Policejní akademie 3

• slovenský

Policajná akadémia 3

Komedie / Krimi

USA, 1986, 81 min

S tretim dielom nastupila recyklacia, takze sa dej znova odohrava na akademii, akurat kadeti z jednotky su tentoraz ucitelmi. Som rad, ze sa vratil magor Zed tentoraz ako kadet a so Sweetchuckom vytvorili zabavnu dvojku. Vtipy sa do velkem miery opakuju ale stale to bola este nadpriemerna zabava. Keby sa skoncilo tymto dielom, tak by z toho bola skvela kultova trilogia. 6/10.(4.10.2016)

Ač je L.A. velké město, dvě policejní akademie ze svého rozpočtu neutáhne. Aby nebyl nikdo znevýhodněn, bude celé léto obě akademie (Lassardovu i Mauserovu) sledovat speciální komise, která nakonec rozhodne o tom, která akademie bude zavřena. Bude to Mauserova, s kadety jedním jak druhým, vyrovnanými do zástupu - nebo Lassardova, která je otevřena lidem, a dokáže udělat policisty i z bývalých šéfů punkové bandy ? ... A jedeme z kopce - trojka Policejní akademie sestup kvality série nezastavila, ale naštěstí jej ani moc neuspíšila (to začíná až od 4, trojka je ještě relativně koukatelná). Sice jde o stoprocentní kopii prvního dílu (s jakýms takýms pseudopříběhem), ale to ani vcelku moc nevadí, a určitě se budete bavit Mauserovo-Proctorovskou debilitou, stejně tak úžasným Zedem (Bob Goldthwait). Jo a Tackleberry si konečně vrzne :)(3.9.2010)

Tohle už není ani druhák, to je třeťák (míněn čaj, znalci vědí). Ještě stále se tady objevují vtipné momenty a glosy, ovšem celkově je to jen takový slepenec toho, co se do prvních dvou dílů zřejmě nevešlo. Co na tom, že všechny ostatní díly byly ještě horší? Řekl bych, že tento kus jasně nasměroval Steva Guttenberga k nepřijetí role v pokračováních ani za hromadu zlata. 55%.(23.4.2010)

"Vrchní velitel Hurst byl velmi vzteklý. Hodně zlých slov padlo o naší akademii. Některá byla i cizí. Italská či irská, myslím." Souboj akademií nebyl špatný, ale základem je výcvik a ten mě zase hodně bavil. Původní sestava pro mě neztratila své kouzlo, dement Zed měl vynikající chvilky a mě vlastně bavil i "obr" Sweetchuck, mitsubishi Nogata nebo poskok Proctor. Takže až jednou budu muset zachránit svou akademii, tak se to rozhodně neobejde bez rozhodnosti velitele Lassarda, prsou seržantky Callahanové a Tackleberryho koltu.(2.1.2017)

• tron

„Čo by na to povedali vaše mamy?!“ – „Spýtaj sa ich. Sú tamto.“ Séria POLICAJNÁ AKADÉMIA sa v trojke definitívne prepadá sama do seba, odtrháva sa od reality (niektoré fyzické gagy by postavy mohli prežiť možno ešte tak s veľmi ťažkými doživotnými zdravotnými problémami), čo by pravdaže neprekážalo (ako to neprekážalo v RUŽOVÝCH PANTEROCH a SÁM DOMA), ale tiež bez najmenšieho záujmu osloviť aj „normálneho“ diváka, ktorý nevidel predchádzajúce časti. Kým jednotka bola originálna vďaka dobrému nápadu (a dvojka ešte stále bola pomerne neopozeraná), trojka osloví zrejme už len divákov, ktorí na sérii vyrastali. Ale to sa mi príliš nezdá, pretože som na nej vyrastal a dnes ma na nej väčšina vtipov v lepšom prípade nudí, v horšom irituje („zvukový karate policajt“ Michael Winslow). V najhoršom som dokonca začal rozmýšľať, do čoho všetkého, preboha, hollywoodsky producent je ochotný investovať peniaze kvôli zárobku (a čudoval som sa, kto všetko bol v čudných 80. rokoch hviezdou – ahoj Steve).(31.5.2009)

• - Japonský kadet Nogata mal byť podľa pôvodného  scenára indickým kadetom menom Ramu. To vysvetľuje, prečo spí na postelí z klincov a medituje s rukou nad plameňom zo sviečky. (beso74)

• - Hra, kterou postavy hrají v dispečinku, je "Paperboy" na počítači Commodore 64. (Stejšn)

• - Režisér filmu Jerry Paris zomrel 10 dní po americkej premiére filmu. (beso74)