poster

Pan Rosnička

 • USA

  The Weather Man

 • Německo

  The Weather Man

 • Slovensko

  Pán Rosnička

 • Velká Británie

  The Weather Man

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Prečo do teba ľudia hádžu mliečne kokteily?“ – „...Občas sa mi to stáva.“ Gore Verbinski už dve čudné komédie v minulosti nakrútil (LOV NA MYŠ, MEXIČAN) a PÁN ROSNIČKA je síce podobne „nevtipný“, ale je predsa len o dosť lepší. Pretože je SCHVÁLNE TRÁPNY. A pozerať sa na dobre nakrútenú trápnu scénu, to je vždy smiešne. Keď Nicolas Cage ako skrachovaný rosničkár („Nepredpovedáme počasie, tie skurvené vetry si robia čo chcú!“), čakajúci na „svoju šancu v Haló Amerika“, hodí do svojej bývalej snehovú guľu, ona sa práve v tej chvíli otočí a guľa jej rozmláti dioptrické okuliare, JE to vtipné, dokonca veľmi vtipné. A keď nasleduje zostrih „ako to začalo s tým hádzaním vecí“, vyprsknete do smiechu. Tento film je proste hrozne smiešne trápny a to je poloha, ktorá vlasatému Cageovi nečakane pristane. Určite sa ale nejedná o komédiu v duchu bratov Farrellyovcov: v príbehu hrá dôležitú rolu blížiaca sa smrť blízkeho (nakoniec aj zomrie) a dokonca šikanovanie a pedofília! Verbinski, režisér bombastických PIRÁTOV KARIBIKU, má svojrázny zmysel pre humor.(31.12.2009)

 • Faye
  ****

  Jeho život je stejně zakaboněný jako počasí, které moderuje v oblastní TV. A dnů, kdy zasvítí sluníčko, těch je zatraceně málo. Obzvlášť, když se David i Chicago momentálně nacházejí v měsíci únoru . Marně se snaží vrátit ke své bývalé ženě a dětem. A zároveň touží po uznání svého otce, úspěšného spisovatele. A packá to víc a víc.Vedle otce se shodou zlomyslných náhod ocitá většinou v pozici pitomce a jeho zbytečná snaha o návrat k rodině je ještě zoufalejší. ..„Věci nefungují tak, jak jsem předpovídal. Přijmout to, není snadný, ale tak už to v životech dospělých bývá“. Pro N.Cage byl rok 2005, rokem šťastně zvolených filmů, po „Lord of War“ další role, která mu dokonale padne.(26.2.2006)

 • Arx
  *****

  Nádhernej film. Mám rád filmy tohoto typu. Nicolas Cage je tu naprosto okouzlující a roli zahrál jak nejlépe mohl. Nechápu proč tento film neběžel normálně v kinech. Teprve nyní vychází aspoň na DVD. A čeští diváci mohou konečně tento klenot shlédnout. Už dlouho mě žádný jiný film tak nepohladil na duši jako právě Pan Rosnička. Je v něm dost scén které vás opravdu chytí za srdce. Například scéna, kdy už podevátý hodí na Nicolase jídlo z fast foodu a zničí mu oblek. Ten ho ale sebere (jablečný koláč z fast foodu) a rozběhne se za tím člověkem co ho po něm hodil. Když běží vedle jeho auta s otevřeným oknem křičí na něj, že má děti a proč mu pořád ničí jeho oblek.. To se prostě musí vidět.(6.3.2007)

 • Lima
  ***

  Sled pohromadě nedržících epizodek, kterým chybí pointa. Podivná splácanina, která si neúspěšně hraje na umění a na chytrý film plný životních mouder, jímž není. Verbinski by se neměl pokoušet o druhou ´Americkou krásu´ a měl by se držet toho, co mu jde nejlépe, totiž sezónní blockbustery. Ovšem znovuzrozený Cage tady byl skvělý a díky tomu, že celou dobu nesleze z obrazu, činí tenhle film ještě jakž takž koukatelným. 2 a půl*.(16.3.2006)

 • Falko
  ****

  Reziser Gore Verbinski ma opät milo prekvapil a okrem trilogii PIRATOV Z KARIBIKU, hororu KRUH alebo komedii MEXICAN a HON NA MYS dokazal, ze vie natocit aj vazny film, podobnemu AMERICKEJ KRASE alebo LADOVEJ BURKE. Nicolas Cage je z mojho pohladu dobry herec a dostatocne ma presvedcil vzit sa do postavy nestastneho cloveka, dost casto i smoliara, ktoremu sa stale viac rozpada rodina, jeho otec Michael Caine pomaly zomiera, ale v praci sa mu dari. Precitajte si komentar od uzivatela menom Radek99 - od slova a do pismena s nim suhlasim.(27.3.2008)

 • - Jídlo, které na ulici trefí Nicolase Cage, hodil režisér Gore Verbinski. (becki_tu)

 • - Studio Paramount Pictures i přes protesty navrhlo, aby se místo Chicaga natáčelo v Kanadě. Gore Verbinski a Nicolas Cage však trvali na tom, aby se točilo v Chicagu. (becki_tu)

 • - Nicolas Cage (David Spritz) nahral všetky vnútorné monológy v nahrávacom štúdiu ešte pred natáčaním. (sWONDER)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace