Zamilovaná černošská fotografka Theresa Jonesová se rozhodne zavolat z New Yorku rodičům. Ti žijí na předměstí New Jersey, právě chystají stříbrnou svatbu a od dcery se dozvědí, že jim hodlá představit snoubence Simona Greena. Když se do telefonu rozplývá, jak je hodný, šikovný a úspěšný burzovní makléř, zapomene zmínit podstatnou maličkost, že Simon je běloch. Což je v okamžiku, kdy se objeví na prahu, pro rodiče skutečný šok. Situaci nevylepší ani to, že když je nervózní, stává se nemotorným. Zatímco chápavá matka Marylin je sice překvapená, ale tolerantní, otec Percy je překvapen a zděšen. Podle dceřina chvalozpěvu očekával někoho podobného Denzelu Washingtonovi a místo toho má před sebou nepovedenou parodii Jima Carreyho. A protože chtěl vždycky pro dceru to nejlepší, rozhodne se Simona důkladně prověřit. Mladíka tak čeká opravdu ostrý víkend, během něhož Percy například zjistí, že právě přišel o práci, což se snaží před Theresou utajit, dokud víkendová sláva neskončí. Situace se ještě přiostří, když Percy chytí budoucího zetě v kompromitující situaci, zahrnující Theresu, postel a sexy spodní prádlo na těle, pro které nebylo určeno. Otec se rozhodne čest své dcery bránit a udělat vše proto, aby Simona znechutil a z rodiny vyštval. (TV Nova)

Trailer

novoten

Ačkoli mi polovina postav lezla krkem, jsem v rámci žánru poloburanské romantické komedie snad i spokojen. Kutchera v pohodové poloze můžu vždycky, Bernie Mac má dobře napsanou roli a i když u filmů, kde je víc jak polovina postav černé pleti, většinou trpím kvůli neustálé uřvanosti, tohle je čestná výjimka. Nejlepší část je samozřejmě ta, kde se oba hlavní chlapi usmíří a promýšlí plán, zbytek se nechytá, zbytek děje se často příliš nechytá. ()

Enšpígl

Rozhodně lepší komedie než předchozí ve který hrál Ashtonhlavní roli a i tady se mně zdálo že měl větší prostor ukázat pár dobrých momentů , jeho postava byla docela emotivnější než ta v Šíleným rande. Zoe Saldana je moc hezká, ale stejně bych asi jejího tatínka hned v první hodině poslal do prdele. Ano, příběh hodně čerpá z kultíku Fotr je lotr jen tady je to víc točený na barvu pleti. Škoda, že se tvůrcům klepala prdelka strachy aby moc nikoho neurazili což sice v USA chápu na druhou stranu mohla to být docela slušná nekompromisní jízda, takhe se něco slibně rozjíždí a pak se to radši utne, škoda, ale zase že by film vysloveně nasral, to určtě ne. ()

Malarkey

Obyčejná komedie, která trošičku čerpá z Fotr je lotr, ale trapné situace si utváří už svoje, takže na tom má tak akorát základ rozzuřenýho tatíky holky, kterou má ten kluk co jim vlez do baráku rád, v tomhle provedení ještě k tomu BÍLEJ, jaká to pohroma. Jenže film má tak moc trapnejch situací, že to ty dobré nedokáže vyrovnat, i když tam taky jsou a za to vidění určitě stojí. Bernie Mac, leč mu je země lehká zde zahrál příjemně, a rozhodně je ho škoda. Na takovéhle komedie se hodil a příjemně se na něj koukalo. Možná by to zas tak špatná komedie být nemusela, kdybych v tom furt neviděl něco, co už jsem někde viděl, i přesto ale má svoje kouzlo a já jsem jí s celou svou počestnostní dokoukal do konce a musím se přiznat, že i přes ty všecky neduhy tam bylo pár scén, které určitě za pobavení stály. ()

Djkoma

Fotr je lotr v trochu jiném balení, se slabším obsazením a doufající, že Bernie Mac to celé nějak uhraje sám. Bohužel ani sebekrásnější a sympatičtější Zoe Saldana nedokáže zabránit nudě a hrozně topornému Ashtonu Kutcherovi, který už asi nikdy nezopakuje výkon z Butterfly effectu. Jako velmi jemný komediální náhled do "tradičních" amerických rasových problémů je to fajn, ale na nic víc tahle komedie opravdu nemá. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $68,915,888Tržby Celosvetovo $101,866,030║ Na moje prekvapenie celkom zábavné a nie až tak otravné ako som pri obsadení Ashtona Kutchera čakal, Zoe Saldana je príjemný „pekný“ bonbónik na vyše. /60%/ ()

• Ashton Kutcher navrhoval, aby jeho postava byla Židem, což by podle něj ještě vygradovalo problémy, které má s Christianem Percym Jonesem. Nápad byl ovšem zamítnut, protože tvůrci se chtěli zaměřit spíše na problémy mezirasového románku než na problémy víry. (HappySmile)
  • Pracovní název filmu byl "The Dinner Party". (HappySmile)
  • Proč režisér natočil tento film? "Mám nádhernou 12ti letou dceru a jsem si jistý, že jednou přijde domů s nějakým litevským punk-rockovým bubeníkem, a říkal jsem si, že když udělám tenhle film, budu se moct vypořádat se svými problémy, než ten den nastane." (HappySmile)