poster

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory)

 • Velká Británie

  The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain

Komedie / Romantický

Velká Británie, 1995, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Riddick77
  ***

  Romantická linka hooodně prostinká, zkratkovitá a bez náboje, leč mix patriotismu, hrdosti a respektu k domovině dělá z kopcovitého dobrodružství dvou "Anglánů" docela snesitelnou a zábavnou věc. Jako romantika nefunkční, jako sonda do regionálních identit a nálad ve Spojeném království docela příjemné a milé. 5/10!(20.11.2012)

 • JBLamb
  **

  Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) se prezentuje jako roztomilá romantická komedie, svým způsobem dojemná a díky úsilí a odhodlanosti hrdých Velšanů působivá. Nadšená myšlenka a obětavost, které dokážou měnit svět, tak určitě umí zaujmout a přitáhnout k televizní obrazovce (a stejně tak i knize). Nic proti, taková horlivost, věrnost a smělost se dnes už přeci jenom moc nevidí. Přesto v samotném výsledku mi nezbývá než zopakovat vypravěčova slova: „Rozvláčná, rádoby veselá historka…“. Neboli, na to že to měla být komedie, jsem se bohužel až moc často nudila a velké očekávání tak přineslo velké zklamání…, 2,5 hvězdy.(19.2.2008)

 • LencaN
  ****

  Nečekala jsem vůbec nic a byla jsem velice mile překvapená. Dlouho jsem přemýšlela nad tím názvem, co se v tom bude skrývat, ale toto by mě nikdy nenapadlo. Celý film je rozvláčný, ale nikoliv nudný, plyne stejně pomalým tempem, kterým vesničané vršili jejich mohylu, ale vůbec ničemu to nevadilo. Scénář byl roztomile úsměvný a dokonce jsem se dočkala i romantiky v podobě nesmělého Hugh Granta a oné lehce drzé, ale nakonec srdečné Betty. Sice jsem v podstatě nevěděla proč, ale celou dobu jsem těm zarputilcům držela palce, aby se jim to podařilo a aby to, na co byli pyšní jim nikdo nevzal.(5.11.2017)

 • lennyd
  ***

  Mladý Reginald Anson (Hugh Grant) a jeho starší a zkušenější kolega George Garard (Ian McNeice) se dostávají během první světové války do malého welšského městečka, aby zakreslili do map jeho okolí. Jediným význačným bodem v okolí je místní kopeček, na který jsou místní obyvatelé patřičně hrdí. O to větší je jejich překvapení, že kopci chybí asi 20 stop do statutu hory - do té doby je to opravdu jen kopeček. Netrvá to dlouho, a nějakou chytrou hlavu napadne kopeček o tu chybějící výšku "nastavit", což všechny obyvatele nadchne. I přes nepřízeň počasí se obyvatelé nevzdávají, a nakonec se zapojí i mladý Reginald .... Ne že bych se úplně nudil, ale nijak zvlášť mě film neuchvátil. Základní myšlenka je docela vtipná, ale věřím, že by to šlo natočit i o něco zábavněji - takhle jsem jen tak koukal na hodiny, a sledoval jak se kopeček zvětšuje. Mladý Hugh Grant je .. jen mladý Hugh Grant, a kromě "neandrtálce" Colma Meanehy mě nikdo jiný nezaujal natolik, abych si jej ve filmu alespoň všiml...(26.4.2009)

 • cross
  ****

  ***1/2 – Reálný příběh z počátku minulého století o vlasteneckém cítění hrdých obyvatel městečka Taff’s Well v Jižním Walesu nedaleko Cardiffu, kteří jen tak nehodlali svoji horu Flynnon Garw propadnout vlastnímu osudu bezvýznamného kopce. Příjemná podívaná anglického stylu s velmi účelným (a přiznejme si občas až trochu ulítle přehrávajícím) obsazením, lokální hudbou a nádhernou výpravou (ostatně, Wales je Wales). Nic víc než odpočinková podívaná prosazující myšlenku vlastenectví a soudržnosti, která potěší o to víc, že se opravdu stala a že je navíc občas příjemně decentně vtipná a zábavná….(5.2.2007)