Je to typická osmdesátková komedie, kde jsou některé humorné scény a prvky hnány až za hranici nadsázky, takže máte pocit, že je to už trochu moc neuvěřitelné i na takovouto komedii. Nicméně zábavné, byť ne úplně humorné. Svojí zásluhu na zábavnosti má jistě i vynikající Tom Hanks a skvělá Shelley Long, jíž bych vyzdvihla ještě o kousek výš, protože její postava má typicky (v podobných komedií obvyklé) sklony sklouzávat k hysterii, ale Shelley Long skvěle balancuje na té hraně grotesknosti a k té nepříjemné hysterii nesklouzne za celou stopáž ani na okamžik. 60%(28.2.2017)

Kdo by netoužil mít vlastní dům? Jenže s koupí vysněného domu to není jednoduché. Proto by tento film měl být takovým návodem pro všechny, co si takový domeček chtějí koupit. Zábavná komedie aneb„co všechno musím opravit, abych mohl bydlet“. Tom Hanks nezklamal, a už v této době byl vynikajícím hercem (např. scéna s propadnutou vanou). Ke konci už to není zábavná komedie, ale romantická komedie – i tak je to průměrná až nadprůměrná komedie.(18.1.2014)

Skvělá komedie s vynikajícím Tomem Hanksem a Shelley Longovou, mezi kterýma to opravdu jiskří. Při filmu sem řval smíchy a když se propadla vana, musel sem rychle letět na záchod, protože jinak bych to asi pustil smíchy do kalhot. Škoda, že film ke konci zvolní tempo, ale dodnes patří mezi moje nejoblíbenější.(13.7.2009)

Najít si nové bydlení není jednoduché. Pak dáte i na rady povedených kamarádů a přátel a šikovná koupě nového domečku je na světě. Honosné venkovské sídlo vás na první pohled spolehlivě uhrane a ohromí, že ani nebudete pátrat, proč byl dům tak levný. Supervýhodná koupě má jeden podstatný háček, teď už bývalá majitelka do domu nevrazila ani dolar. Všechno se začne pomalu hroutit a bořit. Schodiště se krásně zhroutí skoro stejně jako domino. Při bouřce máte lázně přímo uprostřed postele. Elektřina pro jistotu vyhoří celá, polikviduje kuchyň a pokud je v domě plynová přípojka, tak může dojít i k něčemu horšímu. Naplněná vana vám propadne o poschodí níž. I obyčejný koberec se může stát obávanou pastí. Pořád jsem čekala, co se jim v domě přihodí dalšího. Z toho všeho, co se jim stalo, by se jeden opravdu zbáznil. Po všech možných i nemožných nehodách tu barabiznu velmi nákladně zrekonstruovali. Z ruiny se opět stalo honosné sídlo, prostě dům za všechny peníze.(1.12.2009)

"Vy tady testujete rakety?" Parádní oddychovka. Při sledování této komedie si uvědomíte jak ošidná může být koupě nemovitosti a pokud toužíte po hodinu a půl dlouhém nepřetržitém záchvatu smíchu, tak Money Pit je zaručený recept. Mladičký Tom Hanks má úchvatný komediální talent a v tomhle filmu se mohl opravdu vyřádit. Dům za všechny peníze je klasická komedie osmdesátých let a ty jak známo byli opravdu kvalitní.(27.1.2005)

• - Natáčelo se od 23. dubna do 11. července 1985 na Floridě a v New Yorku. (Varan)