Reklama

Reklama

Toy Story: Příběh hraček

  • USA Toy Story (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (680)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Randy Newman: 1. You've Got A Friend In Me - Randy Newman [2:04] ,2. Strange Things - Randy Newman [3:18] ,3. I Will Go Sailing No More - Randy Newman [2:57] ,4. Andy's Birthday [5:58] ,5. Soldier's Mission [1:29] ,6. Presents [1:09] ,7. Buzz [1:40] ,8. Sid [1:20] ,9. Woody And Buzz [4:30] ,10. Mutants [6:05] ,11. Woody's Gone [2:13] ,12. The Big One [2:50] ,13. Hang Together [6:02] ,14. On The Move [6:18] ,15. Infinity And Beyond [3:09] ,16. You've Got A Friend In Me - Randy Newman/Lyle Lovett [2:39], ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Hračkám se neubližuje, milé děti, víme...? Aneb jeden z parádních hřebíků do rakve 2D animovaných filmů, který spustil lavinu. A jak známo, Pixaři neuchvacují jenom technickými aspekty, ale kladou důraz především na příběh, který je také v Toy Story vtipný i dojemný, navrch se skrytým "výchovným poselstvím". ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Revoluční, převratné a inovativní filmy si zaslouží dobré hodnocení. A pokud jsou ještě k tomu vtipné a zábavné jako tenhle, není co řešit...PIXAR Forever!!! 90% Update po stopadesáti (dobře, šestnácti od komentáře, třiadvaceti od prvního vidění) letech a dalších stopadesáti reprízách díky nové generaci diváctva;) Toy Story je pořád skvěle fungující záležitost, byť si těžko jde zastírat, že její "svět" má poněkud zvláštně fungující pravidla. Které jsou dětem úplně fuk, stejně jako tehdy byly mně, protože OŽIVLÉ HRAČKY, OMG:) Co se týká vizuální stránky, je obdivuhodné, do jakých drobností se Pixaráci s tehdejšími technickými možnostmi pustili (dřevo má svoji kresbu), a jediné, co už dnes fakt "nejde", je Sidův pitbul. Ale to těžko můžete někomu zazlívat. Stále 90%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $191,796,233Tržby Celosvetovo $361,958,736Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,754,654 //počet predaných kusov 735,013Tržby za predaj DVD v USA $91,466,246 //počet predaných kusov 3,980,527║ ten rozpočet je už dnes doslova smiešny ale musíme brať do úvahy že animácia rázne každým rokom napreduje _Prerod rozprávok do CGI prevedenia si nemohol ani priať lepší začiatok, John Lasseter stvoril čarokrásny príbeh z prostredia hračiek zo silnými ale v prvom rade vtipnými momentkami. /videl v kine 3D verziu: 100%/ dočkal som sa a konečne som moju srdcovku mohol vidieť v kine a dokonca v 3D, úžasný zážitok, perfektný Slovenský dabing ()

Galerie (79)

Zajímavosti (97)

  • Stolní lampa a žlutomodrý míč s červenou hvězdou okazují na krátký film Pixaru Luxo Jr. (novoten)
  • Předobrazem Woodyho a Buzze jsou hračky, které v dětství vlastnil režisér John Lasseter. Woody (Tom Hanks) je založen na natahovacím Casperovi, Buzz (Tim Allen) na hračce G. I. Joe. (HellFire)
  • V prvotných návrhoch mala byť postava Woodyho (Tom Hanks) žiarlivejšia a ničomnejšia. Mal kuť pikle proti Buzzovi (Tim Allen), dokonca v jednej scéne vyhadzuje ostatné hračky a vydobýja si rešpekt krikom a urážkami. (Ghostix)

Související novinky

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (více)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (více)

Chris Evans v prequelu Příběhu hraček

Chris Evans v prequelu Příběhu hraček

14.12.2020

Studio Disney před pár dny oznámilo animovaný prequel Příběhu hraček soustředící se na postavu Buzze Rakeťáka, respektive postavu, jež inspirovala danou hračku. Tu pak ztvární herec Chris Evans … (více)

Reklama

Reklama