Greta Garbo bola zvláštny druh herečky. Na pohľad takmer až ľadový severský zjav kombinovaný s eleganciou a podmaňujúcou charizmou a herecky tak trochu uviaznutá medzi výrazne expresívnym prejavom nemej éry a väčšou hereckou striedmosťou zvukového filmu. Dáma s kaméliami podľa mňa nie je jej najlepším výkonom ani najlepším filmom (v oboch prípadoch vyhráva o tri roky mladšia Ninočka), ale v rámci filmového vzdelávania sa to určite oplatí vidieť. Jednak je to jedným z "1001 filmov, ktoré musím vidieť, než umriem" a jednak už konečne viem, čo bolo hlavným inšpiračným zdrojom Baza Luhrmanna pri písaní Moulin Rouge! :-). 8 / 10(28.3.2009)

Vím, že plným počtem hvězd trochu přestřelím, ale nemůžu jinak. Ten příběh je tak krásně a dojemně zpracován, že jsem dlouho neviděla lepší romantický film. Není to ani příliš přehnané, žádný zbytečný patos. Greta Garbo je nádherná a Robert Taylor jakbysmet. I kostýmy, i exteriéry, všechno tak velkolepé. Měla jsem z 80 let starého filmu strach, ale opak je pravdou. Doporučuji všem, kdo se chtějí chvíli vznášet v oblacích.(30.3.2017)

Příběh o ženě která měla všechno co si přála, žila bohémským životem, přesto bez lásky. Když ji jednoho dne vstoupí do života pohledný mladík do kterého se chtě něchtě zamiluje, rázem je vše jinak. Garbo zde naplno projevila svůj ohromný talent a nadlouho mi tento filmy právě díky ní zůstane v paměti. 90%(26.12.2008)

Greta Garbo ve své vrcholné herecké kreaci. A opět v adaptaci slavné literární klasiky. Tentokráte novely A. Dumase ml. "Dáma s kaméliemi", která odkrývá známý příběh svobodomyslné pařížské kurtizány, jež se na sklonku svého těžkou nemocí podlomeného mladého života, čelně střetne jak s láskou šarmantního právníka, tak přízní bohatého barona. "Dáma s kaméliemi" - nebo také "Violetta" či "Camille" (kdo se v tom má sakra vyznat :-/ ) - v režii legendárního G. Cukora patří k dodnes nejopěvovanějším, určujícím dílům klasického Hollywoodu. Máte-li tedy chuť pokochat se oslnivě zlatavým odleskem téhle vyjímečné éry v plné síle, "Violetta" představuje správnou volbu ;-) Její velkou předností a kladem jsou výtečně napsané dialogy, jež přispívají ke svižnému a na kostýmní melodrama příjemně energickému vyznění snímku. Velký prostor je zde věnován nenásilnému humoru, přičemž film umě balancuje na hranici lehce ironické komedie a tragického dramatu. Krásný film z krásné doby... a s krásnou Garbo k tomu :)(24.4.2006)

Střízlivé čekání na poslední kousek z Greta Garbo Collection se vyplatilo a bylo odměněno nejlepším hereckým výkonem, jaký v rámci ní předvedla. A nepočítám-li kouzelnou "Ninočku", stejně tak i nejlepším filmovým zpracováním. Konečně režie, která nespoléhá na to, že Garbo na plátně bude fungovat jaksi sama o sobě.(10.4.2007)

• - Joan Leslie v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Pôvodne mal úlohu baróna de Varville hrať John Barrymore, no pre chorobu musel odstúpiť. (Michal74)

• - Módny návrhár Adrian sa pri navrhovaní kostýmov pre film inšpiroval kresbami Constantin Guysa, na ktorých bola Marie Duplessis, ktorá bola inšpiráciou Alexandra Dumasa pre postavu Marguerity. (Michal74)