Reklama

Reklama

Můj kamarád gepard

Trailer
Dobrodružný / Drama / Rodinný
USA, 2005, 100 min

Obsahy(1)

Xan, který žije s rodinou na jihu Afriky, najde během jedné cesty s otcem Peterem gepardí mládě, jehož matku zabila lví smečka. Chce se o ně postarat a po dlouhém přemlouvání se mu podaří váhajícího otce přesvědčit. Pojmenují ho Duma a zvíře se postupně stane součástí rodiny. Když však začne dospívat, oznámí Peter Xanovi, že nastal čas vrátit ho do divočiny. Snaží se mu vysvětlit, že Duma musí žít život, pro který se narodil, jinak nikdy nebude žít naplno. Chlapec nakonec souhlasí a společně vypracují plán. Než ho však stačí naplnit, otec nečekaně onemocní a zemře. Xan s matkou Kristin se musí přestěhovat do Johannesburgu a Duma jde s nimi, což způsobí spoustu zmatků a potíží. Když jednoho dne uteče a vydá se za Xanem do školy, je z toho pozdvižení a chlapec je odhodlán zachránit Dumu před zajetím v místní ZOO. Uprchne s věrným zvířetem z města, a protože neví, kam se vydat, rozhodne se dokončit otcův plán. Chce ho vrátit do rodného kraje v Botswaně, což však znamená překonat žhavé solné pánve Makgadikgadi, Okavango Deltu a hory Erongo. Vyrazí na otcově motorce s gepardem v přívěsném vozíku a cestou prožijí mnohá dobrodružství. U rozbitého letadla narazí na záhadného tuláka Ripkuna, který se k nim připojí. Xan si však není jistý, jestli mu může věřit. Jeho podezření den ode dne vzrůstá, a když tulák uvízne ve starém diamantovém dole, rozhodne se ho Xan opustit. Vzápětí se však on i Duma ocitnou ve smrtelném nebezpečí. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12miliónovTržby USA $870,067Tržby Celosvetovo $994,790║ Príjemný oddychový dobrodružný film, ktorý na Americkú produkciu je až nečakane iný, bez otravných prifarbení, vyumelkovaného skrášľovania, otravných vtípkov. /60%/ ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Neskutočne pozitívny film aj napriek tomu, že obsahuje pár dramatických prvkov. Odporúčam každému milovníkovi zvierat ako som ja. Na podobných filmoch ulietavam a práca so zverou bola vo filme dokonalá. Aj keď je film síce príbehovo ladený dosť tuctovo, vďaka krásnej prírode, pár pekným nápadom a dobrodružnému ladeniu sa ho určite oplatí pozrieť si znova. 75%. ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Lepší než Lev – hlavně v akci se zvířaty. Ale příběh podobně nereálný, nemožný. Postavy se pohybují podle bezmyšlenkového scénáře. Gepard je vymazlená kočička, která spí doma v posteli a zachraňuje svého parťáka před šikanou. Když klukovi zemře otec, tak se dvanáctiletý dobrodruh vydá na motorce i s gepardem (!) do divočiny, aby tam Dumu vrátil do divoké přírody… A v divočině řada nelogičností, které nejsou vysvětleny, pokračuje. Střihem se děj posouvá o krok dál. Zaujme hudba a obrázky z přírody. Ovšem tvůrci by si měli přečíst příběhy manželů Adamsonových o navracení zvířat do přírody nebo si pustit třeba Volání divočiny. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Chvíli mi to přišlo nelogický, ale koukat na toho ochočenýho geparda bylo tak supr. Tak nějak jsem si uvědomil, že zvířata žijící v zajetí, nebo v nějakých rodinách dokáží být neskutečně přítulná. To je tak i u obyčejných koček. Když si vzpomenu, že kočka taky dokáže být divoká, tak to vlastně vyjde s tím gepardem na stejno. Co takhle si ochočit a celý život žít se slonem? :) ()

Bakemaster 

všechny recenze uživatele

Malý příběh o přátelství člověka a zvířete, pokora přírodě která stále lidem chybí a málokdo si to uvědomuje. Není to žádnej blockbuster abychom tu mohli hodnotit herce, kameru, rozpočet filmu, atd. o tom to není. Je to film na odpoledne pro zamyšlení a spíše pro děti, dospělí to stejně hned zapomenou.... ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama