Ze vzpomínek na koukání na mtv někdy v dobách, kdy začali Dariu vysílat jsem vytáhla čtyřhvězdičkové hodnocení, ale teď po letech, kdy jsem se koukla na všechny díly včetně těch, které jsem neviděla předtím vůbec a speciálních dlouhých dílů Is it fall yet? a Is it college yet? musím zvednout hodnocení na jasnou pětku :). Dokonce možná to člověk docení víc až teprv, když je starší než středoškoláci :) a hlavně pokud si prožil 90. roky :), protože Daria je dost osobitý seriál těžící z celé populární kultury 90. let a člověku asi plno detailů může utéct, pokud to nezná :). Třeba už jen ten fakt, že Daria využívá možností MTV naplno a v každém díle je na pozadí několik známých songů z devadesátek. A v každém díle je taky pochopitelně krom těch běžných dariovských vtipů taky nějaký ten vtípek týkající se populární kultury a často třeba hudby, viz "poor guy formerly known as prince" :). První dvě série jsou úplně nepřekonatelné a úžasně vtipné a zbývající už spíš jen těží z toho, že je tam prostě Daria, ale jinak to není špatné, jen to nemá takovou sílu jak v těch prvních dílech. Každopádně ale tenhle seriál přinejmenším přinesl úžasnou postavu Darii se všema těma jejíma hláškama a taky se za celou tou sarkastickou fasádou skrývá i plno docela reálných životních situací ve vztazích mezi lidmi a seriál je tím do určité míry i "výchovný", protože ani Daria není jenom chodící stroj na suše sarkastické hlášky, ale má nějakou svou lidskou stránku. Dneska po víc než deseti letech od vzniku Darii by to možná na středoškoláky nemělo takový dopad, přinejmenším na ty "populárnější" :), ale snad by se na dnešních středních školách ještě našli nějací lidi schopní docenit Dariu a celý ten její svět v městečku Lawndale. Tehdy to prostě bylo něco nevídaného a dneska je to úžasný nostalgický a vtipný pohled do dob minulých, takže pecka za ***** :). A ke všemu ještě SICK SAD WORLD! :)(28.9.2011)

Daria je najvydarenejší seriál o americkej mládeži. Originálny tým, že je braný z opačného pohľadu ako väčšina podobných seriálov, síce z pohľadu nepohodovej intelektuálky Darie. Skutočne typické americké mestečko, typická americká rodina, typická škola s typickými spolužiakmi a vyučujúcimi. A hlavne to najlepšie, netypická Daria, ktorá všetkých predčí svojim intelektom a zdrcujúcim pesimozmom, má pripravenú vždy správnu cinickú / sarkastickú reakciu, hlášku. Seriál humorne (nikedy až smuthe) na dialógoch vykresľuje kontrast klasického priblblého quartebacka, roztlieskavačoky alebo členiek "klubu štramand" na čele s Darinou sestrou Quinn oproti Darii, jej najlepšej priateľky umelkyne Jane alebo ctižiadostivej afroameričanky Jodie. Seriál neomrzí ani po nespočetom opakovaní a vždy príjemne pobaví. Anglické zmenie je samozrejme super, rovnako však treba vyzdvihnúť skvelý Český dubbing (žiaľ len 3 série z piatich - pravdepodobne nezáujem, keďže bol vysielaný na stanici pre deti).(8.6.2011)

Kdybych mohla poděkovat světu za nějaký vážně významný počin, byla by to tahle bizarní nádhera, která na mně v dětství nenechala nitku suchou. Hrdě mohu prohlásit, že "Akce Daria" splnila svůj účel a plně utvořila můj dnešní pohled na svět. Flegmatický, Sarkastický, Cynický, Nihilistický, Uštěpačný a jen trošku Egoistický aneb "Co tě nezabije..." Typický rozhovor mých středoškolských let - Kámoška na adresu spolužáka: Neni ti ho líto? Já: Mě je jich líto všech, ale úplně nejvíc je mi líto mě.(17.4.2009)

Daria a její signaturní sarkasmus.. tehdá bylo na MTV vícero kvalitních animovaných seriálů (až k nevíře,co je z toho teď), ale tento u mě vyhrává na plné čáře. Opravdu velmi vtipný a hudebně nabitý seriál. Pokud máte rádi dobrou muziku a značnou dávku ironie, neváhejte a obohaťte své obzory tímto kultovním kouskem.(6.3.2017)

Daria je pro mě opravdu velkým překvapením. Tedy měl jsem reference, že je to dobré, jen jsem netušil, že až tak moc. Vizuální stránkou dík absenci vyhraněnější stylizovanosti asi nikoho neohromí, ale vypadá hezky a především zbytečně neupoutává pozornost od toho nejpostatnějšího - děje. Takové pojetí postav, kde si oblíbíte i toho největšího idiota, se jen tak nevidí, koncepce je mimochodem i skvělou protiváhou vůči všem hraným teenage filmům/seriálům, kde jsou ve středu pozornosti ty nejobyčenější (=v kolektivu nejpopulárnější) figurky... Taktéž naprosto nesrovnatelné se současnými one-man show seriály/sitcomy, jelikož i přestože hlavní hrdinkou je vždy Daria, která by mimochodem svým ostrovtipem mohla soutěžit i s Černou zmijí, ostatní postavy baví stejně, tedy úměrně svému prostoru "na place". Ať už se totiž jedná o nekonformní Jane, povrchní sestru Quinn či rovnou celý Fashion Club, otce s těžkými komplexy z dětství, kariéristickou matku, kapelu Mystik Spiral nebo kohokoli jiného, vždy je radost počínání postav sledovat a přestože stále ve sféře nadsázky a absurdid, mnohé charaktery mi přijdou tak nějak mnohem lidštější než jejich hrané protějšky. K tomu naprosto pohodová atmosféra a kopec - co kopec, hora! - párádních hlášek. Supercute. Vybrané pamětihodnosti: The Teachings of Don Jake, Pierce Me, Speedtrapped, The F Word, Art Burn. 10/10(18.10.2009)

• - Tvorba každého dílu trvala deset měsíců až jeden rok (od konceptu až k postprodukci). (Tom Riddle)

• - Seriál je spin-off veleúspěšného Beavise a Buttheada. V něm byla Daria vytvořena jako vedlejší postava svou inteligencí a suchým humorem protikladná k hloupým hlavním hrdinům. (Tom Riddle)

• - Kreslířka Karen Disher nakreslila postavu Brittany podle herečky Jenny McCarthy. (Tom Riddle)