Kauzy z Bostonu (TV seriál)

Boston Legal

Bostonské zločiny

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2004, 101x42 min

Danny Lux

James Spader, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams, Rene Auberjonois, Ashton Holmes, Henry Gibson, Candice Bergen, William Shatner, Freddie Prinze Jr., Sarah Carter, Ryan Michelle Bathe, Katey Sagal, Meredith Eaton, Patrick Breen, Nicole Sullivan, Suzanne Whang, Peter MacNicol, Christina Chang, Tara Summers, Laura Leighton, Rick Yune, Jeremy Davidson, Billy Mayo, Aisha Tyler, Stephen Tobolowsky, Kay Panabaker, Frank Whaley, Kathy Lamkin, Lucas Grabeel, Lauren Stamile, Tamara Feldman, Kathleen Wilhoite, Chris Diamantopoulos, Jessy Schram, Kristin Bauer van Straten, Saffron Burrows, Sian Heder, Dakin Matthews, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, Johnny Sneed, Simon Rhee, Kimberly Evan, Michael Chieffo, John Larroquette, Craig Bierko, April Grace, Scarlett Chorvat, Mare Winningham, Sterling K. Brown, Yvette Nicole Brown, Barbara Eve Harris, Bellamy Young, Merrin Dungey, Timothy Omundson, Jake Richardson, Rob Brownstein, Diane Sellers, Richard Fancy, Constance Zimmer, Stephen Lee, Susan Ruttan, Crystal Allen, Karl T. Wright, Andy Milder, Rebecca Metz, Michael O'Neill, Melora Hardin, Patrick Fabian, Bruno Campos, Taraji P. Henson, Bernadette Peters, Pamela Adlon, Megan Mullally, Willie C. Carpenter, Deena Dill, Marshall Manesh, Emilee Wallace, John Michael Higgins, Lynn A. Henderson, Thomas Kopache, Josh Zuckerman, Randy Oglesby, Michael Kenneth Williams, Tyrees Allen, Andy Umberger, Jim Holmes, Ted Garcia, Jodi Lyn O'Keefe, Cheri Oteri, T.J. Thyne, Shawn Christian, Dan Byrd, Scott Alan Smith, Betty White, Lorna Raver, Kerry Washington, Stacey Hayes, Leslie Jordan, Jude Ciccolella, Ken Jeong, Frances Fisher, Michael J. Fox, Tom Selleck, Wendy Gazelle, Marianne Muellerleile, Jonathan Adams, Jason Earles, Veronica Cartwright, Kate Beahan, Gina Torres, Eidan Hanzei, Sam Anderson, Heather Locklear, Rocky Lang, Alice Drummond, Bonnie Burroughs, Allison Miller, Mark Moses, Austin Highsmith, Margo Harshman, Nora Dunn, Jaleel White, James Rebhorn, Kali Rocha, Justin Mentell, Annie Wersching, Christopher Rich, Tom Kemp, Jeremiah Birkett, Lee Garlington, David Bowe, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Gregory Itzin, Alyson Reed, Mary Gross, Katherine LaNasa, Isabella Hofmann, Michael Kostroff, Eric Lange, William Russ, Jon Bernthal, Michael Raymond-James, Leigh-Allyn Baker, Daniel Hugh Kelly, Tony Denison, Rupert Everett, Aja Evans, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Stacey Travis, Stephen Root, Aisha Hinds, Chuck McCann, Jessica Tuck, Jeri Ryan, Ethan Phillips, Armin Shimerman, Kirk B.R. Woller, Bill Smitrovich, Richard Gant, Aramis Knight, Derek Webster, Christine Scott Bennett, Ann Cusack, Clare Carey, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Derek Magyar, Will Greenberg, Ana Ortiz, Kyle Secor, Joan Rivers, Frederick Koehler, Michael Shamus Wiles, Rachelle Carson, Gerald Downey, Don McManus, John Kapelos, Marcus Folmar, David Starzyk, Ed Brigadier, Mary Beth McDonough, Maree Cheatham, Kate Hodge, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Kerry Finlayson, Phyllis Diller, Dennis Arndt, Jay Thomas, Sierra McCormick, Britt George, Emily Montague, Mark L. Taylor, Pat Skipper, David Clennon, Romy Rosemont, Ray Laska, Aaron Lustig, Amrapali Ambegaokar, Erica Gimpel, Chris McGarry, Amy Aquino, Ryan Kelley, Danielle Bisutti, Gregory Alan Williams, Brent Jennings, Robin Riker, P.J. Byrne, Cas Anvar, Christian Clemenson, John Aylward, Annabelle Gurwitch, Christie Lynn Smith, Alison La Placa, Ken Lerner, Debra Mooney, Kimberly Fox, Charlet Chung, Vincent Angell, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Brandi Burkhardt, David Gautreaux, Richie Keen, Chris D'Elia, Vyto Ruginis, Julian Starks, Meredith Patterson, Todd Stashwick, Rachelle Lefevre, Michael Ensign, Larry Cedar, Bonnie Bartlett, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jim Antonio, Tom McGowan, Grainger Hines, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Danielle Sapia, Thom Gossom Jr., Kimberly Williams-Paisley, Jayne Taini, Parker Posey, Lee Whittaker, Matt Riedy, Geoffrey Owens, Stacy Edwards, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, David Burke, Greta Sesheta, Carol Kiernan, Steven Anderson, S.E. Perry, David Brisbin, Laura Kai Chen, John Prosky, James Keane, Victor McCay, Michael Shannon, Tina Ivlev, Carolyn Lawrence, Lisa Kaminir, Pamela Dunlap, Dayan Kodua, Allan Louis, Jason Blicker, Jermaine Stegall, Forrest Landis, Lombardo Boyar, Emily Liu, Clifton MaCabe Murray, Veanne Cox, Tom Virtue, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Glenn Taranto, Lamont Thompson, Richard Riehle, David Norona, Jan Hoag, Art Frankel, Rich Ting, Joel Polis, Vic Polizos, Joel McCrary, Bruce French, John Posey, McKinley Freeman, Dominic Comperatore, Patrick Renna, Patrick Belton, Anne Betancourt, Ken Strunk, Bradford English, Lily Knight, Penelope Windust, Ron Yuan, Miriam Flynn, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Matt Winston, Lou Beatty Jr., Brian Howe, Denise Boutte, Patti Yasutake, Christopher Stanley, Tony Pasqualini, Sara Erikson, Ellen Bry, Craig Anton, T.J. Ramini, Scott Michael Campbell, Mark C. Baldwin, Freda Foh Shen, Peter Breitmayer, Leonard Kelly-Young, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Ming Lo, Scott MacDonald, James Moses Black, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Gina Ravera, Todd Waring, Elaine Tan, Steve Hytner, Michael Bryan French, Michael Wiseman, Vito D'Ambrosio, Michael Dempsey, David Barrera, Robert Noble, Robert Clotworthy, Craig muMs Grant, Wayne Wilderson, Louis Giambalvo, Grant Shaud, Kevin Will, Joel McKinnon Miller, Dana Wheeler-Nicholson, Nigel Gibbs, Stacy Galina, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Kat Sawyer, Hildy Brooks, Linda Gehringer, Robert Frank Telfer, Carol Herman, John Hartmann, Robin Pearson Rose, Patricia Bethune, John O'Brien, H. Richard Greene, Ann Ryerson, Lorin McCraley, Michael Hilow, Cornell Womack, A. Russell Andrews, Chris Butler, Larry Clarke, Lou Volpe, Jonathan Castellanos, Elizabeth Dennehy, Shelley Berman, Ray Abruzzo, Rod McLachlan, Van Epperson, Jim Jansen, Mark Derwin, Brandon Ford Green, Fran Bennett, Ivar Brogger, Jim Ortlieb, Jack Shearer, Walter Addison, Marietta DePrima

Andrew Kreisberg
  • 1860

Musím se přiznat, že hodnotím podle dvou shlédnutých dílů třetí série a litoval jsem toho, co jsem viděl.. Taková hora nesmyslů, nelogičností, které mají s realitou společného tolik, jako Alžběta II. a 10 deka vysočiny.. A aby toho nebylo málo, seriál nás pěkně poučí, co je správné a co ne, aneb nejstupidnější moralizování, které jsem kdy viděl.. Držte se od toho dál..(13.3.2010)

Upozorňuji, že hodnotím pouze po dvou epizodách. Ale ty by měly být nejvíc nej, ať vydržíme. Zatím se nemohu ubránit pocitu, že je to slabá kopie Ally McBeal. Vyloženě jdou vidět podobnosti - "šílený" šéf, podivín advokát. Zbytek takový normál, to bylo i v Ally. Akorát to není až tak moc vtipné a střeštěné jako v Ally, takže to není vyloženě komedie. Jsou tam vtipné momenty, ale nějak to není ono. Na druhou stranu má zase seriál jinou dimenzi, nicméně právničiny tam také moc není, takže je to takové nijaké. Stále ve mě převládá pocit kopírování. Uvidíme... Aktualizace: No, časem se to malinko zlepšilo, nicméně stále je to takový průměr. Ale rád se vždy mrknu, protože to je jeden ze silnějších seriálů, které v TV běží a občas se dost zasměju a pobavím. Takže 3* jsou tak akorát. Aktualizace 2: Začíná mě to dosti bavit. I přesto, že to není bůhví co, tak jsou tam fakt dobré frky a vychytávky a rád se koukám. Jsou to tedy lepší 3, takových 70%. Koukám pravidelně a těším se. Je tam čím dál více absurdit a vtipných hlášek a narážek, prostě a jasně - Denny Crane! Aktualizace 22.7.2009 - dávám o hvězdu více, tj. 4. Poslední díly jsou parádní a fakt se dobře bavím!!!! Danny Crane! Howgh!(14.1.2009)

"ZÁSADY? TY VYMYSLELA MOCNÁ ELITA, ABY SI CHUDEJ PLEBS NEUŽÍVAL A JEN MAKAL." Elitní právnická firma, osobití zaměstnanci, nezvyklé případy. Ingredience, z kterých producent a scénárysta David E. Kelley (manžel Michelle Pfeifferové) vaří víc než rád, což nejlépe potvrdí jeho dřívější seriálové úspěchy v podobě 5. sezón Ally McBealové, které by se v podstatě daly popsat totožným způsobem. Kauzy z Bostonu naštěstí nepůsobí jako plagiát bez nápadu a téma nestandardních soudních procesů a vztahů právníků, kteří je vedou úspěšně rozšiřuje. Navíc se i tady podařilo vyloupnout bezprecedentní figurku v podobě Dannyho Cranea, bezchybně zahranou Williamem Shatnerem, který byl po dobu vysílání seriálu tradičně a zaslouženě nominovaný za svůj výkon na cenu Emmy a Zlatého Globa (v roce 2005 nominace proměněny). A nebyly to jediná ocenění, jen James Spader získal za svou hlavní roli Alana Shorea Emmy dvakrát. 5. sezón: 1/17, 2/27, 3/24, 4/20, 5/13. Hudba: Danny Lux. 80%(12.8.2009)

Pan Pfeiffer, tedy David E. Kelley a staříci u Crane, Pool & Schmidt jsou přesně tím, v co jsem po Ally McBealové ani nedoufala. Tak proč se omezit jen na to černobílé glosování toho, že tu hraje Shatner? Jasně, když máte místo mozku ze Star Treku kostku, tak vám asi nic jiného nezbyde ;) My ostatní si požneme i další (relevantnější) plus.(22.10.2010)

Když jsem měla chuť na něco nenáročného (třeba jako kulisu k určité nenáviděné domácí práci), tak Kauzy z Bostonu splnily svůj účel dokonale. Oceňuji rázovité postavičky, sarkasmus, zřetelný nadhled nad samotným seriálem (Spader se Shatnerem v závěru jedné epizody konstatují fakt, že se po celý díl nesešli v jediném záběru či upozorňují na změnu vysílacího času apod.). Překvapující je na americkou mainstreamovou produkci určitá politická nekorektnost (slovní přestřelky liberálního Shorea a republikána Cranea). Zpětně se mi zdá, že těch pět hvězd je nějak moc, ale v porovnání s jinými výtvory E.Kelleyho, vem to ďas....(4.9.2012)

• - Téměř všechny díly, kromě několika v první řadě, končí tím, že Denny a Alan sedí na balkóně, popíjejí whiskey, kouří doutníky a diskutují o událostech v uplynulém dílu. (Caszidy)

• - Denny Crane nikdy neprohrál žádný případ. Podle první epizody celého seriálu vyhrál 6043 případů během své 45 leté praxe. (Caszidy)

• - Kromě Williama Shatnera (Denny Crane) a Rene Auberjonoise (Paul Lewiston) v trvalých rolích, se v seriálu objevili v hostujících rolích i další bývalí herci ze Star Treku Armin Shimerman, Jeri Ryan a Ethan Phillips. (Caszidy)