Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Počáteční velmi chytrý nápad (živé hračky a jejich každodenní problémy - konkurence, přelétavost dětí, spratek od vedle, milostné vztahy, traumata, utkvělé představy) bohužel utopen v plytkém příběhu. Jinými slovy: další nenalezení rovnováhy mezi podívanou pro děti a pro dospělé. Za zmínku stojí i opravdu děsivé hračky hajzlíka Sida - mutantní prorůstání jako z dílny Davida Cronenberga či Shinyi Tsukamota. Hodnocení: 3 hvězdičky; hvězda navíc za průkopnictví v celovečerní 3d animaci.(3.4.2006)

Nejlepší vstup a výchozí bod pro nově vznikající animáky. Myslím že John Lasseter nasadil vyskokou laťku kterou nebude zas tak lehké překonat. Vyzdvihl zde téma hraček, které ve světě dětí má jistě veliký úspěch a ve světě dospělých? Tak ty tento film nejspíše vnímají jako vrácení se na 81 minut do mládí. V celkovém pohledu a propracovaností hlavních scén není co dodat. Prostě animácký kultovní snímek plný zábavy a napětí.(17.12.2006)

Krásne obhliadnutie sa za začiatkami 3D animácie v celovečernom podaní. Príbeh z ktorého cítiť chyby ale aj lásku tvorcov k danej téme. Niečo čo sa dostalo pod kožu jednej generácie a zadefinovalo ju. Rád sa k tomuto filmíku raz za čas vrátim a spomínam na to keď som ho videl prvýkrát a potom som potajme chodil k izbe a prudko otváral dvere, aby som zistil či sa náhodou moje hračky nehýbu.(27.8.2007)

24 rokov od priemiéry som sa dokopal pozrieť si legendu animovaného sveta. Chápem, že vo svojej dobe revolučná záležitosť. Ja musím konštatovať, že s animáciou hračiek nemám problém ani v dnešnej dobe, a teda dátum výroby nijako neznižuje zážitok. Páčil sa mi svet hračiek v ktorom sú miestami vtipné princípy, pravidlá a hlavne vzájomné vzťahy. Príbeh nie je úžasný, ale dobre funguje a je na ňom poznať, že si tvorcovia dali záležať na drobnostiach, a hlavne charakteroch jednotlivých hračiek. Navzájom vytvorili vtipnú partičku a rozpohybovali tak detské hry.(30.8.2019)

Jedná se o první celovečerní snímek na světě, kompletně vytvořený na počítači, tedy o přelomové dílo. Na tomto filmu jsem byl v kině 3krát, to mi bylo asi 10-11 let, a byl jsem z toho úplně hotový! Neuvěřitelný dabing mě dostává do kolen i celých 10 a více let po velkolepé premiéře. Nikdy nezapomenu na hlášky jako: "Ahoj, já sem Woody, tě bůh, tě noha, tě pic-HAhaHAha, Dejto sem!", "Huž jsou tady! Hosti přišli na oslavu!", "Haló, haló, kadidlo, tady mirha.", "Já jsem paní Nezbütová, dáte si se mnou takovej malej čajíček?" :)) Jéje, já si to jdu pustit! Pixar je prostě třída, skvělý příběh, a všechno co má film mít. Zasáhne nás všechny do jednoho. Od nejmenších dětí, která právě rozlepila svá kukadla, až po ty nejstarší a životem nejmoudřejší z nás. Důvod je, že jsme přišli do styku s hračkami. Každý bez výjimky si v životě někdy hrál. Zde se dostáváme do úžasného světa, kdy v naší nepřítomnosti hračky ožívají a žijí ve svém vlastním světě. Důelžité je podotknout a smeknout před faktem, že ač se jedná o 1. animovaný celovečerní film vůbec, tvůrci si dali nejvíce záležet na tom nejdůležitějším. Na příěhu.(19.9.2004)

• - Jméno Buzze Rakeťáka je inspirováno skutečným astronautem Edwinem Buzzem Aldrinem. (a_hofferson)

• - Postava Pastýřky je odkazem na pohádku Hanse Christiana Andersena „Pastýřka a kominíček“, kde taktéž hračky v dětském pokoji ožívají, když se nikdo nedívá. (Pierre)

• - Ve scéně, kdy Woody dává všem pokyny, aby si našli partnera na stěhování, je možné zahlédnout na poličce za ním knížku "The Tin Toy", podle které vzniknul příběh Toy Story. Jako autor je uveden Lasseter, což je narážka na režiséra Johna Lassetera. Další knihy odkazují na krátké filmy Pixaru: Red's Dream a Knick Knack. (novoten)