Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

V hlavných úlohách sympatické hračky s dobrým originálnym dabingom, ktorým PC animácia vôbec neškodí. To, že sa na scenári podieľal aj Joss Whedon, som sa dozvedela až z úvodných titulkov a veru mala som dojem, že som počas filmu zachytila jemu typické veci. Zapamätateľné maličkosti: Buzzov prvý príhovor, ktorý mi pripomenul ani neviem prečo klasickú Planétu opíc a potom jeho vulkánsky pozdrav. Sidove hračky naozaj vychytávky a záverečná naháňačka nadupaná.(9.5.2011)

Tak takhle to tenkrát celé začalo. První celovečerňák od Pixaru se povedl a na svou dobu byl přímo přelomový. Pokud se chce člověk dozvědět více měl by si určitě pustit dokument Příběh Pixaru. Právě Toy Story je zde věnován notný prostor. Jinak Příběhu hraček nelze vytknout vůbec nic. Výborná animace, příjemné vtípky a sympatičtí hrdinové. Nejvíce mě dostával věčně nejistý Dinosaurus. Jasných 5 hvězd.(11.6.2009)

Toy Story se musí nechat jedna věc a že to byl revoluční film na poli počítačové animace a vlastně i první 3D animák (nejen) od Pixaru. Ovšem je to film především pro děcka, příběh je primitivní a humoru pro dospělého diváka poskrovnu a jelikož u mě nehraje roli nostalgie (film jsem viděl poprvé dnes), tak na více jak 3* jít nemůžu.(25.6.2016)

Pozrela som si Toy Story 23 rokov po jeho vzniku, a musím uznať, že aj v roku 2018 je to stále pekná rozprávka, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Počítačová grafika a animácia odvtedy neuveriteľne pokročila, ľudské postavy sú tu ešte naozaj škaredé, ale ono to vlastne vôbec nevadí. Všetko ostatné je totiž super.(16.3.2018)

Můj nejoblíbenější animák. Dokonalé figurky s krásně vystihnutými charaktery, přesná dávka humoru, výborný děj. Zatím jsem to viděla jen s dabingem, ale i ten byl velmi dobrý. Woody je správný kovboj, nejoblíbenější hračka, oblíbený sympaťák, kterému najednou jeho území naruší Buzz a ke všemu je také skvělý. A Woodymu se najednou rozpadne jeho svět, jeho jistoty. A začne boj. Tenhle filmeček je prostě nádherný.(16.6.2005)

• - Toma Hankse k namluvení Woodyho přilákalo to, že jako malý se vždy zajímal o to, jestli jeho hračky ožívají, když jsou v místnosti samy. (novoten)

• - Během úvodních titulků si Andy hraje s hračkami a své auto na ovládání přitom nabourá do kartonové banky. V záběru, kdy poté hračky ožijí, ale vyjede autíčko ze skříně. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Film v roce 1996 získal Oscara v kategorii „Zvláštní ocenění“ za přínos, protože je prvním počítačově animovaným filmem. (Pierre)