Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (685)

Gimli 

všechny recenze uživatele

Před dvaceti lety mě šílenství kolem Příběhu hraček dokonale minulo, takže nebylo možné hrát na mou nostalgickou dětskou strunu. Ani vlastně nevím, proč jsem to tehdy neviděl. Je to pěkné, možná to bylo i v lecčems první, ale v porovnání s tím, co za oněch posledních dvacet let vzniklo, je to vlastně docela tuctové. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[94%] Naprosto úžasný a kouzelný, animovaný film o hračkách! Co k tomu asi tak mám sáhodlouhého napsat? Jednotlivé hračky jakoby snad byli i živé. Na tu dobu je animace určitě suprová, takže na oko ta neživost hraček nebyla tak zřetelná, když to bylo tak živě a lidsky pojaté. Najde se tu pár vtipných momentů (zlý pes nahánějící hračky atd..), ale celé je to spíš roztomilé, rodinné a ke konci i trochu napínavé. K tomu ten solidní soundtrack… Velká pecka! ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

Jednička kultovního Toy Story mne nebavila poprvé (2015), nebavila mne ani podruhé a nebavila mne ani teď potřetí, když jsem si ji pustil znovu po celé sérii... Za mne je to výjimka potvrzující pravidlo, že čím méně postav, tím lépe. Co mne bavilo na dalších dílech, bylo větší zapojení "okrajových" hraček, jako Hamm, Rex, Mr. Potato Head nebo Slinky. Jednička je hodně koncentrovaná na ústřední duo Woody - Buzz, což je pro mne prostě málo. Takže dvojku a trojku někdy zase rád, ale jedničku ne... 60% ()

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Počáteční velmi chytrý nápad (živé hračky a jejich každodenní problémy - konkurence, přelétavost dětí, spratek od vedle, milostné vztahy, traumata, utkvělé představy) bohužel utopen v plytkém příběhu. Jinými slovy: další nenalezení rovnováhy mezi podívanou pro děti a pro dospělé. Za zmínku stojí i opravdu děsivé hračky hajzlíka Sida - mutantní prorůstání jako z dílny Davida Cronenberga či Shinyi Tsukamota. Hodnocení: 3 hvězdičky; hvězda navíc za průkopnictví v celovečerní 3d animaci. ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Buzz Rakeťák: Nastavil jsem laser na smrtící účinek. Woody: No... Tak to je ono! Kdyby na nás zaútočili ublikáme je k smrti...... Toy Story bolo prvé a to sa počíta. Síce to už dnes možno vypadá graficky oproti tým novým animákom ako nepodarok, ja na to však jednoducho nedám dopustiť. Toy Story má srdce, hravosť, veľa vtipu a nespočet skvelých nápadov. Vždy ma to veľmi baví. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (99)

  • Toy Story: příběh hraček je prvním celovečerním počítačově animovaným filmem, i proto si vysloužil Oscara. Pro ilustraci: vytvořit jedno políčko trvalo někdy až 13 hodin. (Pierre)
  • Vo filme sa dá zbadať benzínová pumpa spoločnosti DINOCO. Táto istá spoločnosť je aj v ďalšom filme od Pixaru - Autá. (slavo_held)
  • Film Toy Story - Boj hračiek mal celosvetové tržby vyše 360 miliónov dolárov a len v USA sa s ním predalo 22 miliónov videokaziet. V súčasnosti je film tretím komerčne najúspešnejším animovaným filmom všetkých čias (po Levom kráľovi a Aladinovi.) (smolicek04)

Související novinky

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (více)

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Reklama

Reklama