Policejní akademie 3

Police Academy 3: Back in Training

Policajná akadémia 3

Komedie / Krimi

USA, 1986, 81 min

S tretim dielom nastupila recyklacia, takze sa dej znova odohrava na akademii, akurat kadeti z jednotky su tentoraz ucitelmi. Som rad, ze sa vratil magor Zed tentoraz ako kadet a so Sweetchuckom vytvorili zabavnu dvojku. Vtipy sa do velkem miery opakuju ale stale to bola este nadpriemerna zabava. Keby sa skoncilo tymto dielom, tak by z toho bola skvela kultova trilogia. 6/10.(4.10.2016)

Podarené skoro ako jednička, ibaže to nemá celistvý dej a film je iba rad podarených scénok, z ktorých sú niektoré vtipné, inokedy trápne. Stará partia už nemá toľko priestoru na úkor nových postáv, z ktorých sú niektoré absurdnejšie, než tie pôvodné. Film je to priblblý, ale ako odviazaná zábava funguje dosť dobre.(26.9.2016)

Po prvním dílu je trojka moje nejoblíbenější... Neskutečně moc film oživily nové postavy a to kadet Sweetchuck a kadet Zed. Pokaždé mě rozesměje jak tito dva nováčci spolu sdíllí společný pokoj :o). Závěrečná honička na skůtrech se mi vždycky líbila a líbit bude. Stejně si tak nějak pořád říkám, jak je možný, že se mi to pořád tak líbí...Nu což, musím letět, mám něco rozjednanýho v Modré ústřici, tak zatím :o)(11.11.2008)

1. -- 3. díl v pohodě, pak to šlo těžce do kytek. První díl je o něco lepší než druhý a třetí, ale ten rozdíl není velký. Dřív jsem Policejní akademii žral pokaždé, když šla v TV, dnes už bych ji snesl snad jen v zájezdním autobusu. ||| Jak píše Tosim, v třetím dílu už se začíná opakovat. Nasazení Zeda jako klaďáka beru naopak jako plus. 5/10(9.7.2006)

Kdysi v 20.století, když ještě existovaly VHS kazety a videopřehrávače, tak v tomhle historickým období měl asi každej hrdej vlastník týhle kouzelný krabice doma kazetu s Policejní akademií. Jednička byla zkrátka hustá, stala se z ní svým způsobem kultovka a tak bylo pochopitelný, že se bude točit dál. Třetí díl byl tím posledním, kterej u nás doma, především díky sestře, semtam ovládl obrazovku. Postava "šílenýho feťáka a pankáče" je sice navýsost trapná, ale ve svý absurdnosti taky docela zábavná.(17.1.2012)

• - Aby film dostal atraktívny PG rating (vhodný ako rodinný film), muselo sa prikročiť k vystrihnutiu niektorých scén, v ktorých bol použitý hrubší slovník, obsahovali sexuálne či rasistické narážky. (beso74)

• - Pôvodne sa počítalo s tým, že sa táto časť natočí spoločne so štvrtou – Citizens on Patrol (1987), obe pod režijným dohľadom Jerryho Parisa. Jeho zdravotný stav sa však počas natáčania trojky natoľko zhoršil, že ďalšiu časť musel natočiť iný režisér – Jim Drake. (beso74)

• - Japonský kadet Nogata mal byť podľa pôvodného  scenára indickým kadetom menom Ramu. To vysvetľuje, prečo spí na postelí z klincov a medituje s rukou nad plameňom zo sviečky. (beso74)