Hádej kdo?

Hádaj kto?

Guess Who

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

Fotr je lotr v trochu jiném balení, se slabším obsazením a doufající, že Bernie Mac to celé nějak uhraje sám. Bohužel ani sebekrásnější a sympatičtější Zoe Saldana nedokáže zabránit nudě a hrozně topornému Ashtonu Kutcherovi, který už asi nikdy nezopakuje výkon z Butterfly effectu. Jako velmi jemný komediální náhled do "tradičních" amerických rasových problémů je to fajn, ale na nic víc tahle komedie opravdu nemá.(29.12.2009)

• MM_Ramone

Toto malo čo znamenať? Má to byť černošská verzia úspešneho snímku "Fotr je lotr"? Zrejme áno. Pretože afroamerický režisér Kevin Rodney Sullivan očividne natočil nepodarenú kópiu tejto komédie. Mladý, nesmelý nápadník sa ide predstaviť rodičom svojej vyvolenej. Tí ho samozrejme poriadne potrápia, pokiaľ ho prijmú do rodiny. Najmä prísny, podozrievavý otec. Lenže zatiaľ čo to Benovi Stillerovi a Robertovi DeNirovi perfektne šlapalo a ja som sa perfektne bavil, tak v prípade Ashtona Kutchera a gambatého Bernieho Macka sa dá hovoriť doslova o trapase. *(27.12.2012)

námet pomerne vydarenej komédie je niečo medzi hádaj, kto príde na večeru a fotr le lotr. áno, nie je to nič prevratného, ale rozhodne neurazí. nemám veľmi napozeraný takýto žáner, takže by som povedal, že tam je aj menej klišé scén než som očakával. z hercov sa mi najviac pozdával bernie mac- česť jeho pamiatke:-( rezultát- dobre som sa bavil.(1.2.2009)

Seznámení s budoucím tchánem je stresující samo o sobě, jenže co když tchán je černoch a vy jste běloch? Pak prostě nezbývá nic jiného, než se řídit starým známým rčením "když nejde o život, tak nejde o nic". Já osobně když jsem vystresovaný na nejvyšší míru, tak mi právě tohle rčení pomáhá, ovšem těžko říct, jestli tohle rčení znal i hlavní hrdina v podání Ashtona Kutchera. Každopádně film je to zajímavý, to musím uznat, bavil jsem se u něj skoro stejně dobře jako u filmu "Fotr je lotr", zkrátka tenhle film mě dokázal zaujmout a to je jen a jen dobře, nicméně po určité době, kdy film jede pořád po stejných kolejích a nepřichází žádné vybočení, tak má pozornost začala trochu upadat. Zkrátka jsem měl pocit, že film neumí a nedokáže udržet mou pozornost, a to mě docela mrzelo, protože to byl zajímavý a vtipný film, jen prostě možná až příliš jednotvárný. Nicméně celkově jsem s výsledkem i docela spokojený, po herecké stránce to bylo zvládnuté dobře, po dějové stránce téměř také, ve výsledku film vnímám jako průměrný a proto jsem se rozhodl mu udělit průměrné tři hvězdy.(27.12.2012)

Miluju tyhle rádoby skvělé americké romantické komedie. Mají tak naprosto předvídatelný děj podle mustru: dva se do sebe zamilují, představí se rodičům, zažijí pár funny momentů, pak si něco udělají, odejdou od sebe aby se v závěru vzali...chjooo, proč se na to koukám??? No, Hádej kdo se tohoto mustru drží poměrně slušně doufajíc, že trošku vykrade Fotra, tentokrát je nabalená zápletka trošku jiná - černošská rodina, co se do ní chce přiženit trošku přitroublý Kutcher (který tu vypadá jak solidní metrosexuál). Něco mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec se přiklánim k těm třem, díky závěrečným titulkům, které obsahují ty nejpovedenější hlášky za celý film vůbec a "chlapskému" tangu ;-)(29.12.2009)

• - Filmaři dostali od The Writer's Guild of America (WGA) nařízení, aby dostal William Rose kredit za svou práci na původním filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Nicméně ve filmu o něm není ani zmínka. (HappySmile)

• - Přibližně 100 000 $ stály digitální efekty, které byly použity v každé scéně, kde se objevil Ashton Kutcher, k odstranění jeho červeného náramku Kabaly. (HappySmile)

• - Proč režisér natočil tento film? "Mám nádhernou 12ti letou dceru a jsem si jistý, že jednou přijde domů s nějakým litevským punk-rockovým bubeníkem, a říkal jsem si, že když udělám tenhle film, budu se moct vypořádat se svými problémy, než ten den nastane." (HappySmile)