Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Buzz Rakeťák: Nastavil jsem laser na smrtící účinek. Woody: No... Tak to je ono! Kdyby na nás zaútočili ublikáme je k smrti...... Toy Story bolo prvé a to sa počíta. Síce to už dnes možno vypadá graficky oproti tým novým animákom ako nepodarok, ja na to však jednoducho nedám dopustiť. Toy Story má srdce, hravosť, veľa vtipu a nespočet skvelých nápadov. Vždy ma to veľmi baví.(17.9.2011)

První počítačový animák - zakladatel žánru. Handrkování dvou hlavním hraček je tak roztomilé (a hlavně vtipné), že jsem se při sledování cítil jako malé natěšené děcko. Od Toy Story jsem viděl všechny computerové animáky, ale tenhle je jednoznačně můj nejoblíbenější. Zasloužil jsi to hlavně skvělým námětem, kde hračky za nepřítomnosti svých dětí ožívají a kují různé pikle. Vlastně se chovají jako lidé (konference, výsadek...). A o kvalitě animace se snad zmiňovat nemusím.(3.4.2003)

Když jsem byl malý a viděl jsem tento film, tak mé nadšení bylo velké.Po 10 letech si to přípomínám a musím říct, že se mi to líbilo ještě více než před 10 lety.Naprosto úžasná animace, velmi originální příběh a hezké písničky . Vyjímečně musím také vyzdvyhnout český dabing, který je výborný.Určitě se jedná o jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem kdy viděl.(5.11.2006)

9 / 10 Päť * dostáva Toy Story už sa samotný fakt, že bol prvý, a to, že ide o dokonalý animák, je len takou čerešničkou na torte - vynikajúci príbeh, inteligentný humor, ktorý má niečo pre každú vekovú kategóriu, a ešte aj na dnešnú dobu perfektná vizuálna stránka (určite lepšia ako v takej Ice Age) - to sú hlavné devíza tohto vskutku revolučného snímku. Pixar rulez!!!(19.11.2005)

Tak jsem po shlednuti trojky konecne dospela k tomu, abych se podivala na prvni Toy Story... a ted si nadavam, ze jsem se tak dlouho pripravovala o naprosto fantasticky film! Buzz je uchvatny, toho proste zeru! Zmutovane hracky jsou ale docela sila, kam se hrabe panenka "Chucky", ktera me desila ve trojce. Radsi mam za padoucha plysoveho medveda. Celkove je ale jednicka mnohem lepsi, vtipnejsi a zabavnejsi, i kdyz mi tu jeste schazi konik a na konci jsem nebrecela. Nemuzu se dockat, az uvidim dvojku!(27.9.2010)

• - Na tvorbě filmu se podílel i Steve Jobs, jeden ze spoluzakladatelů firmy Apple. (Claude Speed)

• - V každém snímku od studia Pixar si lze všimnout pizzerie Pizza Planet, která se poprvé objevila právě v tomto filmu. (Mablis)

• - Pixar nabídl namluvení postavy Buzze Billymu Crystalovi, který odmítl. Když ale později viděl hotový film, prohlásil, že to byla největší chyba jeho kariéry. Pixar na to reagoval tak, že mu nabídl roli Mikea v Příšerkách s.r.o. (novoten)