Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Spolu se Shrekem je to určitě nejlepší animovaný film. Hlavně jeden z prvních svého druhu. Kdysi dávno už jsem to viděl, ale nějak jsem neměl a animace chuť. Po dlouhé době když jsem si všiml hodnocení, donutilo mě to stáhnout znova a i jeho úspěšné pokračování. Toy Story zaslouženě kraluje animovaným filmů. Jelikož je film od filmu lepší a lepší.(2.10.2010)

Tak jsem po shlednuti trojky konecne dospela k tomu, abych se podivala na prvni Toy Story... a ted si nadavam, ze jsem se tak dlouho pripravovala o naprosto fantasticky film! Buzz je uchvatny, toho proste zeru! Zmutovane hracky jsou ale docela sila, kam se hrabe panenka "Chucky", ktera me desila ve trojce. Radsi mam za padoucha plysoveho medveda. Celkove je ale jednicka mnohem lepsi, vtipnejsi a zabavnejsi, i kdyz mi tu jeste schazi konik a na konci jsem nebrecela. Nemuzu se dockat, az uvidim dvojku!(27.9.2010)

Kultovní animák, který položil základ třetímu rozměru na poli celovečeráků. Ani mi nějak nepřišlo, že je Toy Story už 15 let starý, protože jsou animáky s horší animací i v současnosti. Film nepostrádá akci, dobrodružství, humor ani romantiku - skoro jako výčet k hranému filmu a to je o to lepší, že jde o animák. No nejvíce mě pobavil věčně frustrovaný (předchůdce Scrata) dinosaurus Rex. Během optimální délky stopáže filmu jsem se vůbec nenudil a to je pro mě důležité. Zkrátka první celovečerní animák, který má sem tam nějakou mouchu, což však vyváží vynikající hudba, ale prostě i tak si ode mě těch 5* zaslouží.(29.8.2010)

Je to nádherná pohádka, tedy skoro pohádka. Možná částečně dětský příběh s pohádkovými rysy. A nebo jen dětský příběh? Možná vlastně spíš příběh hraček. Nemám ponětí, do jakýho žánrru to zařadit a všeobjímající rodinný film se mi pro toto nelíbí. Děj je samozřejmě slabší, to je asi tím, že je to první film vytvořený touto technikou. Jednoduchý a lineárnější. Ale ty roztomilý a krásný malůvky, úžasně mužnej hlas Tima Allena a utahanej hlas Toma Hankse, a taky samozřejmě to vědomí novátorství, to tomu přidává hodně. Není to špatný film a i když taky není nijak inteligenčně na výši, neznamená to, že by byl hloupý.(13.2.2006)

Toy Story se musí nechat jedna věc a že to byl revoluční film na poli počítačové animace a vlastně i první 3D animák (nejen) od Pixaru. Ovšem je to film především pro děcka, příběh je primitivní a humoru pro dospělého diváka poskrovnu a jelikož u mě nehraje roli nostalgie (film jsem viděl poprvé dnes), tak na více jak 3* jít nemůžu.(25.6.2016)

• - Předobrazem pro Woodyho a Buzze jsou hračky z dětství Johna Lassetera. Woody je založen na natahovací hračce Caspera a Buzz na hračce G. I. Joe. (HellFire)

• - V každém snímku od studia Pixar si lze všimnout pizzerie Pizza Planet, která se poprvé objevila právě v tomto filmu. (Mablis)

• - Jedním ze zvažovaných názvů filmu byl titul You Are A Toy, v překladu "Jsi hračka". (novoten)