Policejní akademie 2

• slovenský

Policajná akadémia 2

Komedie / Krimi

USA, 1985, 84 min

Už to síce nie je také dobré ako jednotka, ale stále sa dá na to pozerať. Vtipné scény už nemajú takú razanciu, ako v predošlej časti, ale aj tu sa nájde zopár, ktoré pobavia. Nový herci ma nijako zvláštne nezaujali a trocha mi chýbali niektoré staré tváre z jednotky, ako napríklad Bailey, alebo aj Gaynes, ktorý dostal minimum priestoru. /60%/ (11.10.2014)

• Ceberus

Chmm, všechno dobré z jedničky je pryč. :-/ A nejcitelnější je ztráta kapitána Harrise, kterého jsem si v prvním díle tak pochvaloval. Jeho náhradník Mauser zdaleka nedosahoval takových kvalit - navíc jeho poskoka jsem měl po celou dobu sto chutí nakopat do... Naopak se zde objevuje kvalitně zahraný šílený Zed, který však bohužel dostává na můj vkus strašlivé minimum prostoru. Ano, jsou tam občasné vtipné momenty, ale jde o velké zklamání, proto musím jít dokonce pod dvě hvězdičky.(9.1.2012)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// + určitě příběh, prostředí, hudba, rovněž i zde plno kultovních hlášek a scének -méně postav v policejních řadách/// V druhém díle ubylo policistů, naopak ale přibilo kriminálního živlu a tak je o akci postaráno. Překvapivě zde narazíme na slušný příběh a ne jen o pospojování několika vtipných scének, tak jak je tomu zvyku u jiných filmů. Některé pstavy odešli, několik nových přibilo. Celkové jsem se tolik nesmál jako u jedničky, ale určitě jsem se dobře bavil./// Celkem 70%///(13.7.2006)

Solidní pokračování opět plné srandovních hlášek, humorných scének a nezapomenutelných hereckých výkonů policejních absolventů. Navíc se ke všemu přidává i záporák ZED, který mě doslova dostal. Moc nemám rád český dabing, ale tady ten jeho skřek trefili dokonale. Přes všechnu tu zábavu se zde však dá natrefit i na několik nudných pasáží, které lehce srazily mé hodnocení. I tak jde však o nadprůměrnou podívanou.(27.12.2011)

V druhém příběhu policejní nováčci dostávají první velký úkol – vymést zločin z ulic města. Dlouho se jim to nedaří, přičemž jejich nadřízený, bratr komandanta Lassarta, téměř ztratí svou práci. Ale seskupení kolem Mahonnyho si s gangem uřvaného a hyperaktivního Zeda určitě poradí, stejně jako Tackleberry, který se zamiluje a dokonce i ožení. O poznání méně zábavné pokračování hodně dobré jedničky se nese v duchu tradičních pokračování, přesto splňuje definici dobré rodinné zábavy. Setkáme se se starými dobrými hrdiny (chybí jen velkoprsá Leslei Easterbrook a kapitán Harris, kterého zastupuje podobně ujetý Mauser) a zažijeme s nimi slušnou řádku zábavy.(14.3.2006)

• - Jediný diel z pôvodnej série (Akadémie 1 – 7), v ktorej sa neobjavila Callahan (Leslie Easterbrook). Potom, čo bol dokončený prvý diel, Leslie otehotnela a čakala dcérku. To jej zabránilo účinkovať v tomto filme. (beso74)

• - Keď sa Mahoney pýta na adresu baru U krevety, tak mu do vysielačky povedia, že sa nachádza na čísle 621. Na dverách baru je však číslo 655. (Lorax)

• - Ve filmu si zahráli dcera a syn režiséra Jerryho Parise. Julie si střihla roli prodavačky, ke které mluví Zed a Andrew hrál Buda Kirklanda, švagra Eugena Tackleberryho. (HellFire)