poster

Jak na věc

 • Velká Británie

  About a Boy

 • Francie

  Pour un garçon

 • Německo

  Der Tag der toten Ente

 • Německo

  About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

 • Slovensko

  Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Komentáře uživatelů k filmu (455)

 • nascendi
  **

  Hneď v úvode filmu ma rozladila prítomnosť Hugha Granta (nič osobné, púha alergia). To som ešte netušil, že na scénu vstúpi Marcus a neuveriteľné stvorenie, ktoré nazýva matkou. Zúfalo veriac, že je to iba krátke nedorozumenie, že im jednoducho nevyšiel úvod, som film hrdinsky dopozeral do konca. A bolo iba horšie. Bol som náchylný obviňovať kórejský rekordér, že nahral niečo iné, než mal zadané. Vrútil som sa do ČSFD, aby som zistil, kde sa stala chyba. Ale po prečítaní zopár komentárov som sa musel zmieriť s tým, že niektoré filmy jednoducho nie sú pre mňa. Veď na komentári Pradlíka, že k totálnemu happy-endu mu chýbalo iba to, aby mŕtva kačka ožila a zožrala hodený bochník chleba som sa zabával viac, ako na celom filme, ktorý je zaradený aj ako komédia.(12.1.2010)

 • golfista
  *****

  Nepřeslazená romantická komedie s překvapivě naprosto úžasným Hughem Grantem v hlavní roli. Angličani mají trošku jiný pohled na humor, který když se dělá dobře, funguje progresivněji než polopatické servírování legrace (i když jak na koho). Bratři Weitzové se do této polohy vpravili nadočekávání skvěle a vytvořili jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděl. Herecký výraz Hugha Granta se v mých očích zlomil v "Bridget J. Diary" a tady pokračuje v ještě lepší formě. Pokud v tomhle vývoji bude pokračovat, máme se na co těšit :-)(5.3.2003)

 • kleopatra
  *****

  Za prvé - Hugh Grant, kterého jsem po všech těch přitroublých a připitoměle se usmívajících modrookých chudáčcích nemohla vystát a nechápala jeho oblibu - u žen, se tady narovnal, vypadal jak chlap a taky tak hrál, za druhé - klučík, který tu oproti knize nevyznával Nirvanu (škoda), ale i tak byl pro film velkou výhrou a za třetí - scénář, ač předlohu zkrátil, ponechal to nejpodstatnější a nejvtipnější. Tohle je film, který vyvrací stesky, že kvalita, vkus a skromný rozpočet nemůže naplnit kasy.(7.3.2005)

 • KevSpa
  ****

  Po Fever Pitch a High Fidelity další skvělá adaptace knížky Nicka Hornbyho. Byť je tu ve středu zájmu malý chlapec, nejde o žádné sentimentální dílko. A vidět Hugh Granta jako playboye, místo jeho iritujících koktavých hrdinů, je také velice příjemné. Tak trochu jiná romantická komedie je zkrátka povedená, bratři Weitzové se dokonale přizpůsobili anglickému prostředí. (90 %)(3.7.2002)

 • Cival
  ****

  Skvělá komedie s božím Hugh Grantem, který si po mnoha letech konečně získal mé maximální sympatie. Bratři Weitzové namíchali osvěžující letní drink ve stylu Bridget Jonesové. Rodinná feel-good paráda.(8.8.2002)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Scénář - A(3.3.2004)

 • Lima
  *****

  Nádherný film, který rozesměje a dojme zároveň a pohladí po duši. Musím přiznat, že něco tak inteligentního a decentního bych od prcičkoidních bratří Weitzových nečekal. Casting je naprosto perfektní a hlavně Hugh Grant jako "self-centered bastard" prostě nemá chybu a dokazuje, že má herecky mnohem na víc. Je přímo požitek sledovat v tomhle filmu jeho mimiku a jeho výkon je prostě jasně oscarový. Jak na věc je letošním roce jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl a protože mně nenapadá nic, co bych mu vytknul, dávám mu ruskou jedničku, tedy za pět.(3.12.2002)

 • Galadriel
  ****

  Komedie, která je až na jedno místo (mrtvá kachna) "pouze" úsměvná, což ale není ani náhodou na škodu, protože narozdíl od většiny ostatních filmů žánru má inteligentní scénář, není přeslazená ani přehnaně pozitivní. Naštěstí.(30.8.2006)

 • Tosim
  *****

  Taky jsem se jal přemýšlet o "bratřích W+W", dokud mi nedošlo, že je to adaptace vynikající knihy. Všechno to přesně balancuje na té nepřesně vymezené hranici mezi hodně černým cynismem a tím naším starým známým sentimentem. Jen nechápu, proč se Will tak divil, že se zamiloval právě do Rachel. Já potkat Weiszovou, tak fakt neváhám ani nanosekundu :-D(23.1.2006)

 • Matty
  ****

  I přes slabší tempo v závěru je to neuvěřitelně pohodová komedie s nezvykle skvělým Grantem. 85% Zajímavé komentáře: Lima, Oskar, Hal_Moore, Balu...(12.3.2005)

 • Cervenak
  ****

  Sem-tam klišé, ale inak veľmi príjemný a pri cynických vnútorných komentároch hlavného hrdinu aj nadmieru zábavný film. Nebyť Lásky nebeskej, asi by som to nazval najlepším Grantovým filmom.(2.12.2007)

 • Djkoma
  ****

  Je to zvláštní, ale i mě dokáže podceňovaný film uspokojit a nezabránilo mu v tom ani obsazení mého nepřítele numero 2 Hugh Granta. Rachel Weisz se filmem proveze v pár scénách a nazval bych to spíše malou cameo rolí, než pořádnou postavou. Grant-ův sarkastický humor je někdy opravdu vtipný a může poděkovat scénáristovi, že jeho postavu obdařil přesně takovou dávkou černého humoru, ironie a nakonec i sebereflexe, že v mých očích předvedl druhý nejlepší výkon kariéry(ale komediálně nejlepší!).(30.12.2006)

 • gouryella
  ****

  Konecne se Hugh Grant oprostil sve image romantickeho stydlivky a vystrihl paradni studii mestskeho povalece, ktera filmu dodala vyjimecne kouzlo a vtip.(11.3.2003)

 • T2
  ***

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $41,385,278Tržby Celosvetovo $130,549,455 ║ Herecky v celku fajn, dokonca podmanivé, či roztomilé, občas aj zábavné ale dejovo strašne okukané. /60%/(18.11.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz .. Jak na věc? Jak přežít tento osaměle fungující svět? Skvělé glosování pustého života, hledání sebe, hledání ženy, hledání čehokoliv, aby život dostal smysl. Hugh Grant je bezvadný, jeho podání samotářského, arogantního starého mládence je více než výstižné. Bratrská dvojice Weitz zajímavě adaptuje a perfektně, citlivě režíruje. Vynikající počin!(1.12.2007)

 • Marigold
  ****

  Velmi milé a příjemné překvapení v podobě sice o všech stránkách konzervativní, ale koukatelné a inteligentní komedie o osamělém lovci dívčích srdcí a jeho postupném prozření skrze klukovské oči. Hornbyho bodrá poetika dělá hodně, takřka chybí trapné a kýčovité momenty, naopak vyvrcholení filmu je dokonalým vzorem scénáristické cudnosti a chytrosti. Postava Hugha Granta je v jádru dosti přesnou a citlivou karikaturou muže-lovce a v podobně uvěřitelném duchu pokračují i ostatní postavy. Potěšitelným doplňkem je výborná hudba a hodně nevlezlý situační humor. Ač nemám rád Granta ani žánr romantické komedie, About a Boy je dost vzácnou symbiózou za srdce beroucích momentů a satirických úšklebků. Velmi ostrovní a to já prosím mohu.(26.12.2006)

 • DaViD´82
  ****

  Deník Bridget Jonesové pro opačné pohlaví.(25.12.2006)

 • Superpero
  ***

  Hlavně ze začátku fakt vtipná komedie, ale jak chlapeček postupně získával sebevědomí a Grant ho naopak ztrácel, tak mě to trošku přestávalo bavit. Konec s písničkou byl ale dojemnej.(1.6.2011)

 • mandes

  rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $129,257,278(25.5.2008)

 • Nathalie
  *****

  "Every man is an island ": říká Hugh Grant ve vynikající adaptaci Hornbyho románu a spokojeně v ní svléká kůži ňoumovitého mrkajícího stydlína. Nepravděpodobné setkání okouzlujího bohatého povaleče, jehož jediným závazkem je předplatné několika tuctů lifestyle IN časopisů, a chlapce, který je pro své vrstevníky totálně "OUT“, vytvoří /ne/obyčejné pouto na gauči mezi chipsy a televizním ovladačem...... Marcus není ostrov, ale satelit pupeční šňůrou obtočený kolem své alternativní matky se sebedestruktivními tendencemi. Velké dítě Will, který si jako balící techniku vytvoří imaginárního synáčka, se za neotesané pomocí malého dospěláka Marcuse učí, jak vytvořit soustroví a hodit kotvu, zatímco Marcus je pomocí tenisek Nike a hudby, co letí, pomalu, ale jistě propašováván do mainstreamové školní komunity a pomalu začíná zpívat svou vlastní píseň.....Životní moudrosti v tomhle filmu nenuceně plavou v hořkosladkém oceánu humoru a jedna z velkých deviz tkví v tom, že je to jeden z mála filmů pro celou rodinu- od školáků a teenagerů až po prarodiče. Bratři Weitzovi uvařili britskou specialitu fish and chips ještě lépe než kdysi upekli American Pie:-) 9/10(7.5.2007)

 • novoten
  ****

  Nebýt představitel Markuse tak nesympatický, s absolutním hodnocením bych neváhal. Nezaměnitelný britský look, perfektní soundtrack a Hugh Grant s brilantními hláškami a kytarou.(30.11.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace