Pan Rosnička

• Německo

Pán Rosnička

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

Hodně obyčejný snímek o krizi středního věku jednoho loosera, který hlásí počasí, má ošklivou tlustou dceru a naprosto si podělal své manželství. Občasné úsměvné okamžiky nezastíní fakt, že film je celkově o ničem.(16.4.2007)

Nemám slov. Nádherně natočeno, výborná kamera a Cage nesleze ze scény a je skvělý!!! Škoda, že se tento film nedostal do českých kin. Určitě stojí za zhlédnutí na velkém plátně.(1.3.2006)

Výborný film, až mě to samotného překvapilo, jakoby si chtěl Verbinski odpočinout a prostě za pár dní natočit komediální drama o chlápkovi, kterému se vůbec nic nedaří (viz vtip - chlápek se plazí pouští, je otrhaný a naprosto vyčerpaný. "Proč mi to děláš...proč??!" najednou se roztáhnou mračna, tam vykoukne bůh a řekne "No...nějak mě sereš...") Ve filmu se nedočkáte klišé ani srdce rvoucích, nebo vše vysvětlujících scén - což je dobře, film jde po povrchu, nesnaží se nic řešit. Škoda, že se k nám film nedostal - pravda je, že by film asi masy neoslovil...ale přesto...škoda.(21.5.2006)

• Chermy

Nepřesvědčil jste mě pane Verbinsky. Tohle má být komedie, drama? Ani jednoho jsem se nedočkal, to spíš hluboké nudy o nezajímavých lidech v nezajímavém příběhu. Ano jsou mezi námi lidé, jako Dave Spritz...........no a?(14.10.2007)

príjemný film na nedeľné popoludnie.nad priemer film dvíha hlavne vizuálna stránka a skvelí herci(6.3.2008)

• rikitiki

Odpustila bych, možná, hrdinu zajímavě nesympatického, ale nikdy ne, tak zoufale nudného.(5.4.2010)

Ze začátku skvělá atmosféra, netradiční zpracování, nápad, ovšem ačkoliv se Cage snaží, film nemá pointu a končí tam, kde začal, zajímavých myšlenek a úvah proběhne mnoho, ovšem chybí návaznost a propojení mezi nimi, motiv luku rovněž nepochopen, pořád čekáte a najednou je konec, film se tak nějak proplouží, podobně jako ztroskotalý televizní moderátor a jeho dcera. Bohužel průměr.(4.2.2009)

like a rock(30.11.2007)

CITÁT - Lidi mě občas poznaj....jsou mezi nimi i pitomci....... Píše se tu, sice, že je to komedie, ale je to spíše smutné drama. Já se snad nezasmál ani jednou. Nebýt Nicolase Cageho, asi bych se na příběh ani nepodíval. Nakonec je to průměrné drama, které si na nic nehraje. CITÁT - Furt po mě něco házej..........(3.11.2014)

Z akčního překvapení v podobě Lord of War si Nicolas odskočil k nenápadnému, ale o to zajímavějšímu filmu. Nemusí sice uchvátit každého, ale díky němu nám Cage a nepřímo i celý film ukazuje, že umět zahrát roli nám všem známou ze života vyžaduje talent a dobré zpracování...(3.3.2006)

Film pojednává vlastně o muži, kterému se ztrácí a rozpadá vše pod rukama. Nic mu nevychází tak jak by chtěl a musím říct, že se tento film v některých ohledech dost přibližuje životům lidí. I když film není pro děti, což asi nikoho nezajímá, přesto Nicolas zahrál dobře...***/půl(17.1.2007)

70%(8.9.2015)

Živočišně-sarkastická atmosféra, a výborné výkony Cage a Cainea jsou skvělou kombinací. Cage si u mě opravdu polepšil. Moc charakterních rolí, které jsou v nitru komplikované, jsem u něj totiž nezažil. Proto 4*!(9.4.2006)

Dave má spoustu smůly a to i přesto, že má slušný plat a fajn rodinu. Inu plat má sice solidní, ale platí za to vysokou daň. Mezi lidmi je oblíbený asi tak jako Jiří Paroubek. Tedy být hlasatelem počasí může být i nebezpečná práce. Jít po ulici s pocitem knedlíku v krku, s hrozbou junk foodu na libovolné části vašeho těla. Mít rodinné vztahy naprosto v rozporu s těmi z červené knihovny. Zkrátka pech, který nedokáže vyvážit žádný kariérní růst. Tenhle filmeček zobrazuje člověka, který nemá na růžích ustláno.(16.2.2007)

"... rychlé občerstvení. Hloupí lidi to raději vyhodí, než dojí. Je to jednoduchý. Chutná to dobře, ale nedodá to žádnou výživu. Jsem rychlé občerstvení.". Část jednoho z vnitřních monologů Nicolase Cage, které jsou na celém filmu to zdaleka nejzábavnější, nejpůsobivější a nejdojemnější. Cage zrovna dvakrát nemusím, ale co musím, je uznat, že v tomhle filmu si mě dočista omotal kolem prstu. Všechno, co udělal, jsem mu uvěřil. Podle mě je to doposud jeho nejlepší herecký výkon. jj, ovulace ve stoje! 90% Update: tak už jsem viděl "Leaving Las Vegas" ... aaaa, no ok, to je úplně jiný level herectví.(30.6.2007)

Skvělý film o tom, jak se všechno podstatné v životě může posrat. Uvěřitelná životní tragédie jednoho ne zrovna prozíravého chlápka, který má sice skvělý džob, ale s rodinou to prostě neumí. Nenucené a místy zábavně absurdní, přesto to všechno působí povědomě a právě o tim to je. Kam se hrabou piráti, tohle Verbinskimu prostě jde a Nicolasi Cageovi odpouštím role ve všech těch hovadinách, kterým se v posledních letech upsal. Spolu s perfektně monotónní hudbou Hanse Zimmera Weather Man prostě nemá chybu.(16.2.2009)

Príbeh o chlapovi rosničke, ktorému sa smola lepí na päty. Ľudia ho obhadzujú fastfoodovým občerstvením a on naoplátku fuckuje ostošesť, prevažne však svoju ženu. Verbinski a Zimmer, to sú mená zaručujúce kvalitu. Navyše pred kamerami Cage s Caineom výkonmi ťahajúci film o level vyššie, snažiaci sa ľuďom šliapať na citové dlaždičky. To by proste nemalo byť zlé. Niekde je ale chyba, ide len o strohú a nudnú posmutnelú drámičku, ktorá mi veľa nedala.(6.4.2012)

• jajinka

Plytké, nudné, bezbřehé (tak by se o tom zajisté vyjádřila naše učitelka češtiny z Gymplu, a já bych nemohla než souhlasit..) o čem to vlastně bylo? o chlapovi, po kterém kolem projíždějící háží jídla z fast foodů, nevyrovnaností s rozvodem?? fakt nevím.. a znovu to zjišťovat nehodlám..(10.6.2007)

• Pro-EaZzy

Ne, tohle opravdu ne. Hořká tragikomedie s nádechem cynismu. Nezajímavý příběh o loserovi, který moderuje počasí v televizi. Žonglování mezi hořkosladkými epizodami, dlouhými monology a nepřesvědčivými výkony herců bylo dost ubíjející a nezáživné. Dalo by se říci, že to nebylo ani vyloženě vtipné, ani vyloženě dramatické. Pouze čiré depresivní výpovědi s nevtipným humorem a nedotaženými dějovými motivy, které se po polovině filmu už nikam neposouvají, což po většinu času nudí. Pan Rosnička ve mně zanechal hořký pocit a zklamání z filmu, který je takřka o ničem.(5.2.2009)

Mně osobně se The Weather Man velice líbil. Mám podobný druh filmů v oblibě. Osobitý, sarkastický, opravdový, smutný a veselý zároveň, dojemný. Hlavní hrdina, zdařile ztvárněný Nicholasem Cagem, je sympatický a aspoň já s ním soucítil (ty házené fast foody mě iritovaly možná víc než jeho). Skvělý otec Michael Caine, osobité dětičky, úchylný Gil Bellows. Mezi oblíbené scény patří epizoda s tatarkou, s 'bavorskou' děvečkou a Lincolnem nebo lukem mířícím na nového amanta bývalé manželky. K tomu musím připočíst skvěle padnoucí hudbu Hanse Zimmera a vásledkem je milý a kvalitní film, na který se po čase opět rád podívám.(29.5.2010)