Kauzy z Bostonu (TV seriál)

Boston Legal

Bostonské zločiny

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2004, 101x42 min

Danny Lux

James Spader, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams, Rene Auberjonois, Ashton Holmes, Henry Gibson, Candice Bergen, William Shatner, Freddie Prinze Jr., Sarah Carter, Ryan Michelle Bathe, Katey Sagal, Meredith Eaton, Patrick Breen, Nicole Sullivan, Suzanne Whang, Peter MacNicol, Christina Chang, Tara Summers, Laura Leighton, Rick Yune, Jeremy Davidson, Billy Mayo, Aisha Tyler, Stephen Tobolowsky, Kay Panabaker, Frank Whaley, Kathy Lamkin, Lucas Grabeel, Lauren Stamile, Tamara Feldman, Kathleen Wilhoite, Chris Diamantopoulos, Jessy Schram, Kristin Bauer van Straten, Saffron Burrows, Sian Heder, Dakin Matthews, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, Johnny Sneed, Simon Rhee, Kimberly Evan, Michael Chieffo, John Larroquette, Craig Bierko, April Grace, Scarlett Chorvat, Mare Winningham, Sterling K. Brown, Yvette Nicole Brown, Barbara Eve Harris, Bellamy Young, Merrin Dungey, Timothy Omundson, Jake Richardson, Rob Brownstein, Diane Sellers, Richard Fancy, Constance Zimmer, Stephen Lee, Susan Ruttan, Crystal Allen, Karl T. Wright, Andy Milder, Rebecca Metz, Michael O'Neill, Melora Hardin, Patrick Fabian, Bruno Campos, Taraji P. Henson, Bernadette Peters, Pamela Adlon, Megan Mullally, Willie C. Carpenter, Deena Dill, Marshall Manesh, Emilee Wallace, John Michael Higgins, Lynn A. Henderson, Thomas Kopache, Josh Zuckerman, Randy Oglesby, Michael Kenneth Williams, Tyrees Allen, Andy Umberger, Jim Holmes, Ted Garcia, Jodi Lyn O'Keefe, Cheri Oteri, T.J. Thyne, Shawn Christian, Dan Byrd, Scott Alan Smith, Betty White, Lorna Raver, Kerry Washington, Stacey Hayes, Leslie Jordan, Jude Ciccolella, Ken Jeong, Frances Fisher, Michael J. Fox, Tom Selleck, Wendy Gazelle, Marianne Muellerleile, Jonathan Adams, Jason Earles, Veronica Cartwright, Kate Beahan, Gina Torres, Eidan Hanzei, Sam Anderson, Heather Locklear, Rocky Lang, Alice Drummond, Bonnie Burroughs, Allison Miller, Mark Moses, Austin Highsmith, Margo Harshman, Nora Dunn, Jaleel White, James Rebhorn, Kali Rocha, Justin Mentell, Annie Wersching, Christopher Rich, Tom Kemp, Jeremiah Birkett, Lee Garlington, David Bowe, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Gregory Itzin, Alyson Reed, Mary Gross, Katherine LaNasa, Isabella Hofmann, Michael Kostroff, Eric Lange, William Russ, Jon Bernthal, Michael Raymond-James, Leigh-Allyn Baker, Daniel Hugh Kelly, Tony Denison, Rupert Everett, Aja Evans, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Stacey Travis, Stephen Root, Aisha Hinds, Chuck McCann, Jessica Tuck, Jeri Ryan, Ethan Phillips, Armin Shimerman, Kirk B.R. Woller, Bill Smitrovich, Richard Gant, Aramis Knight, Derek Webster, Christine Scott Bennett, Ann Cusack, Clare Carey, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Derek Magyar, Will Greenberg, Ana Ortiz, Kyle Secor, Joan Rivers, Frederick Koehler, Michael Shamus Wiles, Rachelle Carson, Gerald Downey, Don McManus, John Kapelos, Marcus Folmar, David Starzyk, Ed Brigadier, Mary Beth McDonough, Maree Cheatham, Kate Hodge, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Kerry Finlayson, Phyllis Diller, Dennis Arndt, Jay Thomas, Sierra McCormick, Britt George, Emily Montague, Mark L. Taylor, David Clennon, Romy Rosemont, Ray Laska, Aaron Lustig, Amrapali Ambegaokar, Erica Gimpel, Chris McGarry, Amy Aquino, Ryan Kelley, Danielle Bisutti, Gregory Alan Williams, Brent Jennings, Robin Riker, P.J. Byrne, Cas Anvar, Christian Clemenson, John Aylward, Annabelle Gurwitch, Christie Lynn Smith, Alison La Placa, Ken Lerner, Debra Mooney, Kimberly Fox, Charlet Chung, Vincent Angell, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Brandi Burkhardt, David Gautreaux, Richie Keen, Chris D'Elia, Vyto Ruginis, Julian Starks, Meredith Patterson, Todd Stashwick, Rachelle Lefevre, Michael Ensign, Larry Cedar, Bonnie Bartlett, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jim Antonio, Tom McGowan, Grainger Hines, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Danielle Sapia, Thom Gossom Jr., Kimberly Williams-Paisley, Jayne Taini, Parker Posey, Lee Whittaker, Matt Riedy, Geoffrey Owens, Stacy Edwards, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, David Burke, Greta Sesheta, Carol Kiernan, Steven Anderson, S.E. Perry, David Brisbin, Laura Kai Chen, John Prosky, James Keane, Victor McCay, Michael Shannon, Tina Ivlev, Carolyn Lawrence, Lisa Kaminir, Pamela Dunlap, Dayan Kodua, Allan Louis, Jason Blicker, Jermaine Stegall, Forrest Landis, Lombardo Boyar, Emily Liu, Clifton MaCabe Murray, Veanne Cox, Tom Virtue, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Glenn Taranto, Lamont Thompson, Richard Riehle, David Norona, Jan Hoag, Art Frankel, Rich Ting, Joel Polis, Vic Polizos, Joel McCrary, Bruce French, John Posey, McKinley Freeman, Dominic Comperatore, Patrick Renna, Patrick Belton, Anne Betancourt, Ken Strunk, Bradford English, Lily Knight, Penelope Windust, Ron Yuan, Miriam Flynn, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Matt Winston, Lou Beatty Jr., Brian Howe, Denise Boutte, Patti Yasutake, Christopher Stanley, Tony Pasqualini, Sara Erikson, Ellen Bry, Craig Anton, T.J. Ramini, Scott Michael Campbell, Mark C. Baldwin, Freda Foh Shen, Peter Breitmayer, Leonard Kelly-Young, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Ming Lo, Scott MacDonald, James Moses Black, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Gina Ravera, Todd Waring, Elaine Tan, Steve Hytner, Michael Bryan French, Michael Wiseman, Vito D'Ambrosio, Michael Dempsey, David Barrera, Robert Noble, Robert Clotworthy, Craig muMs Grant, Wayne Wilderson, Louis Giambalvo, Grant Shaud, Kevin Will, Joel McKinnon Miller, Dana Wheeler-Nicholson, Nigel Gibbs, Stacy Galina, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Kat Sawyer, Hildy Brooks, Linda Gehringer, Robert Frank Telfer, Carol Herman, John Hartmann, Robin Pearson Rose, Patricia Bethune, John O'Brien, H. Richard Greene, Ann Ryerson, Lorin McCraley, Michael Hilow, Cornell Womack, A. Russell Andrews, Chris Butler, Larry Clarke

Andrew Kreisberg

Nechval dne před večerem, ale po prvním shlédnutém dílu jsem si šla zalistovat programem, kdy bude další porce. Půvab Boston Legal není v třeskutém humoru, ale ve štiplavosti a ironii živené inteligentním scénářem, který - věřte nevěřte - si mnohde i zafilozofuje a neni to trapas. James Spader je sám na 5* a za vším stojí mistr Kelley, jehož kvalitní počiny mě bavily už nejednou. PS. uprostřed II. série zvyšuju na 5*, to jsou repliky .. ra-ta-ta.(27.1.2009)

Upozorňuji, že hodnotím pouze po dvou epizodách. Ale ty by měly být nejvíc nej, ať vydržíme. Zatím se nemohu ubránit pocitu, že je to slabá kopie Ally McBeal. Vyloženě jdou vidět podobnosti - "šílený" šéf, podivín advokát. Zbytek takový normál, to bylo i v Ally. Akorát to není až tak moc vtipné a střeštěné jako v Ally, takže to není vyloženě komedie. Jsou tam vtipné momenty, ale nějak to není ono. Na druhou stranu má zase seriál jinou dimenzi, nicméně právničiny tam také moc není, takže je to takové nijaké. Stále ve mě převládá pocit kopírování. Uvidíme... Aktualizace: No, časem se to malinko zlepšilo, nicméně stále je to takový průměr. Ale rád se vždy mrknu, protože to je jeden ze silnějších seriálů, které v TV běží a občas se dost zasměju a pobavím. Takže 3* jsou tak akorát. Aktualizace 2: Začíná mě to dosti bavit. I přesto, že to není bůhví co, tak jsou tam fakt dobré frky a vychytávky a rád se koukám. Jsou to tedy lepší 3, takových 70%. Koukám pravidelně a těším se. Je tam čím dál více absurdit a vtipných hlášek a narážek, prostě a jasně - Denny Crane! Aktualizace 22.7.2009 - dávám o hvězdu více, tj. 4. Poslední díly jsou parádní a fakt se dobře bavím!!!! Danny Crane! Howgh!(14.1.2009)

Seriál, do ktorého sa dá zamilovať hneď od prvej časti (vlastná skúsenosť)! James Spader je osobnosť, s ktorou nič iné nenarobíte, len ho začnete zbožňovať a jeho Alan Shore je postava, ktorá by si zaslúžila oveľa viac priestoru ako dva celé seriály (čo tak ešte jeden?). Počúvať tie jeho perly, za to stojí vidieť všetky časti. Do absolútnej pohody a dobrej nálady ma dokáže dostať len pár seriálov a Bostonské zločiny sú jedným z nich.(26.11.2012)

Nechápu, jak je to možné, ale stal se ze mne závislák. Kauzy z Bostonu dávala před časem Prima asi ve čtvrtek kolem 23.30, viděla jsem pár dílů první a druhé série, líbilo se mi to, ale vzhledem k pokročilé době jsem často usnula v reklamním bloku. Nyní jsem tento seriál (naštěstí skoro od začátku) našla v ranním vysílání P.Cool, posléze P.Love. Protože musím být v práci nejpozději v 9, vzpomněla jsem na nahrávání. Takže přijdu navečer domů, pustím si dva díly BL za sebou a většinou se královsky bavím. Alan a Denny jsou k sežrání, Shirley (dle nich) k pomilování, Jerry krásně bručí a poskakuje ... mám to prostě ráda. A občas se vyloženě zaseknu a některou větu si pustím třeba 5x za sebou - např. "Řídil jsem i vesmírnou loď! Denny Crane!" /// Po letech (šesti) se mi podařilo shlédnout poslední 3 díly 5. série, které kdysi Prima pro vypršení práv neodvysílala. Dojetí ze závěrečné dvojité svatby mě přimělo zvýšit hodnocení na maximum. A navíc se mi to pořád líbí a je pro mě příjemné to sledovat.(23.3.2011)

Pan Pfeiffer, tedy David E. Kelley a staříci u Crane, Pool & Schmidt jsou přesně tím, v co jsem po Ally McBealové ani nedoufala. Tak proč se omezit jen na to černobílé glosování toho, že tu hraje Shatner? Jasně, když máte místo mozku ze Star Treku kostku, tak vám asi nic jiného nezbyde ;) My ostatní si požneme i další (relevantnější) plus.(22.10.2010)

• - Denny Crane byl 6x ženatý !!!SPOILER!!! (včetně jednohodinového manželství v jedné z epizod druhé řady). (Caszidy)

• - Téměř všechny díly, kromě několika v první řadě, končí tím, že Denny a Alan sedí na balkóně, popíjejí whiskey, kouří doutníky a diskutují o událostech v uplynulém dílu. (Caszidy)

• - Denny Crane nikdy neprohrál žádný případ. Podle první epizody celého seriálu vyhrál 6043 případů během své 45 leté praxe. (Caszidy)