Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory)

The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain

Scénografie:

Charles Garrad

Kostýmy:

Janty Yates

Kvalitou si tenhle film zřejmě nezaslouží čtyři hvězdy, ale v tomhle případě se neřídím pouze "objektivní kvalitou" (navíc jak já mohu hodnotit objektivně kvalitu...), ale hlavně subjektivními pocity, které ve mě tenhle nadmíru příjemný film vyvolal. Bylo mi u něj krásně a vím, že určitě si jej ještě někdy pustím znovu. Je to totiž právě ten typ filmu, který když se vám zalíbí poprvé (a víte proč), tak ho klidně můžete vidět ještě stokrát a pořád pro vás bude zajímavý. Stručně řečeno: moc líbilo.(22.8.2013)

Nečekaně mile překvapivá komedie z Welškého? :o) venkova dokazující prastaré rčení o tom, že když se chce tak jde všechno. Komedie, která není ani tak vtipná co se týče dialogů, ale spíše díky komickým situacím vycházejících z hrdosti domorodých obyvatel v kontrastu z anglickou strojeností. Tenhle film prostě musí potěšit každého, kdo nemá místo srdce kámen!(1.7.2002)

Sice v tom hraje klasicky koktající Hugh Grant (máme rádi Hugh Granta), ale jinak má film neskutečně příjemnou atmosféru, podporovanou krásným prostředím jakéhosi zapadákova kdesi ve Walesu a pohodovým soundtrackem. Pokud máte, stejně jako já, rádi takové to trefně sarkastické strefování mezi Angličany a Velšany, nebo mezi Angličany a Skoty, anebo mezi, ehm, Angličany a Iry, tenhle malej snímek vás nemůže zklamat. A já se jdu pídit po knižní předloze, pač ta musí být boží.(15.10.2018)

• JBLamb

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) se prezentuje jako roztomilá romantická komedie, svým způsobem dojemná a díky úsilí a odhodlanosti hrdých Velšanů působivá. Nadšená myšlenka a obětavost, které dokážou měnit svět, tak určitě umí zaujmout a přitáhnout k televizní obrazovce (a stejně tak i knize). Nic proti, taková horlivost, věrnost a smělost se dnes už přeci jenom moc nevidí. Přesto v samotném výsledku mi nezbývá než zopakovat vypravěčova slova: „Rozvláčná, rádoby veselá historka…“. Neboli, na to že to měla být komedie, jsem se bohužel až moc často nudila a velké očekávání tak přineslo velké zklamání…, 2,5 hvězdy.(19.2.2008)

CITÁT - Angličan, který vylezl na kopec a slezl z hory je dlouhý jméno........... Veselá hudba, krásná krajina, legrační obyvatelé se zajímavými jmény. Skoro všichni se jmenují Williams, Jones nebo Ivans, spousta zrzavých dětí v kostele a kopec, nebo hora? Jenže aby to byla hora musí mít přes 1 000 stop. CITÁT - Ten váš kopec má 930 stop.............. Proč tolik povyku, zda hora nebo kopec? No, tady jste ve Walesu. CITÁT - To je můj bratr, Tomas Tupec a já jsem Tomas Tupec 2, ale nejsme takový tupci jak vypadáme........... 24 minuta určí směr a začne se konečně něco dít. CITÁT - Schůze na radnici!!!....... Dramatické chvilky nastanou okolo 52 minuty. Zde Welšané dokazují čeho jsou schopni a co dokáží udělat a obětovat pro svůj kopec (horu?) CITÁT - Jsi gentleman............ Příběh je nádherně pojatý s anglickým (Waleským) humorem a krásně poukazuje na fakt, jak lidé, když chtějí, dokáží držet při sobě a jít za svým cílem. CITÁT - Je neděle, doufám, že tam nebudete prodávat pivo!!!........ Bavil vás ten příběh? Mě jo. Ani se nezdál tak dlouhý jako to jméno. Tak co Hora nebo Kopec? Nesouhlasíte z horou, tak to máte anglickou krev. Na počátku jsem vylezl na kopec a ke konci jsem slezl z hory nazvané Flynnon Garw. Povedená komedie a příjemný příběh.(19.4.2013)