Kauzy z Bostonu (TV seriál)

Boston Legal

Bostonské zločiny

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2004, 101x42 min

Danny Lux

James Spader, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams, Rene Auberjonois, Ashton Holmes, Henry Gibson, Candice Bergen, William Shatner, Freddie Prinze Jr., Sarah Carter, Ryan Michelle Bathe, Katey Sagal, Meredith Eaton, Patrick Breen, Nicole Sullivan, Suzanne Whang, Peter MacNicol, Christina Chang, Tara Summers, Laura Leighton, Rick Yune, Jeremy Davidson, Billy Mayo, Aisha Tyler, Stephen Tobolowsky, Kay Panabaker, Frank Whaley, Kathy Lamkin, Lucas Grabeel, Lauren Stamile, Tamara Feldman, Kathleen Wilhoite, Chris Diamantopoulos, Jessy Schram, Kristin Bauer van Straten, Saffron Burrows, Sian Heder, Dakin Matthews, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, Johnny Sneed, Simon Rhee, Kimberly Evan, Michael Chieffo, John Larroquette, Craig Bierko, April Grace, Scarlett Chorvat, Mare Winningham, Sterling K. Brown, Yvette Nicole Brown, Barbara Eve Harris, Bellamy Young, Merrin Dungey, Timothy Omundson, Jake Richardson, Rob Brownstein, Diane Sellers, Richard Fancy, Constance Zimmer, Stephen Lee, Susan Ruttan, Crystal Allen, Karl T. Wright, Andy Milder, Rebecca Metz, Michael O'Neill, Melora Hardin, Patrick Fabian, Bruno Campos, Taraji P. Henson, Bernadette Peters, Pamela Adlon, Megan Mullally, Willie C. Carpenter, Deena Dill, Marshall Manesh, Emilee Wallace, John Michael Higgins, Lynn A. Henderson, Thomas Kopache, Josh Zuckerman, Randy Oglesby, Michael Kenneth Williams, Tyrees Allen, Andy Umberger, Jim Holmes, Ted Garcia, Jodi Lyn O'Keefe, Cheri Oteri, T.J. Thyne, Shawn Christian, Dan Byrd, Scott Alan Smith, Betty White, Lorna Raver, Kerry Washington, Stacey Hayes, Leslie Jordan, Jude Ciccolella, Ken Jeong, Frances Fisher, Michael J. Fox, Tom Selleck, Wendy Gazelle, Marianne Muellerleile, Jonathan Adams, Jason Earles, Veronica Cartwright, Kate Beahan, Gina Torres, Eidan Hanzei, Sam Anderson, Heather Locklear, Rocky Lang, Alice Drummond, Bonnie Burroughs, Allison Miller, Mark Moses, Austin Highsmith, Margo Harshman, Nora Dunn, Jaleel White, James Rebhorn, Kali Rocha, Justin Mentell, Annie Wersching, Christopher Rich, Tom Kemp, Jeremiah Birkett, Lee Garlington, David Bowe, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Gregory Itzin, Alyson Reed, Mary Gross, Katherine LaNasa, Isabella Hofmann, Michael Kostroff, Eric Lange, William Russ, Jon Bernthal, Michael Raymond-James, Leigh-Allyn Baker, Daniel Hugh Kelly, Tony Denison, Rupert Everett, Aja Evans, Cristine Rose, Jenny O'Hara, Stacey Travis, Stephen Root, Aisha Hinds, Chuck McCann, Jessica Tuck, Jeri Ryan, Ethan Phillips, Armin Shimerman, Kirk B.R. Woller, Bill Smitrovich, Richard Gant, Aramis Knight, Derek Webster, Christine Scott Bennett, Ann Cusack, Clare Carey, Brandon Molale, Jesse D. Goins, Derek Magyar, Will Greenberg, Ana Ortiz, Kyle Secor, Joan Rivers, Frederick Koehler, Michael Shamus Wiles, Rachelle Carson, Gerald Downey, Don McManus, John Kapelos, Marcus Folmar, David Starzyk, Ed Brigadier, Mary Beth McDonough, Maree Cheatham, Kate Hodge, Anne-Marie Johnson, Christopher Neiman, Kerry Finlayson, Phyllis Diller, Dennis Arndt, Jay Thomas, Sierra McCormick, Britt George, Emily Montague, Mark L. Taylor, David Clennon, Romy Rosemont, Ray Laska, Aaron Lustig, Amrapali Ambegaokar, Erica Gimpel, Chris McGarry, Amy Aquino, Ryan Kelley, Danielle Bisutti, Gregory Alan Williams, Brent Jennings, Robin Riker, P.J. Byrne, Cas Anvar, Christian Clemenson, John Aylward, Annabelle Gurwitch, Christie Lynn Smith, Alison La Placa, Ken Lerner, Debra Mooney, Kimberly Fox, Charlet Chung, Vincent Angell, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Brandi Burkhardt, David Gautreaux, Richie Keen, Chris D'Elia, Vyto Ruginis, Julian Starks, Meredith Patterson, Todd Stashwick, Rachelle Lefevre, Michael Ensign, Larry Cedar, Bonnie Bartlett, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Michael Mantell, Jim Antonio, Tom McGowan, Grainger Hines, Jennifer Aspen, Hannah Leigh, Danielle Sapia, Thom Gossom Jr., Kimberly Williams-Paisley, Jayne Taini, Parker Posey, Lee Whittaker, Matt Riedy, Geoffrey Owens, Stacy Edwards, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, David Burke, Greta Sesheta, Carol Kiernan, Steven Anderson, S.E. Perry, David Brisbin, Laura Kai Chen, John Prosky, James Keane, Victor McCay, Michael Shannon, Tina Ivlev, Carolyn Lawrence, Lisa Kaminir, Pamela Dunlap, Dayan Kodua, Allan Louis, Jason Blicker, Jermaine Stegall, Forrest Landis, Lombardo Boyar, Emily Liu, Clifton MaCabe Murray, Veanne Cox, Tom Virtue, David Grant Wright, Peter Mackenzie, Glenn Taranto, Lamont Thompson, Richard Riehle, David Norona, Jan Hoag, Art Frankel, Rich Ting, Joel Polis, Vic Polizos, Joel McCrary, Bruce French, John Posey, McKinley Freeman, Dominic Comperatore, Patrick Renna, Patrick Belton, Anne Betancourt, Ken Strunk, Bradford English, Lily Knight, Penelope Windust, Ron Yuan, Miriam Flynn, Conor O'Farrell, Page Kennedy, Matt Winston, Lou Beatty Jr., Brian Howe, Denise Boutte, Patti Yasutake, Christopher Stanley, Tony Pasqualini, Sara Erikson, Ellen Bry, Craig Anton, T.J. Ramini, Scott Michael Campbell, Mark C. Baldwin, Freda Foh Shen, Peter Breitmayer, Leonard Kelly-Young, John Short, Kenneth Kimmins, Nancy Stephens, Ming Lo, Scott MacDonald, James Moses Black, Lisa Waltz, Barbara Scolaro, Scott Klace, Gina Ravera, Todd Waring, Elaine Tan, Steve Hytner, Michael Bryan French, Michael Wiseman, Vito D'Ambrosio, Michael Dempsey, David Barrera, Robert Noble, Robert Clotworthy, Craig muMs Grant, Wayne Wilderson, Louis Giambalvo, Grant Shaud, Kevin Will, Joel McKinnon Miller, Dana Wheeler-Nicholson, Nigel Gibbs, Stacy Galina, Carole Gutierrez, Wolf Muser, Kat Sawyer, Hildy Brooks, Linda Gehringer, Robert Frank Telfer, Carol Herman, John Hartmann, Robin Pearson Rose, Patricia Bethune, John O'Brien, H. Richard Greene, Ann Ryerson, Lorin McCraley, Michael Hilow, Cornell Womack, A. Russell Andrews, Chris Butler, Larry Clarke, Lou Volpe, Jonathan Castellanos, Elizabeth Dennehy, Shelley Berman, Ray Abruzzo, Rod McLachlan, Van Epperson, Jim Jansen

Andrew Kreisberg

Alan Shore mi trochu připomíná Dr. House, který se začal natáčet ve stejném roce. Svou povahou si jsou malinko podobní. Obě postavy jsem si velmi rychle zamiloval a vždy, když je vidím, jsem okamžitě nadšen a těším se na jejich další humorné výstupy. Kauzy z Bostonu jsou prvotřídním seriálem, který nabízí dobře propracované charaktery postav, zajímavé dějové zápletky a samozřejmě i velmi dobře promyšlené soudní procesy a tahanice. Celý film má myšlenku, nedá se snadno předvídat a dokáže pobavit. Za mě 5*.(18.5.2013)

• 1860

Musím se přiznat, že hodnotím podle dvou shlédnutých dílů třetí série a litoval jsem toho, co jsem viděl.. Taková hora nesmyslů, nelogičností, které mají s realitou společného tolik, jako Alžběta II. a 10 deka vysočiny.. A aby toho nebylo málo, seriál nás pěkně poučí, co je správné a co ne, aneb nejstupidnější moralizování, které jsem kdy viděl.. Držte se od toho dál..(13.3.2010)

• Valentin

Seriály z právnické prostředí nemám rád, protože nepovažuji právníky za lidské bytosti a tudíž není o nich nutné točit seriály. Přesto se našla výjimka a to Ally McBeal, a proto jsem se těšil na Boston Legal, které má na svědomí také David E. Kelley. Bohužel, tento spin-off The Practice se Ally neblíží ani náhodou. Je pravda, že právníci jsou divní (William Shatner a James Spader vedou), kauzy a osobní problémy neuvěřitelné, ale už to tu bylo. Originalitou seriál moc netrpí a po pár dílech mě přestal úplně bavit.(26.5.2009)

Zlatý Glóbus - cena (1) - 62. ročník (za rok) 2004 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Shatner + nominace (3) - 62. ročník 2004 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - James Spader, 63. ročník 2005 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Candice Bergen, 65. ročník 2007 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Shatner(12.3.2009)

Já se pobavím královsky. Další seriál z právnického prostředí, který si podle mě zaslouží pozornost, a proto se ho snažím sledovat tak pravidelně, jak jen to jde. Je pravda, že ho táhne téměř výhradně dvojice Spader + Shatner, ale proč ne. Ostatní postavy určitě mají svoje místo a jsou vždy vítaným zpestřením. Pro mě 80 %. Oblíbená část- kdykoliv Shatner vyřkne to mocné "Denny Crane"(22.3.2010)

• - James Spader (Alan Shore) a William Shatner (Denny Crane) jsou jedinými herci, kteří se objevili ve všech 101 dílech seriálu. (Caszidy)

• - !!!SPOILER!!! Lake Bell, která má roli Sally Heep, opustí seriál během první řady, kvůli hlavní roli v seriálu Surface. Poté co je Surface zrušen, vrátí se do "Kauz z Bostonu" v třetí řadě jako hostující herečka. (Caszidy)

• - Téměř všechny díly, kromě několika v první řadě, končí tím, že Denny a Alan sedí na balkóně, popíjejí whiskey, kouří doutníky a diskutují o událostech v uplynulém dílu. (Caszidy)