Policejní akademie 3

Police Academy 3: Back in Training

Policajná akadémia 3

Komedie / Krimi

USA, 1986, 81 min

"Zkusme to dělat tak dlouho, dokud to ty lidi neomrzí a pak se pustíme do něčeho jinýho." Jo, jo dělat každý rok nový film, který vlastně ukazuje stále to samé se nevyplácí. Snímek se hodně podobá jedničce, i tentokrát jde o výcvik, ovšem nováčku. Ono není divu - nový námět se už vyhrabat nepovede. Tentokrát se ještě můžete slušně pobavit, ale už jsem zjistil pravý význam slova zbytečný.(16.8.2005)

Po prvním dílu je trojka moje nejoblíbenější... Neskutečně moc film oživily nové postavy a to kadet Sweetchuck a kadet Zed. Pokaždé mě rozesměje jak tito dva nováčci spolu sdíllí společný pokoj :o). Závěrečná honička na skůtrech se mi vždycky líbila a líbit bude. Stejně si tak nějak pořád říkám, jak je možný, že se mi to pořád tak líbí...Nu což, musím letět, mám něco rozjednanýho v Modré ústřici, tak zatím :o)(11.11.2008)

Obsahuje spoilery: "Řekl jsem prsa místo meč!" - "To je běžný přeřeknutí." Znovu výcvik nových kadetů, který byl okořeněn soupeření dvou akademií. Prakticky okopírovaná jednička s trošku jinejma pošukama. Novej byl třeba trapnej padouch z druhého dílu, kterej přešel k policii. Jinak: Mauser a jeho obočí, nahatej Proctor v Modré Ústřici, Zed a jeho skřeky, dlouhá závěrečná vodní honička. To mě celkem bavilo, ač řada věcí tady už jednou byla. S jedničkou se to nedá srovnat, ale lepší než dvojka to bylo. V čele příběhu byl znovu sympaťák Mahony, který znovu bavil. - 60%.(6.11.2019)

Srovnatelné s jedničkou. Po slabší dvojce, se laťka opět posunula nahoru. Zvláště, co do akčnosti je snad i lepší. Neuvěřitelná sranda i po letech. Dnes už filmová legenda. Steve Guttenberg jako Mahoney je neskutečně dobrý a ostatní také. Velmi dobrá komedie, co se hned tak neokouká. Kopec srandy, skvělé žertíky a vtipné dialogy, dobrá muzika. Za mne 85%.(4.4.2017)

Železo treba kuť za horúca a tým sa riadili tvorcovia tejto úspešnej značky až príliš pedantne. Ak vzniká pokračovanie s ročným odstupom zaváňa to pásovou výrobou a Akadémia nie je výnimkou. Posledný zmysluplný diel tak prichádza s rokom 86´, aby sa oklieštený zoznam originál hercov spojil s novou generáciou, ktorá je už iba slabým odvarom pôvodnej zostavy (s výnimkou Zeda). Námet konfrontácie dvoch akadémií o predĺženú licenciu je použiteľný, ale trestuhodne nevyužitý. Vtipných situácií ubudlo a z hlbokého podpriemeru dokáže vytrhnúť iba občasný vydarený gag ("To je on ! ... Ty zkurvysyne ja si tě najdu !!!“). Potenciál tejto značky dokráčal tretím dielom k svojmu poslednému písmenu.(17.3.2015)

• - Japonský kadet Nogata mal byť podľa pôvodného  scenára indickým kadetom menom Ramu. To vysvetľuje, prečo spí na postelí z klincov a medituje s rukou nad plameňom zo sviečky. (beso74)

• - Aj keď sa film odohráva v USA, keď sa Lassard pozerá ďalekohľadom na regatu, v pozadí je možné vidieť CN Tower v Toronte. (beso74)

• - Podľa interview v relácii The Howard Stern Radio Show (od r. 1998), Bobcat Goldthwait požadoval za zopakovanie svojej úlohy 600 000 dolárov. Navyše povedal producentom, že rovnakú sumu by mal dostať aj kolega Tim Kazurinsky. Oba jeho návrhy u producentov prešli. (beso74)