Casper - První kouzlo (TV film)

Casper: A Spirited Beginning

Casper: Prvé kúzlo

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 90 min

Nech si hovorí kto chce, čo chce, tento film, ktorý som dostal ako malý na DVD sa stal pre mňa nespočetne krát videnou klasikou a dalo by sa povedať, že až kultom. Je to také Béčkové a jednoduché rodinné fantasy, obsahujúce nejaké morálne ponaučenie, ale za to milý príbeh s úžasnými duchmi so zaujímavou animáciou a sympatickými hercami ako Lori Loughlin, Steve Gutenberg a Brendon Ryan. 8/10 (Videné na DVD, CZ dabing)(17.10.2019)

• moviesfan

Dejme tomu, že dětem se film líbí. Ani o tom nepochybuju, jelikož je jim určen. Problém bude v tom, že jsem tento snímek viděl v dospělosti, a proto jsem z něj tolik nadšený nebyl. Ono je to vlastně strašně hezký, milý, roztomilý a bůhví co ještě. Jenže já jsem se nebavil, což přičítám mému věku (pro upřesnění jsem Caspera viděl v 18-19 letech). Hodnocení: 40%(26.8.2008)

• EMMY

Jde moc vidět že druhý díl Caspera je velmi nízkorozpočtovým snímkem.Jedničce se žádný s Casperů nevyrovná.(30.4.2007)

• Mahalik

Utrpení. Kdyby si alespoň ten malej kluk nehrál na drsňáka, jenže on si myslí, že když mluví s duchem, že je něco víc.(29.9.2006)

• SeBig

Na druhou stranu, co očekávat od filmu z devadesátek pro děcka fajn.(27.9.2020)

• - V jednej scéne bolo možné na Caspera (Jeremy Foley) hodiť plachtu, no v inej scéne nebolo možné na neho zavesiť tašku. (JADIM)

• - Duchovia Gumolín (Jim Ward), Smraďolín (Bill Farmer) a Tlustín (Jess Harnell) sú v tomto TV filme jediní duchovia modrej farby. Ostatní duchovia sú bieli a vládca duchov Kibosh (James Earl Jones) je zelený. (JADIM)