poster

Pokaždé se loučíme

 • Izrael

  Every Time We Say Goodbye

 • slovenský

  Vždy sa lúčime

Drama / Romantický / Válečný

Izrael / USA, 1986, 95 min

Režie:

Moshé Mizrahi

Kamera:

Giuseppe Lanci

Producenti:

Eitan Evan

Kostýmy:

Rona Doron
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (18)

 • blackrain
  ***

  Vždycky jsem si myslela, že láska nezná žádné hranice a ani omezení, která by ji dokázala zlikvidovat a že dokáže i hory přenášet a moře překračovat. Ale nakonec tu nějaká omezení přece jen jsou, se kterými si musí zamilovaný člověk poradit, když mu srdce našeptává, co má udělat. Mluví se tu mj. španělský a ta Španělština zvláštním způsobem celý film osvěžuje a dává mu jiný nádech. Vůbec jsem netušila, že Židé mohou až takhle temperamentní. Ovšem, to souvisí právě s tím Španělskem.(13.4.2011)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $278,623Tržby Celosvetovo $-(31.3.2009)

 • Karlos80
  ****

  Dojemné, sentimentální romantické ale co hlavně tak u nás málo známé a našemi televizemi neprávem opomíjené překvapení. Dokáže láska překonat rozdílnost vyznání (on křesťan, ona židovka) a odpor okolí? Krásný pomalu plynoucí a především jednoduchý a nijak nenáročný příběh, zdařilé a uvěřitelné herecké výkony (především výborný Hanks, který se do své role parádně vžil) a exotické reálie židovského města Jeruzalem, to vše stojí za zmínku. Hanks (David)+Marsillach (Sara) byli opravdu sladký a atraktivní pár. Doporučuji..(4.9.2010)

 • castor
  **

  Ve Spojených státech si připadal jako cizinec, pilot, kterého zlákala britská RAF, se léčí v Jeruzalémě ze zranění z poslední bitvy. Pozná sličnou zdravotní sestru, ovšem mezi nimi stojí značné náboženské předsudky. Přesto spíš kloužeme po povrchu, nikdy se o jejich vyvíjející se vztah skutečně nebojíme. Výsledek nemá zrovna oporu ve scénáři a pochopitelně se nabízí napsat, že nebýt Toma Hankse, nikdo by o tuhle story nezavadil. Mnozí vědí, že na počátku 90. let bodoval s Philadelphií a Forrestem Gumpem a že předtím sehrál s Meg Ryan cosi romantického v Seattlu. Přitom o dekádu dřív Tom Hanks bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Tohle drama nicméně selhává, proto se přikláním bohužel spíš k té křeči. Dvě až tři hvězdy..(10.8.2017)

 • JohnnyD
  ***

  Tom Hanks bol v osemdesiatych rokoch čistokrvným komikom a zdalo sa, že až Philadelphia bola jeho prvou regulérnou drámou. Ale už v roku 1986 jednu nakrútil. Vždy sa lúčime určite nie je premárneným časom, ale je minimálne premárneným potenciálom. Kvalitný námet je len povrchne spracovaný a bez väčších emócií. Skutočne dobrý príbeh v pozadí pomalého plynutia filmu, nedostatku silných scén, minima hudby (kde je klezmer?!) a nedostatočného rozvíjania deja iba zvýrazňuje, že film mal na viac ako iba na dobrý nadpriemer (7/10).(10.9.2008)

 • Smok
  ***

  Starý vzorec: Romeo + Júlia = průsery v láske. Ani sa mi nechce veriť, že Tom Hanks v tomto počine má už 30 rokov. Jeho herecké výkony sú excelentné a príbeh situovaný do Jeruzalema za 2. sv. vojny celkom zaujme.(10.9.2008)

 • Johny_fork
  ***

  Poctivý romantický příběh ze staré školy, takový ten pocit, že láska hory přenáší. Pěkné.(5.9.2010)

 • Morholt
  **

  Plytká a kýčovitá romantika o tom, že Žid Góje do rodiny hned tak nevezme. Až mi to zavánělo antisemitismem. :D Herecky průměrné, mladý Hanks tradičně legrační (nemůžu si pomoct) a tak jediné, co stojí opravdu za pozornost, je rozkošná Cristina Marsillach. A taky jsem půlce filmu nerozuměl, protože španělské sekvence moje verze filmu nějak neotitulkovala. Ale nemyslím si, že bych přišel o něco důležitého. Kulisovej film. 30%(20.9.2012)

 • Maq
  *

  Romance okořeněná pro Evropana exotickým kulturním prostředím. --- Je to jako když šprtka u tabule odhrká naučenou látku a učitel napíše jedničku, protože neřekla nic špatně. Scénář a dialogy bez špetky originality. Vysloveně standardní, průměrné dílo.(8.9.2010)

 • sskrblik
  ***

  Tom Hanks v osobitém a laskavém romantickém filmu touží po srdci dívky. Jak tomu bývá v klasických lovestory, tak ona do poslední chvíle odolává a pak zjistí, že bez něj nemůže být. Otevřený konec v podobě pac a pusu...(5.9.2010)

 • Pavlík
  ***

  04. 09. 2010 (229.); to se českým ženám ani ve snu nezdálo, že si ženy v budoucím Izraeli za 2. světové války holily nohy(5.9.2010)

 • cab
  **

  Trapnemu a citelnemu pribehu americkeho letce a zidovske panicky vylepsuje kredit v hlavni roli mlady (Tom Hanks), ale na cely film nestaci. 40%(29.9.2010)

 • aLPaC
  **

  Docela slabý romantický film, který sice nabídne výborného Toma Hankse v roli mladého seržanta, nicméně to je asi to jediné dobré co ve skutečnosti nabídne. Zbytek stojí tak trochu za starou bačkoru. Nic se neděje a po dvaceti minutách si říkáte kdy už bude konec. A jak tady někdo psal, že je to první Hanksovo drama, tak to musím oponovat. Toto mi jako drama absolutně nepřipadalo, to spíše Vůbec nic společného, to bylo drama. Toto je typický přihlouplý romantický filmr.(9.1.2012)

 • marko66
  **

  Je holý fakt že Tom Hanks a Cristina Marsillach proste nemohli na celý tento film stačiť. Herecké výkony super ale dosť vecí mi vo filme nesedeli a aj tá svadba mi prišla ako vec jak napnuť diváka ale malo to skôr opačný efekt.(17.2.2011)

 • MRPitivier
  ***

  Tom Hanks v roli amerického letce v uniformě RAF se léčí v Jeruzalémě se svým přítelem, který se ožení s dívkou židovského původu a Hanks poznává její sestru, do které se hned zamiluje! Nejdříve je nedobytná samotná dívka! Potom co odolá ona, začnou dělat problémy rodiče s jeho původem a všechno se to komplikuje ještě povoláním letců zpět do služby do Egypta...možná, že tento film je slabší příběhově (neoriginální), hudba skoro žádná, ale krásné prostředí a herecké výkony jsou velice dobré! Právě herecký výkon Toma Hankse je ozdobou filmu, protože v tomto filmu nechybí možnost sledovat děj v roli jedné z postav a vžít se do role, do Hankse se dá vžít dokonale a fandíte mu na každém kroku, aby nakonec našel svou vyvolenou! Pěkný film ukazující velice detailně židovské zvyky a tradice, lze doporučit, ale nedá se pomalu sehnat česky, takže moje zkušenost je s anglickou verzí a anglickými titulky!(11.4.2010)

 • dogma97
  *

  Když odhlédnu od tématu, tak svojí prostoduchostí film vypadá jako určený dětskému divákovi (tak do deseti let). Žádná vedlejší zápletka, oživení, nic (pokud za oživení nepovažujeme španělsky mluvící židovskou rodinu, cca 40% všech dialogů). Až do konce jsem vydržel jen kvůli mimořádně pohledné tváři Cristiny Marsillach :)(24.9.2011)

 • GzL
  ***

  Taky mohli vybrat hezčí Sáru!(8.9.2019)

 • acervena
  ***

  Jednoduché, ale Hanks je tam úžasnej..(5.9.2010)