Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

V hlavných úlohách sympatické hračky s dobrým originálnym dabingom, ktorým PC animácia vôbec neškodí. To, že sa na scenári podieľal aj Joss Whedon, som sa dozvedela až z úvodných titulkov a veru mala som dojem, že som počas filmu zachytila jemu typické veci. Zapamätateľné maličkosti: Buzzov prvý príhovor, ktorý mi pripomenul ani neviem prečo klasickú Planétu opíc a potom jeho vulkánsky pozdrav. Sidove hračky naozaj vychytávky a záverečná naháňačka nadupaná.(9.5.2011)

24 rokov od priemiéry som sa dokopal pozrieť si legendu animovaného sveta. Chápem, že vo svojej dobe revolučná záležitosť. Ja musím konštatovať, že s animáciou hračiek nemám problém ani v dnešnej dobe, a teda dátum výroby nijako neznižuje zážitok. Páčil sa mi svet hračiek v ktorom sú miestami vtipné princípy, pravidlá a hlavne vzájomné vzťahy. Príbeh nie je úžasný, ale dobre funguje a je na ňom poznať, že si tvorcovia dali záležať na drobnostiach, a hlavne charakteroch jednotlivých hračiek. Navzájom vytvorili vtipnú partičku a rozpohybovali tak detské hry.(30.8.2019)

Kouzelné. Jeden z těch mála filmů, na kterých se dá bez pozdějších výčitek pochválit úplně, ale úplně všechno. Myšlenka, příběh, revoluční zpracování, hudba, nesmírné množství nápadů a vtípků, parádní postavy (hlavně ty vedlejší - mým oblíbencem je T-Rex) - prostě vše funguje tak, jak má. Tohle musela být pro děti v roce 1995 naprostá bomba - krásně natočený film o živých hračkách. Co víc by si mohly přát? Snad jedině sequely, které jsou možná ještě lepší... ;-) 90 %(14.8.2004)

Spolu se Shrekem je to určitě nejlepší animovaný film. Hlavně jeden z prvních svého druhu. Kdysi dávno už jsem to viděl, ale nějak jsem neměl a animace chuť. Po dlouhé době když jsem si všiml hodnocení, donutilo mě to stáhnout znova a i jeho úspěšné pokračování. Toy Story zaslouženě kraluje animovaným filmů. Jelikož je film od filmu lepší a lepší.(2.10.2010)

Toy Story je film,který odstartoval éru 3D animovaných filmů a taky filmem,kterým započala krize klasických 2D animáků.Na rok 1995 je animace neuvěřitelná!Věřím,že tehdy to byla velká revoluce.V kině jsem zhlédl až neméně povedenou dvojku,tohle jsem viděl asi pětkrát v televizi.Základní kámen úspěchu Toy Story bych hledal ve výborném scénáři,skvělých postavách (nejen Woody a Buzz,ale i skvělé vedlejší postavy jako pan Brambůrek nebo T-rex) a hlavně díky neuvěřitelnému nadšení,se kterým byl snímek natočen.Lidi z Pixaru zkrátka své práci rozumí,dělají ji skvěle,ale hlavně je to strašně baví.A to je strašně důležité.Od premiéry filmu uplynula už velká spousta času,ale i přesto se stále řadí mezi nejlepší animáky všech dob.A to už o něčem svědčí. 95 %(26.5.2009)

• - Studio Pixar, ve kterém byl film vytvořen, vzniklo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat. (Divočák)

• - V každém snímku od studia Pixar si lze všimnout pizzerie Pizza Planet, která se poprvé objevila právě v tomto filmu. (Mablis)

• - V původním scénáři byla objektem Woodyho zájmu panenka Barbie, která se měla v autíčku podle Corvette účastnit i závěrečné honičky za stěhováky. Mattel ale chtěl, aby si děti představovali Barbie podle své vlastní fantazie a panenka tak ze scénáře zmizela. Když se ale z Toy Story stal trhák, Mattel svolil, aby Barbie byla ve druhém díle. (novoten)