Zázrak na ledě (TV film)

Miracle on Ice

Drama / Sportovní

USA, 1981, 180 min

Vynikajúci športový film a to nie len pre športových nadšencov. Dobrá rekonštrukcia športového zázraku 20-teho storočia.(2.6.2012)

Existují vlastně zázraky? Nebo má i svět chaosu svůj řád a zákonitosti, které čas od času způsobí nevysvětlitelné jevy? Ať věříte prvnímu nebo druhému, tak sport je soutěží trénovaných, ale obyčejných lidí a něco jako "sportovní zázrak" je už z principu nesmysl. Obzvláště háklivý jsem pak na zázraky americké nebo ruské, kde hlavně během studené války vznikla jakási proletářsky sentimentální potřeba ukazovat světu, jak jsou ty národy velké a mocné...bohužel jen velké a mocné... Jako hokejový nadšenec bych dal filmu určitě víc, pokud by se chvalozpěvem na "zázračnou realitu" nezařadil do kategorie dalších kýčů tohoto druhu a pokusil se místo populismu lépe shrnout poměry tehdejšího sportu a politiky. Faktem ale je, že z řady těchto filmů je Zázrak na ledě pořád nejlepším americkým filmem s hokejovou tématikou. A všechna čest Herbu Brooksovi, i těm amatérům kteří, byli amatéry a ctili olympijské zásady Pierra de Coubertina.(20.8.2013)

Nemám moc rád americké filmy, ktoré sú založené na "amerických zázrakoch". Avšak tento film mi výrazne nevadil. Ide o naozaj korektnú, nie príliš emočne prehnanú rekonštrukciu nevídaného športového "zázraku". A čo je asi najdôležitejšie, film napriek svojej dĺžke nemá výrazne hluché miesto a vôbec nenudí. Skôr naopak, diváka systematicky pripravuje na veľké finále. 85 %(25.4.2012)

Výborný dokumentární film hokej žeru není víc co dodávat. Sém rád že byl nakonec kvalitně s filmován ( Hokejový zázrak 2004 )(21.9.2016)

• RoyBatty444

Až dokumentárne poňatie športovej udalosti pre USA. V tej dobe aj so silným závanom studenej vojny a nepriateľského CCCP aj keď len vo forme ˝neporaziteľného˝ hokejového mužstva. Všetkým kraľuje výkon Karla Maldena notoricky známeho zo serálu V uliciach San Francisca ale na viac nemá ani on.(20.10.2012)

• - IIHF pri svojom 100. výročí zverejnila rebríček najväčších hokejových udalostí, v ktorom sa Zázrak na ľade umiestil na prvom mieste. (dobso)

• - Hráči z tohto tímu zapaľovali olympijský oheň v roku 2002 v Salt Lake City. (dobso)

• - Věkový průměr mužstva byl 21 let. Vítezný zápas byl odehrán v Lake Placid v roce 1980. Trenérem mužstva byl Herb Brooks. (helen catter)