Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Buzz Rakeťák: Nastavil jsem laser na smrtící účinek. Woody: No... Tak to je ono! Kdyby na nás zaútočili ublikáme je k smrti...... Toy Story bolo prvé a to sa počíta. Síce to už dnes možno vypadá graficky oproti tým novým animákom ako nepodarok, ja na to však jednoducho nedám dopustiť. Toy Story má srdce, hravosť, veľa vtipu a nespočet skvelých nápadov. Vždy ma to veľmi baví.(17.9.2011)

Byl první a to je tak asi všechno. Že by se jinak Příběh hraček nějak vymykal z té dlouhé řady animáků, které následovaly pak, se rozhodně říct nedá. Navíc mě celou dobu pěkně prudilo zpracování některých postaviček - především kovboj Woody a klučina hajzlík, prznitel hraček. ***Věděli jste, že: Studio Pixar, ve kterém byl Příběh hraček vytvořen, vzniknulo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat.// Šéf týmu pracujícího na Příběhu hraček John Lesseter neměl žádné zkušenosti s tvorbou delších filmů a psaní scénáře mu tak činilo obrovské problémy. Nakonec byl dokonce nucen se zapsat na spisovatelský rychlokurz.***(17.6.2005)

9 / 10 Päť * dostáva Toy Story už sa samotný fakt, že bol prvý, a to, že ide o dokonalý animák, je len takou čerešničkou na torte - vynikajúci príbeh, inteligentný humor, ktorý má niečo pre každú vekovú kategóriu, a ešte aj na dnešnú dobu perfektná vizuálna stránka (určite lepšia ako v takej Ice Age) - to sú hlavné devíza tohto vskutku revolučného snímku. Pixar rulez!!!(19.11.2005)

Před dvaceti lety mě šílenství kolem Příběhu hraček dokonale minulo, takže nebylo možné hrát na mou nostalgickou dětskou strunu. Ani vlastně nevím, proč jsem to tehdy neviděl. Je to pěkné, možná to bylo i v lecčems první, ale v porovnání s tím, co za oněch posledních dvacet let vzniklo, je to vlastně docela tuctové.(16.3.2015)

Toy Story je film,který odstartoval éru 3D animovaných filmů a taky filmem,kterým započala krize klasických 2D animáků.Na rok 1995 je animace neuvěřitelná!Věřím,že tehdy to byla velká revoluce.V kině jsem zhlédl až neméně povedenou dvojku,tohle jsem viděl asi pětkrát v televizi.Základní kámen úspěchu Toy Story bych hledal ve výborném scénáři,skvělých postavách (nejen Woody a Buzz,ale i skvělé vedlejší postavy jako pan Brambůrek nebo T-rex) a hlavně díky neuvěřitelnému nadšení,se kterým byl snímek natočen.Lidi z Pixaru zkrátka své práci rozumí,dělají ji skvěle,ale hlavně je to strašně baví.A to je strašně důležité.Od premiéry filmu uplynula už velká spousta času,ale i přesto se stále řadí mezi nejlepší animáky všech dob.A to už o něčem svědčí. 95 %(26.5.2009)

• - Šéf týmu pracujícího na Příběhu hraček John Lesseter neměl žádné zkušenosti s tvorbou delších filmů a psaní scénáře mu tak činilo obrovské problémy. Nakonec byl dokonce nucen se zapsat na spisovatelský rychlokurz. (Divočák)

• - Během úvodních titulků si Andy hraje s hračkami a své auto na ovládání přitom nabourá do kartonové banky. V záběru, kdy poté hračky ožijí, ale vyjede autíčko ze skříně. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Pixar nabídl namluvení postavy Buzze Billymu Crystalovi, který odmítl. Když ale později viděl hotový film, prohlásil, že to byla největší chyba jeho kariéry. Pixar na to reagoval tak, že mu nabídl roli Mikea v Příšerkách s.r.o. (novoten)