Sissi a Yetti

Lissi and the Wild Emperor

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

Německo, 2007, 85 min

Michael Herbig

Že je něco animované neznamená, že to je pro děti. Pokud někdo podlehne tomuto bludu, ať si pak nestěžuje, dostatečnou nápovědou by měl být už ten plakát, ne? Až ke kalhotkám se zvedající sukně císařovniných šatů, jo k tomu posadíme pětiletého Jeníčka a tříletou Mařenku a pak se budeme strašně divit, až se nás pacholata budou ptát, co že si to ta císařovna matka objednala z toho sex shopu (byly to Venušiny kuličky, že jo?). Když se vezme, jak patetický vztah projevují filmaři k císařovně Sissi, je tenhle animák ještě pozoruhodnější. Ne, že by to byla kdo ví jak duchaplná zábava a ohňostroj jemného humoru. Ale v rámci toho prvoplánového, peprného, sexuálními narážkami prošpikovaného humoru, groteskových gagů (neustálé obouchávání kde koho kde kým v rozmáchlých gestech) docela hustě září vybroušené kamínky humoru jemnějšího. Tvůrci se vyřádili i na brutálně vtipných hláškách, ani ty však nejsou pro děti. "Ty jsi ale vyrostla." "To jsou ty nové push-upky." Mařenka si u obrazovky píše poznámku, o co si napsat Ježíškovi. "A kdyby někdo náhodou vynalezl telefon, tak mi rozhodně nevolej!" Jeníček tupě poulí očka buličí, tohle nepobírá. "Tahle kopie zachránila naši lásku! Ať žije byrokracie!" V kolika letech člověk pobírá tohle? Hádala bych, že něco začne tušit, když žádá o občanku. Každopádně, mnohé manželství by bylo šťastnější, kdyby si manželé aspoň jeden den v týdnu vyhradili pro cukrování, naložili se do vany, nebo to rozjeli na zvonce či trumpety.(7.7.2013)

• Yojimbo

Dopředu jsem věděl, že se nejedná o žádný animák pro děti, přesto mě některé dialogy vysloveně šokovaly (což byla lepší varianta, protože další pouze nudily). Sexuální narážky, popkultura a odkazy na známé filmy docela fungují, animace také není nejhorší, některé postavy, v čele s neodolatelně přiblblou Sissi, jsou povedené... Inu, pozitivní stránky tento film bezesporu má - přichystal mi pár momentů, kdy jsem se skutečně od srdce zasmál, na druhou stranu ale také chvilky, kdy jsem se za tvůrce cítil velmi, velmi trapně.(5.8.2008)

• peter12

Veľmi slabučký animák,keď pri polovici filmu zaznelo THE END tak som si vydýchol že konečne to utrpenie skončilo ale nie pokračovalo to ešte asi 40min.Strašne divný humor,ktorý ma vobec neoslovil.Hádam tri krát som sa zasmial a to si myslím že je dosť málo.Animácia bola neskutočné zlá a tej trápnosti som v animáku už dlho nevidel.Už len dodám,Že tento film je čistá vykrádačka na iné filmy tzv.veľmi zlá paródia.(24.11.2013)

SaY je asi nejujetější animák co jsem kdy viděl, určen je spíš pro dospělé, sexuální narážky a parodie na známé filmy neocení nejenže prcek, ale troufám si říci, že ani pubescent... Dávám za 4*, protože jsem se dobře pobavil, k mému překvapení se jedná o dílo našich západních sousedů a má to zatraceně slabé hodnocení na csfd...:-( Ufiknul bych tomu asi ještě 15minut a byl bych maximálně spokojen, slabá místa se přece jen najdou...(15.7.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $29,716,251║ Nič preborné sa v Európskej produkcii nekoná, teda aspoň to čo vyprodukovali v Nemecku pod dohľadom Michaela Herbiga. Stvorili taký chomolec Shreka, v podstate len hlavnú postavu prerobili na nejakého Yetiho a okolo toho nahádzali nejaké tie odozvy na známe filmy, len škoda že dohromady z toho nič moc nevyťažili a niektoré vtípky pôsobia až moc umelo či na silu. Ak by som to mal porovnávať zo špičkovým Pixarom musel by som siahnuť v hodnotený až na dno ale zas nebudem sebec a za snahu a nejakú ti stráviteľnosť dám aspoň to podpriemerné hodnotenie a verím že v budúcnosti sa tvorcovia polepšia aspoň čo sa Európy týka. /videl v kine: 40%/(24.6.2008)