Dům za všechny peníze

The Money Pit

Dom za všetky peniaze

Komedie

USA, 1986, 91 min

Já si myslím, že tohle byla velmi originální komedie, u které jsem se nesčetněkrát zasmál a velmi mne tahle komedie pobavila. A to ani ne snad díky svému námětu. Přece jen, námět je velmi triviální. Mladí snoubenci koupí dům, který se jim rozpadá pod rukama. Naprosto triviální zápletka. Ovšem bylo to natolik vtipně podáno, že jsem se naprosto bavil a byl jsem nadšený. Úžasné bylo, jak Toma Hankse téměř "spolkl koberec" či jak spadl krb a ze sutin vylezl mýval. Takové a mnohé další scénky udělaly z průměrného námětu nadprůměrně vtipné představení. Prostě zábavný film, který je určitě kvalitním výběrem pro chvíle odpočinku a relaxace. Já jsem spokojený a dávám čtyři hvězdičky.(13.1.2008)

Najít si nové bydlení není jednoduché. Pak dáte i na rady povedených kamarádů a přátel a šikovná koupě nového domečku je na světě. Honosné venkovské sídlo vás na první pohled spolehlivě uhrane a ohromí, že ani nebudete pátrat, proč byl dům tak levný. Supervýhodná koupě má jeden podstatný háček, teď už bývalá majitelka do domu nevrazila ani dolar. Všechno se začne pomalu hroutit a bořit. Schodiště se krásně zhroutí skoro stejně jako domino. Při bouřce máte lázně přímo uprostřed postele. Elektřina pro jistotu vyhoří celá, polikviduje kuchyň a pokud je v domě plynová přípojka, tak může dojít i k něčemu horšímu. Naplněná vana vám propadne o poschodí níž. I obyčejný koberec se může stát obávanou pastí. Pořád jsem čekala, co se jim v domě přihodí dalšího. Z toho všeho, co se jim stalo, by se jeden opravdu zbáznil. Po všech možných i nemožných nehodách tu barabiznu velmi nákladně zrekonstruovali. Z ruiny se opět stalo honosné sídlo, prostě dům za všechny peníze.(1.12.2009)

Komedie s vtipným nádechem, který exploduje na začátku a pak pomalu vyprchává do konce filmu! Trochu škoda, protože kdyby filmařům nedošli nápady na vtipné scény, film by neupadal a nestal by se z něj normální průměrný snímek! Kdo ale určitě hraje nadstandardně je Tom Hanks, asi nejlepší scéna s propadlou vanou, kde doopravdy neměl chybu! Klasická rodinná komedie, škoda toho konce, který se strhne v citové vydírání diváka, ale jinak povedený filmový zážitek!(2.4.2010)

,,Miláčik, sľúb mi, že sa nebudeš hnevať. Spala som s ním." ,,Ty fľandra!"..... ,,Ty bastard!" Komédia s vtedy ešte začínajúcim Tomom Hanksom, ktorá je zatratene skvelá. Môže vôbec z dielne Spielberga vzísť niečo zlé? Jednotlivé scény sú tak šialené a vtipné, že som neverila vlastným očiam, už dlho som nemala z nejakej americkej komédie taký dobrý pocit. Škoda však, že to nesplnilo očakávania našich intelektuálov :)(24.7.2009)

Mám - li být upřímný, nečekal jsem od tohoto filmu nic moc objevného, tudíž mě ani nezklamal, ale ani nenadchl. Je pravda, že u některých scén jsem se bavil (ano, scéna s vanou je hodně dobrá), ale na druhou stranu, některé scény bych ze scénáře vypustil úplně. Film kolísá od velmi dobrý až po nic moc, proto jenom ty 3***(5.4.2009)