poster

Můj kamarád gepard

 • USA

  Duma

 • Slovensko

  Môj kamarát gepard

Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 2005, 100 min

Režie:

Carroll Ballard

Předloha:

Carol Cawthra Hopcraft (kniha), Xan Hopcraft (kniha)

Scénář:

Karen Janszen

Producenti:

Hunt Lowry

Scénografie:

Johnny Breedt

Kostýmy:

Jayne Forbes
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anyonecek
  *****

  Úžasný příběh, i s úplně neznámými herci tu byly skvělé herecké výkony. Krásná příroda a opravdu perfektní kamera, která zachytila překrásné momenty. Rozjezd byl vynikající, pak to příchodem do města trošku zaskřípalo, ale jak utekl a poznal nového kamaráda, tak už to byla nádherná podívaná. Používám hodně krásných přídavných jmen, ale je težké vyjadřit, jak byl tenhle film pěkný ;). Opravdu klobouk dolů, byl jsem velice příjemně překvapený.(27.10.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $870,067Tržby Celosvetovo $994,790║ Príjemný oddychový dobrodružný film, ktorý na Americkú produkciu je až nečakane iný, bez otravných prifarbení, vyumelkovaného skrášľovania, otravných vtípkov. /60%/(14.3.2009)

 • triatlet
  **

  Lepší než Lev – hlavně v akci se zvířaty. Ale příběh podobně nereálný, nemožný. Postavy se pohybují podle bezmyšlenkového scénáře. Gepard je vymazlená kočička, která spí doma v posteli a zachraňuje svého parťáka před šikanou. Když klukovi zemře otec, tak se dvanáctiletý dobrodruh vydá na motorce i s gepardem (!) do divočiny, aby tam Dumu vrátil do divoké přírody… A v divočině řada nelogičností, které nejsou vysvětleny, pokračuje. Střihem se děj posouvá o krok dál. Zaujme hudba a obrázky z přírody. Ovšem tvůrci by si měli přečíst příběhy manželů Adamsonových o navracení zvířat do přírody nebo si pustit třeba Volání divočiny.(29.7.2010)

 • moviepill
  *****

  U mňa Oscarový film. Všetci traja, ak sa to dá povedať, hrajú brilantne. Čierny cestovateľ je správne záhadný, ten malý prekvapujúco sympatický a gepard so svojím vytrešteným pohľadom v noci absolútne neodolateľný. Vyvážená porcia napätia, sentimentu a humoru. A aj nejakej tej životnej múdrosti... "Změna nás provází celý život..."(1.1.2010)

 • Malarkey
  ***

  Chvíli mi to přišlo nelogický, ale koukat na toho ochočenýho geparda bylo tak supr. Tak nějak jsem si uvědomil, že zvířata žijící v zajetí, nebo v nějakých rodinách dokáží být neskutečně přítulná. To je tak i u obyčejných koček. Když si vzpomenu, že kočka taky dokáže být divoká, tak to vlastně vyjde s tím gepardem na stejno. Co takhle si ochočit a celý život žít se slonem? :)(1.1.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace