Sissi a Yetti

• Německo Lissi und der wilde Kaiser (více)

Sissi a císař Franz. Nádherný pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, že to nemůže být ani pravda. Vše je dokonalé. Všeho je dostatek – peněž na zátop, čokoládových kuliček na golf. Občas musí sice císařský pár vládnout a reprezentovat, ale to vše je ve světě Sissi a Franze „úžasné“. Dokud se nezačnou objevovat temná mračna na jinak blankytně modré obloze… Císařovna Sissi je unesena.

Ačkoli nemá žádnou stopu, kterou by sledoval, vydává se neohrožený a nebojácný Franz do horečnatého stíhání únosců. Díkybohu brzy narazí na krátké vzkazy, které Sissi dokázala během cesty zanechat. Nicméně, obsah vzkazů a jejich rekonstrukce jsou pro Franze nečekaným šokem! Franz to ale nevzdává a reaguje jako jakýkoliv jiný vládce jeho povahy: zuřivostí! A tak začíná divoký hon, který se nezastaví ani před hranicemi jeho země. (oficiální text distributora)

Trailer 1

johnn333

Kdyby Friedberg se Seltzerem točili animáky, vypadalo by to zhruba takhle...:) Některé vtípky jsou šílené, další jsou tak šílené, až se dají pokládat za vtipné (nedokončený striptýz), většina z nich je ale tak moc šílená, až není vůbec vtipná (herpes, akné, kudrlinky a hemeroidy). Na rozdíl od opusů výše zmíněných pánů ale Sissi a Yetti nesou znaky filmu... Proto 40% ()

NinadeL

Děkuji Michaelu Herbigovi za zúčtování se Starými dobrými časy. Kéž bychom se i my dopracovali k podobnému odstupu a dokázali se zasmát z plna hrdla, a to nejenom jakožto vlastenci z bývalého Rakousko-Uherského soustátí. Samozřejmě pominu-li idiotský český název zcela potlačující vtip originální idey Lissi und der wilde Kaiser... Miluji, že namísto Ludwiga II mohu tento film s klidem zařadit po bok Marischkově trilogii. Franzi! ()

Shit

Německá dobytkářská odpověď na Shreka. Vůbec se nedivim, že rodiče z toho utíkali s malejma dětma, jak Dolph Lundgren od dobrejch scénářů, jelikož těch prasáckejch a sexistickejch narážek je tam víc než dost, možná až moc a jedinej, kdo se tak u toho může dobře bavit je někdo jako já, ale i tak je tu spousta vtipů, který jsou spíš trapný a celkově to vyznívá dost slabě, když se zrovna nezadaří něco zábavnýho. ()

Skejpr

Strašná věc!! Bavil jsem se ultimátně, celou dobu jsem se ale zoufale snažil, aby to na mě nebylo vidět. Spousta sexuálních dvojsmyslů i zcela jasných narážek, trocha trapných držkopádů a destruktivního "humoru", neuvěřitelná dadaistická gradace, k tomu slušná animace (hlavně mimika) a nepopiratelné inscenační schopnosti scenáristů, a sem tam nějakej ten vulgarismu (použitý zpravidla absolutně geniálně a cool). Chraň vás ruka páně na tohle brát děti!! ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $29,716,251║ Nič preborné sa v Európskej produkcii nekoná, teda aspoň to čo vyprodukovali v Nemecku pod dohľadom Michaela Herbiga. Stvorili taký chomolec Shreka, v podstate len hlavnú postavu prerobili na nejakého Yetiho a okolo toho nahádzali nejaké tie odozvy na známe filmy, len škoda že dohromady z toho nič moc nevyťažili a niektoré vtípky pôsobia až moc umelo či na silu. Ak by som to mal porovnávať zo špičkovým Pixarom musel by som siahnuť v hodnotený až na dno ale zas nebudem sebec a za snahu a nejakú ti stráviteľnosť dám aspoň to podpriemerné hodnotenie a verím že v budúcnosti sa tvorcovia polepšia aspoň čo sa Európy týka. /videl v kine: 40%/ ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)