Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dokument, který přináší neobyčejný pohled na bojová umění od jejich dramatických počátků po úspěchy dnešních dní. Obsahuje nejlepší záběry z více jak 100 filmů - např. Tygr a drak a Charlieho andílci. Rozhovory s Sammo Huingem, Johnem Woo, Angem Lee. (oficiální text distributora)

Recenze (12)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vynikajici dokument o bojovem umeni ve filmu. Celym dokumentem vas provazi Samuel L. Jackson, ktery vam rekne spoustu zajimavych veci o historii bojoveho umeni. Dokument je plny rozhovoru se znamejma hercema i reziserama (John Woo, Ang Lee, Jet Li, Bruce Lee, Jackie Chan atd.) a mapuje v podstate celou historii bojoveho umeni ve filmu od pocatku v pekingske opere a prvnich cinskych cernobilich filmu, ktere jste nikdy nemohli videt, pres filmy od Shaw Brothers, filmy Bruce Leeho, Jackieho Chana, Johna Woo, Anga Leeho atd. az po filmy jako je Matrix a Charlieho andilci. Jsou tu i rozhovory s osobnostma jako je David Carradine a Steven Seagal. V tomhle dokumentu se dozvite prakticky vse o bojovem umeni ve filmu + hodne zajimavosti. Jediny, co mi tam trochu vadilo, je, ze nejak zapomneli na Chow Yun Fata. Ale i tak to je jeden z nejlepsich dokumentu co jsem kdy videl a zaujme jak fanousky zanru tak i lidi, ktery tomuhle zanru moc neholduji. ()

kagemush 

všechny recenze uživatele

Nejsem zatížen nějakým vyhraněným žanrovým fanouškovstvím a tak jsem si řekl,jako konzument všeho,že se podívám i na tohle.Hned na začátku jsem to chtěl vypnout,-první záběry mi předvedly několik desítek asiatů (byl tam i Jet-Li?) jak (asi) nacvičují nějaké prostocviky na tamější spartakiádu.Jenže jsem nenašel ovladač a k TV to už zas bylo zatraceně daleko.Tak jsem to nechal být,-no a chvíli na to mě to už bavilo.Nedozvěděl jsem se sice nic podstatného,ale natočeno docela svižně a občas i nějaký ten humor byl.Na to že to byl dokument mi ten čas tentokrát utekl hodně rychle. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Dokument natočený ve snaze ukázat většinovému západnímu diváctvu, že Tygr a drak nevznikl z ničeho. Prostor věnovaný dojmům, jež tento film na oslovených zanechal, nebyl adekvátní. Rád bych zůstal u této výtky, ale ve skutečnosti mi celá druhá polovina Umění akce přišla oproti polovině první, velmi objevné a bohaté na jména, o nichž jste pravděpodobně nikdy neslyšeli (a stejně pravděpodobně si je nikdy nezapamatujete), příliš založená na pocitech a osobních zážitcích. (Výjimku tvoří nedotažený nápad jít ve stopách „not martial arts“ filmů, v nichž možno vidět bojové umění.) Objektivitu znesnadňují citové vazby vybraných lidí, nikoliv odborníků na filmovou teorii (s výjimkou Stevena Seagala, teoretického i praktického odborníka na zmršení kariéry), nýbrž známých tváří z branže. Když už jít tímto směrem, proč nedat prostor maniakovi typu Quentina Tarantina? Že by si celý dokument ukradl pro sebe? Asi jo, ale tento záměrem záslužný, zpracováním povrchní počin by tím alespoň získal na šťavnatosti. Apendix: Velmi dobré (vybranými záběry i hudbou) střihové sekvence. 65% ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Dokument zajímavý, to ano, možná komplexní trochu méně, jako zasvěcení běžného diváka, či neznalého fanouška poslouží dobře, ale opravdu použitelných, praktických informací mohlo být krapet více. Poučné bylo zmapování historie bojových umění v samém počátku a zajímavosti o výrazné rolí žen, ovšem nechápu proč později nepadlo téměř ani slovo o Jetovi Li, to se radši vesele plýtvalo obrazem na Charlieho andílky a Mission Impossible II. Vůbec dokument až příliš těžil z jiných filmů, zatímco sám přinášel povětšinou málo vědecké, juchavé ovace na estetickou a spirituální stránku bojových umění. 7/10 ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Povinnost pre kazdeho milovnika Martial Arts filmov. Vznieti vo vas vasen, zalubenie, pomoze vam najst krasy a prednosti ktore v sebe tieto filmy skryvaju, nauci vas si tieto filmy vychutnavat na vyssej urovni. Stopaz 105 minut skutocne nedokaze zmapovat vsetko, co by sme sa chceli dozvediet (fantasticky napad by bol natocit serial!), ale aj tak ponuka naozaj nadherny material a informacie o vsetkych podstatnych osobnostiach a prelomoch v tomto zanri. (9/10) ()

Reklama

Reklama