Policejní akademie 3

Police Academy 3: Back in Training

Policajná akadémia 3

Komedie / Krimi

USA, 1986, 81 min

Obsahuje spoilery: "Řekl jsem prsa místo meč!" - "To je běžný přeřeknutí." Znovu výcvik nových kadetů, který byl okořeněn soupeření dvou akademií. Prakticky okopírovaná jednička s trošku jinejma pošukama. Novej byl třeba trapnej padouch z druhého dílu, kterej přešel k policii. Jinak: Mauser a jeho obočí, nahatej Proctor v Modré Ústřici, Zed a jeho skřeky, dlouhá závěrečná vodní honička. To mě celkem bavilo, ač řada věcí tady už jednou byla. S jedničkou se to nedá srovnat, ale lepší než dvojka to bylo. V čele příběhu byl znovu sympaťák Mahony, který znovu bavil. - 60%.(6.11.2019)

1. -- 3. díl v pohodě, pak to šlo těžce do kytek. První díl je o něco lepší než druhý a třetí, ale ten rozdíl není velký. Dřív jsem Policejní akademii žral pokaždé, když šla v TV, dnes už bych ji snesl snad jen v zájezdním autobusu. ||| Jak píše Tosim, v třetím dílu už se začíná opakovat. Nasazení Zeda jako klaďáka beru naopak jako plus. 5/10(9.7.2006)

• GILLWANDER

Čo nový diel, to úpadok z celkovej kvality. Tretí diel melie strašne pomaly a v závere aj z posledného. Vtipné dialógy sú menej vtipné a polovtipné dialógy sú mega trápne. Trápnosti a nezmyselnosti tu bolo až až, dalo by sa tým vysadiť celú záhradku v Grasalkovičovom paláci. "Ó, to je ale pekne zasvinený trávnik!"... 50%(12.10.2014)

Treti dil uz je lehce slabsi, vicemene variace na dil prvni, navic se tu recyklujou napady z obou dvou predchozich dilu, takze vicemene vse uz bylo predtim videno, i kdyz v drobnejch obmenach. Vycvik je tentokrat lehce odflaklej, sem tam je nejaky to hluchy misto, ale jelikoz tu je furt kompletni sestava sympataku, ktera utahne i ty slabsi momenty, porad to dava super komedii.(27.12.2010)

Do tretice vseho dobreho a i zde budu hodnotit plnym poctem, bohuzel od dalsiho dilu pak kvalita upada,ale rozhodne zadnym zpusobem ne smerem k odpadu.Ja zde hodnotim i velice silne k prihlednutim k nostalgii, kdy bylo prvni video , prvni pujcene filmy, nezapomenutelna doba. Proto kdo hodnoti velmi nizko nebo dokonce i odpadem dokazu rozumet, nicmene si to serie Police Academy nezaslouzi.(12.4.2020)

• - Aj keď sa film odohráva v USA, keď sa Lassard pozerá ďalekohľadom na regatu, v pozadí je možné vidieť CN Tower v Toronte. (beso74)

• - Podľa interview v relácii The Howard Stern Radio Show (od r. 1998), Bobcat Goldthwait požadoval za zopakovanie svojej úlohy 600 000 dolárov. Navyše povedal producentom, že rovnakú sumu by mal dostať aj kolega Tim Kazurinsky. Oba jeho návrhy u producentov prešli. (beso74)

• - Japonský kadet Nogata mal byť podľa pôvodného  scenára indickým kadetom menom Ramu. To vysvetľuje, prečo spí na postelí z klincov a medituje s rukou nad plameňom zo sviečky. (beso74)