"Vy tady testujete rakety?" Parádní oddychovka. Při sledování této komedie si uvědomíte jak ošidná může být koupě nemovitosti a pokud toužíte po hodinu a půl dlouhém nepřetržitém záchvatu smíchu, tak Money Pit je zaručený recept. Mladičký Tom Hanks má úchvatný komediální talent a v tomhle filmu se mohl opravdu vyřádit. Dům za všechny peníze je klasická komedie osmdesátých let a ty jak známo byli opravdu kvalitní.(27.1.2005)

Skvělá komedie s vynikajícím Tomem Hanksem a Shelley Longovou, mezi kterýma to opravdu jiskří. Při filmu sem řval smíchy a když se propadla vana, musel sem rychle letět na záchod, protože jinak bych to asi pustil smíchy do kalhot. Škoda, že film ke konci zvolní tempo, ale dodnes patří mezi moje nejoblíbenější.(13.7.2009)

"Zde leží Walter Fielding. Koupil dům a to ho zabilo." Jen absolutní idiot si koupí dům bez odborné rady. Něco o tom vím, neboť i já jsem tak před mnoha lety učinil a jsem si skoro jistý, že jsem s opravami přibližně v polovině. Přesto mi v domě nic nevybouchlo, nepropadlo stropem a ani se nerozložilo na anionty a kationty. Dokonce mi i tekla z kohoutků voda, ale takové štěstí Walter s Annou neměli a to je dobře, protože dům a opraváři byli nekonečným zdrojem zábavy. Jenže ten humor měl velmi kolísavou úroveň a já se cizím neštěstím neumím zase tak dobře bavit.(13.5.2016)

Něco uvnitř mi říká, že to zase tak velká pecka nebyla, pouze úsměvný film z osmdesátek, kdy bylo možná daleko víc lepších filmů. Ale hrál tam můj Tom Hanks a nad tím se nedá jen tak mávnout rukou. Je to klasika, kde se ale najde pár opravdu vtipných momentů a když si k tomu dáte kafčo nebo vínko a zahučíte do křesílka, tak vám Walter s Aničkou zpříjemní těch devadesát minut a na konci bych se k nim přidala, ale proč, to vám nikdo nepoví ani kvítek medový.......(2.12.2016)

Advokát a houslistka mají nakročeno k úspěšnému společnému životu. Jenže její ex ji vystrnadí z bytu, takže dvojice hledá něco nového. Prostorný dům za (podezřele) výhodnou cenu se zdá být ideální volbou. Stačí jen „pár“ úprav, které zaberou tak zhruba „dva týdny“. Samozřejmě řada momentů je vyhnaných do extrémů a absurdna, naštěstí herci tu nejsou jen od toho, aby v reálných interiérech velkého domu vypadali legračně. Pointy některých vtipů jsou zbytečně natahované, velmi často se ale tým kolem producenta Stevena Spielberga trefí do černého (pád vany, pád schodiště, rezignace při dalších karambolech). Celé je to energické a docela nápadité, gagy a slovní přestřelky solidně odsýpají a divák tudíž nemá čas postřehnout, že se jedná o prostinkou story, která přesně zapadá do osmdesátých let, ve kterých Tom Hanks tradičně sahal po komediálním žánru. Velmi milá oddechovka.(28.8.2016)