poster

The Arctic Giant

Animovaný / Krátkometrážní

USA, 1942, 9 min

Režie:

Dave Fleischer

Hrají:

Joan Alexander

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • Djkoma
  **

  To samé jako Sopka a všechny ostatní, stereotypní příběhy Supermana, ovšem zastavení arktickému obra pomocí závěsného lana z mostu, to je prostě moc. Hlavně, že ten most furt stál a to samé, kdo dá telefonní budku do muzea k arktickému obrovy?(4.6.2010)

 • T2
  ****

  Rýchlejší než guľka, než lokomotíva, jedným skokom preskočí mrakodrap, ... no prichádza predsa Superman. Stará dobrá klasika. /80%/(6.5.2009)

 • EdaS
  *****

  Superman vs. rozmrzlý T-Rex (nebo tak něco :o)). Opravdu úžasné tempo, krásná kresba - lahůdka! http://www.archive.org/details/arctic_giant(14.4.2006)

 • zputnik
  ****

  Jako malý chlapec ;o) jsem měl slabost pro Supermana a další hrdiny bez bázně a hany. ;o) A tento v animované podobě by se mi moc líbil. A líbí se mi i teď. Dobře zvládnutá epizoda, ve které je na Sibiři objeven Tyrannosaurus a následně ve velké ledové kře převezen do muzea, mezi lidi... Děj předvídatelný jako hlasování komunistických poslanců, ale přesto: pěkně se na to kouká. Na tehdejší dobu excelentní kresba a animace; do toho dobová hudba, která každým svým tónem oslavuje svého hrdinu, který se bije za pravdu a spravedlnost. ;o)(10.8.2005)

 • MM_Ramone
  ****

  Superman amerického režiséra Dave Fleischera bol proste super. Výborné spracovanie osvedčenej, supermanskej témy. Príbehy majú dobrú atmosféru, zaujímavý scenár a vynikajúce, farebné animácie. Tak je tomu aj v tejto časti. Superman sa tu musí vysporiadať s oživlou prehistorickou príšerou, ktorá začala vyčínať v Metropolise. Musí spacifikovať "Arktického obra". ****(5.3.2010)

 • Paldini
  ****

  Tak beze srandy, tenhle animovaný kraťas mně přišel lepší než všechny monster filmy s Godzillou nebo jejími přicmrdávači.(5.6.2006)

 • Stanislaus
  ***

  Supermanská jednohubka, ve které se "Pláštěnka" snaží ochránit město a ženu svých snů před přerostlým ještěrem, který rád ničí vše, na co přijde. Musím podotknout, že vzhled monstra měl blíž spíše k nějaké Pre-Godzille než k Tyrannosaurovi, a vážně jsem nechápal přihlouplé jednání Lois Lanové, ale budiž.(5.9.2016)

 • liquido26
  ****

  Superman opět zasahuje aneb zjevná inspirace pro pozdější filmy s Godzillou :-)(3.6.2010)

 • blackrain
  ****

  To nechtěně probuzené zvíře mi připomínalo Godzilu.(9.6.2010)

 • ledzepfan
  ****

  Roztomilá animace a klasický superman. Tentokrát je příběh ucelený, zábavný a krásně naivní(né hloupý)=Z Fleischerových supermanů je tohle jeden z těch lepších.(23.2.2013)

 • corpsy
  *****

  Áno, proti Supermanovi sa postavil iný kanec a ten už ale vie, ako zničiť pol krajiny. Godzilla nebola zrejme prvý nadrozmerný dinosaurus, ktorý potreboval do držky.(14.10.2017)

 • Decker
  *****

  Kam se se*e Godzilla. V deviti minutach reziser rozbali uzasne naivni, ale krasne nostalgicky a zaroven velmi napinavy pribeh, kterak Superman jestera zkrotil. Zvlast se mi libila pasaz, kdy jester znici most, ten spadne dolu temer do reky, ale auta proste zustanou stat a cekaji dokud most Superman nenarovna, aby mohla dal nerusene odjet dal :-) Jednoduse genialni, genialne jednoduche.(25.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace