Reklama

Reklama

Jigureul jikyeora!

  • Jižní Korea 지구를 지켜라 (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Lee Byeong-gu je chudý mladík, který přišel o práci v místní továrně. Jeho matka, kterou tolik miloval, je po nehodě v komatu. Jeho dívka zemřela na následky zranění při pouliční demonstraci. Lee však trpí pocitem, že na planetu Zemi chtějí zaútočit vetřelci ze souhvězdí Andromeda. Lee vydedukoval, kdo je vůdcem těch, kteří jsou již mezi námi. Lee propočítal, že k útoku dojde při zatmění měsíce. Lee se rozhodl jednat.
Bohatý ředitel velké chemické továrny se po divném setkání v garáži s podivně oblečeným mužem, který mluvil něco o Andromedě, probouzí připoután k židli v podivném sklepení.....začíná tvrzení...proti tvrzení.... (Zrzunda)

(více)

Recenze (65)

Marius 

všechny recenze uživatele

Podobne ako Le_Chuck som očakával poriadne ázijsky jetú komédiu, dočkal som sa však .čoho vlastne ? Gulášu v pravom slova zmysle. Síce veľmi starostlivo formálne uvareného ale predsa gulášu, ktorý mi tentokrát nie veľmi dobre sadol. Save the green planet je mixom žánrov krimi, thrilleru, horroru a sci fi, len tú komédiu tam nie a nie nájsť. Čo sa mi páčilo veľmi, je využívanie rozmanitých formálnych postupov, podľa toho v ktorom zo spomenutých žánrov film práve pláva. Niektoré scény pôsobia „Seven-oidne“, niektoré hitchcockovsky atď. Tiež na filme veľmi oceňujem zameranie sa na hlavnú postavu a detailné prekreslenie jej minulosti a z nej plynúcej motivácie. Film sa však neskutočne pomaly rozbieha, nie je to práve moja šálka kávy ani po stránke námetu ale hlavne sa mi vôbec nepáči posledných asi desať minút, ktoré mi úplne prevrátili pohľad na celý film a zrazili moje hodnotenie na 8/10 ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Bizarně nebizarní (ne)absurdní mystifikační (ne)mystifikace. Jde o horror nehorror, muzikál nemuzikál, komedii nekomedii, sci-fi nesci-fi, thiller nethiller, parodii neparodii i spousty dalších nedalších žánrů nežánrů. Prostě takový paskvil nepaskvil. Jedinou věc lze tvrdit s naprosto jistotou, byť nejistě. Je to originální až za hrob. Někdy až příliš. Popravdě si nejsem jist co si o tom myslet, a tak si nemyslím nic a prostě si to jen užívám. Myslím, byť nemyslím, že je to svým značně specifickým způsobem snad i geniální. ()

Reklama

zputnik 

všechny recenze uživatele

U JIGUREUL JIKYEORA! snad musí zaplesat srdíčko nejednoho člena Vesmírných lidí. ;o) Síly zla a temna, síly dobra... sice nám to pán režisér a scénárista v jedné osobě kazí tím, že jde pravděpodobně jen o výmysly choré mysli, ale co naplat. Androméďané útočí, šéf místní chemičky je asi jedním z nich, dokonce jejich guru, tak co řešit víc... Ale vážně: jestli evropané mají fantasmagorické DELIKATESY, pak jihokorejci se mohou pochlubit (doslova pochlubit) svým JIGUREUL JIKYEORA! Film, u kterého si nemůžete být jisti ničím; nevíte, jak to vlastně nakonec skončí... kdo má vůbec pravdu, kdo je nakonec tím zlým a hodným (v tomto směru nabývá tento snímek nesmírné myšlenkové hloubky) atd. Navíc vše bravůrně natočeno + s typicky asijským bonusem v podobě zobrazovaných "chuťovek"; sakryš, kde ti jihokorejci furt chodí na ty nápady, jak někomu ztrpčit nebo zkrátit život? Shrnuto a podtrženo: Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami; něco mi v tomto snímku chybělo, něco přebývalo. Příště snad zvýším. Jestli ovšem už nebude pozdě... ;o) ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Datum výroby: 2003 Minimální trvanlivost do: zkázy planety Země Země původu: Jižní Korea (jak jinak) Složení: únos, mučení, vyšetřování, mimozemšťané, akrobatka, panenky, sedřená kůže, lidské kosti, Andromeda, 2001: Vesmírná odysea, historie lidstva, pes jménem Earth, nějaké emulgátory. Může obsahovat stopové prvky komedie, hororu, sci-fi, romance, psychologického dramatu a ekologické agitky. Následky požití: mozek jako vytáhnutý z pračky. Vyždímaný, vysušený, ale stále neschopný původní činnosti. Jenom přihlouple koukám na monitor a přemítám, co napsat. Slzy smíchu plynule se proměňující v slzy žalu. Nestačím žasnout nad drzostí tvůrců a zároveň jejich počínání chápu, obdivuji jej a přeji si, abych ještě někdy narazil na podobnou asijskou šlehu. Film natolik chytrý, že z vás dokáže udělat blbce a vy mu za to v duchu poděkujete. Trošku zákeřné, přesto milé, moc milé. 85% Zajímavé komentáře: Lhurgoyf, Martyr ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Opravdu super film který diváka protáhne všemi možnými žánry a subžánry tam a zpět, a to ještě tak plynule a nenuceně, že si to ani neuvědomí. Od začátku do konce se něco děje, všechno je zábavné, zajímavé a působivé. Pokud se máme smát, smějeme se na plný pecky, pokud máme být smutní, rozesmutníme se do naprosté hloubky. Navíc naprosto nepředvídatelné. Šíílené postavy, kapitola sama pro sebe. Fakt doporučuju všem, tohle si člověk užije!! ()

Galerie (65)

Reklama

Reklama