Pan Rosnička

Pán Rosnička

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

• Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem žádný zbytek jídla z fast foodu nevrhnul po nějakém populárním věštiteli počasí a tak za jednu ze zásluh tohoto snímku považuji skutečnost, že o tom budu do budoucna uvažovat. Druhou zásluhou je skvěle kamenný výraz Michaela Caina, který bez výraznější snahy hravě přehrál Cageovu křečovitou utrápenost. Tím u mne pozitiva končí, neboť já k filmu prchám před nekonečnými problémy všedního života a ty si na mne tentokrát nečestně počíhaly přímo na obrazovce.(23.10.2012)

V žiadnom prípade sa nejedná o dokonalý film. Dej je občas roztrieštený a medzi jednotlivými scénami často chýba dovysvetlenie a naviazanie na to, čo predchádzalo a rovnako mi nesedeli samoúčelné vulgárne dialógy, ale aj tak si myslím, že tento film si skutočne zaslúži 100%. Hlavne kvôli geniálnemu Nicolasovi Cageovi a výborne napísanému hlavnému hrdinovi, ktorý mi bol veľmi blízky - ale dúfam, že o 20 rokov sa The Weather Man nestane mojim osobným filmom...(10.3.2008)

Verbinski zabrousil z vod blockbusterů k podivnému snímku o dalším "looserovi" s krizí středního věku. Není to nijak originální, chybí tomu především nějaké pojítko, tak aby jednotlivé scény, které samy o sobě dobré jsou, dávaly smysl. Byť se o novou Americkou krásu nejedná, tak to má příjemně posmutnělou atmosféru a díky Cageovi a Cainovi to rozhodně stojí za pozornost. Především pro Cage je to společně s Lord of War návrat ke kvalitním hereckým výkonům. Škoda, že potencionál, který to má není zdaleka využit, mělo to jít více na kost...(8.4.2006)

Spíše hromada povětšinou depresivních střípků než nějaký ucelený příběh s jasně definovanou pointou a vyústěním, ale přesto to všechno dohromady překvapivě dobře funguje. Při sledování jsem měla pocit, že to celé jen tak neškodně plyne kolem, ale jakmile film skončil, uvědomila jsem si, že přeci jenom působí a něco po sobě zanechává. Ač se to na první pohled nezdá, není to film, na který by se člověk podíval a ihned zapomněl.(12.11.2006)

Dave Spitz žije v Chicagu. Je to štyridsiatnik. Je rozvedený. Má dvanásť ročnú dcéru, ktorá má problémy so sebavedomím a nadváhou. Jeho pätnásť ročný syn experimentuje s drogami. Jeho ex-manželka si našla nového muža. Davidov otec umiera na rakovinu. Dave pracuje v lokálnej televízii, kde hlási predpoveď počasia. Je to "Pán rosnička". Zúfa si nad svojim spackaným životom a čaká na ponuku z new yorkskej celoštátnej televízie. Nepochopil som čo to vlastne malo byť. Komédia? Dráma? Komediálna dráma? Dramatická komédia? Fakt neviem. Zvláštny film. ***(10.5.2016)

• - Nicolas Cage (David Spritz) nahral všetky vnútorné monológy v nahrávacom štúdiu ešte pred natáčaním. (sWONDER)

• - V Zimmerově soundtracku si zahrál na kytaru i režisér Gore Verbinski. (becki_tu)

• - Dave (Nicolas Cage) jazdi vo filme na aute Volvo S80. (sWONDER)