Reklama

Reklama

Toy Story: Příběh hraček

  • USA Toy Story (více)

Obsahy(1)

Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (674)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $191,796,233Tržby Celosvetovo $361,958,736Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,754,654 //počet predaných kusov 735,013Tržby za predaj DVD v USA $91,466,246 //počet predaných kusov 3,980,527║ ten rozpočet je už dnes doslova smiešny ale musíme brať do úvahy že animácia rázne každým rokom napreduje _Prerod rozprávok do CGI prevedenia si nemohol ani priať lepší začiatok, John Lasseter stvoril čarokrásny príbeh z prostredia hračiek zo silnými ale v prvom rade vtipnými momentkami. /videl v kine 3D verziu: 100%/ dočkal som sa a konečne som moju srdcovku mohol vidieť v kine a dokonca v 3D, úžasný zážitok, perfektný Slovenský dabing ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Revoluční, převratné a inovativní filmy si zaslouží dobré hodnocení. A pokud jsou ještě k tomu vtipné a zábavné jako tenhle, není co řešit...PIXAR Forever!!! 90% Update po stopadesáti (dobře, šestnácti od komentáře, třiadvaceti od prvního vidění) letech a dalších stopadesáti reprízách díky nové generaci diváctva;) Toy Story je pořád skvěle fungující záležitost, byť si těžko jde zastírat, že její "svět" má poněkud zvláštně fungující pravidla. Které jsou dětem úplně fuk, stejně jako tehdy byly mně, protože OŽIVLÉ HRAČKY, OMG:) Co se týká vizuální stránky, je obdivuhodné, do jakých drobností se Pixaráci s tehdejšími technickými možnostmi pustili (dřevo má svoji kresbu), a jediné, co už dnes fakt "nejde", je Sidův pitbul. Ale to těžko můžete někomu zazlívat. Stále 90%. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Hračkám se neubližuje, milé děti, víme...? Aneb jeden z parádních hřebíků do rakve 2D animovaných filmů, který spustil lavinu. A jak známo, Pixaři neuchvacují jenom technickými aspekty, ale kladou důraz především na příběh, který je také v Toy Story vtipný i dojemný, navrch se skrytým "výchovným poselstvím". ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Randy Newman: 1. You've Got A Friend In Me - Randy Newman [2:04] ,2. Strange Things - Randy Newman [3:18] ,3. I Will Go Sailing No More - Randy Newman [2:57] ,4. Andy's Birthday [5:58] ,5. Soldier's Mission [1:29] ,6. Presents [1:09] ,7. Buzz [1:40] ,8. Sid [1:20] ,9. Woody And Buzz [4:30] ,10. Mutants [6:05] ,11. Woody's Gone [2:13] ,12. The Big One [2:50] ,13. Hang Together [6:02] ,14. On The Move [6:18] ,15. Infinity And Beyond [3:09] ,16. You've Got A Friend In Me - Randy Newman/Lyle Lovett [2:39], ()

Galerie (78)

Zajímavosti (89)

  • Postava Sida Phillipse (Erik von Detten) je inspirována někdejším zaměstnancem Pixaru. Skutečně se jmenoval Phillips, liboval si v rozmontovávání hraček a následně z jejich částí sestavoval bizarních stvoření. (novoten)
  • Jméno Buzze Rakeťáka je inspirováno skutečným astronautem Edwinem "Buzz" Aldrinem. (a_hofferson)
  • Film vytvořilo Studio Pixar - bylo vystavěno na základech bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů Graphics Group. Jejím zakladatelem byl George Lucas a měla sloužit pro potřeby jeho projektu. Když se však po rozvodu dostal do finančních potíží, byl nucen firmu prodat. (Divočák)

Reklama

Reklama