Curlyman

Ono to možno nazvať romantickou komédiou, ale určite nie je taká na aké ste z Južnej Kórei zvyknutí. Nie je to ani tak vtipné, ani tak romantické, je to viac realistické a veľmi dobre sa na to pozerá. Takto nejak to v živote chodí. ()

sniper18

Je to vydarená romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o dvoch najlepších priateľkách, ktoré žijú spolu so svojim dobrým priateľom v spoločnej domácnosti, ale obe si uvedomujú, že to najlepšie životné obdobie sa už pomaly končí a bolo by načase sa usadiť, lenže im to v poslednej dobe ani pracovne moc nevyšlo a navyše mladšiu z nich práve opustil partner. Ale zapáči sa sympatickému mužovi, ktorý o ňu začne prejavovať záujem a jej staršia priateľka si zase začne s ich dlhoročným spolubývajúcim a tak majú svoju šancu. So spracovaním som nadmieru spokojný, už od začiatku si ma získali skvelé postavy, samozrejme obzvlášť ženské duo, pričom obe tu majú viacero vydarených scén, ktoré ich dobre predstavia. Dej síce neprinesie nič nové, ale aj tak mi v rámci žánru plne vyhovuje, zaujímavých situácií je tu množstvo, pričom pochváliť musím hlavne tie, ktoré chvíľu klamú diváka, keďže na prvý pohľad pôsobia inak, ako sa o niekoľko sekúnd ukáže. Jedine ma trochu prekvapilo, že dej sa venuje hlavne mladšej žene, či už jej práci alebo vzťahu, druhá má menej priestoru, ale to je len detail, aj takto ma to veľmi bavilo. A navyše sa to takmer celý čas nesie vo výbornej atmosfére, ktorá navodí tú správnu náladu, takže sa na to veľmi príjemne pozerá. Čo sa týka žánrov, film je hlavne komédia, ktorá sa ale vydarila, nájde sa tu množstvo výborných situácií, pri ktorých som sa dobre zasmial, romantika je väčšinu času podriadená, až v tej poslednej tretine sa to už vyrovná a presne takto mi to aj v priebehu vyhovovalo. Herecké obsadenie je skvelé, perfektné ženské duo v zložení mojich veľkých obľúbenkýň Jang Jin-Young a Uhm Jung-Hwa, tie ma tu veľmi bavili a celé to s úplnou ľahkosťou ťahajú, bavili ma aj obe hlavné mužské postavy, hlavne Kim Ju-Hyeok, ktorý je tu ten správny sympaťák a nesklamú ani zvyšné postavy. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento typ mám v tomto žánri rád, celé je to také pozitívne a príjemné, že si nemôžem na nič sťažovať. Som dosť spokojný, nie je tu žiadny výraznejší zápor, skutočne vydarená zábava od začiatku až do konca, ktorá žánru rozhodne hanbu nerobí. 77% ()

Ceres

Pohodový film, ale nijak moc dobře jsem se u něj nebavil, prostě průměrná až podprůměrná záležitost. Na jedno podívání dobré, ale prostě tenhle snímek nemá něco kvůli čemu bych ho chtěl vidět znovu, takže z toho důvodu 45% ()