poster

The Zodiac Killer

Krimi / Historický / Horor / Mysteriózní

USA, 1971, 87 min

Režie:

Tom Hanson

Kamera:

Robert Birchall

Producenti:

Tom Hanson
(další profese)
 • JohnMiller
  **

  Nič moc exploiťák. Bolo tam pár chutných scén , ale celé to bolo také povedal by som amatérske aj na nízkorozpočtový 70´ s. Extrémne zlý strih a slabé herecké výkony kazili totálne dojem. V celej snímke používali iba jednu kameru. Možno ich mali viac ale dialógy a monológy nahrávali bezprostredne jednou kamerou a mikrofónom čo bolo pri strihu hrozné a neznesiteľné. Dávam slabé 2 hviezdy.(19.5.2013)

 • Karlos80
  ***

  Patrně nejstarší filmové ztvárnění o notoricky známém sériovém vrahovi Zodiacovi, který řádil na konci 60 a začátku 70 let v Kalifornii (San Francisco). Film je smyšlený, pitomý, jednotvárný a místy nudný, ale Zodiac byl svým způsobem prostě machr, i tak nebylo těch obětí tady nějak moc? Navíc některé i evidentně starší, co se ví, tak vraždil jen mladé max. do 30 let, navíc oficiálně prokázaných mu jich bylo jen 5. další 4. z té doby mu neprokázali a 3 šťastní lidičky běsnění nakonec přežili. To skutečnost. Případ Zodiac je dodnes nevyřešený, jen díky chytrosti vraha, kdy on dokázal celou tu dobu vodit policisty za nos a z legrace jim dokonce posílal zašifrované dopisy. Něco z toho je i v tomto filmu, ale bohužel nějaký velký biják nečekejte, chatrná a téměř nulová výroba, a žádný pořádný směr, sleazy porce je tu dost, místy šlo o více humornou a bláznivou než nějakým odstrašující záležitost, přesto všechno film má některé památné linky, překvapili mě ale některé překvapivě násilné a odporné vražedné scénáře (viz třeba ta u jezera), samozřejmě všecky vraždy proběhly bezcitné a chladnokrevné (pán v nemocnici připoutaný na lůžku, druhý na vozíku, dvě starší paní apod). Film vyšel u vydavatelství "Something Weird Video" společně ještě se dvěma filmy, sexploiťáky "Sexy Killer" '67 a "Zero In and Scream" '70. Vallejo/12 20- 68/7 4- 69/září 27- 69- 6:30/ :-)!(19.6.2010)

 • kaylin
  **

  Tohle trash provedení mi nesedlo.(17.6.2019)

 • - Producenti filmu vymysleli pro diváky soutěž. Návštěvníci mohli vyhrát motocykl. Stačilo v kině vyplnit kartičku a pětadvaceti či více slovy napsat: "Věřím Zodiacovi, protože..." (FilmFan24)

 • - Producent filmu Tom Hansen slíbil oaklandské Roperově detektivní kanceláři odměnu 100 000 amerických dolarů, pokud Zodiaca dopadnou. Odměna měla být zaplcena ze zisku filmu, který by po chycení vraha ještě vzrostl. (FilmFan24)

 • - Protože byl skutečný vrah, který působil pod jménem Zodiac, filmový fanoušek a egoista a protože se film promítal v San Franciscu jen skromnému publiku, šance, že vrah bude návštěvníkem filmového představení, byla veliká. (FilmFan24)