Každý díl je záznamem jedné hry, která se nejčastěji odehrává v amerických kasinech. Někdy i v těch evropských. Pořad dosáhl velké popularity hlavně díky režii a dozvíme se zde i od hráčů určité rady, které nám pomůžou pochopit lépe princip hry. (duklak2)

Lookass

"May all your cards be live, and your pots be monsters" World poker tour je sériou turnajov pokru najčastejšie v jeho najobľúbenejšej variácii - a to vo forme Texas no-limit Hold´em. Každý diel je záznamom jednej hry (vo výnimočných prípadoch rozdelenej na dve po sebe nasledujúce časti) ktorá sa najčastejšie odohráva v amerických a výnimočne aj v niekoľkých európskych kasínach. WPT môže za svoju vysokú popularitu vďačiť hlavne: originálnej a dynamickej réžii, ktorá sa nesústredí len na samotnú hru, ale veľakrát dokáže príjemne prekvapiť zameraním sa na vedľajšie línie. Tie majú najčastejšie podobu rozhovorov s hráčmi, ktoré pomáhajú lepšie pochopiť ich motiváciu a taktiku. WPT tak oproti (najmä európskym ekvivalentom) nenudí - naopak - vďaka rýchlemu strihu a dobre premyslenej štruktúre, ktorá sa sústredí iba na podstatné momenty pri stole, ktoré dokáže dobre vyvážiť s vedľajšími scénami tak WPT predstavuje to najlepšie z pokrového sveta. 9/10 ()

Ded@M@tes

WPT patří mezi moje nejoblíbenější pořady o pokeru. Takového turnaje se někdy zúčastnit by nebylo vůbec špatné, splnil bych si určitě jeden sen. / Viděné epizody cca *14.dílů / ( Hodnocení: 9/10 ) ()

ne0

Není to WSOP ;) Největší problém vidím v záznamu, který ukazuje i hry, ve kterých všichni foldnou (což mě opravdu nezajímá). A dalším vyrušujícím elementem jsou stálé odběhy od stolu, ať už k vysvětlování pravidel či k ukázání hezkých děvčat (já osobně si na hezká děvčata pouštím jiné pořady, než ty sportovní a na poker zaměřené). A pak na Galaxii Sport mě odradila hromada reklam a příšerný dabing (který lze naštěstí přepnout na původní znění). ()

Stegr

80% - Jako člověk, který pokeru propadl a hraju ho s kamarády, kdykoliv se domluvíme na tzv. "Pokernight", sleduji WPT hlavně ze zvědavosti, jak to chodí na profesionální úrovni. Jsem často dost překvapen, co všechno se i mezi profíky stane... ()

• Hansenovi se jako jedinému hráči podařilo vyhrát tři otevřené turnaje série World Poker Tour (WPT). Vyhrál také první turnaj WPT Bad Boys of Poker, který je pouze pro zvané. V roce 2004 byl uveden do World Poker Tour Walk of Fame, po bok Doyla Brunsona a Jamese Garnera. (Ded@M@tes)