Hádej kdo?

Hádaj kto?

Guess Who

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

Dám této romantické komedii průměrné hodnocení a to přesto,že nepřináší vůbec nic nového,ale ústřední dvojici Kutcher/Mac to docela šlape a jejich vzájemné špičkování,provokování a navážení se do sebe mě docela hodně bavilo po celou dobu.Bohužel,zbytek filmu za těmito dvěma vyditelně pokulhává,jak ostatní herci,tak příběh samotný.Naštěstí očekávaný happyend není úplně tak přeslazený,což musím přičíst k dobru,zkrátka v rámci žánru jde o docela povedený zábavný filmeček.(9.2.2009)

Rozhodně lepší komedie než předchozí ve který hrál Ashtonhlavní roli a i tady se mně zdálo že měl větší prostor ukázat pár dobrých momentů , jeho postava byla docela emotivnější než ta v Šíleným rande. Zoe Saldana je moc hezká, ale stejně bych asi jejího tatínka hned v první hodině poslal do prdele. Ano, příběh hodně čerpá z kultíku Fotr je lotr jen tady je to víc točený na barvu pleti. Škoda, že se tvůrcům klepala prdelka strachy aby moc nikoho neurazili což sice v USA chápu na druhou stranu mohla to být docela slušná nekompromisní jízda, takhe se něco slibně rozjíždí a pak se to radši utne, škoda, ale zase že by film vysloveně nasral, to určtě ne.(18.3.2018)

• mansonn

Rozpočet 68M Dolárov.Ani neviem kde ten rozpočet preflákali.Takže film postavený na belošsko-černošskom rozdiely.Ozaj zo začiatku tam behajú černoši ako najvačší rasisti a všetci sú zhrození že bankárová dcéra-černoška si dovedie domov priateľa belocha,ktorý práve prišiel o miesto.Tých pár smiešných momentov práve vyplávalo z rasového rozdielu...páni ako v stredoveku ozaj človek keď také niečo pozerá tak si pomyslí že amerika vyvrháva iba právnikov,bankárov,vojakov,politikov a zvyšnú neinteligentú zberbu.No takže ten film stojí zato si pozrieť raz v televízi a stačí(24.3.2008)

Sice není tato komedie příliš výrazná, ale vtip má. Ashton je pro svou roli přijatelný a pro takovéto role je vhodnou volbou. Na můj vkus se zde řeší zbytečný a hlavně laciný problém. Pro někoho může být důležitý, ale pro mě rozhodně ne. Často jsem se bavil dobře, a tím je hlavní účel této komedie splněn, ale jen z části.(31.1.2009)

Priemer skrz naskrz. Zopar podarenych vtipkov nezachrani priemerny snimok, v ktorom to, bohuzial, zachranuje len skvely Bernie Mac. Ashton svoj humorny prejav tentoraz asi nechal doma a tak vysledkom je film, pri ktorom sa parkrat pousmeje, mozno 1-2 krat zasmejete, ale rozhodne to nebude film, ktory si budete pustat znova a znova a prezivat pri nom zachvaty smiechu. V jednej z uloh potesi aj Zoe Saldana, znama z Avatara, Star Treku ci Terminalu.(8.8.2011)

• - Filmaři dostali od The Writer's Guild of America (WGA) nařízení, aby dostal William Rose kredit za svou práci na původním filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Nicméně ve filmu o něm není ani zmínka. (HappySmile)

• - Ashton Kutcher navrhoval, aby jeho postava byla Židem, což by podle něj ještě vygradovalo problémy, které má s Christianem Percym Jonesem. Nápad byl ovšem zamítnut, protože tvůrci se chtěli zaměřit spíše na problémy mezirasového románku než na problémy víry. (HappySmile)

• - Proč režisér natočil tento film? "Mám nádhernou 12ti letou dceru a jsem si jistý, že jednou přijde domů s nějakým litevským punk-rockovým bubeníkem, a říkal jsem si, že když udělám tenhle film, budu se moct vypořádat se svými problémy, než ten den nastane." (HappySmile)