Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Rozpočet $30miliónovTržby USA $191,796,233Tržby Celosvetovo $361,958,736Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,754,654 //počet predaných kusov 735,013Tržby za predaj DVD v USA $91,466,246 //počet predaných kusov 3,980,527║ ten rozpočet je už dnes doslova smiešny ale musíme brať do úvahy že animácia rázne každým rokom napreduje _Prerod rozprávok do CGI prevedenia si nemohol ani priať lepší začiatok, John Lasseter stvoril čarokrásny príbeh z prostredia hračiek zo silnými ale v prvom rade vtipnými momentkami. /videl v kine 3D verziu: 100%/ dočkal som sa a konečne som moju srdcovku mohol vidieť v kine a dokonca v 3D, úžasný zážitok, perfektný Slovenský dabing(22.7.2005)

Jedná se o první celovečerní snímek na světě, kompletně vytvořený na počítači, tedy o přelomové dílo. Na tomto filmu jsem byl v kině 3krát, to mi bylo asi 10-11 let, a byl jsem z toho úplně hotový! Neuvěřitelný dabing mě dostává do kolen i celých 10 a více let po velkolepé premiéře. Nikdy nezapomenu na hlášky jako: "Ahoj, já sem Woody, tě bůh, tě noha, tě pic-HAhaHAha, Dejto sem!", "Huž jsou tady! Hosti přišli na oslavu!", "Haló, haló, kadidlo, tady mirha.", "Já jsem paní Nezbütová, dáte si se mnou takovej malej čajíček?" :)) Jéje, já si to jdu pustit! Pixar je prostě třída, skvělý příběh, a všechno co má film mít. Zasáhne nás všechny do jednoho. Od nejmenších dětí, která právě rozlepila svá kukadla, až po ty nejstarší a životem nejmoudřejší z nás. Důvod je, že jsme přišli do styku s hračkami. Každý bez výjimky si v životě někdy hrál. Zde se dostáváme do úžasného světa, kdy v naší nepřítomnosti hračky ožívají a žijí ve svém vlastním světě. Důelžité je podotknout a smeknout před faktem, že ač se jedná o 1. animovaný celovečerní film vůbec, tvůrci si dali nejvíce záležet na tom nejdůležitějším. Na příěhu.(19.9.2004)

První počítačový animák - zakladatel žánru. Handrkování dvou hlavním hraček je tak roztomilé (a hlavně vtipné), že jsem se při sledování cítil jako malé natěšené děcko. Od Toy Story jsem viděl všechny computerové animáky, ale tenhle je jednoznačně můj nejoblíbenější. Zasloužil jsi to hlavně skvělým námětem, kde hračky za nepřítomnosti svých dětí ožívají a kují různé pikle. Vlastně se chovají jako lidé (konference, výsadek...). A o kvalitě animace se snad zmiňovat nemusím.(3.4.2003)

Scénář: Joss Whedon, Andrew Stanton, Joel Cohen, Alec Sokolow .. Revoluční snímek Pixar studia. Úžasná a zábavná podívaná na radosti i strasti hraček. Doposud (2010) jejich nejlepší animák.(26.3.2005)

Tak takhle to tenkrát celé začalo. První celovečerňák od Pixaru se povedl a na svou dobu byl přímo přelomový. Pokud se chce člověk dozvědět více měl by si určitě pustit dokument Příběh Pixaru. Právě Toy Story je zde věnován notný prostor. Jinak Příběhu hraček nelze vytknout vůbec nic. Výborná animace, příjemné vtípky a sympatičtí hrdinové. Nejvíce mě dostával věčně nejistý Dinosaurus. Jasných 5 hvězd.(11.6.2009)

• - Postava Pastýřky je odkazem na pohádku Hanse Christiana Andersena „Pastýřka a kominíček“, kde taktéž hračky v dětském pokoji ožívají, když se nikdo nedívá. (Pierre)

• - Stolní lampa a žlutomodrý míč s červenou hvězdou okazují na krátký film Pixaru Luxo Jr. (novoten)

• - V každém snímku od studia Pixar si lze všimnout pizzerie Pizza Planet, která se poprvé objevila právě v tomto filmu. (Mablis)