Hádej kdo?

Hádaj kto?

Guess Who

Komedie / Romantický

USA, 2005, 102 min

námet pomerne vydarenej komédie je niečo medzi hádaj, kto príde na večeru a fotr le lotr. áno, nie je to nič prevratného, ale rozhodne neurazí. nemám veľmi napozeraný takýto žáner, takže by som povedal, že tam je aj menej klišé scén než som očakával. z hercov sa mi najviac pozdával bernie mac- česť jeho pamiatke:-( rezultát- dobre som sa bavil.(1.2.2009)

Ačkoli mi polovina postav lezla krkem, jsem v rámci žánru poloburanské romantické komedie snad i spokojen. Kutchera v pohodové poloze můžu vždycky, Bernie Mac má dobře napsanou roli a i když u filmů, kde je víc jak polovina postav černé pleti, většinou trpím kvůli neustálé uřvanosti, tohle je čestná výjimka. Nejlepší část je samozřejmě ta, kde se oba hlavní chlapi usmíří a promýšlí plán, zbytek se nechytá, zbytek děje se často příliš nechytá.(26.10.2006)

• tron

„Aký je tvoj otec?“ – „Snaž sa mu dlho nepozerať do očí.“ Keď Bernie Mac v roku 2008 vo veku 51 rokov nečakane zomrel, Slováci to na 99% nepostrehli. Amerika ale prišla o jedného z najnádejnejších komikov. Bernie nesedel každému. Mne osobne striedavo pripadal sympatický a otravný a pýtal som sa, či svet potrebuje kombináciu Eddieho Murphyho a Martina Lawrencea. Ale zasa... len čo sa v nejakom filme Bernie mihol, zaujal ma (trilógia DANNYHO JEDENÁSTKA, predavač ojazdených áut v TRANSFOMERS). I v tejto nenáročnej oddychovej relaxačnej /anti/rasistickej komédii patrí k jej málu plusov. Neveľmi vydarená komédia (trocha na spôsob PROTIVNÉHO SVOKRA, ktorý beztak ledva stačil na 60% a to mal Stillera a De Nira) stojí na fenomenálnom Bernieho „gúľaní očami“ a strach, ktorý z neho má budúci zať Ashton Kutcher (ktorého na rozdiel od väčšiny pokladám za schopného dramatického herca – OSUDOVÝ DOTYK, ZÁCHRANÁRI -, keď chce, bohužiaľ väčšinou nechce), miestami pripomína takmer až hitchcockovský triler, kedy čakáte, kedy Berniemu prasknú nervy. Takže i vďaka týmto dvom fajn hercom (a niekoľkým slušným scénam - Malá africká hlavička, autorádio, „neprší popŕcha“) to ujde.(5.3.2010)

• Jara.Cimrman.jr

"Nechci slyšet nic o tom, jak spíš s mojí dcerou. Teď spíš se mnou!" Nechce-li černý otec bílého zeťáka, tak to může být problém. Já bych to asi zabalil po prvních cvičných podpásovkách, ale Simonovi za Theresu stojí trošku zabojovat, takže nehledí na nedostatek pigmentu ve své pleti, na nesportovní podstatu svého bytí a na lehkomyslně zahozenou práci. Ono to zkrátka nějak půjde, ale já jsem přitom absolvoval poměrně dlouhou a nepříliš zábavnou cestu.(7.1.2016)

• Nufa

Průměrné až podprůměrné. Komedie se povětšinou točí kolem rasového původu, což není zrovna můj vkus. Bavil jsem se tedy pouze místy, ale i tak dostatečně. Hlavní plus ale bezpochyby patří hereckému obsazení, které si ty dvě hvězdy alespoň za snahu zaslouží. Jinak dosti chabé, příběh primitivní a není zde nic, co by nutilo se na film dívat znovu.(3.10.2014)

• - Proč režisér natočil tento film? "Mám nádhernou 12ti letou dceru a jsem si jistý, že jednou přijde domů s nějakým litevským punk-rockovým bubeníkem, a říkal jsem si, že když udělám tenhle film, budu se moct vypořádat se svými problémy, než ten den nastane." (HappySmile)

• - Filmaři dostali od The Writer's Guild of America (WGA) nařízení, aby dostal William Rose kredit za svou práci na původním filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Nicméně ve filmu o něm není ani zmínka. (HappySmile)

• - Přibližně 100 000 $ stály digitální efekty, které byly použity v každé scéně, kde se objevil Ashton Kutcher, k odstranění jeho červeného náramku Kabaly. (HappySmile)