Škola je u konce, noví policisté nejen úspěšně složili zkoušky, ale také přímo v akci dokázali, že se jsou schopní zvládnout cokoli. Jako čerstvé absolventy akademie je čeká první nasazení. A protože velitel akademie Lassard má ve své policisty důvěru, přeloží je na předměstí Los Angeles, do šestnáctého okrsku, jehož velitelem je Lassardův bratr a má opravdu velké problémy s rostoucí zločinností, zejména s punkerskou bandou divokého Zeda. Čerství policisté dostanou za úkol obnovit v ulicích pořádek a s vervou sobě vlastní se pustí do práce, čímž promění ulice v oázu absurdního chaosu. Současně se rozhoří nemilosrdná válka s punkery a Mahoney je vyslán jako zvěd do jejich středu. Je jisté, že čím víc se situace v ulicích přiostří, tím víc gagů z příběhu vypadne. A tak to také je. (oficiální text distributora)

Dudek

* Policejní akademie sice baví zejména jednodušším humorem, ale přesto velmi dobře funguje. Příběh se nezvrhává do dementností, ba právě naopak funguje jako primární jednotka, která je humorem jen a pouze obalena. Celá policejní jednotka je sledována s nadhledem a její vtípky většinou vychází s přesně daných proporcí, tedy z přesně daných vlastností, které policisté mají. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To je kolínská, Tuckleberry?" - "Ne to je olej na zbraně..." Mahony a spol. - jsou poprvé nasazení do ulic! Není tu Harris... A Mauser není zábavnější ňoumaa než on, ač lepidlo místo šampónu bylo zde top. "Jsem Rumcajs." - "I můj táta byl Rumcajs!" Kvalit prvního dílu to nedosahuje, nýbrž naopak působí dost buransky. Celej film je pošťuchování policistů s bandou výtržníků, kvůli nimž se Mahoney přestrojení za gangstera. - 40%. ()

Melies

7 / 10 Vynikajúce pokračovanie klasickej staromódnej komédie, ktoré nám nielenže prináša našu milovanú zostavu, ale aj dve skutočné perly - magora Zeda a poseru Sweetchucka. Keď sa jeden z nich (alebo nebodaj obaja) objavia na scéne, je o zábavu postarané - o tom viac zamrzí, že ďalšie časti (teda okrem trojky) sú stále horšie a horšie... ()

tron

„Ako sa voláš?“ – „Rumcajs, Rumcajs!“ Jednotka bola hit a tak do roka a do dňa vznikla dvojka. Vracajú sa (to by bolo, aby nie) všetci starí známy (militantný panic Tackleberry, zakríknutá Hooks, obrovský Hightower a za hlavnú hviezdu je tu Mahoney alias Steve Guttenberg alias chvíľková hviezdička 80. rokov). Príbeh je znova rovnako riedky a nedôležitý (blbý?), ako minule. I v dvojke ide predovšetkým o čo najvtipnejšie šťavnaté figúrky, vtipné scény (zápalka, lopta) a dialógy ("Kto z vás má nejakú špecializáciu?" - "Ja viem vykosťovacím nožom urobiť tracheotómiu.") a scenár ako taký nikto príliš neriešil. Veď ostatne načo aj, je to Policajná akadémia, nie Solaris. Mnohé momenty v dvojke sú každopádne dosť trápne (boxujúci tatko, megaotravný a extra nesympatický „zvukár“ Jones). ()

B!shop

Logicky pokracovani prvniho dilu, z kadetu jsou poldove a tak se poprve dostavaj na ulice a hlidaj poradek. Sestava lehce proridla, ale nevadi to, protoze beztak zbyly ty nejvyraznejsi a nejsympatictejsi. Jen skoda, ze Gaynes ma jen par steku. Zaporak tu je hyper urvany hovado Goldthwait a stejne jako v pripade prvniho dilu skvela zabava. ()

• G.W. Bailey (kapitán Harris z prvního dílu) se objeví na svatbě jako jeden z hostů, i když ho uvidíme jen zezadu. Je to host, kterého fotí fotograf. (HellFire)
  • Ve scéně, kdy Larvell Jones (Michael Winslow) skáče přes plot salto, je možné vidět, jak mu odlítla čepice z hlavy, ale při dopadu na zem mu ta samá čepice spadla z hlavy znovu. (Timak)
  • Ve scéně, kdy Mauserovi (Art Metrano) vymění šampón za pryskyřici, vychází Mauser ze sprchy a je nahý. Po opuštění šaten je možné si všimnout, že má spodní prádlo nebo ručník kolem pasu. (JohnSmith)