Niekedy je dobré čítať predlohu a vidieť aspoň jednu adaptáciu pred ďalšou. Niekedy je dobré predlohu nepoznať a nevidieť pred pozeraním prvej adaptácie žiadnu inú. Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Prednedávnom som videl Dámu s kaméliami s Isabelle Hupert a tá nemohla byť odlišnejšia, ako táto romantizujúza adaptácia zo zlatého veku Hollywoodu. Cukor si totiž vtedy ani zďaleka nemohol dovoliť nakrútiť tak drsné scény, ako Bolognini. Ale aj preto sa mi páčila Camille, pretože je ukážkou štúdiového štýlu, ktorý dával prednosť šarmu pred reálnejším zobrazením. Je to zase samozrejme film pre Gretu a ak by nebola tak sympatická, asi by som Camille ohodnotil slabšie. Pomohlo aj prečítanie jej životopisu, ktorý moje sympatie k tejto v skutočnosti citlivej a vtipnej žene zvýšil. Jednotlivé adaptácie sú aj ukážkou posunu v kinematografii a minimálne spomenuté dve by mali byť povinnosťou, pokiaľ by ste chceli hlbšie skúmať tento vývoj. Nenechajte sa zmiasť tým, že film sa u nás volá Dáma s kaméliami, v češtine Violetta, v angličtine Camille a hlavná postava Marguerite :).(16.7.2014)

Velmi povedené kostýmní romantické drama, v němž nalezneme ve správném množství nadávkovaný sentiment i cynismus a občas také vtipnou poznámku. Film byl natočen podle slavného románu A. Dumase ml. "Dáma s kaméliemi", jenž mě při někdejší četbě zdaleka tak nevzal jako tato adaptace s nádhernou Gretou Garbo a krásným Robertem Taylorem. Více slov, si myslím, není třeba, stejně se mi jich nedostává...(4.3.2012)

Greta Garbo je až neskutečná a ve chvíli, kdy se snaží dostat od milovaného, je neskutečně mrazivá a chladná. Chlap se nikdy nechce dostat do takové chvíle, kdy s ním žena bude jednat podobně. Tady je to skutečně zachyceno neuvěřitelně silným a emotivním způsobem, což mě dostalo. Je to dáno i typově skvěle zvolenými herci. Příběh se nesnaží být příliš vyhroceným, ale stejně máte obavy z toho, co přijde, alespoň pokud příběh neznáte a nečetli jste ho.(12.8.2014)

Příběh o ženě která měla všechno co si přála, žila bohémským životem, přesto bez lásky. Když ji jednoho dne vstoupí do života pohledný mladík do kterého se chtě něchtě zamiluje, rázem je vše jinak. Garbo zde naplno projevila svůj ohromný talent a nadlouho mi tento filmy právě díky ní zůstane v paměti. 90%(26.12.2008)

"She's the kind who says one thing and thinks another." Greta Garbo ve své vrcholné herecké kreaci. A opět v adaptaci slavné literární klasiky. Tentokráte novely A. Dumase ml. "Dáma s kaméliemi", která odkrývá známý příběh svobodomyslné pařížské kurtizány, jež se na sklonku svého mladého života, podlomeného těžkou nemocí, čelně střetne jak s láskou šarmantního právníka, tak přízní bohatého barona. "Dáma s kaméliemi" - nebo také "Violetta" či "Camille"; kdo se v tom má sakra vyznat - v režii legendárního G. Cukora patří k dodnes nejopěvovanějším, určujícím dílům klasického Hollywoodu. Máte-li tedy chuť pokochat se zlatavým odleskem téhle vyjímečné éry v plné síle, "Violetta" představuje správnou volbu. Její velkou předností a kladem jsou výtečně napsané dialogy, jež přispívají ke svižnému a na kostýmní melodrama příjemně energickému vyznění snímku. Velký prostor je zde věnován nenásilnému humoru, přičemž film umě balancuje na hranici lehce ironické komedie a tragického dramatu. Krásný film z krásné doby... a s krásnou Garbo k tomu :)(24.4.2006)

• - Pôvodne mal úlohu baróna de Varville hrať John Barrymore, no pre chorobu musel odstúpiť. (Michal74)

• - Natáčení se protáhlo z důvodu smrti původního producenta Irvinga Thalberga. Na jeho místo byl poté dosazen Bernard Hyman. (kenny.h)

• - Joan Leslie v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)