Reklama

Reklama

Kauzy z Bostonu

(seriál)
USA, (2004–2008), 70 h 47 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Hrají:

James Spader, William Shatner, Candice Bergen, René Auberjonois, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(101)

Obsahy(1)

Boston Legal je seriál americké televize ABC z právnického prostředí, spadající do žánru dramedy (směs dramatu a komedie), navazující na seriál The Practice. Jeho tvůrcem je David E. Kelley (Ally McBealová, Chicago Hope...). Sleduje mnohdy bláznivé osudy a případy právníků z firmy Crane, Pool & Schmidt a hlavně přátelství Dennyho Cranea a Alana Shorea. Na politickou korektnost se tady příliš nehraje. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (103)

annash 

všechny recenze uživatele

Konečně chytrý právnický seriál! Správně "jetý" štiplavý humor a tuny sarkasmu a jízlivých šklebů, kterými nás vytrvale zásobuje senzační Spader. Zmagořelý Shatner mi kupodivu taky sedne a ani nemám pocit, že jsou ty jeho excesy přehnané - nevkusné ano, přehnané ne. :-) Takováhle zábava je přesně můj šálek čaje. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pan Pfeiffer, tedy David E. Kelley a staříci u Crane, Pool & Schmidt jsou přesně tím, v co jsem po Ally McBealové ani nedoufala. Tak proč se omezit jen na to černobílé glosování toho, že tu hraje Shatner? Jasně, když máte místo mozku ze Star Treku kostku, tak vám asi nic jiného nezbyde ;) My ostatní si požneme i další (relevantnější) plus. ()

Reklama

Candid 

všechny recenze uživatele

Baví mě zápletky, baví mě hlavní postavy, baví mě to jako celek. To že předtím už vznikly jiné komediální seriály o právnících je pro mě nepodstatné. Moc nechápu, proč Kauzy někdo srovnává s melancholickou slepicí McBealovou, která je očividně zaměřená na úplně jiné publikum. Protože to produkoval Kelly? Ale jďete... Když už, tak spíš zapomeňte na Ally a raději si pusťte Kauzy z Bostonu (pokud ovšem nejste žena v přechodu) ;o) ()

ELDoctorow 

všechny recenze uživatele

Je len málo hercov, ktorým sa podarí vystúpiť z tieňa svojej veľkej seriálovej roly. O Shatnerovi by som si myslel, že už do konca života bude len ten správňak Tiberius a hľa ho papľuhu! Nebyť jeho, seriál stratí aspoň polovicu svojej príťažlivosti. Jeho šovinistický, rasistický, zbranemilujúci, úchylný, homofóbny zoofil (proste typický republikán) Denny Crane je jedna z najlepších seriálových postáv vôbec. Dôstojného partnera mu tu robí (nepekne pribratý) vynikajúci James Spader a chémia medzi nimi funguje tak, že mnohý tvorcovia popcorn romanťákov by sa mohli poučiť. Občasné búranie „štvrtej steny“, vysoká škola dialógov, geniálne bonmoty je to čo na seriály zbožňujem. David E. Kelly zobral to dobré z Ally MacBealovej a aj keď by sa dalo čo to vyčítať (postava Jerryho Espensona je až príliš over the top a pre mňa aj hrozne otravná) stále je to kvalitka, ktorá ma pravidelne pobaví a sedenie na terase so škótskou a cigarou v ruke napokon ukolíše do spánku, dúfajúc, že svet naozaj bude raz tak spravodlivé, pekné a zábavné miesto pre život. Denny Crane for Minister of Justice! ()

Angelino 

všechny recenze uživatele

Začalo to nevinne. Kamarát povedal, že má niečo super. Pozreme jeden diel a uvidíme. Skončili sme o štvrtej ráno pri šiestom, keďže som ráno šoféroval 500 kilometrov. Úžasná atmosféra, sarkazmus pretkaný hlbokými myšlienkami a po 30 dieloch musím povedať, že všetky boli úžasné. A každý o niečom inom. Boston Legal sa bezpečne usadil na vrchole mojich top seriálov. ()

Galerie (953)

Zajímavosti (8)

  • Kromě Williama Shatnera (Denny Crane) a Rene Auberjonoise (Paul Lewiston) v trvalých rolích, se v seriálu objevili v hostujících rolích i další bývalí herci ze Star Treku Armin Shimerman, Jeri Ryan a Ethan Phillips. (Caszidy)
  • Denny Crane nikdy neprohrál žádný případ. Podle první epizody celého seriálu vyhrál 6043 případů během své 45 leté praxe. (Caszidy)
  • !!!SPOILER!!! Lake Bell, která má roli Sally Heep, opustí seriál během první řady, kvůli hlavní roli v seriálu Surface. Poté co je Surface zrušen, vrátí se do "Kauz z Bostonu" v třetí řadě jako hostující herečka. (Caszidy)

Související novinky

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)

Reklama

Reklama