Jak na věc

Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

• nascendi

Hneď v úvode filmu ma rozladila prítomnosť Hugha Granta (nič osobné, púha alergia). To som ešte netušil, že na scénu vstúpi Marcus a neuveriteľné stvorenie, ktoré nazýva matkou. Zúfalo veriac, že je to iba krátke nedorozumenie, že im jednoducho nevyšiel úvod, som film hrdinsky dopozeral do konca. A bolo iba horšie. Bol som náchylný obviňovať kórejský rekordér, že nahral niečo iné, než mal zadané. Vrútil som sa do ČSFD, aby som zistil, kde sa stala chyba. Ale po prečítaní zopár komentárov som sa musel zmieriť s tým, že niektoré filmy jednoducho nie sú pre mňa. Veď na komentári Pradlíka, že k totálnemu happy-endu mu chýbalo iba to, aby mŕtva kačka ožila a zožrala hodený bochník chleba som sa zabával viac, ako na celom filme, ktorý je zaradený aj ako komédia.(12.1.2010)

„Netreba to brať vážne. Fiona brala vážne pesničku ´Zabi sa nežne´ a pozrite sa, ako dopadla.“ Smršť dialógov, vychcaní hajzlici, ostrov Ibiza (prípadne súostrovia), predčasne dospelé deti, samovražedné hipisáčky, Klub osamelých žien, Killing Me Softly, tamburína. Hugh „Po piatich minútach som mal chuť odrezať si penis“ Grant v takmer (?) životnej úlohe a k tomu producent Robert De Niro a režisérski prcinátori Weitzovci vo vynikajúcej adaptácii výbornej Hornbyho pôvabnej knižky. Bridget Jones pre chlapov. Bravo. Nákazlivé, vtipné, rozkošné - a s ponaučením, ktoré funguje aj v skutočnom živote! Kino Považan NMnV 2002(18.11.2004)

Čtyřicetiletý zhýralý rentiér a snob se spřátelí s dvanáctiletým outsiderem, jehož děti šikanují a matka páše sebevraždy. Tedy, odrazit se od takové zápletky a přitom se vyhnout sentimentu, to je práce pro vraha. Vzpomeňte, jak dopadl Velký táta nebo vyloženě trapný Kid s Brucem Willisem. Filmy sladké a lepkavé jako sirup z lesních plodů. Ne tak Jak na věc. Někdo může namítnout, že je to předlohou Nicka Hornbyho, ale já jsem ji četl a musím říct, že film je LEPŠÍ NEŽ KNIHA! V předloze se na hlavní zápletku věší ještě řada vedlejších, jako nějací žebráci, škemrající o almužnu. Scénáristé je nemilosrdně srazili k zemi a tím celý příběh krásně pročistili. Především pak změnili k lepšímu celou poslední třetinu, která je v knize dost nemotorná. Myslím, že takhle nějak by dnes točil mistr vypravěčské věcnosti Billy Wilder. 100%(9.1.2006)

Jo tak tohle me fakt dostalo. Hodne netradicni romanticka komedie, ale jako drama bych to v zadnym pripade nevidel, protoze jsem se skoro furt smal. Hugh Grant tu predvadi jeden ze svych nejlepsich vykonu a jakkoliv ho moc nemusim, tak tohle zahral fakt dokonale a je to nejspis nejlepsi film ve kterem hraje v hlavni roli. Ty jeho kecy nemeli chybu a trosku mi pripomnel Lepsi uz to nebude. Skoda, ze pribeh, ktery je ze zacatku fakt svizny a proste bajecny, zacne postupne ubirat na vtipech a vic se venovat napraveni Granta. Nastesti to neni nijak moc a na konci to s pisnickou Killing me Softly fakt hodne rozjede. Pro me byl tenhle film velke prekvapeni a skvela zabava, za kterou si zaslouzi 5*.(5.9.2005)

Grant mě fakt složil a ta scéna s kdy začal s Marcusem pět Killing Me Softly byla fakt kouzelná...Víc podobnejch snímků!(6.8.2002)

Ja se za svých pět bodů nestydím. Je to po všech stránkách povedená komedie, která má duši, je inteligentní, neutápí se v moři klišé nebo sentimentu a pohladí. Grant, Hoult (malý Marcus) i Coletteová jsou výborní. Jestli se vám líbil Deník Bridget Jonesové, běžte na to. Jestli ne, tak taky! :o)(15.8.2002)

Naštěstí příjemná britská komedie, která mne svým humorem naneštěstí nijak výrazněji nezasáhla. Že by málo romantiky?=) A jenom za pouhé Hughovy modré očí a jeho strategii na ženy více bodů dát nemůžu. Trailer: http://www.csfd.cz/film/18137-jak-na-vec/videa/(19.4.2009)

Tak dobrou komedii s Hughem Grantem sem snad ještě neviděl. Jeho ztvárnění povaleče je naprosto dokonalý, on v podstatě celej tenhle film táhne a nedělá mu to žádnou potíž. K tomu si ještě přičtěte nadprůměrnej a zajímavej příběh + výbroný výkony ostatních herců, obzvlášť Nicholas Hoult a Toni Collete mě překvapily a máme tu jednu z nej britských komedií(27.12.2006)

Postava Willa je ve všech směrech geniální, zejména pak jeho myšlenky. Postupně ale propadá do té dramatické stránky, která mě místy trochu dusila. U některých vedlejších postav bych klidně (a moc ráda) změnila herce. Will u mě má za plnou, film jako celek 3, 5*.(6.11.2012)

• flanker.27

Na to že to napsal chlap, to působí jak psané na objednávku místního babského kroužku.(28.9.2007)

Opravdu parádní komedie s bezchybným a okouzlujícím Hugh Grantem. Jenom ten malý parchantík mě tak irituje, že se na maximální hodnocení nedostanu.(18.1.2007)

Perfektní britská romantická komedie, říznutá dramatem. Hugh Grant patřil vždy mezi mé oblíbenější herce a rolí Willa to jen potvrdil. Jak na věc by měl patřit mezi ty filmy, které televize vysílají pravidelně každý rok na Vánoce. Kde jinde je tak přesvědčivě vykreslena proměna postavy ze špatné na dobrou? A navíc se u filmu celá rodina zasměje. Den mrtvé kachny :-) Srovnávat s Bridget Jonesovou nehodlám, neboť Deníku chybí dramatičnost Jak na věc a navíc v něm nejde o nápravu. Ne, Jak na věc je mnohem vyspělejší komedií a dokonce více britskou komedií a to je rozhodně plus. I když Houltova řeč o Haley Joel Osmentovi vyzní vzhledem ke snaze představitele vyniknout právě jako Joel poněkud trapně, zbytek je bez chybičky a vysoké hodnocení si zaslouží. Ovšem maximální hodnocení si nechávám pro trochu odlišné filmy...(25.12.2006)

Londýnský playboy prostřednictvím pobledlého Vulkánce poznává, že potřeby většiny (alespoň tří) jsou nadřazeny potřebám menšiny…nebo jednotlivce, co si myslí, že je Ibiza.. No vida, když dostanou pekaři amerických pájů vhodné ingredience z koloniálu Hornby´s, umí i docela chutné Fish & Chips, v němž se ryba nevyzpytatelně mrská a brambory nejsou nasládlé, nýbrž hořké, ostatně jako život sám.. P.S.: Nicholas Hoult tady vypadá jako seschlý fazolový lusk - zřejmě proto si jej začas vybral Singer k boji proti obrům..(29.10.2014)

|| Scenár: Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz / About a Boy by Nick Hornby | Hudba: Badly Drawn Boy | Produkcia: Jane Rosenthal, Robert De Niro, Brad Epstein, Tim Bevan, Eric Fellner | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: StudioCanal, TriBeCa Productions, Working Title Films | Rozpočet: 20 miliónov £ | Tržby: 130,549,455 $ ||(2.7.2011)

Skvělý Hugh, kterého si naprosto dovedu představit, že je přesně takový jako jeho postava ve filmu. Jízda za sanitkou musí být přece boží!(31.3.2004)

Ako skántriť kačku celozrnným chlebom či nájsť osudovú ženu cez "Spoločnosť osamelých rodičov"? Nehľadajte návod. Je tu Hugh Grant v úlohe narcistického snoba, ktorý všetko uvedie na správnu mieru. Množstvo vtipných situácií, množstvo sympatických hercov, pričom Grant v úlohe, aká mu svedčí najviac. Od režisérov Prcičiek veľké prekvapenie, About a boy je veľmi milou, sviežou a inteligentnou komédiou, ktorá spríjemní popoludnie a zároveň neurazí divákov intelekt. Nemám dôvod neohviezdičkovať plným hodnotením.(12.8.2010)

Tak toto považujem za jednu z najnedotieravejších romantických komédií s priklonením na komediálne zameranie a zároveň aj ako zlom môjho vnímania Hugha Granta. Veľká vďaka, že sa Weitzovci nedržali pri type komédií, s ktorou debutovali. Toto je o niečom inom a myslím, že túto podstatu sa im podarilo vystihnúť ešte o niečo lepšie ako typické zvrátené úlety ('American Pie'). Akurát to trošku prehnali s vyzobrazením Toni Collette a ešte rozmýšľam, čo by som vytkol, no iné ma nenapadá. 95%.(4.12.2007)

My God! Kdyby oba Weitzové šli na věc ve svých dalších filmech tímhle stylem, tak by to určitě dotáhli mnohem dál, než k vřeštícím blondýnám a pobledlým upírům. Velká škoda.(2.12.2009)

Tak po tomto filme som Granta začal brať vážne. Znudený, zazobaný sukničkár okolo 40-tky, ktorý sa otáča za každým zadkom a, ktorý je schopný pre dosiahnutie svojho cieľa spraviť čokoľvek. A teraz letia mamičky ! Skvelá komédia, kde sa sarkazmom a trápnymi situáciami vôbec nešetrí. Prekvapenie.(9.6.2005)

Výborná komedie, která je místy až moc vážná. Nicméně se nebudete nudit, pobavíte se, možná i slza ukápne... :-) A koho na tomhle filmu zaujalo jméno Rachel Weisz, tak věřte, že její celkový čas v tomto filmu činí něco kolem 15 - 20 minut. Nanejvýš. :-)(19.4.2009)

"Jak na věc" zní jako nějaká potrhlá americká komedie o puberťákovi, který se snaží si konečně "vrznout", ale opak je pravdou. About a boy je příjemná britská a především dospělá komedie s milým humorem v čele. Granta ráda nemám, mít nebudu a na jeho herecký um mám svůj názor, ale tady zase tolik na nervy nebrnkal. Nic převratného to ale není.(8.2.2012)

1 2 3 4 5 7 12 18 23