poster

Agent bez minulosti

 • USA

  The Bourne Identity

 • Německo

  Die Bourne Identität

 • Slovensko

  Agent bez minulosti

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jossie
  *****

  Moje absolutní špička v akčních filmech. Výborný napínavý děj, Matt Damon je dokonalý agent, který se nenechá nikým zaskočit (ty měsíce příprav bojových umění dokonale zůročil), únikové scény jsou výborné a naprosto uvěřitelné, automobilová honička je prostě dokonalá a Franka Potente se sem výborně hodí. Prostě skvělá akční jízda.(14.8.2005)

 • 3DD!3
  *****

  Z první části Bournovské trilogie mám opravdu radost. Matta Damona jsem dříve moc rád něměl, ale díky téhle roli jsem si na něj zvykl. Režie je rovněž výborná i když upřednostňuji spíše Greengrassův styl z The Bourne Supremacy než ten Limanův. Příběh je chytrý svižný má spád a překvapuje v místech, kde byste nečekali, že překvapit může. Prostě skvělá podivaná, kterou ale o dva roky později překonala část druhá.(31.5.2006)

 • Gilmour93
  ****

  Když už Jason Bourne jednou je, tak má koukat, aby byl.. Poctivý thriller v moderním kabátě dle starého střihu o dokonalé mašině tajných služeb v ceně 30 milionů USD, kterou zkratovalo dítě. Amnézie speciálního agenta není dvakrát originální téma, nicméně Limanova na sebe neupozorňující režie a civilní výkon mnou jinak nepříliš oblíbeného Damona jsou trumfovými esy v rukávu. Klon Bonda, Spidermana a Bruce Leeho spatřil světlo světa a teď už je to Greengrassi na tobě. Takže:"Ready, Steady, Go!“ (vskutku fajnšmekrovský hudební doprovod Paula Oakenfolda při automobilové honičce Paříží)..(3.8.2009)

 • gudaulin
  *****

  Akční snímky nejsou mým šálkem čaje, ale tenhle kousek opravdu stojí za to. Především staví na propracovaném scénáři, který není primárně určený divákům s mentalitou přerostlého desetiletého dítěte a na netradičním, spíše civilním pojetí hlavního hrdiny. Damon se pro roli dezorientovaného agenta hodí skvěle a ukazuje výbornou fyzičku. Vysoké tempo, udržované napětí a atmosféra nepředvídatelnosti. Po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení na 90 % a přidávám pátou hvězdičku...(18.5.2007)

 • Nathalie
  ****

  Bournův multižánrový cocktail podle Douga Limana: __ Ingredience: Dravá akce. Břitká inteligence. Bondovský esprit. Hitchcocovský motiv muže na útěku. Chobotnice tajných služeb. Osudová žena s tváří Franky Potente. Místo deštníku koňská dávka amnézie. Postup: Protřepat, promíchat...Až do dna, Jasone...(20.5.2007)

 • - Ve scéně, kdy Bourne s Marií ujíždějí v autě z americké ambasády v Curychu (natáčelo se v Praze), jsou vidět v pozadí stará auta jako Škoda Forman a dokonce zahlédnete i zaparkovaného Trabanta. (FilmFan24)

 • - Během útěku z Paříže se zastaví Bourne a Marie na čerpací stanici Aral. Ve Francii ale žádný Aral není. Scéna byla natáčená v Německu. (FilmFan24)

 • - Scénárista Tony Gilroy nečetl knižní předlohu; namísto toho pracoval podle náčrtu od Limana. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace