poster

Monstrum

 • Francie

  Animal

Sci-Fi / Thriller

Francie / Portugalsko / Velká Británie, 2005, 103 min

 • atlee
  *

  Nesúhlasím s tvrdeniami, že by obsadení herci nemali ani štipku talentu. Stačí si pozrieť Press v My Summer of Love,či Wilsona v Ondskan, kde ukázali vzhľadom na ich vek a striedanie hereckých polôh veľký potenciál, chyby v ich výrazoch by som teda hľadal inde. Uznávam ale, že Monstrum ako film za veľa nestojí, pri transformácii fabuly do sujetu scenáristi urobili zopár zásadných chýb, kamera a strih pôsobili (zrejme zámerne) rušivo, čo som osobne veľmi nepochopil. Ako debut Roselynea Boscha na režisérskej stoličke sa to ospravedlniť dá, každopádne ako scenáristovi mu to ide lepšie (Bratstvo ticha). Sú béčka, ktoré ma dokázali zaujať, no Monstrum medzi ne nepatrí.(12.5.2008)

 • SOLOM.
  **

  Pravdou je, že tomu opravdu chybí potřebná šťáva. Očekával jsem od toho přece jenom trošku víc, než jen slabé scifi drama, které až na pár momentů postrádá napětí a atmosféra místy neskutečně nudí. Chtělo to trochu okořenit například několika záběry z vrahovy minulosti. Jeho masturbace totiž nikoho nevyděsí…(29.10.2012)

 • Vyrida
  **

  S tímto filmem to je těžký. Zajimavé téma zobrazené zajimavou kamerou tady máme, ale samotný scénař se střihačem ztrací pomalu dech až se ve filmu dozajista ztratíte a než si zase pomaloučku najdete cestu zpět, vyblejou na vás raději závěrečné titulky. Mé hodnocení se proto zastavilo na slabších dvou hvězdičkách a jako bonus dostanete ode mě upřímné doporučení zvolení raději jiného lepšího filmu a že jich je mraky...(25.2.2010)

 • anderson
  ***

  Film s podobným námetom ako staršia LIOTTAova pecka POD KONTROLOU. Žiaľ po mrazivom úvode, režisérka rezignovala na hlbšiu sondu do podvedomia vedca i vraha a začala sa utápať v nudných a bezobsažných záberoch. O vrahovi sa nedozvieme v podstate nič zásadné a pre príbeh nemá nakoniec zásadnejší význam. Záver celého príbehu po našlapanej prvej polovici pôsobí ako zlý vtip. Skrátka ďalší "európsky" film ktorého rozpočet mohli radšej poslať na pomoc hladujúcim do Afriky. (1.8.2007)(1.8.2007)

 • Tomx112
  ***

  Film z blízké budoucnosti, z čehož vyplývá i základní příběh. Ovládnutí základních instinktů člověka je jistě zajímavé téma a tak když hlavní hrdina kliďas díky svým testům na vlastní kůži pozná co je to agresivita a zároveň vyléčí z agresivity sériového vraha, má divák o atraktivní příběh postaráno. Pravda, zakončení filmu je přinejmenším podivné, ale to už si každý nejspíš přebere po svém. Filmu hodně ubírá to že některé dějové linie by mohly být daleko více rozvedeny narozdíl od některých použitých, některé jsou jakoby náhle zapomenuty ( hlavně scéna kdy Vincent předá sérum Thomasově sestře, ta vypadala celkem důležité a potom kde nic tu nic). A tak i přes občasnou nudu v některých pasážích dávám 3 hvězdy a v budoucnu nebudu mít problém se na tento film znovu podívat.(17.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace