Toy Story: Příběh hraček

Toy Story - Boj hračiek

Toy Story

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1995, 80 min

Revoluční animovaný film po technické stránce. Asi ano, neboť ani po mém prvním shlédnutí v roce 2017 nevypadá vůbec špatně. Tvůrci nešetřili nápady se spoustou nostalgických roztomilých hraček a odvyprávěli velmi vtipný, zábavný příběh plný přátelství. Slabý moment se hledá těžko a škoda, že jsem Toy Story neviděl dříve. Určitě by to na mě zapůsobilo více, neboť kvalitních animáků dobou přibylo.......8/10(25.3.2017)

Zdaleka to není tak zábavné a propracované jako některé novější kousky. Toy Story bude navždy tím animákem, který způsobil revoluci v kinematografii a rozjel v kinech nový fenomén, ale to je tak všechno. Velice jednoduchý příběh skupinky hraček po letech nemá co nabídnout a o nějakém zážitku nemůže být řeč. Teď jde o to, co vlastně na filmu chceme hodnotit. Dobu vzniku beru v potaz, ale holt jsem se moc nebavil.(1.8.2011)

Tak takhle to tenkrát celé začalo. První celovečerňák od Pixaru se povedl a na svou dobu byl přímo přelomový. Pokud se chce člověk dozvědět více měl by si určitě pustit dokument Příběh Pixaru. Právě Toy Story je zde věnován notný prostor. Jinak Příběhu hraček nelze vytknout vůbec nic. Výborná animace, příjemné vtípky a sympatičtí hrdinové. Nejvíce mě dostával věčně nejistý Dinosaurus. Jasných 5 hvězd.(11.6.2009)

Kultovní animák, který položil základ třetímu rozměru na poli celovečeráků. Ani mi nějak nepřišlo, že je Toy Story už 15 let starý, protože jsou animáky s horší animací i v současnosti. Film nepostrádá akci, dobrodružství, humor ani romantiku - skoro jako výčet k hranému filmu a to je o to lepší, že jde o animák. No nejvíce mě pobavil věčně frustrovaný (předchůdce Scrata) dinosaurus Rex. Během optimální délky stopáže filmu jsem se vůbec nenudil a to je pro mě důležité. Zkrátka první celovečerní animák, který má sem tam nějakou mouchu, což však vyváží vynikající hudba, ale prostě i tak si ode mě těch 5* zaslouží.(29.8.2010)

Narozdíl od jiných firem Pixaři vždycky dokážou do svých filmů dostat podtext (nebo chcete-li poselství). V Toy Story je to vztah dětí a hraček, který vás donutí vytáhnout svojí starou barbínu nebo angličáka a zavzpomínat, jak vám před lety byli dobří. Navíc je tenhle film vtipný, na svou dobu úchvatně animovaný a zkrátka fajn.(13.1.2007)

• - Studio Pixar, ve kterém byl film vytvořen, vzniklo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat. (Divočák)

• - Když se při závěrečné honičce Andyho sestra Molly v autě podívá do zpětného zrdcátka a uvidí tak Buzze a Woodyho na autíču, můžeme zaslechnout v rádiu písníčku "Hakuna Matata", která pochází z jiného filmu studia Disney, a to ze Lvího krále (1994). (DominikV)

• - Předobrazem pro Woodyho a Buzze jsou hračky z dětství Johna Lassetera. Woody je založen na natahovací hračce Caspera a Buzz na hračce G. I. Joe. (HellFire)