Pokaždé se loučíme

Giuseppe Lanci

Eitan Evan

Kostýmy:

Rona Doron

Tom Hanks v roli amerického letce v uniformě RAF se léčí v Jeruzalémě se svým přítelem, který se ožení s dívkou židovského původu a Hanks poznává její sestru, do které se hned zamiluje! Nejdříve je nedobytná samotná dívka! Potom co odolá ona, začnou dělat problémy rodiče s jeho původem a všechno se to komplikuje ještě povoláním letců zpět do služby do Egypta...možná, že tento film je slabší příběhově (neoriginální), hudba skoro žádná, ale krásné prostředí a herecké výkony jsou velice dobré! Právě herecký výkon Toma Hankse je ozdobou filmu, protože v tomto filmu nechybí možnost sledovat děj v roli jedné z postav a vžít se do role, do Hankse se dá vžít dokonale a fandíte mu na každém kroku, aby nakonec našel svou vyvolenou! Pěkný film ukazující velice detailně židovské zvyky a tradice, lze doporučit, ale nedá se pomalu sehnat česky, takže moje zkušenost je s anglickou verzí a anglickými titulky!(11.4.2010)

Dojemné, sentimentální romantické ale co hlavně tak u nás málo známé a našemi televizemi neprávem opomíjené překvapení. Dokáže láska překonat rozdílnost vyznání (on křesťan, ona židovka) a odpor okolí? Krásný pomalu plynoucí a především jednoduchý a nijak nenáročný příběh, zdařilé a uvěřitelné herecké výkony (především výborný Hanks, který se do své role parádně vžil) a exotické reálie židovského města Jeruzalem, to vše stojí za zmínku. Hanks (David)+Marsillach (Sara) byli opravdu sladký a atraktivní pár. Doporučuji..(4.9.2010)

• aLPaC

Docela slabý romantický film, který sice nabídne výborného Toma Hankse v roli mladého seržanta, nicméně to je asi to jediné dobré co ve skutečnosti nabídne. Zbytek stojí tak trochu za starou bačkoru. Nic se neděje a po dvaceti minutách si říkáte kdy už bude konec. A jak tady někdo psal, že je to první Hanksovo drama, tak to musím oponovat. Toto mi jako drama absolutně nepřipadalo, to spíše Vůbec nic společného, to bylo drama. Toto je typický přihlouplý romantický filmr.(9.1.2012)

• castor

Ve Spojených státech si připadal jako cizinec, pilot, kterého zlákala britská RAF, se léčí v Jeruzalémě ze zranění z poslední bitvy. Pozná sličnou zdravotní sestru, ovšem mezi nimi stojí značné náboženské předsudky. Přesto spíš kloužeme po povrchu, nikdy se o jejich vyvíjející se vztah skutečně nebojíme. Výsledek nemá zrovna oporu ve scénáři a pochopitelně se nabízí napsat, že nebýt Toma Hankse, nikdo by o tuhle story nezavadil. Mnozí vědí, že na počátku 90. let bodoval s Philadelphií a Forrestem Gumpem a že předtím sehrál s Meg Ryan cosi romantického v Seattlu. Přitom o dekádu dřív Tom Hanks bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Tohle drama nicméně selhává, proto se přikláním bohužel spíš k té křeči. Dvě až tři hvězdy..(10.8.2017)

Tom Hanks bol v osemdesiatych rokoch čistokrvným komikom a zdalo sa, že až Philadelphia bola jeho prvou regulérnou drámou. Ale už v roku 1986 jednu nakrútil. Vždy sa lúčime určite nie je premárneným časom, ale je minimálne premárneným potenciálom. Kvalitný námet je len povrchne spracovaný a bez väčších emócií. Skutočne dobrý príbeh v pozadí pomalého plynutia filmu, nedostatku silných scén, minima hudby (kde je klezmer?!) a nedostatočného rozvíjania deja iba zvýrazňuje, že film mal na viac ako iba na dobrý nadpriemer (7/10).(10.9.2008)