Sissi a Yetti

Lissi and the Wild Emperor

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

Německo, 2007, 85 min

Michael Herbig

Ale jo docela dobrá báchorka s naprosto šílenýma postavama a docela trapným humorem, ale zachraňuje to i pár vyvážených scén, ale moc jich není. Humor i když pro starší pobaví, ale nic než jednoduchá přiblblost v tom není. Ale chtěl bych zase po dlouhé době pochválit dabing který se výjmečně povedl(hlavně Vydra byl boží). Herbig už natočil lepší(MAnituova bota) komedie, tohle je slušné ale víkrát si to ani nepustím.(30.5.2011)

Děkuji Michaelu Herbigovi za zúčtování se Starými dobrými časy. Kéž bychom se i my dopracovali k podobnému odstupu a dokázali se zasmát z plna hrdla, a to nejenom jakožto vlastenci z bývalého Rakousko-Uherského soustátí. Samozřejmě pominu-li idiotský český název zcela potlačující vtip originální idey Lissi und der wilde Kaiser... Miluji, že namísto Ludwiga II mohu tento film s klidem zařadit po bok Marischkově trilogii. Franzi!(6.2.2009)

K tejto podivnosti som sa dostal náhodou, a tak sa mi podarilo celkom slušne sa tomu všetkému DIVIŤ. Historka o tom, ako sa Yeti dohodol s Čertom, že mu prinesie najkrajšie dievča na svete, aby nemusel ísť do pekla vyzerala celkom sľubne a párik snov: čaptavý aristokrat Franz a jeho transsexuálna vyvolená Alžbeta Bavorská (Lissy!!!) boli asi najúchylnejšia dvojica, akú som mal v poslednej dobe možnosť vidieť. Smradľavé hovädo Yeti bola viac-menej len nesympatická napodobenina Shrecka. Títo a ďalšie postavičky: lovci lebiek, babičkovská navigácia, vdova, ktorá sa každému snaží podstrčiť elixír lásky, všestranný maršal, ktorému ide všetko okrem zabávačstva, ktoré má paradoxne najradšej a bavorský kráľ s hlasom rockera a boľavými zubami sa stretli v tomto (viditeľne) nemeckom animáku, ktorý predstavil svet plný bizardných postavičiek, úchylných a (občas) aj neúchylných narážok, trójskych kačíc, lásky, ktorá je slepá, najkrajšieho úsmevu na svete (nakreslenom na váze) a bohužiaľ tiež niekoľkých neodpustiteľných klišé.(27.10.2014)

Vzhledem k očekávání naprosté blbosti nakonec docela spokojenost. Zařazení do kategorie "ujetá, ale při správné náladě zábavná kravina" je na místě. Ve výsledku se hodnocení zastavuje někde uprostřed - některé fóry fungují solidně, jiné jsou absolutně trapné, rozjezd je podařený, ale v závěru už dochází dech, k tomu návdavkem několik filmových odkazů, které už jsou sice trochu provařené, ale potěší.(14.12.2008)

Německá dobytkářská odpověď na Shreka. Vůbec se nedivim, že rodiče z toho utíkali s malejma dětma, jak Dolph Lundgren od dobrejch scénářů, jelikož těch prasáckejch a sexistickejch narážek je tam víc než dost, možná až moc a jedinej, kdo se tak u toho může dobře bavit je někdo jako já, ale i tak je tu spousta vtipů, který jsou spíš trapný a celkově to vyznívá dost slabě, když se zrovna nezadaří něco zábavnýho.(23.12.2008)