Pan Rosnička

• Německo

Pán Rosnička

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

„Prečo do teba ľudia hádžu mliečne kokteily?“ – „...Občas sa mi to stáva.“ Gore Verbinski už dve čudné komédie v minulosti nakrútil (LOV NA MYŠ, MEXIČAN) a PÁN ROSNIČKA je síce podobne „nevtipný“, ale je predsa len o dosť lepší. Pretože je SCHVÁLNE TRÁPNY. A pozerať sa na dobre nakrútenú trápnu scénu, to je vždy smiešne. Keď Nicolas Cage ako skrachovaný rosničkár („Nepredpovedáme počasie, tie skurvené vetry si robia čo chcú!“), čakajúci na „svoju šancu v Haló Amerika“, hodí do svojej bývalej snehovú guľu, ona sa práve v tej chvíli otočí a guľa jej rozmláti dioptrické okuliare, JE to vtipné, dokonca veľmi vtipné. A keď nasleduje zostrih „ako to začalo s tým hádzaním vecí“, vyprsknete do smiechu. Tento film je proste hrozne smiešne trápny a to je poloha, ktorá vlasatému Cageovi nečakane pristane. Určite sa ale nejedná o komédiu v duchu bratov Farrellyovcov: v príbehu hrá dôležitú rolu blížiaca sa smrť blízkeho (nakoniec aj zomrie) a dokonca šikanovanie a pedofília! Verbinski, režisér bombastických PIRÁTOV KARIBIKU, má svojrázny zmysel pre humor.(31.12.2009)

Jeho život je stejně zakaboněný jako počasí, které moderuje v oblastní TV. A dnů, kdy zasvítí sluníčko, těch je zatraceně málo. Obzvlášť, když se David i Chicago momentálně nacházejí v měsíci únoru . Marně se snaží vrátit ke své bývalé ženě a dětem. A zároveň touží po uznání svého otce, úspěšného spisovatele. A packá to víc a víc.Vedle otce se shodou zlomyslných náhod ocitá většinou v pozici pitomce a jeho zbytečná snaha o návrat k rodině je ještě zoufalejší. ..„Věci nefungují tak, jak jsem předpovídal. Přijmout to, není snadný, ale tak už to v životech dospělých bývá“. Pro N.Cage byl rok 2005, rokem šťastně zvolených filmů, po „Lord of War“ další role, která mu dokonale padne.(26.2.2006)

Nádhernej film. Mám rád filmy tohoto typu. Nicolas Cage je tu naprosto okouzlující a roli zahrál jak nejlépe mohl. Nechápu proč tento film neběžel normálně v kinech. Teprve nyní vychází aspoň na DVD. A čeští diváci mohou konečně tento klenot shlédnout. Už dlouho mě žádný jiný film tak nepohladil na duši jako právě Pan Rosnička. Je v něm dost scén které vás opravdu chytí za srdce. Například scéna, kdy už podevátý hodí na Nicolase jídlo z fast foodu a zničí mu oblek. Ten ho ale sebere (jablečný koláč z fast foodu) a rozběhne se za tím člověkem co ho po něm hodil. Když běží vedle jeho auta s otevřeným oknem křičí na něj, že má děti a proč mu pořád ničí jeho oblek.. To se prostě musí vidět.(6.3.2007)

Sled pohromadě nedržících epizodek, kterým chybí pointa. Podivná splácanina, která si neúspěšně hraje na umění a na chytrý film plný životních mouder, jímž není. Verbinski by se neměl pokoušet o druhou ´Americkou krásu´ a měl by se držet toho, co mu jde nejlépe, totiž sezónní blockbustery. Ovšem znovuzrozený Cage tady byl skvělý a díky tomu, že celou dobu nesleze z obrazu, činí tenhle film ještě jakž takž koukatelným. 2 a půl*.(16.3.2006)

Reziser Gore Verbinski ma opät milo prekvapil a okrem trilogii PIRATOV Z KARIBIKU, hororu KRUH alebo komedii MEXICAN a HON NA MYS dokazal, ze vie natocit aj vazny film, podobnemu AMERICKEJ KRASE alebo LADOVEJ BURKE. Nicolas Cage je z mojho pohladu dobry herec a dostatocne ma presvedcil vzit sa do postavy nestastneho cloveka, dost casto i smoliara, ktoremu sa stale viac rozpada rodina, jeho otec Michael Caine pomaly zomiera, ale v praci sa mu dari. Precitajte si komentar od uzivatela menom Radek99 - od slova a do pismena s nim suhlasim.(27.3.2008)

• - Jídlo, které na ulici trefí Nicolase Cage, hodil režisér Gore Verbinski. (becki_tu)

• - Studio Paramount Pictures i přes protesty navrhlo, aby se místo Chicaga natáčelo v Kanadě. Gore Verbinski a Nicolas Cage však trvali na tom, aby se točilo v Chicagu. (becki_tu)

• - Nicolas Cage (David Spritz) nahral všetky vnútorné monológy v nahrávacom štúdiu ešte pred natáčaním. (sWONDER)