Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

V momente, kdy prislo Toy Story, prestal bejt takovej zajem o klasickou animace, tohle je proste zasadni animac. A jak v animaci, tak s pribehem hrave predci i vetsinu soucasne produkce. Pixar si s jednotlivejma postavickama fakt vyhral, takze jsou dobre vyuzity jejich schopnosti a navic neni ve filmu zadny poucovani a de o cistou zabavu se spoustou vybornejch vtipku. Nevim, jak by si film vedl pri vetsi delce, ale tech 77 minut je tak nabitejch, ze jsem se celou dobu perfektne bavil.(14.9.2006)

Soundtrack Randy Newman: 1. You've Got A Friend In Me - Randy Newman [2:04] ,2. Strange Things - Randy Newman [3:18] ,3. I Will Go Sailing No More - Randy Newman [2:57] ,4. Andy's Birthday [5:58] ,5. Soldier's Mission [1:29] ,6. Presents [1:09] ,7. Buzz [1:40] ,8. Sid [1:20] ,9. Woody And Buzz [4:30] ,10. Mutants [6:05] ,11. Woody's Gone [2:13] ,12. The Big One [2:50] ,13. Hang Together [6:02] ,14. On The Move [6:18] ,15. Infinity And Beyond [3:09] ,16. You've Got A Friend In Me - Randy Newman/Lyle Lovett [2:39],(10.6.2011)

S klidným srdcem mohu říct, že Toy Story je výborný animák. Ale ne proto, že byl první a znamenal obrovský průlom, neboť jsem jej poprvé viděl až s více než desetiletým zpožděním, ale pouze a jen proto, že je skoro stejně zábavný jak Ringo za bicíma. Má šmrnc, má vtip, má napětí, má stupidně roztomilé postavičky a hlavně má Nápad. A to je ze všeho nejdůležitější. Ve druhé půlce sice děj sklouzne k morálně naplňujícící zápletce a pokornému závěru, ale ony jsou animáky hlavně pro děti, takže by bylo nesprávné se za tuto maličkost na autory zlobit. Stačí jen ubrat hvězdičku a pogratulovat jim ke skvělému rodinnému filmu, který neurazí a pobaví. Všechny, do jednoho. [leden 2007](31.1.2007)

Tento animák je starý jako já, ale stejně dokáže pořád pobavit. Je vidět, že technologie od té doby hodně pokročila, Toy Story však patří vůbec k tomu nejlepšímu, co dosud Pixar dokázal vytvořit. Příběh je klasicky spletitý a pro celou rodinu, s hrstkou napětí a dějovými zvraty. Jen škoda, že tak krátké, na druhou stranu, ani dnes se animáky od moc delší nedělají. Oblíbené postavy : Buzz Rakeťák a dinosaurus :)...100%(16.3.2013)

Tak takhle to tenkrát celé začalo. První celovečerňák od Pixaru se povedl a na svou dobu byl přímo přelomový. Pokud se chce člověk dozvědět více měl by si určitě pustit dokument Příběh Pixaru. Právě Toy Story je zde věnován notný prostor. Jinak Příběhu hraček nelze vytknout vůbec nic. Výborná animace, příjemné vtípky a sympatičtí hrdinové. Nejvíce mě dostával věčně nejistý Dinosaurus. Jasných 5 hvězd.(11.6.2009)

• - Film Toy Story - Boj hračiek mal celosvetové tržby vyše 360 miliónov dolárov a len v USA sa s ním predalo 22 miliónov videokaziet. V súčasnosti je film tretím komerčne najúspešnejším animovaným filmom všetkých čias (po Levom kráľovi a Aladinovi.) (smolicek04)

• - V scéne, kde sa Buzz lúči s Woodym, zdvihne Buzz ruku so spojenými prstami na oboch stranách dlane, čo je pozdrav zo seriálu Star Trek (od r. 1966), tzv. Vulcan salute. (YoZo8)

• - Na jednom z aut můžete zahlédnout poznávací značku „HTT1195“, což je odkaz na producenta filmu, společnost Hi Tech Tunes. (HellFire)