Tři muži a mladá dáma

• slovenský

Traja muži a malá dáma

Rodinný / Komedie

USA, 1990, 104 min

Je to klasická rodinná komedie podpořená dobrými herci, celkem zábavným dějem, milým příběhem a doplněná několika humornými postavičkami (viz třeba anglický sluha a "ředitelka školy, z níž již dvěstě let vycházejí nejlepší anglické dámy z dobré společnosti" včetně jí samé). Co mi ale přijde úsměvné je, že i když Amíci v devadesátým udělali druhý díl remaku, Frantíci udělali ve třetím roce (2003) druhej díl originálu. Jinak to není ani špatná ani dobrá komedie, hluchý místa se střídají s dobrými a semotamo s nějakým opravdu zábavným. Herce mám všechny vesměs rád a jak už jsem výše zmínil, tak čtvrtá hvězda je jenom pro anglického sluhu.(8.4.2006)

• gouryella

Ale fuj, to se opravdu americani ani trochu nestydi, ze museji vykradat i prumerne francouzske komedie.(28.7.2002)

Francouzští tvůrci se k tomu nějak neměli a tak na to sáhl Hollywood. Máme tu tedy volné pokračování neméně úspěšného amerického remaku úspěšného stejnojmenného francouzského filmu, kde Mary povyrostla a její maminka se chce vdávat. A co na to tři kamarádští pánové? Peripetie kolem toho mohou začít. Na první pohled je na snímku vidět žánrová změna. Ztřeštěností ubylo, zato tu nastoupila romantická šablona. Humoru je tu však samozřejmě stále více než dost, i když příběh krapátko zvážněl. Je však stále zábavný. Tvůrci šli dějově dál a kupodivu se v ničem od minula neopakují. Bývaly to krásné doby, kdy se točily vkusné komediální filmy bez používání fekálních vtípků, které nestárnou a i po tolika letech dokáží svým přístupem pobavit.(18.7.2018)

Naprosto nezávadná rodinná komedie, která se celé rodině musí líbit. Tři muži a jedna žena se starají o šestileté dítě a je jen otázka, kdo si mladou maminku vezme za ženu. Bude to klaďas nebo záporák? Je tu humor, láska i cit, děti i dospělí si tento film mohou oblíbit. Klasická americká pohádka o tom, jak dobro a láska vždy vítězí.(13.4.2005)

• Radyo

Nesnáším americké remaky francouzských filmů, zvláště tehdy, pokud mě ani originál nepřivedl k úžasu. Tohle pokračováni jednoho takového remaku jde ve stopách svého "povedeného" předchůdce. Jinak řečeno jsem byl zklamán. Ale možná je to i tím, že já nejsem zrovna typ, který by miloval podobné rádobyzábavné rodinné komedie.(18.7.2002)