Sissi a Yetti

Lissi and the Wild Emperor

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

Německo, 2007, 85 min

Michael Herbig

Strašná věc!! Bavil jsem se ultimátně, celou dobu jsem se ale zoufale snažil, aby to na mě nebylo vidět. Spousta sexuálních dvojsmyslů i zcela jasných narážek, trocha trapných držkopádů a destruktivního "humoru", neuvěřitelná dadaistická gradace, k tomu slušná animace (hlavně mimika) a nepopiratelné inscenační schopnosti scenáristů, a sem tam nějakej ten vulgarismu (použitý zpravidla absolutně geniálně a cool). Chraň vás ruka páně na tohle brát děti!!(24.7.2008)

Kamarád mi tenhle film doporučil, poté půjčil, říkal mi, že je to neskutečná legrace a že je tam narážek, že to nepobíral... trošku jsem shlédnutí oddalovala, ale... nemusela jsem! Já se tak bavila, ale tak! Animace mi přišla hrozná, to mi trhalo oči, dabing mě šokoval hned v první vteřině, ale opravdu to byla jízda... ač chvíli velmi trapná, tak chvílemi opravdu skvělá! :)(4.6.2009)

• killerbean

Kde bolo tam bolo, snažili sa nemci natočiť vlastného Shreka. Žiaľ netvor, natvrdlý princ a princezná na vynikajúcu komédiu nestačia. Vtipy sú zbytočne silené, pre deti moc "sofitikované" a pre dospelých zväčša skôr trápne. Osobne ma potešila jedine narážka na Pirátov z Karibiku. Až na zopár svetlých momentov /Yetiho nástup/ zväčša obrovská nuda. 40%(3.7.2009)

Inteligence to moc nepobralo, ale to já taky ne, takže se k tomuto animáku vděčně vracím a pokoaždé si najdu něco jiného, co mě rozesměje. A může to být třeba i jen nevěřícný pohled spoludiváků, kteří jsou totálně zaskočení dabingem a neuvěřitelným přehráváním postav, může-li to jeden o animovaných postavičkách vůbec napsat. No ale řekněte, kde jidne se chodí na lov bukvic a na mušce se záhy ocitá krasobruslař v růžovém, či ve kterém filmu si císař stěžuje na náklady na topení, aby mu komorník v pozadí dával za pravdu přihazujíc papírové bankovky do ohně?(12.3.2013)

Po Manituově botě přichází další ulítlá komedie "parodující neparodovatelné". V jádru jde o dost pofidérní film, působící jako maximálně zmodernizovaná pohádka, což chvílemi nedělá dobrý dojem. Na druhou stranu jsou tu však dost dobré hlášky a narážky. O animaci tady radši mluvit nebudu (měla značné rezervy), ale jelikož mám rád odjakživa přehnané a praštěné filmy, přidám z původně zamýšlených 2* na 3* (55%).(23.1.2010)