Hádej kdo?

Hádaj kto?

Guess Who

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

určitě nejlepší romantická komedie na téma "jak zapůsobit na rodiče své nastávající", kterou jsem viděl...vtipná a dost svižná...když nad tím tak uvažuju, tak to fakt mohlo být delší. Je pravda, že některé scénky Ashtona a Zoe jsou herecky možná ne uplně zvládnuté, ale popravdě mě to nijak nerušilo...řekl bych, že v komedii herecké výkony nejsou uplně na prvním místě, tak nevím, proč to tu tak všichni řeší. Dost hezký hudební motiv v pozadí, dialogy i vtipy celkem na úrovni, děj decentní a relativně nepřitažený za vlasy...v závěru přecijen trochu té americkými diváky poptávané kýčovité srdceryvnosti, ale není třeba se bát, je to doopravdy jen "trocha", dalo se to v pohodě snést a celkový dojem to nezkazilo. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami...s časovým odstupem se přikláním ke třem (původně jsem měl 4). 70%(22.11.2014)

Mal som jediný dôvod pozrieť si tento film...Zoe Saldana. Keďže je len pár mesiacov po Avatare, chcel som vidieť nejaký film so Zoe, After Sex jej moc priestoru neposkytol (a ani divákovi pôžitok z pozerania) tak som si vybral Hádaj, kto príde. Klasická komédia, dokonca remake, pôvodný film som nevidel, takže porovnať neviem, ale nebolo to až také zlé. Nič čo by nebolo klasickou ,,chorobou´´ romantických komédií, často prehnaných a ,,trhlých´´. Slabší odvar Fotr lotr, ale dívať sa nato dá. A Zoe je fakt nádherná. 6/10(3.3.2010)

Celkem povedená komedie nalajnovaná v klasickém formátu ala "Fotr je lotr" ve stylu zásnuby-->hádka-->zrušení zásnub-->usmíření doplněná o "rasové problémy" ve vztahu bílý kluk a černá holka. Ashton svojí roli hraje výborně, stejně jako ostatní, tudíž se kvalitně bavím a častokrát i zasměji - což je můj základní požadavek, když koukám na komedii.(7.12.2013)

Důkaz, že režiséři ze Svatého lesa pořád ještě dokáží z laciného scénáře vymačkat cosi, co mě nutí nemačkat červený čudlík na ovladači a nechat si dál pohrávat s významem "dobře strávený volný čas". Recept je přece na jasný! Tam, kam by Američané před dvaceti lety šoupli okoukané bílé tvářičky, které by sesmolily nějakou tu zápletku, teď dávají pár černých papule, které se nebojí rasistických vtípků, jenž aspoň přináší do klišé tématiky aktuální prvek. V podstatě nemohu proti Guess Who říct ani půl slova, ale taky mě nenapadá nic, co by jej vyvyšovalo z tuctovosti...(28.12.2012)

• Greg25

Mělo to slibný rozjezd, ale ten konec s pseudoproblémy a uřvanými kamarádkami, které zřejmě nikdy nepracují, protože mají čas ječet v kteroukoli denní i noční hodinu a vždy jsou tak nějak po ruce, aby zaječely v pravý okamžik (nedomyšlenost scénáře), byl krapet moc... Původní předloze se navzdory dobrým hereckým výkonům nedaří přiblížit ani na pár kilometrů. 35%(30.12.2010)

• - Pracovní název filmu byl "The Dinner Party". (HappySmile)

• - Ashton Kutcher navrhoval, aby jeho postava byla Židem, což by podle něj ještě vygradovalo problémy, které má s Christianem Percym Jonesem. Nápad byl ovšem zamítnut, protože tvůrci se chtěli zaměřit spíše na problémy mezirasového románku než na problémy víry. (HappySmile)

• - Přibližně 100 000 $ stály digitální efekty, které byly použity v každé scéně, kde se objevil Ashton Kutcher, k odstranění jeho červeného náramku Kabaly. (HappySmile)