Animovaný / Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 1995, 74 min

Nádhernej a parádní film. Jako malej jsem ho chtěl vždycky vidět, ale u nás v půjčovně to nebylo takže jsem měl do ted smůlu. Teda ono mě to z dětsví přešlo ale nějak jsem si na to vzpoměl. No a nakonec je to fakt paráda. Příběh je fakt parádní a ukazuje že pes je prostě věrnej až za hrob. Hudba od Hornera je úžasná a nemá chybu. Wells je zručnej režisér a je škoda že nepokračuje v tomhle směru protože by měl mojí plnou podporu.(9.6.2012)

Moc hezký film pro děti, který ale zaujme i nejednoho dospělého. Dobrodružný a jímavý příběh o statečném kříženci vlka a psa jménem Balto je hezky animovaný a hudební doprovod Jamese Hornera jej skvěle doplňuje na výsledných 90%.(9.2.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,348,324Tržby Celosvetovo $-║ /65%/(3.12.2008)

rozpočet : ? tržby americke : $11,348,324 . to čo tento film povyšuje nad priemer je hudba jamesa hornera(15.12.2006)

Film z produkcie Stevena Spielberga. V našich končinách nie veľmi známy. Nazval by som ho takým animovaným Bielym tesákom. Pekná animácia, ale príbehovo je to veľmi slabé. Rozbieha sa len ku koncu a hlavný motív (dovoz liekov pre choré deti) je veľmi skratkovitý. Niektoré charaktery sú naviac veľmi otravné. Na jedno pozretie to však nie je vôbec zlá voľba. 55%(21.2.2009)

Vlci v krásnem provedení se skvělým příběhem.(15.12.2018)

Pěkný příběh psí věrnosti inspirovaný skutečností, pěkná hudba, sympatické postavy a nostalgická classic animation. Nemám co dodat, děti si to zamilují a dospělí se budou nad tou romantičností a dojemností, v dobrém myšleno, usmívat. Roky 1995 - 1998 bylo Wellsovo silné tvůrčí období, škoda, že takhle nepokračuje dál a Princem Egyptským to skončilo.(29.10.2012)

Popravdě myslela jsem, že to bude zas jeden z těch patetických animáků se zvířaty, když ho po mě chtěla sestřenka sehnat. Ale řekla jsem si, tak se na to podívám a byla velmi mile překvapena. Tohle teda rozhodně není jeden z těch blbých zvířecích příběhů. Naopak postavy tu jsou dobře charakterově vykresleny a i příběh je vcelku propracovaný i když předvídatelný.(13.9.2011)

Ano, podle skutečné události určitě psi naložili bezvědomého psovoda a táhli ho šest set kilometrů skrz lavinu, padající rampouchy, vánice a kdo ví co ještě. Mimochodem, kdo to pak mohl vyprávět, když tam nikdo jiný nebyl? Jinak ale docela fajn pohádka pro malé děti s archetypálními postavami. 60%(4.3.2018)

Krásny animovaný v podstate neznámy film, ktorý zaujme animáciou, príbehom podľa skutočnej udalosti a krásnou hudbou. Veľmi ma dostal. Nádhera.(3.7.2016)

Pěkné kreslené dobrodružství s výbornou hudbou Jamese Hornera. Asi vzhledem k závažnosti tématu (strastiplná cesta psího spřežení pro léky na záškrt pro nemocné děti) dávalo hodně moc prostoru až hysterickým komickým postavičkám (holt aby se bavily i nejmenší dětičky, které zbytek nepoberou). A závěr pouti se mi zdál už příliš zkratkovitý, viz třeba naprosto nedostatečné potrestání zákeřného hlavního antagonisty.(26.8.2015)

Po stránke animačnej ako i hudobnej je tento film naozaj vydarený. Ústredný príbeh o tom, ako ten, ktorého od začiatku takmer všetci kvôli predsudkom z jeho pôvodu odsudzovali a nedôverovali mu; nakoniec však hrdinsky všetkých zachránil a našiel lásku. Myslím si ale, že keďže záver dokáže predpovedať asi každý, bolo zbytočné cestu s liekmi tak naťahovať a stavať psom do cesty stále nové a nové prekážky. Súhlasím s názorom, že má v sebe niečo z Jacka Londona.(30.12.2011)

pre mňa jeden z najužasnejšich filmov sveta ake som kedy videla :) ten pes je uuuplne užasny... aky bol odhodlany pomôcť tym deťom... to je nadherne :)(10.10.2011)

• Ozzy2

Škoda,že mi není 10.Mě už tyhle kreslený sračky unavujou.Je to všechno na jedno brďo.(28.10.2014)

• subic

Čekal jsem nějakou šlehu z devadesátek, která mě dosud míjela, navíc když je z produkce Stevena Spielberga. Velká očekávání a ono tak nějak nic. Vizuálně slušné, ale příběh mě moc nezaujal. Příště to klidně oželím.(17.11.2015)

Shlédla jsem jen náhodou, ale příběh mě uchvátil. Moc hezký příběh o psí odvaze.(8.2.2014)

Moc pěkné a pro každého, nejen pro děti.(28.10.2014)

U nás poměrně neznámý animák, což je škoda, protože je dobrý. Příběh je o statečném a věrném kříženci vlka a psa, který se pokouší zachránit jednu osadu na Aljašce, kde dojdou léky pro děti. Chtělo by se říct, že jde o banální a odhadnutelný příběh, pokud by nebyl inspirovaný skutečnou událostí z roku 1925. Navíc je i dobře natočen, k podařené animaci a dobrému příběhu sedí i poměrně krátká stopáž. Díky tomu nemá ani hluchá a nudná místa. Výsledkem jsou velmi pěkné čtyři hvězdy.(24.10.2017)

Skladby ve filmu: Reach for the Light (Theme from Balto) (4:25) Main Title / Balto's Story Unfolds (4:41) The Dogsled Race(1:41) Rosy Goes to the Doctor (4:06) Boris & Balto (1:30) The Journey Begins (5:07) Grizzly Bear (5:23) Jenna / Telegraphing the News (2:23) Steele's Treachery (4:39) The Epidemic's Toll (3:30) Heritage of the Wolf (5:54) Balto Brings the Medicine! (4:53)(22.3.2019)

Nádherný film s úžasným příběhem... dokonalost sama :)(22.8.2011)

Spolu s prvním dílem The Land Before Time má nejoblíbenější pohádka. Skvělá poctivá animace, nádherný příběh podtržen naprosto dokonalou hudbou Jamese Hornera, skvěle namluveno výbornými herci (v originále). Absolutně nechápu naši distribuci DVD a ptám se, proč tato pohádka u nás nevyšla? Hlavně, že vydali všechna pokračování, které jsou absolutně o ničem a první díl nikde. Přitom dnešní pohádky tomuto filmu nesahají ani po kotníky! Rozhodně všem doporučuji a dávám hodnocení 100%!(6.1.2012)

<< předchozí 1 2