poster

Pan Rosnička

 • USA

  The Weather Man

 • Německo

  The Weather Man

 • Slovensko

  Pán Rosnička

 • Velká Británie

  The Weather Man

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (243)

 • jonyyy
  ****

  Kvůli poněkud přihlouplému názvu jsem čekal lacinou dvouhvězdičkovou komedii. Misto toho jsem dostal sto minut úžasné, i když místy velmi deptající, hořké a pesimistické podívané (náladu mi to v tu chvíli nezvedlo - znáte to, když nemáte úplně nejlepší období, nevíte jaká vás čeká budoucnoust, před vámí spousta těžkých úkolů a závazků, nic se zrovna nedaří ), která ovšem definitivně přiřadila Nicolase Cage mezi mé oblíbence. Poslední dobou mě několikrát přesvědčil, že některé filmy stojí za to zhlédnout i kdyby to bylo jen kvůli jeho výkonu. Teď momentálně mě hrozně mrzí, že neumím moc dobře psát, rád bych napsal něco chytrého, protože tenhle film Opravdu chytrý je. Dokonale ukazuje, že člověk někdy může dělat cokoli a nedokáže se hnout z místa. Dojem bezprostředně po dokoukání: zasloužených 80%.(21.1.2008)

 • Sofia
  ***

  Hodně obyčejný snímek o krizi středního věku jednoho loosera, který hlásí počasí, má ošklivou tlustou dceru a naprosto si podělal své manželství. Občasné úsměvné okamžiky nezastíní fakt, že film je celkově o ničem.(16.4.2007)

 • Mgb21
  *****

  Nemám slov. Nádherně natočeno, výborná kamera a Cage nesleze ze scény a je skvělý!!! Škoda, že se tento film nedostal do českých kin. Určitě stojí za zhlédnutí na velkém plátně.(1.3.2006)

 • Janek
  *****

  Výborný film, až mě to samotného překvapilo, jakoby si chtěl Verbinski odpočinout a prostě za pár dní natočit komediální drama o chlápkovi, kterému se vůbec nic nedaří (viz vtip - chlápek se plazí pouští, je otrhaný a naprosto vyčerpaný. "Proč mi to děláš...proč??!" najednou se roztáhnou mračna, tam vykoukne bůh a řekne "No...nějak mě sereš...") Ve filmu se nedočkáte klišé ani srdce rvoucích, nebo vše vysvětlujících scén - což je dobře, film jde po povrchu, nesnaží se nic řešit. Škoda, že se k nám film nedostal - pravda je, že by film asi masy neoslovil...ale přesto...škoda.(21.5.2006)

 • Chermy
  **

  Nepřesvědčil jste mě pane Verbinsky. Tohle má být komedie, drama? Ani jednoho jsem se nedočkal, to spíš hluboké nudy o nezajímavých lidech v nezajímavém příběhu. Ano jsou mezi námi lidé, jako Dave Spritz...........no a?(14.10.2007)

 • rikitiki
  **

  Odpustila bych, možná, hrdinu zajímavě nesympatického, ale nikdy ne, tak zoufale nudného.(5.4.2010)

 • Johny_fork
  ***

  Ze začátku skvělá atmosféra, netradiční zpracování, nápad, ovšem ačkoliv se Cage snaží, film nemá pointu a končí tam, kde začal, zajímavých myšlenek a úvah proběhne mnoho, ovšem chybí návaznost a propojení mezi nimi, motiv luku rovněž nepochopen, pořád čekáte a najednou je konec, film se tak nějak proplouží, podobně jako ztroskotalý televizní moderátor a jeho dcera. Bohužel průměr.(4.2.2009)

 • ScarPoul
  ****

  like a rock(30.11.2007)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Lidi mě občas poznaj....jsou mezi nimi i pitomci....... Píše se tu, sice, že je to komedie, ale je to spíše smutné drama. Já se snad nezasmál ani jednou. Nebýt Nicolase Cageho, asi bych se na příběh ani nepodíval. Nakonec je to průměrné drama, které si na nic nehraje. CITÁT - Furt po mě něco házej..........(3.11.2014)

 • Kubick
  ****

  Z akčního překvapení v podobě Lord of War si Nicolas odskočil k nenápadnému, ale o to zajímavějšímu filmu. Nemusí sice uchvátit každého, ale díky němu nám Cage a nepřímo i celý film ukazuje, že umět zahrát roli nám všem známou ze života vyžaduje talent a dobré zpracování...(3.3.2006)

 • themic
  ***

  Film pojednává vlastně o muži, kterému se ztrácí a rozpadá vše pod rukama. Nic mu nevychází tak jak by chtěl a musím říct, že se tento film v některých ohledech dost přibližuje životům lidí. I když film není pro děti, což asi nikoho nezajímá, přesto Nicolas zahrál dobře...***/půl(17.1.2007)

 • zlabus
  ***

  70%(8.9.2015)

 • havLord
  *****

  "... rychlé občerstvení. Hloupí lidi to raději vyhodí, než dojí. Je to jednoduchý. Chutná to dobře, ale nedodá to žádnou výživu. Jsem rychlé občerstvení.". Část jednoho z vnitřních monologů Nicolase Cage, které jsou na celém filmu to zdaleka nejzábavnější, nejpůsobivější a nejdojemnější. Cage zrovna dvakrát nemusím, ale co musím, je uznat, že v tomhle filmu si mě dočista omotal kolem prstu. Všechno, co udělal, jsem mu uvěřil. Podle mě je to doposud jeho nejlepší herecký výkon. jj, ovulace ve stoje! 90% Update: tak už jsem viděl "Leaving Las Vegas" ... aaaa, no ok, to je úplně jiný level herectví.(30.6.2007)

 • Tirion
  ****

  Živočišně-sarkastická atmosféra, a výborné výkony Cage a Cainea jsou skvělou kombinací. Cage si u mě opravdu polepšil. Moc charakterních rolí, které jsou v nitru komplikované, jsem u něj totiž nezažil. Proto 4*!(9.4.2006)

 • Džejkop
  ****

  Dave má spoustu smůly a to i přesto, že má slušný plat a fajn rodinu. Inu plat má sice solidní, ale platí za to vysokou daň. Mezi lidmi je oblíbený asi tak jako Jiří Paroubek. Tedy být hlasatelem počasí může být i nebezpečná práce. Jít po ulici s pocitem knedlíku v krku, s hrozbou junk foodu na libovolné části vašeho těla. Mít rodinné vztahy naprosto v rozporu s těmi z červené knihovny. Zkrátka pech, který nedokáže vyvážit žádný kariérní růst. Tenhle filmeček zobrazuje člověka, který nemá na růžích ustláno.(16.2.2007)

 • Alqarin
  *****

  Skvělý film o tom, jak se všechno podstatné v životě může posrat. Uvěřitelná životní tragédie jednoho ne zrovna prozíravého chlápka, který má sice skvělý džob, ale s rodinou to prostě neumí. Nenucené a místy zábavně absurdní, přesto to všechno působí povědomě a právě o tim to je. Kam se hrabou piráti, tohle Verbinskimu prostě jde a Nicolasi Cageovi odpouštím role ve všech těch hovadinách, kterým se v posledních letech upsal. Spolu s perfektně monotónní hudbou Hanse Zimmera Weather Man prostě nemá chybu.(16.2.2009)

 • jajinka
  *

  Plytké, nudné, bezbřehé (tak by se o tom zajisté vyjádřila naše učitelka češtiny z Gymplu, a já bych nemohla než souhlasit..) o čem to vlastně bylo? o chlapovi, po kterém kolem projíždějící háží jídla z fast foodů, nevyrovnaností s rozvodem?? fakt nevím.. a znovu to zjišťovat nehodlám..(10.6.2007)

 • Zayl
  *

  Ne, tohle opravdu ne. Hořká tragikomedie s nádechem cynismu. Nezajímavý příběh o loserovi, který moderuje počasí v televizi. Žonglování mezi hořkosladkými epizodami, dlouhými monology a nepřesvědčivými výkony herců bylo dost ubíjející a nezáživné. Dalo by se říci, že to nebylo ani vyloženě vtipné, ani vyloženě dramatické. Pouze čiré depresivní výpovědi s nevtipným humorem a nedotaženými dějovými motivy, které se po polovině filmu už nikam neposouvají, což po většinu času nudí. Pan Rosnička ve mně zanechal hořký pocit a zklamání z filmu, který je takřka o ničem.(5.2.2009)

 • BloodyVamp
  ****

  Hořká tragikomedie s cynickým nadhledem. Verbinsky zvládá komedie mnohem lépe než Pirátskou trilogii. Z filmu budete nejspíš smutní, ale taky nejspíš potěšeni, že někdo něco takového natočil. Vyniká tu Nicholas Cage a Michael Cane, Zimmerova pohodová hudba snímek nekazí.(12.7.2008)

 • PogoJoe
  ****

  Mně osobně se The Weather Man velice líbil. Mám podobný druh filmů v oblibě. Osobitý, sarkastický, opravdový, smutný a veselý zároveň, dojemný. Hlavní hrdina, zdařile ztvárněný Nicholasem Cagem, je sympatický a aspoň já s ním soucítil (ty házené fast foody mě iritovaly možná víc než jeho). Skvělý otec Michael Caine, osobité dětičky, úchylný Gil Bellows. Mezi oblíbené scény patří epizoda s tatarkou, s 'bavorskou' děvečkou a Lincolnem nebo lukem mířícím na nového amanta bývalé manželky. K tomu musím připočíst skvěle padnoucí hudbu Hanse Zimmera a vásledkem je milý a kvalitní film, na který se po čase opět rád podívám.(29.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace