Hádej kdo?

Guess Who

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

• Bilky

Slabučký scénar nedokázal vyťažiť z témy, ktorá ponúkala oveľa viac priestoru na komické situácie a vtipné dialógy ale bohužial okrem prvej 10minutovky a 2 zábleskov v polovici filmu som sa nudil. Ani výkony ústrednej dvojice to nezachraňovali, takže šedý priemer ako vystrihnutý z prelomu 80/90-tych rokov.(24.1.2010)

Já mám tyhle typy komedií ráda. Někomu přijdou úplně blbý, ale mě se tyhle filmy typu Kutcher a Saldana na návštěvě u vybíravého táty líbí. Nemám nic proti občasným ujetým nápadům, ale když už to má být dobrá komedie, tak by se tam neměly střídat nudné a nopak zábavné momenty. Myslím, ale že samotný námět to zachraňuje a film si 3,5* zaslouží.(29.12.2009)

Naprosto průměrná komedie na téma představování partnera rodině. Párkrát se usmějete, ale silný důraz je kladen především na romanci, takže se rozhodně nebudete popadat za břicho. Pokud máte rádi Love Story s dobrým koncem(Kde se I Love You opakuje v každé minutě) tak do toho děte, vy ostatní čekejte mírnou nudu.50%(21.1.2006)

• unclejack

On je biely, ona čierna. On je nepodareným nástupcom Charlieho Sheena, ona obyvateľkou Cameronovej prominentnej trikovej planéty. Spočítajte ich a pridajte nezanedbateľnú premennú v osobe Bernieho Maca a vyjde vám... nuda. 102 minútová plejáda o pochopení a empatii a ako je strašne dôležité byť vo vzťahu úprimný - milionkrát obšľahnutá šablóna, režijne totálne nenápadité, keby tam aspoň zakomponovali nejakú slušnú hudbu!!! Nie, diky moc, dokonca aj v žánri podpriemerná romantická komédia či v subžánri podpriemerná černošská komédia existujú oveľa ambicióznejšie filmy. Nemastné neslané dve hviezdy.(23.11.2014)

Ačkoli mi polovina postav lezla krkem, jsem v rámci žánru poloburanské romantické komedie snad i spokojen. Kutchera v pohodové poloze můžu vždycky, Bernie Mac má dobře napsanou roli a i když u filmů, kde je víc jak polovina postav černé pleti, většinou trpím kvůli neustálé uřvanosti, tohle je čestná výjimka. Nejlepší část je samozřejmě ta, kde se oba hlavní chlapi usmíří a promýšlí plán, zbytek se nechytá, zbytek děje se často příliš nechytá.(26.10.2006)

• - Pracovní název filmu byl "The Dinner Party". (HappySmile)

• - Filmaři dostali od The Writer's Guild of America (WGA) nařízení, aby dostal William Rose kredit za svou práci na původním filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Nicméně ve filmu o něm není ani zmínka. (HappySmile)

• - Ashton Kutcher navrhoval, aby jeho postava byla Židem, což by podle něj ještě vygradovalo problémy, které má s Christianem Percym Jonesem. Nápad byl ovšem zamítnut, protože tvůrci se chtěli zaměřit spíše na problémy mezirasového románku než na problémy víry. (HappySmile)