Skvělá komedie s vynikajícím Tomem Hanksem a Shelley Longovou, mezi kterýma to opravdu jiskří. Při filmu sem řval smíchy a když se propadla vana, musel sem rychle letět na záchod, protože jinak bych to asi pustil smíchy do kalhot. Škoda, že film ke konci zvolní tempo, ale dodnes patří mezi moje nejoblíbenější.(13.7.2009)

Při koupi nového domu je opravdu potřeba dát si velký pozor. Úsměvný film na téma "co nám doma ještě upadne" posazený do stylu lehce romantické komedie s už tehdy výborným Tomem Hanksem. Scéna po propadnutí naplněné vany je opravdu skvělá :) Ve druhé půlce scénáři trošku dochází dech a zábavy ubývá, ale pořád je to nadprůměrná komedie, která vás nezklame.(18.5.2003)

Celkem pěkná komedie, která sice moc nenadchne, ale ani nenaštve. Přeci jen je to jeden z prvních filmů Toma Hankse, který je i zde fantastický. Je to typická lepší americká "blbost":-), která určitě patří k těm lepším horším filmům. Mě se to, ale v celku velmi líbilo. Docela jsem se pobavil, a chvílemi jsem se málem rozplakal:-). Shelley Long i ostatní herci předvedli standardní výkony, scénář na první pohled možná nestojí za moc, ale postupně vás začne bavit. Gordon Willis se postaral o hezkou kameru a Michel Colombier, kterého mám rád především díky Lovci hlav s Belmondem, kde byla jeho hudba unikátní. Jinak dobrý film. Nejlepší scény jsou asi první opravy v domě a poté celková rekonstrukce, tam se člověk nasměje. Hezký film, který nepřekvapí ani neurazí. U mě hezké čtyři hvězdičky.(2.2.2018)

• kubilov

Tak rozhodně jsem se při sledování nepopadal za břicho, netekly mi slzy od smíchu a ani mě nebolela bránice. Je zde sice pár komických scén, ale nic extra. Mladý Tom Hanks je perfektní, stejně jako stavba domu. To, co mě ale nejvíce zaskočilo a naprosto vyvedlo z míry bylo to, jak ta pipina podvedla svýho přítele a snažila se všechno shodit na něj. Pak to tak nemá vypadat v reálu, že se ženský snažej ochočit si chlapa a udělat z něj poslušnýho čokla.(30.6.2013)

Něco uvnitř mi říká, že to zase tak velká pecka nebyla, pouze úsměvný film z osmdesátek, kdy bylo možná daleko víc lepších filmů. Ale hrál tam můj Tom Hanks a nad tím se nedá jen tak mávnout rukou. Je to klasika, kde se ale najde pár opravdu vtipných momentů a když si k tomu dáte kafčo nebo vínko a zahučíte do křesílka, tak vám Walter s Aničkou zpříjemní těch devadesát minut a na konci bych se k nim přidala, ale proč, to vám nikdo nepoví ani kvítek medový.......(2.12.2016)

• - Natáčelo se od 23. dubna do 11. července 1985 na Floridě a v New Yorku. (Varan)

• - Ve filmu se dvakrát objevila, v té době velmi slavná, americká glam metalová kapela White Lion. Poprvé na zkoušce, kde si postava Toma Hankse přijde půjčit peníze. Podruhé, když na konci hrají hlavním představitelům na svatbě spolu s orchestrem. (Frank.Magnus)

• - Dům, který Walter Fielding, Jr. (Tom Hanks) a Anna Fielding (Shelley Long) zakoupí, byl ve skutečnosti dřívější obchod. (SONY_)