poster

Můj kamarád gepard

 • USA

  Duma

 • Slovensko

  Môj kamarát gepard

Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 2005, 100 min

Režie:

Carroll Ballard

Předloha:

Carol Cawthra Hopcraft (kniha), Xan Hopcraft (kniha)

Scénář:

Karen Janszen

Producenti:

Hunt Lowry

Scénografie:

Johnny Breedt

Kostýmy:

Jayne Forbes
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • triatlet
  **

  Lepší než Lev – hlavně v akci se zvířaty. Ale příběh podobně nereálný, nemožný. Postavy se pohybují podle bezmyšlenkového scénáře. Gepard je vymazlená kočička, která spí doma v posteli a zachraňuje svého parťáka před šikanou. Když klukovi zemře otec, tak se dvanáctiletý dobrodruh vydá na motorce i s gepardem (!) do divočiny, aby tam Dumu vrátil do divoké přírody… A v divočině řada nelogičností, které nejsou vysvětleny, pokračuje. Střihem se děj posouvá o krok dál. Zaujme hudba a obrázky z přírody. Ovšem tvůrci by si měli přečíst příběhy manželů Adamsonových o navracení zvířat do přírody nebo si pustit třeba Volání divočiny.(29.7.2010)

 • Malarkey
  ***

  Chvíli mi to přišlo nelogický, ale koukat na toho ochočenýho geparda bylo tak supr. Tak nějak jsem si uvědomil, že zvířata žijící v zajetí, nebo v nějakých rodinách dokáží být neskutečně přítulná. To je tak i u obyčejných koček. Když si vzpomenu, že kočka taky dokáže být divoká, tak to vlastně vyjde s tím gepardem na stejno. Co takhle si ochočit a celý život žít se slonem? :)(1.1.2010)

 • moviepill
  *****

  U mňa Oscarový film. Všetci traja, ak sa to dá povedať, hrajú brilantne. Čierny cestovateľ je správne záhadný, ten malý prekvapujúco sympatický a gepard so svojím vytrešteným pohľadom v noci absolútne neodolateľný. Vyvážená porcia napätia, sentimentu a humoru. A aj nejakej tej životnej múdrosti... "Změna nás provází celý život..."(1.1.2010)

 • Bakemaster
  ****

  Malý příběh o přátelství člověka a zvířete, pokora přírodě která stále lidem chybí a málokdo si to uvědomuje. Není to žádnej blockbuster abychom tu mohli hodnotit herce, kameru, rozpočet filmu, atd. o tom to není. Je to film na odpoledne pro zamyšlení a spíše pro děti, dospělí to stejně hned zapomenou....(1.1.2010)

 • Micione
  ****

  V přirodě hrozí gepardům smrtelné napadení jak ze strany lvů, tak i hyen , což se jednoho dne stává osudným mamince tří mláďat. Jedno z nich má ale štěstí v neštěstí když se v noci zatoulá k silnici, kudy právě projíždí Xan se svým tatínkem. Malý gepard, který dostává jméno Duma, se coby snadno ochočitelná šelma stává členem rodiny s tím, že až dospěje, bude vrácen zpátky do divočiny. Bohužel život se často nevyvíjí tak , jak bychom chtěli a tak se stane, že tatínek onemocní a umírá. Maminka je z existenčních důvodů donucena opustit farmu a přestěhovat se do města. Xan začíná navštěvovat tamější školu a gepard se doma na gauči válí s ovladačem..... V nesnázích a docela sám se Xan rozhodne umožnit mu návrat zpět do jeho domoviny. Cesta je dobrodružná i dramatická a je dojemné sledovat jejich rozloučení. Hezký a procítěný filmík natočený s láskou a pokorou k přírodě vhodný určitě pro všechny, ale nejvíc asi pro děti a milovníky zvířat. „ Jsou věci, které ovlivňují náš život. U Dumy to byla divočina. U Ripa jeho rodina. A u mě můj táta. Všechno čím byl, všechno v co věřil, je mojí součástí. Dovedl jsem Dumu domů, ale on mě také někam dovedl. Hledal jsem jeho domov a přitom jsem našel ten svůj. A poznal jsem, že lásku nemůže ohrozit plynutí času, nebo změna bydliště a nebo něčí odchod. Tak to bylo se mnou a s Dumou. “(15.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace