Daejanggeum (TV seriál)

Great Jang Geum

A Jewel In The Palace

Historický / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2003, 54x60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

V skratke - veľmi dlhé (ale nenudilo), pekné (ako sa len na 16. storočie dalo), zaujímavé (takýto seriál som veru ešte nevidel), kvalitný soundtrack (mám pocit, že tam bola aj svetová tvorba), natočené podľa historických záznamov (začiatok 16. storočia, hl. postava 7x spomenutá v kronike dynastie Chosun). A prečo len 4*? Zhliadol som celý seriál vo veľmi krátkom čase takže mi bolo z neho občas "zle" :((7.10.2008)

• Zíza

Přeloženo. (Minimálně pár slovy ohodnotím, až to uvidím.)(22.2.2014)

O tomhle je zbytečné psát, tohle se musí vidět. Obdivné komentáře na IMDB a Amazonu vůbec nepřehánějí. Skvělý scénář, skvělé herecké výkony (zejména Yeong-ae Lee), skvělý soundtrack. Nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Určitě si ho dám ještě jednou. 54 dílů je hodně, ale nepamatuju si, že by byl nějaký z nich slabší. Každá hodina, kterou trvá jeden díl, uteče jako voda. Navíc po polovině nabere děj takový spád, že se od toho nedá téměř odtrhnout. (Tu hvězdičku od jistého Richarda_R neberte vážně, to je idiot, kterej to ani neviděl)(10.5.2008)

Jak jen bych měl přimět co nejvíc lidí, aby se na tak překrásný seriál podívali? Když řeknu, že to je nádhera, tak bude reakce malá. Když zase použiju termíny jako: epický příběh, zrada, láska, prohra a vítězství, tak od toho budou všichni očekávat něco úplně jiného. Trailer by taky asi táhnul jinou skupinu, než tu, která si seriál nejvíce užije. Sice je všude krásné prostředí, kostýmy a interiéry jsou snad pravé, ale hlavním nábojem je ohromné množství emocí. To se do traileru vtěsnat nedá. Už začátek ukazuje, že nepůjde o žádnou čistou romantiku, ale o pěkné drama. Už jen kvůli tak častému umírání postav a známému faktu, jak Korejci až chorobně rádi nechávají umírat hlavní hrdinky. Naštěstí nejde jen o napětí, ale převažují spíš ty příjemné chvíle, kdy si člověk vydechne, nechá se dojmout a bude doufat, že už se nic dramatického nepřihodí. Taky jsem velmi často po dokoukání dílu musel okamžitě na net a dohledával jsem si spousty informací ke zmíněným jídlům, surovinám, nebo třeba nemocem. Celkově jsem poznal hodně nového, což taky považuju za veliký klad. Asi ne každému seriál sedne, ale minimálně ti, kteří mají rádi Austinovou, by si už měli připravit místo v seriálovém top 10 a neváhat ani vteřinu. Ti, kdo si myslí, že by v ní mělo být víc děje, napětí, intrik a vaření, tak by měli uvolnit místo v top 5, a komu se nebude jedna z ženských postav plést s Jetem-li, tak má místo na špičce jasné. Na druhou stranu, kdo od seriálů očekává jen spoustu sexu, násilí, vtipu a cool hlášek, tak bude asi dost zklamán.(9.10.2009)

Korejská klasika, která víc než cokoliv jiného, ukazuje život v královském paláci. Je dost netradiční nejenom tématikou, ale i tím, že tu chybí absence hlavního hrdiny. Jistě, celým seriálem se táhne romantická linka, ale ke slovu se dostane až v samotném závěru. Celý seriál stojí a padá s Lee Young-ae, která byla skvělá, ale přesto mi ke konci už docela lezlo na nervy její šeptání. Ono i to mělo svůj význam. Krásně tak hlasem vyjadřovala podřízenost a pokoru vůči nadřízeným, ale mně to prostě nesedlo. Ani nevím proč. Velkou devizou seriálu je i hudba, ta byla zpracovaná skvěle a za jejího zvuku se na kuchařské umění koukalo fakt dobře. Tady chybělo k dokonalosti jediné, mít možnost ochutnat. Líbilo se mi to opravdu hodně. Umím si představit, že bych si to někdy pustila znovu, kdybych měla čas, ale do plných nejdu, protože, co se dlouhých seriálů týká, Empress Ki mě srazila do kolen mnohem víc.(12.4.2019)

Tady není třeba nějak sáhodlouze přemýšlet, mhouřit oči, či jako občas jinde, jak je mým zvykem, mírně nadhodnocovat .. tohle si prostě plnou palbu opravdu zaslouží .. skvělý napínavý historický příběh, navíc podle skutečné události ... Děj, výborné obsazení = herecké výkony, hudba - pro vše mam jen superlativy ... wow!(22.3.2017)

Vynikající seriál, i přes vyšší počet dílů stal každý jeden za sledování. Nevšední téma.(29.11.2018)