Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Spolu se Shrekem je to určitě nejlepší animovaný film. Hlavně jeden z prvních svého druhu. Kdysi dávno už jsem to viděl, ale nějak jsem neměl a animace chuť. Po dlouhé době když jsem si všiml hodnocení, donutilo mě to stáhnout znova a i jeho úspěšné pokračování. Toy Story zaslouženě kraluje animovaným filmů. Jelikož je film od filmu lepší a lepší.(2.10.2010)

Byl první a to je tak asi všechno. Že by se jinak Příběh hraček nějak vymykal z té dlouhé řady animáků, které následovaly pak, se rozhodně říct nedá. Navíc mě celou dobu pěkně prudilo zpracování některých postaviček - především kovboj Woody a klučina hajzlík, prznitel hraček. ***Věděli jste, že: Studio Pixar, ve kterém byl Příběh hraček vytvořen, vzniknulo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat.// Šéf týmu pracujícího na Příběhu hraček John Lesseter neměl žádné zkušenosti s tvorbou delších filmů a psaní scénáře mu tak činilo obrovské problémy. Nakonec byl dokonce nucen se zapsat na spisovatelský rychlokurz.***(17.6.2005)

Kouzelné. Jeden z těch mála filmů, na kterých se dá bez pozdějších výčitek pochválit úplně, ale úplně všechno. Myšlenka, příběh, revoluční zpracování, hudba, nesmírné množství nápadů a vtípků, parádní postavy (hlavně ty vedlejší - mým oblíbencem je T-Rex) - prostě vše funguje tak, jak má. Tohle musela být pro děti v roce 1995 naprostá bomba - krásně natočený film o živých hračkách. Co víc by si mohly přát? Snad jedině sequely, které jsou možná ještě lepší... ;-) 90 %(14.8.2004)

Viete, keď som videl Toy story niekedy pred 12 rokmi 1x v tv, bolo mi úplne šuma fuk, akým prevratným animačným štýlom bol natočený a aké že to štúdio za tým stojí. Túto zvedavosť práve vo mne vyvolal až tento film. Toy story vás na začiatku chytí, pomerne rýchlo sa po zoznamovačke rozbehne a postupne naberie zbesilé tempo, o ktorom si môžu u Disneyho a inej konkurencie nechať iba zdať. Toy story je začiatkom jedného krásneho splneného amerického sna menom Pixar.(25.6.2012)

Toy Story se musí nechat jedna věc a že to byl revoluční film na poli počítačové animace a vlastně i první 3D animák (nejen) od Pixaru. Ovšem je to film především pro děcka, příběh je primitivní a humoru pro dospělého diváka poskrovnu a jelikož u mě nehraje roli nostalgie (film jsem viděl poprvé dnes), tak na více jak 3* jít nemůžu.(25.6.2016)

• - V scéne, kde sa Buzz lúči s Woodym, zdvihne Buzz ruku so spojenými prstami na oboch stranách dlane, čo je pozdrav zo seriálu Star Trek (od r. 1966), tzv. Vulcan salute. (YoZo8)

• - Když na konci roku 1993 pixarovský tým prezentoval první nástin příběhu, u Disneyho nebyli spokojeni, jelikož Woody prý působil jako sarkastický pitomec. (Dlee)

• - Jedním ze zvažovaných názvů filmu byl titul You Are A Toy, v překladu "Jsi hračka". (novoten)