poster

Sissi a Yetti

 • Německo

  Lissi und der wilde Kaiser

 • slovenský

  Sissi a Yeti

 • slovenský

  Princezná Lissi

 • anglický

  Lissi and the Wild Emperor

Animovaný / Komedie / Dobrodružný

Německo, 2007, 85 min

Režie:

Michael Herbig

Externí recenze k filmu (6)

 • CinemaMagazine.cz (Kristýna Pleskotová) **

  "Problém celého projektu (pyšnícího se vysokou technickou úrovní) je prostý. Proč animovat ženskou postavu, jejíž komičnost je založena na tom, že ji v reálu představuje chlap? Aniž by snímek svou potenciální kvalitou odpověděl na logickou otázku, směřuje ve své šílenosti od gagu ke gagu až k…" (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Pro Herbiga je tohle možná první film v českých kinech, ale zdaleka ne první dílo v kinech našich německých sousedů, tam už populární komik přivedl filmy Manituova bota (parodie na Vinettoua) a (T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (parodie na Star Trek a Star Wars). Z téhle trojky je jenom Sissi…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) **

  "Sissi a Yeti je sklamaním na všetkých frontoch. Ako európsky animák neohrozuje ani priemernú hranicu žánru. Bullyho scenár nedokázal pobaviť a nadväzovanie na vlastné šou už začína byť ťažké až nemožné. Satirický animák z rozprávkového sveta je už tak ošúchaná formula, že by obsah musel byť riadne…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) **

  "S vyprávěním, natož poetikou se tu nikdo nemazlí, jen se prostě sem naláduje akce, támhle košilaté fóry, onde gag na pokračování nebo popkulturní odkaz a na konec přijde finále. To je naštěstí tak zběsilé, že celý film vypadá jako nejrychlejší animák na světě. Akce v něm poměrně funguje, ale nápady…" (více)

 • Premiere.cz (Aleš Smutný) ***

  "Po prvních několika minutách téhle ujeté pohádky si asi řeknete jenom: „Co to sakra…?“ Není sice úplně jasné, co němečtí filmaři fetovali, nic měkkého to ale pravděpodobně nebylo. Přitroublou rakouskou císařovnu Sissi totiž unese chlupatý yetti, kterého za trápení zvířátek čeká peklo, pokud ovšem…" (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Sissi a Yetti jsou německým produktem, a tudíž spoléhají především na značně hrubozrnný, obhroublý a dotěrně se vnucující humor, který rozhodně nehledá sofistikované finesy. Film je přehlídkou více či méně sólových výstupů, chatrně pospojovaných Franzovým stopováním unesené Sissi. Nepochybuji ovšem…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace