Can't Stop the Music

• USA Can't Stop the Music (více)
Trailer

Film inspirovaný příběhem slavné kapely Village People, která na konci 70. let patřila ke hvězdám populární hudby. Ctižádostivý hudební skladatel by rád ze svých songů udělal hity, potřebuje ale dobrou kapelu, která by je prosadila. S pomocí své krásné spolubydlící Samanthy a několika kamarádů ze sousedství sestaví skupinu, která se vydává na cestu za slávou... (oficiální text distributora)

Trailer

arcticsky

Nic proti proslavené vokální kapele - ta zde hrála sama sebe a vcelku přirozeně. Ale vše ostatní je špatně - scénář je děsný a výkony ostatních herců také...zvláště u Guttenberga mě to mrzí, tuhle roli si při bilancování své kariéry (i přes spoustu dalších béčkových rolí) za rámeček určitě nedá. A nominace titulní písně na Zlatou malinu je plně oprávněná... ()

Odpadlik

Na tomto filmu je a) vidět, že se na jeho vzniku podílela sama skupina Village People (hlavní herecké party), b) že vznikl na vzestupu jejich slávy. Polodokumentární snímek z časovým i tvůrčím odstupem, kde by bylo vidět kam se jejich kariéra ubírala a kde skončila by byl lepší. Takhle je to jeden velký glam-videoklip, s přehrávanými hereckými výkony, kde všechno je happy a nejlepší, kde se na ulicích New Yorku jen tancuje, zkrátka pohádka "jak hloupí Honzové ke štěstí přišli". Nicméně doba o které pojednává, mám celkem rád, a na asi největší hit YMCA jsem se rád podíval. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : VÍŤAZ (2) : Najhorší film, Najhorší scenár - Bronte Woodard, Allan Carr NOMINÁCIE (+5) : Najhorší herec - Bruce Jenner, Najhoršia herečka - Valerie Perrine, Najhoršia herečka VR - Marilyn Sokol, Najhoršia réžia - Nancy Walker, Najhoršia pieseň - "(You) Can't Stop The Music". ()

• Snímek byl v historicky prvním ročníku soutěže oceněn Zlatou malinou pro nejhorší film roku. (Terva)
  • Bronte Woodart a Allan Carr si tímto snímkem vysloužili v roce 1981 historicky první Zlatou malinu v kategorii nejhorší scénář. (Terva)