Série(5) / Epizody(65)

Seriál Daria je velice výstižné ztvárnění stupidity většiny žáků v amerických středních školách. Hlavní hrdinkou je introvertní intelektuálka Daria Morgendorfferová, která sice není oblíbená mezi svými spolužáky, avšak diváka spolehlivě rozesměje její suchý humor plný sarkasmu a ironie. (laserr)

Madluska

Bohužel jsem zatím viděla jen českou verzi, na které se podílelo odhadem asi 5 dabérů (jestli je namlouvání více postav jednou osobou "uměleckým záměrem" jako třeba ve Futuramě, pak dle mého soudu hrubě nevyšel), i přesto jsem se docela dobře pobavila. Především absolutním nadhledem a nezúčastněností hlavní hrdinky. Na 5* ale Daria nedosáhne, protože občas válčí s načasováním, a tak některé fórky tolik nevyzní... Navzdory tomu se v každém dílu dočkáte solidní dávky ultrasuchých hlášek a kritiky té tuposti, která se nezadržitelně valí i k nám. P.S.: Všimli jste si, kolik jmen se shoduje s postavami z Glee? :-D ()

SheenaStaley

rozhodne moj najoblubenejsi kresleny serial:) pamätam si ho ešte od detstva ked chodil na supermaxe, ale v starsom veku ma tesí rozhodne viac:) Okrem užasnych hlasok a väčšinou bezchybnej hudby ma na mojich piatich hviezdickach zasluhu hlavne Trent, kvôli nemu by som kludne bola animovana:D ()

sl4necek

Slovní ping-pong nikdy nebyl zábavnější. Pozdější série jsou laděny trochu vážněji, přesto sarkasmus zůstává. ()

Paity

Nesnáším tyhle přemoudřelé seriály, respektive hlavní animované hrdinky, jako je Daria. Nechápu čím mě to mělo oslovit. ()

jasiska

Bohvie, či by sa mi to aj dnes páčilo, ale podľa toho, ako si tento seriál pamätám z mladších liet, to bola parádička. Jednak mi ako decku predstavil koncept sarkazmu, jednak hral na rebelskú strunu každého mladého človeka. Geniálny situačný aj slovný humor v ktorom salám-párky Daria a Jane stoja v protiklade ku komformným žiakom amerických high schools. ()

Ixbalanke

Daria je ironická realistka, opak své sestry, konzumem a obchoďákama semleté blbky. Tento seriál mě formoval asi od mých 13 let... A asi by se měl pouštět povinně a nebylo by pak možná tolik zmanipulovaných zmalovaných a nahastrošených "krasavic". ()

Milky. odpad!

Trošku nechápu tu chválu tady, viděl jsem pár dílů a než aby mě svým inteligentním a sarkastickým humorem nějak nadchl, tak se spíš děl pravý opak. Po pár dílech mi Daria svým neustálým přístupem vyloženě lezla na nervy a velice brzo mi přišlo, že se tam vlastně nic jiného neděje, než se s ní někdo snaží komunikovat a ona ho pálkuje svým sarkasmem. Stereotyp a nuda jak pes. ()

Mafiapau

"I don't like kids. I didn't even like kids when I was a kid." 2. Série: "Jsem královna negrů" <- to by už dneska asi neprošlo :D ()

laserr

V obsahu(infu) sem to shrnul poměrně přesně, takže jen dodám, že tento seriál mě odkojil a je vážně výtečný... ()

JoVanGogh

Už za čias, keď som chodila na základku mi bol sympatický jej inteligentný humor. Jej kamoška Jane si ma získala svojim umeleckým založením a Trent svojim hudobným štýlom. Daria je sarkastický flegmatický introvert a miestami v nej vidím seba, preto som si ju tak obľúbila =) ()

laFei

Tady se nemá ani cenu dlouho rozepisovat. Daria zkrátka vede můj žebříček inteligentně vtipných seriálů o mnoho délek. Černý humor zasazený do klasického studentského prostředí je ve svém skvělém podání trefou do černého. ()

Maslord

Daria je najvydarenejší seriál o americkej mládeži. Originálny tým, že je braný z opačného pohľadu ako väčšina podobných seriálov, síce z pohľadu nepohodovej intelektuálky Darie. Skutočne typické americké mestečko, typická americká rodina, typická škola s typickými spolužiakmi a vyučujúcimi. A hlavne to najlepšie, netypická Daria, ktorá všetkých predčí svojim intelektom a zdrcujúcim pesimozmom, má pripravenú vždy správnu cinickú / sarkastickú reakciu, hlášku. Seriál humorne (nikedy až smuthe) na dialógoch vykresľuje kontrast klasického priblblého quartebacka, roztlieskavačoky alebo členiek "klubu štramand" na čele s Darinou sestrou Quinn oproti Darii, jej najlepšej priateľky umelkyne Jane alebo ctižiadostivej afroameričanky Jodie. Seriál neomrzí ani po nespočetom opakovaní a vždy príjemne pobaví. Anglické zmenie je samozrejme super, rovnako však treba vyzdvihnúť skvelý Český dubbing (žiaľ len 3 série z piatich - pravdepodobne nezáujem, keďže bol vysielaný na stanici pre deti). ()

Jaroslaf

Daria. Kultovní seriál se kterým jsem kdysi začal na legendární tv stanici supermax, a s menšími či většími prostoji ho sleduji dodnes. Velká negativa - Skutečně fajn je jen první řada, druhá a třetí začnou být trochu nezáživné a člověk trpí hlavně neustálými obměnami hlasů všech postav. Velká pozitiva - Seriál je aspoň v první sérii dokonale cynickej, pak se bohužel začnou objevovat díly, které nemají s myšlenkami seriálu nic společného - (zpívaný díl a díl se Svátky byl imho odporný.) Pozitiva - skvělá 90's hudba v každém dílu. Pozitiva - postava darii. A postava Jane. Naopak otec Darii je dle mého nejzoufalejší postava v dějinách seriálu. Zatímco třeba homer simpson je aspoň zpočátku seriálu "hodnej trouba" co se snaží jen udělat vše pro svou rodinu, otec darii jen kňučí, je labilní a má srdeční záchvaty. Pokud je v Darie každá postava archetyp a má své klady a zápory, zajímalo by mě jaké klady má mít Jake - Dariin otec. Takže takové zamyšlení v mé krásné minirecenzi a jinak je mi všechno šumák jako týdle brejlatý holce se kterou bych se v reálným životě asi nekamarádil. ()

isla

zivo si pametam,ako som v mojich desiatich rokoch tyzden nechodila do skoly len aby som mohla sledovat dariu... ()