Doktorem proti své vůli

• slovenský

Doktorom proti svojej vôli

Komedie

USA, 1985, 94 min

Velká blbost s hrozně nevěrohodným námětem. Vznikla prakticky ve stejné době, jako dvojka Policejní akademie a Steve Guttenberg tam těží ze stejných metod - psí oči, rozvážné ztřeštěnosti a smysl pro krásné ženy. Alana Arkina jsem nikdy moc neznal, identifikovat ho dovedu až od návratu bardů s Al Pacinem, takže si logicky ani nemůže být podobný. Český dabing se mi ale nelíbil, zejména Pavel Trávníček byl tentokrát příliš jedovatý. Informace pro dabingforum: V českém znění: Michal Dlouhý, Pavel Trávníček, Jiří Prager, Jitka Ježková, Radek Hope, David Novotný, Jitka Moučková, Jaromír Meduna, Jana Altmanová, Oldřich Vlach, Eva Jiroušková, René Slováčková, Dalimil Klapka, Jana Páleníčková, Tereza Chudobová, Marek Libert, Martin Sobotka, Bohdan Tůma, Filip Švarc, Bohuslav Kalva, Luděk Čtvrtlík, Roman Hájek, Antonín Navrátil, Anna Suchánková, Pavel Kříž. Překlad: Tomáš Studený Zvuk: Petr Kořínek Produkce: Ivana Prejdová, Miroslav Vitvar Dialogy a režie českého znění: JIří Kodeš Českou verzi pořadu pro CET 21 spol. s r. o. v roce 2003 vyrobila Česká produkční 2000 a.s.(25.2.2014)

Kaslická 80's záležitost v duchu všech těch policejních, lékařskejch, lyžařskejch a dalších akademií. Navíc v tom hraje i několik rychlokvašek z tohoto období. Sice nic originálního, ale mě to docela bavilo. Akorát mi přišlo, že se film spíš tak rozpadá na jednotlivý scénky. 65%(5.12.2014)

• igi B.

Z policejní akademie na medinu? No, želbohu však na komedii poněkud rozporuplně, nevtipně a rozpačitě... A co na to páni Mexikáni? ;o] - - - - - (Poprvé viděno 9.2.2012 na >tévé medykůl< , hodnocení 108., komentář zde jako osmý - 9.2.2012)(9.2.2012)

Velice příjemná (i když předvídatelná) komedie s poněkud patetickým koncem. Guttenberg je opravdu sympaťák a jednotlivé gagy velmi dobře fungují. Pochvalu si zaslouží velmi dobrý český dabing. ***1/2(10.11.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,685,453Tržby Celosvetovo $-(2.12.2008)