich filmov sveta ake som kedy videla :) ten pes je uuuplne užasny... aky bol odhodlany pomôcť tym deťom... to je nadherne :)(10.10.2011)

• Ozzy2

Škoda,že mi není 10.Mě už tyhle kreslený sračky unavujou.Je to všechno na jedno brďo.(28.10.2014)

• subic

Čekal jsem nějakou šlehu z devadesátek, která mě dosud míjela, navíc když je z produkce Stevena Spielberga. Velká očekávání a ono tak nějak nic. Vizuálně slušné, ale příběh mě moc nezaujal. Příště to klidně oželím.(17.11.2015)

Shlédla jsem jen náhodou, ale příběh mě uchvátil. Moc hezký příběh o psí odvaze.(8.2.2014)

Moc pěkné a pro každého, nejen pro děti.(28.10.2014)

U nás poměrně neznámý animák, což je škoda, protože je dobrý. Příběh je o statečném a věrném kříženci vlka a psa, který se pokouší zachránit jednu osadu na Aljašce, kde dojdou léky pro děti. Chtělo by se říct, že jde o banální a odhadnutelný příběh, pokud by nebyl inspirovaný skutečnou událostí z roku 1925. Navíc je i dobře natočen, k podařené animaci a dobrému příběhu sedí i poměrně krátká stopáž. Díky tomu nemá ani hluchá a nudná místa. Výsledkem jsou velmi pěkné čtyři hvězdy.(24.10.2017)

Skladby ve filmu: Reach for the Light (Theme from Balto) (4:25) Main Title / Balto's Story Unfolds (4:41) The Dogsled Race(1:41) Rosy Goes to the Doctor (4:06) Boris & Balto (1:30) The Journey Begins (5:07) Grizzly Bear (5:23) Jenna / Telegraphing the News (2:23) Steele's Treachery (4:39) The Epidemic's Toll (3:30) Heritage of the Wolf (5:54) Balto Brings the Medicine! (4:53)(22.3.2019)

Nádherný film s úžasným příběhem... dokonalost sama :)(22.8.2011)

<< předchozí 1 2