Nae maeumui punggeum

• Jižní Korea 내 마음이 풍금 (více)

Čerstvě vystudovaný mladý učitel Kang přijíždí do zapadlé vesničky. Nastupuje jako nový učitel do zdejší školy. Při pohovoru s ředitelem poznává další učitelskou posilu Yang Eunhee. Kang se ihned do této slečny zamiluje. Mají společný koníček - hudbu. Vzájemně si půjčují LP. Kang stále doufá, že jejich vztah nezůstane jen u přátelství. S tím se nechce smířit mladá dívka z vesnice Yun Hongyeon, která učitele tajně miluje. Kang je ale jejím třídním učitelem. (-Rastaman-)

Renton

Scénář: Young-jae Lee .. Slaďáček to ano, ovšem ničím výjimečný. Ani příběhem - kolik takových milostných trojúhelníků učitel x učitelka x studentka tady už bylo; ani zpracováním - civilně natočené s výstižnou hudbou. Pro koreafans možná něco víc (ale přiznejme si to, žádná přidaná hodnota, tolik typická pro jihokorejskou tvorbu tam není), pro ostatní tuctový romantický příběh. Víc se mi líbila např. čínská Cesta domů. ()

May

Kazdy ma ten svuj film, svou srdcovku, ktera vyplnuje prazdny prostor nekde uvnitr, aniz by clovek presne tusil cim se ho tak uzce dotyka. Jen samotna vzpominaka na ni zahreje. Pro vetisnu lidi jsou filmy jen pojem, prichazeji tak ale o spoustu krasnych, nicim nenahraditelnych emoci, ktere lidi, jako jsem ja, drzi pohromade. Neni zas tolik o mnoho hezcich veci, nez otevrit se filmu, citit s nim a nechat se zaplavit jeho kouzlem. ()

Pethushka

Pěkný film, který nikam nespěchá a nenuceně přehrává život jedné vesnické školy. Pár vtípků, pohodová atmosféra a nevinná láska. Ideální, když si chcete odpočinout od chaosu, akce a velkoměsta. 3,5* ()

sniper18

Je to veľmi dobrá romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladom čerstvo vyštudovanom učiteľovi, ktorý prichádza do malej dediny, aby tu začal s výučbou, tu sa zoznamuje aj s novou mladou učiteľkou, s ktorou si spoločne pomáhajú v tomto pre nich novom prostredí, pričom sa do nej okamžite zamiluje, ale zároveň aj do neho sa niekto zamiluje, jeho študentka. So spracovaním som nadmieru spokojný, je to taký menší, realisticky pôsobiaci film, celé je to postavené na niekoľkých výrazných prvkoch, či už učiteľská tématika, kde sa musí hlavný hrdina starať o svoju triedu, jeho vzťah s učiteľkou, žiačka, ktorá ho miluje, k tomu celé to dedinské prostredie s odlišným spôsobom života a mentalitou a ani ma nenapadá, čo by sa tu dalo skritizovať, všetky majú dostatok priestoru, sú podporené zaujímavými situáciami, ich kombinácia funguje veľmi dobre, nezdržuje sa to nejakými zbytočnosťami, takže sa na to pozerá výborne od prvej do poslednej minúty Aj keď tá úplne záverečná scéna ma trochu prekvapila, určite nie v zlom, len som ju nečakal. Pochvalu si zaslúži aj samotná romantika, v línii so študentkou samozrejme moc nefunguje, v nej išlo predsa len skôr o niečo iné, ale vzťah s učiteľkou sa vydaril, vytvorili mimoriadne sympatickú dvojicu, ktorej som fandil a všetky ich spoločné scény sa mi veľmi páčili. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Lee Byung-Hun v hlavnej úlohe, veľmi príjemná Lee Mi-Yeon ako učiteľka, k tomu Jeon Do-Youn v jednej zo svojich prvých a úplne odlišných úloh, predsa len tu ešte na rozdiel od jej ostatných filmov pôsobí tak nevinne. A k tomu ešte niekoľko zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú vydarené, síce mám o niečo radšej tie emocionálnejšie žánrovky, ale aj tento realistický štýl mi sadol. Vrcholné obdobie juhokórejského romantického žánru malo prísť až o pár rokov neskôr, ale aj v tomto prípade som nadmieru spokojný, veľmi príjemný film, ktorý si s radosťou pozriem aj viackrát. 79% ()

molotov

Do zapadle vesničky přijíždí mladý učitel ze Soulu a chystá se na svoji první učitelskou štaci. Zamiluje se do učitelky, jedna žákyně se zamiluje do něho a všichni žáci si postupně zamilují svého nového učitele. Příjemný malý filmek, který si na nic nehraje, citově nevydírá, nesnaží se být cool, ale každým okamžikem hladí po duši. ()

misterz

Úprimne, čudujem sa tak vysokému hodnoteniu. Neviem čo chcel týmto snímkom pán režisér docieliť, ak ma chcel unudiť k smrti tak sa mu to skoro podarilo. O dráme ani romantike nemôže byť ani reči. Postavičky sa tam len mihali, niečo plkotali, deti robili také obyčajné huncútstva a učitelia riešili bežné problémy školy niekde na lazoch pre chudobné deti. Zo začiatku ma to trocha po pocitovej stránke zasiahlo, no veľmi rýchlo sa tieto pocity utopili vo večnom kolotoči banálneho a nezáživného deja. Ukončenie príbehu mi tiež prišlo také nemastné-neslané, totálne bez emócií alebo nejakej pridanej hodnoty. Čo sa týka samotného záveru, asi som to nepochopil. Vzali sa? A koho si vlastne ten chalanisko zobral? Z toho dvojsekundového záberu na svadobnú fotku som toho moc nevyčítal, hlavne keď ešte stále mám problémy s rozpoznávaním kórejských tvárí. No proste banálna, nezáživná zbytočnosť. 40/100 ()

eLeR

Len tak - jednoducho - vyrozprávaný príbeh jedného dedinského učiteľa a jeho študentky. Byeong-heon je, či už opitý, usmiaty, smutný, či plačúci, výborný ... a nemajte strach, nikto tu nie je smrteľne chorý. ()

Lacike

Zaujimavy pohlad na Korejsky vidiek. Je to prijemna zmena po vsetkych tych filmoch odohravajucich sa v supermodernych velkomestach. Mrzelo ma, ze filmu chýba nejaka intenzivnejsia zapletka. Trojuholnik ucitel - kolegyna - ziacka mi pripadal vlazny. Niekto asi bude tvrdit, ze film je schvalne tak poeticky, ale pre mne bol vdaka tomuto pristupu obcas nudny. Napriek vsetkemu to je slusny film, ktory za jedno pozretie stoji. 7/10. ()

Dale

Veľmi príjemný film odohrávajúci sa v zapadnutej dedinke, kam ešte nestihli doraziť výdobytky civilizácie a tak deti netušia, čo je to LP platňa a vynálezy modernej doby. Žiadna veľká romantika, ani silná dráma, ale pekný príbeh ako zo života. ()

Folpa

Lee Byeong-heon v roli mladého učitele, který přijíždí na venkov? Proč ne. Zahrál to moc pěkně a je tu krásná příroda. ()

GodComplex

Po dlouhe dobe asijsky snimek, ktery se mi vylozene nelibil. Harmonium je v prvni rade neskutecne brutalni buransky shock. Nejaka ta romance se tam sice odehrava, ale je to naprosto zazdeno syrovou davkou vesnicke prisernosti, ktera je do vas non-stop pumpovana. Chapu, ze to mela byt castecne komedie a zobrazeni vesnickych zvyku, ale obcas to balancovalo na hranici trapnosti a nechutnosti. Typicka korejska poetika a esteticka vkusnost nikde. Na alespon nejake urovni to udrzuje hezka ucitelka a elp. V jadru je to velmi podobne cinske "The Road Home", ktera je ale mnohonasobne lepsi a zobrazuje jak by harmonium mohlo teoreticky vypadat pokud by to natocil nekdo, kdo to umi. 3/10 ()

AlistairMir

Po Once in a summer jsem doufal, že tentokrát film dopadne dobře a místo slz se na konci budu smát. No a upřímně za sebe říkám, že se to povedlo. Nenásilný příběh, co vyvolá nejeden úsměv na tváři a hezky se na to kouká. Herci v hlavních i vedlejších rolích skvělí no ale pro mě opět vyčnívá Byeong-heon Lee, který toho mladého učitele dal opravdu parádně. Nádherná ukázka toho, že pravá láska někdy je kousek od nás a jen čeká, až jí objevíme. Scéna na záchodcích mě osobně děsně rozesmála a není jediná. U požáru jsem byl naopak napnutý a na konci jsem na učitele skoro až volal, ať to nepodělá :-) krásný film na večer. ()

wipeout

Veľmi Kórejsky decentný film, ktorý sa ale vymyká väčšine produkcie, ktorú som zatiaľ mal možnosť zhliadnuť z pochádzajúcej krajiny. Nečakajte veľkolepú, teatrálnu ale pritom stále uveriteľnú romantiku v štýke Sad movie, My sassy girl a podobne. Tento minimalistický filmík sa vydáva úplne inou cestou a zobrazuje peripetie, ktoré sprevádzajú tak prekrásnu ľudskú emóciu akou je láska. V reálnom prostredí sa málokedy naše sny pretavujú v skutočnosti, vysnívaní partneri nimi zostávajú v rovinách fikcie. Je to príbeh akých je vo svete veľa no aj napriek tomu si film udržoval moju pozornosť. Štylizácia prostredia sa vydarila na jedničku a nevyvolávala nijaké falošné romantické predstavy o živote na vidieku. No aj napriek všetkým pozitívam finálnym dojem nebol vôbec taký silný ako som zvyknutý z Kórejskej produkcie a preto sa prikláňam k 3,5*. ()

terunka003

Romantické, něžné, milé, nenásilné × trochu delší. Krásný romantický film s klasickou zápletkou vztahu učitel - učitelka - studentka. Byly i jak komediální prvky tak i dramatické momenty. Zajímavé bylo vykreslení chudé korejské vesnice, kdy lidé nemají moc peněz, kdy se děti nechtějí učit a vlastně celá jejich kolinita je skoro negramotná. Konec byl jako vždy šťastný, i když byl utnut ve chvíli kdy to nečekáte. Film pro každého, kdo chce neutrální film o něčem špatném. Pane učiteli, co je to "elp"? ()

Pollock

Nemohu se zbavit pocitu dobře natočeného filmu, ovšem bez nějakého silnějšího místa, které by mě donutilo jít s hodnocením výš. ()

Rambo159

Veľmi príjemný a krásny film. Nezabudnuteľný Byeong-heon Lee tu pasuje geniálne. Takisto prostredie vidieka a doba LPéčok film robia ešte pútavejším. "Aróma" filmu sa nesie ešte hodnú chvíľu po jeho pozretí. Toto je film, z ktorého vyžaruje jednoduchá, ale duši lahodiaca harmónia. 5* ()

muti

niekto by povedal pomaly plynuce, ja hovorim roztahane. tradicna korejska zaplatka - hlavni hrdinovia spolu nekomunikuju, nahovaraju si svoju pravdu a napokon su sklamani ked sa stane nieco s cim nepocitali. since 1999... jedna cast je ta romanticka, ale druha - ucitelska - sa mi pacila viac. ale aj tak by som povedla ze taka Obecna skola je o dve triedy lepsia a to v kazdom smere. takze na temu dedinske skoly, mozem povedat, som videl uz aj lepsie. alebo som sa uz obrnil voci korejskej romantike a som imunny voci dojemnym tlačákom? ()