Eolguleobtneun minyeo

• Jižní Korea 얼굴없는 미녀 (více)

Adrian

Rozpoltenosťou medzi svetom reality a iracionálna sa film divákovi prihovára skrz neopakovateľnú atmosféru pomaly plynúceho hypnostického snového bdenia, stavu medzi vedomím a halucináciami, miestami pre niekoho možno evokujúcu neopakovateľný opar Lynchových filmov. Jeden z filmov, kde podvedomie hrá v percepcii diela primárnu úlohu a až po ňom nastupuje analytické myslenie (čo vyvoláva nutkanie vidieť film viackrát). Vizuálna stránka je popri hercoch ďalším dôležitým súkolesím priamo partipujúcim na divákových pocitoch a v každom zábere je dovedená do dokonalosti - nielen z hľadiska presnej geometrie vyobrazenia predmetov a ich usporiadania v priestore, ale i z omračujúcej farebnej štylizácie, ktorej jasne dominuje červená. Červená ako farba lásky, vášne, túžby a skrytých pudov, ktorých katalyzátorom môže byť osudové stretnutie - v prítomnosti, alebo minulosti. Červená farba ako prostriedok presne vystihujúci zámer filmu - sondu do ľudského podvedomia a jeho skrytých túžob, ničiacich hranice medzi čistotou lásky a chorobou posadnutosti, ktorej nekontrolovateľnosť môže mať fatálne následky.90% ()

sniper18

Je to veľmi dobrá mierne romanticky ladený psychologická dráma. Má dosť dobrý príbeh o uznávanom psychiatrovi, ktorého žena pracujúca v rovnakej oblasti spáchala samovraždu a tak sa rozhodne svoju kariéru zanechať, pričom za sebou nechá aj pacientku trpiacou hraničnou poruchou osobnosti, ktorá svoj pokus o samovraždu prežila. Po roku sa ich cesty znovu pretnú a aj napriek ich problémom a nevyrovnaním s minulosťou medzi nimi vzniká zvláštny vzťah nachádzajúci sa medzi hypnózou a realitou. So spracovaním som nadmieru spokojný, už od začiatku to pohltí svojou zvláštnou atmosférou, ale aj dej pôsobí veľmi zaujímavo. Je tu množstvo výborných prvkov, obzvlášť zaujímavo podaný vzťah hlavnej dvojice, celé to pôsobí pomerne originálne, nepredvídateľne a veľmi prepracovane, tu je veľmi potrebné dávať neustály pozor a sústrediť sa na každý detail, nesie sa to v až takej snovej, hypnotickej atmosfére a v záverečnej fáze to už pomaly prejde ešte do ďalšieho žánru, takže tu sa je skutočne na čo pozerať po celý čas a stále objavovať nové súvislosti. Takže tá plnohodnotná romantika tu vlastne ani priestor nemá, ale to nie je vôbec žiadny problém, prvoradý je ten zaujímavý príbeh vo výbornej atmosfére a s doplnkom nejakej tej erotiky, ktorá tu ale patrí. S hereckým obsadením som dosť spokojný, Kim Hye-Soo ma síce viac bavila v iných úlohách, tu je predsa len trochu viac hysterická, ale aj tak to zahrala výborne a k tomuto typu filmu sa aj jej výkon hodí, k tomu Kim Tae-Woo, s ktorým vytvorili zaujímavý pár a nesklamú ani vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú výborné, takýto film sa vidí len málokedy, keďže na to treba už talent, atmosféra, originálne vystavaný príbeh, ktorý aj naplno funguje, tu musím len chváliť. Plné hodnotenie síce nedávam, ale to aj tak nič nemení na tom, že Faceless Beauty je veľmi zaujímavý a inteligentný film, ktorý sa oplatí pozrieť hlavne vtedy, keď sa chce pri filme premýšľať. A najideálnejšie je opakované pozretie, pretože vstrebať to všetko na prvýkrát by bol asi problém. 80% ()

eraserhead666

Takový ten film, u kterého mnohdy nevíte, zda je sledovaná scéna realitou, snem, představou nebo lží. Příběhu to však nijak nevadí, jeho problém je v tom, že se odvíjí hrozně pomalu a unyle a spíše než aby diváka k něčemu přivedl, tak ho skoro uspí. Hlavní hrdinka (Hye-soo Kim) je fajn, mikropříběhy z blázince zajímavé, ale hlavní hrdina je takový nijaký a ne zrovna sympatický. 2.5* ()

neoBlast

Vkrádá se pocit jako po projekci Femme Fatale - člověk celou dobu netuší která bije (v mém případě absolutní zmatení), ale zároveň nemůžu snímek jednoduše odstřelit. Na první pohled se může Zhypnotizovaná jevit jako artová onanie, děj žádný, dialogy mimózní a postavy mnohoznačné, ale cítím že někde uvnitř ten vlastní život filmu probíhá. Alespoň se na tuto mezižánrovou "hmotu" krásně kouká a instrumentálka příjemně poslouchá. 55 % ()

Ceres

První polovina filmu výborná, druhá už mě nějak nesedla a moc mě nezaujala, takže jsem měl co dělat, abych to nevypnul. Filmem nás ale provází nádherná kamera, kterou výborně doplňuje ponurý soundtrack, který filmu skvěle sedne. Je škoda, že film na mě udělal takový rozpolcený dojem, tak jako diagnóza některých pacientů ve filmu :D, ale na Koreu je to v celku povedené dílko. Takže za mě první polovina 80%, ale druhá 40%. Výsledek nebudu průměrovat, protože celkový pocit z filmu je průměrný čili doporučit mohu jen skalním fanouškům Asie nebo žánru. Finalních 50% ()

vitekpe

Velmi artova podivana. Az moc. Pomala jezzova muzika, pomale zabery, pomaly pribeh, to vse v napul snove vizualizaci...podivny film. Hye-su Kim tam samozrejme vypada nadherne, stejne jako ostatni kolegyne...ale jak rikam, uvarte si hodne kafe, at u toho neusinate jako ja... 2+ ()

Giggs

Sonda do najtemnejšich, skrytych stranok ľudskej duše, ktora je poznačena smutkom a sklamanim z nenaplnenej lasky. Odvratena strana lasky, ktora sa meni v posadnutosť, s tragickymi nasledkami na osud človeka. Vykupenim z tejto krutej reality je unik do sveta snov, predstav a fantazie. Neopakovateľna a ťaživa atmosfera, ktora sa da krajať, je zvyraznena rovnako ťaživym hudobnym motivom a dodava filmu zvlaštny nadych smutku, skľučenosti a frustracie. Skvela vizualna stranka, ktora je vyraznym kontrastom k temnej atmosfere, akoby vyvažovala všetky negativne emocie, ktore divaka po cely čas sprevadzaju. Veľmi zvlaštny, rozporuplny, no zaroveň veľmi (ne)prijemny filmovy zažitok. Mimochodom,... najužasnejšie schody ake som kedy videl. ()