Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Kouzelné. Jeden z těch mála filmů, na kterých se dá bez pozdějších výčitek pochválit úplně, ale úplně všechno. Myšlenka, příběh, revoluční zpracování, hudba, nesmírné množství nápadů a vtípků, parádní postavy (hlavně ty vedlejší - mým oblíbencem je T-Rex) - prostě vše funguje tak, jak má. Tohle musela být pro děti v roce 1995 naprostá bomba - krásně natočený film o živých hračkách. Co víc by si mohly přát? Sázka na jistotu (totéž platí i o pokračování)! 100 %(14.8.2004)

Nikdy bych nevěřila, že se z hraček dají udělat tak propracované a věrohodné postavy, kterým budu jako divák tak intenzivně držet palce, aby vše dobře dopadlo :-) Opravdu velmi podařený film, který změnil pohled na animované filmy jak v oblasti technologie, tak v tom, že se animáky přestali brát jako podřadné záležitosti pro chvilkové zabavení dětí. Tohle je v tom nejlepším slova smyslu film pro každého.(1.9.2006)

Jedná se o první celovečerní snímek na světě, kompletně vytvořený na počítači, tedy o přelomové dílo. Na tomto filmu jsem byl v kině 3krát, to mi bylo asi 10-11 let, a byl jsem z toho úplně hotový! Neuvěřitelný dabing mě dostává do kolen i celých 10 a více let po velkolepé premiéře. Nikdy nezapomenu na hlášky jako: "Ahoj, já sem Woody, tě bůh, tě noha, tě pic-HAhaHAha, Dejto sem!", "Huž jsou tady! Hosti přišli na oslavu!", "Haló, haló, kadidlo, tady mirha.", "Já jsem paní Nezbütová, dáte si se mnou takovej malej čajíček?" :)) Jéje, já si to jdu pustit! Pixar je prostě třída, skvělý příběh, a všechno co má film mít. Zasáhne nás všechny do jednoho. Od nejmenších dětí, která právě rozlepila svá kukadla, až po ty nejstarší a životem nejmoudřejší z nás. Důvod je, že jsme přišli do styku s hračkami. Každý bez výjimky si v životě někdy hrál. Zde se dostáváme do úžasného světa, kdy v naší nepřítomnosti hračky ožívají a žijí ve svém vlastním světě. Důelžité je podotknout a smeknout před faktem, že ač se jedná o 1. animovaný celovečerní film vůbec, tvůrci si dali nejvíce záležet na tom nejdůležitějším. Na příěhu.(19.9.2004)

Dobré tak akorát pro děti a já už tuto kategorii nesplňuji, tudíž na mě tento snímek nemohl tak zapůsobit jak si kladl za cíl. Kvalita tam ale je a animace je pěkně udělaná. [6/10] (Pixar Animation, Walt Disney) (Technicolor /// Produkce: Bonnie Arnold, Ralph Guggenheim /// Scénář: John Lasseter, Andrew Stanton, Peter Docter, Joe Ranft, Joss Whedon, Joel Cohen, Alec Sokolow /// Hudba: Randy Newman /// Nominace na Oscara: Randy Newman (hudba), Randy Newman (píseň), Joel Cohen, Peter Docter, John Lasseter, Joe Ranft, Alec Sokolow, Andrew Stanton, Joss Whedon (scénář)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](21.11.2009)

Poprvé jsem to viděl asi někdy v roce 1998 nebo 99, když jsem byl v šestý třídě a totálně mě to nadchlo. Od tý doby jsem to viděl několikrát a včera po těch letech mi to přišlo pořád stejně dokonalý jako tenkrát. Toy Story pro mě navždy zůstane kultem, na který nedám dopustit. "Plním tajný úkol v neznámém vesmíru."(22.10.2014)

• - Po tom, čo Woody pomáha Buzzovi dostať sa von z prepravky, si je možné všimnúť plechovku s popisom "Catmull rootbeer", čo je odkaz na Eda Catmulla, prezidenta a spoluzakladateľa spoločnosti Pixar. (LuiCJ)

• - Ve scéně, kdy Woody dává všem pokyny, aby si našli partnera na stěhování, je možné zahlédnout na poličce za ním knížku "The Tin Toy", podle které vzniknul příběh Toy Story. Jako autor je uveden Lasseter, což je narážka na režiséra Johna Lassetera. Další knihy odkazují na krátké filmy Pixaru: Red's Dream a Knick Knack. (novoten)

• - Studio Pixar, ve kterém byl film vytvořen, vzniklo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat. (Divočák)