Policejní akademie 3

Police Academy 3: Back in Training

Policajná akadémia 3

Komedie / Krimi

USA, 1986, 81 min

Ze všech prvních čtyřech dílů, které jsem měl možnost vidět, se mi právě tento líbí ze všeho nejvíc. Hlavně ta závěrečná, několikaminutová honička na vodních skútrech. Dobré jsou také gagy, které jsou mezi Zedem a Sweetchuckem. Chtěl bych opravit jednoho uživatele, který napsal, že je to poslední díl se Steve Guttenbergem. Není to pravda, zahrál si totiž ještě ve čtyřce. V malých rolích se zde objevili dvě budoucí seriálové hvězdy - David James Elliott ( známý jako Harmon Rabb z JAGU ) a herečka Shawn Weatherly ( hrála v prvních dílech Pobřežní hlídky ). Co se týče dabingu, kvalita je stejná. I když v tomto díle nedabuje Guttenberga Pavel Trávníček, ale Gustav Bubník. Je to sice dobrý dabér, ale na Toma Cruise, Charlieho Sheena nebo Stephena Shellena se hodí víc.(14.1.2005)

Jak je psáno v oficiálním textu distributora: ,,...patří k těm, které si na nic nehrají a vznikly jen a jen pro zábavu". A tak je to třeba brát, jak už jsem psal hodněkrát, nesmíme srovnávat pivo a dvacetiletou whiskey, každý se hodí k jiným příležitostem a nedá se ani o jednom říct že je lepší. Prostě toto má být nenáročná komedie pro zasmání a to splňuje, já dávám plný počet.(31.12.2014)

Tu už celá séria pomaly vstupuje do šedého priemeru. Nebyť skvelej jednotky, tak by som ďalšie diely ani nepozeral, no už len z úcty k nim som sa na to dal. Vtipu je tu ale našťastie dosť a na pohodový večer (alebo radšej predpoludnie) to stačí. Stále je to však hlboko pod prvým dielom, ale tak to už býva. Škoda, že sa séria nekončila niekde tu.(3.7.2007)

• tron

„Čo by na to povedali vaše mamy?!“ – „Spýtaj sa ich. Sú tamto.“ Séria POLICAJNÁ AKADÉMIA sa v trojke definitívne prepadá sama do seba, odtrháva sa od reality (niektoré fyzické gagy by postavy mohli prežiť možno ešte tak s veľmi ťažkými doživotnými zdravotnými problémami), čo by pravdaže neprekážalo (ako to neprekážalo v RUŽOVÝCH PANTEROCH a SÁM DOMA), ale tiež bez najmenšieho záujmu osloviť aj „normálneho“ diváka, ktorý nevidel predchádzajúce časti. Kým jednotka bola originálna vďaka dobrému nápadu (a dvojka ešte stále bola pomerne neopozeraná), trojka osloví zrejme už len divákov, ktorí na sérii vyrastali. Ale to sa mi príliš nezdá, pretože som na nej vyrastal a dnes ma na nej väčšina vtipov v lepšom prípade nudí, v horšom irituje („zvukový karate policajt“ Michael Winslow). V najhoršom som dokonca začal rozmýšľať, do čoho všetkého, preboha, hollywoodsky producent je ochotný investovať peniaze kvôli zárobku (a čudoval som sa, kto všetko bol v čudných 80. rokoch hviezdou – ahoj Steve).(31.5.2009)

• Kingjiri

O něco menší zábava, než předchozí dva díly. Nejvíc zamrzí slabý využití japonskýho rekruta Nogata, kterej moh díky svojí neznalostí angličtiny pořádně hlásit. Ale ono je už postav obecně příliš, takže neni prostor využít pořádně téměř žádnou z nich (snad s výjimkou imitátora Larvella Jonese), dvě silnější hvězdy.(24.8.2014)

• - Aby film dostal atraktívny PG rating (vhodný ako rodinný film), muselo sa prikročiť k vystrihnutiu niektorých scén, v ktorých bol použitý hrubší slovník, obsahovali sexuálne či rasistické narážky. (beso74)

• - V počiatočných verziách scenára sa postava Karen Adams (Shawn Weatherly) volala Karen Hoover. (beso74)

• - Jediný díl série, kde se objeví žena náčelníka Hursta. (HellFire)