Můj kamarád gepard

Dobrodružný / Drama / Rodinný

USA, 2005, 100 min

Carroll Ballard

Předloha:

Carol Cawthra Hopcraft (kniha), Xan Hopcraft (kniha)

Karen Janszen

Hunt Lowry

Scénografie:

Johnny Breedt

Kostýmy:

Jayne Forbes
  • triatlet

Lepší než Lev – hlavně v akci se zvířaty. Ale příběh podobně nereálný, nemožný. Postavy se pohybují podle bezmyšlenkového scénáře. Gepard je vymazlená kočička, která spí doma v posteli a zachraňuje svého parťáka před šikanou. Když klukovi zemře otec, tak se dvanáctiletý dobrodruh vydá na motorce i s gepardem (!) do divočiny, aby tam Dumu vrátil do divoké přírody… A v divočině řada nelogičností, které nejsou vysvětleny, pokračuje. Střihem se děj posouvá o krok dál. Zaujme hudba a obrázky z přírody. Ovšem tvůrci by si měli přečíst příběhy manželů Adamsonových o navracení zvířat do přírody nebo si pustit třeba Volání divočiny.(29.7.2010)

Neskutočne pozitívny film aj napriek tomu, že obsahuje pár dramatických prvkov. Odporúčam každému milovníkovi zvierat ako som ja. Na podobných filmoch ulietavam a práca so zverou bola vo filme dokonalá. Aj keď je film síce príbehovo ladený dosť tuctovo, vďaka krásnej prírode, pár pekným nápadom a dobrodružnému ladeniu sa ho určite oplatí pozrieť si znova. 75%.(6.7.2007)

Malý příběh o přátelství člověka a zvířete, pokora přírodě která stále lidem chybí a málokdo si to uvědomuje. Není to žádnej blockbuster abychom tu mohli hodnotit herce, kameru, rozpočet filmu, atd. o tom to není. Je to film na odpoledne pro zamyšlení a spíše pro děti, dospělí to stejně hned zapomenou....(1.1.2010)

Chvíli mi to přišlo nelogický, ale koukat na toho ochočenýho geparda bylo tak supr. Tak nějak jsem si uvědomil, že zvířata žijící v zajetí, nebo v nějakých rodinách dokáží být neskutečně přítulná. To je tak i u obyčejných koček. Když si vzpomenu, že kočka taky dokáže být divoká, tak to vlastně vyjde s tím gepardem na stejno. Co takhle si ochočit a celý život žít se slonem? :)(1.1.2010)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $870,067Tržby Celosvetovo $994,790║ Príjemný oddychový dobrodružný film, ktorý na Americkú produkciu je až nečakane iný, bez otravných prifarbení, vyumelkovaného skrášľovania, otravných vtípkov. /60%/(14.3.2009)