Policejní akademie 3

Police Academy 3: Back in Training

Policajná akadémia 3

Komedie / Krimi

USA, 1986, 81 min

Kdysi v 20.století, když ještě existovaly VHS kazety a videopřehrávače, tak v tomhle historickým období měl asi každej hrdej vlastník týhle kouzelný krabice doma kazetu s Policejní akademií. Jednička byla zkrátka hustá, stala se z ní svým způsobem kultovka a tak bylo pochopitelný, že se bude točit dál. Třetí díl byl tím posledním, kterej u nás doma, především díky sestře, semtam ovládl obrazovku. Postava "šílenýho feťáka a pankáče" je sice navýsost trapná, ale ve svý absurdnosti taky docela zábavná.(17.1.2012)

Třetí pokračování už ztratilo punc originality a spousta věcí se v ní už začíná opakovat, tak je už slabší oproti předchozím dvěma dílům. Přibyly pouze některé postavy. Některé jsou k užitku (například rajcovní čubka Shawn Weatherly, známá z BAYWATCH a dřívější Miss Universe), ale některé jsou ke škodě a vůbec se do policejního sboru nehodí (Sweetchuck a Zed). Dosti prostoru dostává Bubba Smith, opět perlí Steve Guttenberg a Leslie Easterbrook ukazuje kozy ještě více než v jedničce. [19418. hodnocení, 227. komentář, 63%](8.12.2020)

Podarené skoro ako jednička, ibaže to nemá celistvý dej a film je iba rad podarených scénok, z ktorých sú niektoré vtipné, inokedy trápne. Stará partia už nemá toľko priestoru na úkor nových postáv, z ktorých sú niektoré absurdnejšie, než tie pôvodné. Film je to priblblý, ale ako odviazaná zábava funguje dosť dobre.(26.9.2016)

Obsahuje spoilery: "Řekl jsem prsa místo meč!" - "To je běžný přeřeknutí." Znovu výcvik nových kadetů, který byl okořeněn soupeření dvou akademií. Prakticky okopírovaná jednička s trošku jinejma pošukama. Novej byl třeba trapnej padouch z druhého dílu, kterej přešel k policii. Jinak: Mauser a jeho obočí, nahatej Proctor v Modré Ústřici, Zed a jeho skřeky, dlouhá závěrečná vodní honička. To mě celkem bavilo, ač řada věcí tady už jednou byla. S jedničkou se to nedá srovnat, ale lepší než dvojka to bylo. V čele příběhu byl znovu sympaťák Mahony, který znovu bavil. - 60%.(6.11.2019)

S tretim dielom nastupila recyklacia, takze sa dej znova odohrava na akademii, akurat kadeti z jednotky su tentoraz ucitelmi. Som rad, ze sa vratil magor Zed tentoraz ako kadet a so Sweetchuckom vytvorili zabavnu dvojku. Vtipy sa do velkem miery opakuju ale stale to bola este nadpriemerna zabava. Keby sa skoncilo tymto dielom, tak by z toho bola skvela kultova trilogia. 6/10.(4.10.2016)

• - Bubba Smith má strach ze žraloků a byl vystrašen k smrti, když se točila scéna, kde stojí ve vodě a drží člun. (HellFire)

• - Aj keď sa film odohráva v USA, keď sa Lassard pozerá ďalekohľadom na regatu, v pozadí je možné vidieť CN Tower v Toronte. (beso74)

• - Aby film dostal atraktívny PG rating (vhodný ako rodinný film), muselo sa prikročiť k vystrihnutiu niektorých scén, v ktorých bol použitý hrubší slovník, obsahovali sexuálne či rasistické narážky. (beso74)