Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Když se dívám v podstatě na jakýkoli díl "Toy Story", mám pocit, že bych se vracel do stejného světa. Ono je to logické, protože ty postavy jsou stejné, ale spíš jde o to, že se vracím i do stejně kvalitního světa. Všechny díly jsou něčím výjimečné, něčím zajímavé. U všech jsem se neskutečně bavil, stejně jako jsem byl silně dojatý.(9.4.2014)

Nejsrandovnější animák pod sluncem a bez rozmýšlení jeden z nejlepších trojrozměrných filmů. Nutnost vidět předchozí díl k jeho jasnému pochopení - spousta narážek, nostalgie, vzpomínání, nádherných scén (mj. nominace na Oscar za píseň použitou v jedné z nich) a perfektní visualizace. Hledá se Nemo ani např. oba Shrekové si zde neškrtnou, jedna z nejlepších rodinných animovaných záležitostí na filmovém nebi.(7.2.2006)

Oba díly Toy Story jsou pro mě bezkonkurenčně nejlepší animáky jež lidské oko mělo to potěšení vidět. Nejsou dalším tuctovým filmem, jejich zpracování se liší. Navíc srší hláškami, na které se nedá zapomenout a i vedlejší postavy jsou šarmantnější než jinde (miluju Rexe a pana Brambůrka)....sice mě trošku dožírají písničkové pasáže, ale když se jednou naučítě texty Máš ve mě přítele a To vám bylo krásné, když mě míval někdo rád, nakonec se to dá překousnout.(29.1.2008)

Nebýt toho super překombinovaného konce, dám více. Jinak pěkná oddychová podívaná s pár moc pěknými vtípky.(7.4.2009)

Od prvního dílu se moc nezměnilo. Alespoň ne v animaci, dabingu ani kvalitě příběhu. Jen myslím, že tento díl je více i pro starší diváky. Složitější zápletka tomu nasvědčuje. Ovšem mladí jistě nejsou o nic ochuzeni. Krásný příběh!(12.10.2010)

Na začiatok by som povedal to že za žiadnych okolností tu nebudem porovnávať ktorá bola lepšia. Či jednotka alebo dvojka, pretože obe majú svoje čaro a páčili sa mi rovnako. No ale hlavne ma potešilo to že tam pribudli nové postavičky (hračky). Len škoda že to má iba cez hodinku a pol :(. Ale i tak veľká spokojnosť. PIXAR opať ukázal že v tvorbe animákov nemá konkurenciu.(18.10.2010)

Prvýkrát videné po 12-tich rokoch od vzniku, ale animačne stále na vysokej úrovni. Dej je vtipný, vyvážený a poučný, tak ako "jednotka". Dovolím si tvrdiť, že "dvojka" je vyzretejšia ako "jednotka" vo všetkých aspektoch. Čo považujem u dvojky za najväčšie plus, je primárne jej opodstatnenosť a nie iba plnenie vreciek dolármi (táto funckia je u Toy Story 2 u mňa až na druhom alebo treťom mieste) ako je to v prípade iných "animákov". Zároveň sa teším na tretie, toľko ospevované, pokračovanie :) Dúfam, že nebudem sklamaný, pretože "dvojka" zdvihla pomyselnú latku veľmi vysoko...(7.3.2011)

Toy Story 2 určitě o kapánek lepší než 1. Důvod ten je takový že v 1 se chvílemi Pixar jako by bál se do děje pořádně opřít jako by čekal jak budou lidi na první příběh reagovat. Ale ve Příběhu hraček 2 to už rozbalili ve velkém a proto samozřejmně 5*.(4.4.2011)

Pixar jsou frajeři, po druhé a opět perfetkní :)(13.5.2013)

Je to překvapivé, ale tento druhý díl se mi líbil ještě víc než jednička. Scénáristé se neflákali a animátori pěkně prohnali. Milé jsou připomínky hraných i animovaných filmů. Film je proto dospělejší. Hlášky jsou vtipné a příběh má spád. Animace byla detailnější a realističtější. Výjimečně dobrý druhý díl.(11.2.2014)

Druhej Příběh hraček mě zase nenechal chvíli v klidu, pořád tam sypal nějakou akci nebo vtípky. Ale myslím si, že první díl v ničem nepřevyšuje. I tak absolutní špička žánru.(13.4.2015)

Příjemné pokračování prvního dílu. Oddechová pohádka. Mám prostě rád tenhle druh animáků. Jedem směle na trojku!(19.8.2017)

O něco slabší než první film. Námětově sice vyrovnané, ale co se týče samotného příběhu, některé části mi tam trochu pokulhávaly. Celkově mě vůbec nechytly postavy Jessie a Stinky Peta, závěr mi navíc přišel neustále zbytečně prodlužovaný. Co se ale naopak humoru týče, myslím, že jsem se víc pobavila právě u tohoto filmu. Proto nechávám hodnocení stejné, jako jsem dala u jedničky.(9.12.2017)

Rozhodně mnohem lepší a vtipnější než jednička. Hlavně mě pobavili odkazy na jiné filmy, které byly přesně a nenuceně zasazeny do příběhu. V jedničce jsem si ještě cestu k Toy Story nenašel, ale dvojka si mě již získala a já jsem si díky tomu všechny postavy oblíbil. A přesně tak by to mělo být.(25.10.2018)

Asi ještě o kousek lepší než jednička - výborný starwarsovský motiv otce...:)(12.4.2006)

Pokračování, které si udrželo kvalitu prvního dílu. Perfektních hlášek není o nic míň a nejsou o nic horší (Rex: "Dámo, chyťte si stádo!" Slinky: "Buzziiii, Buzziii, ocásek mi letí do Petrohradu!"), přibyde ještě jeden Buzz Raťafák a pár dalších, o nic horších postav a ani morální ponaučení vás tentokrát nemine. No a pro ty, co znají Geriho hru je jeho pidirole úplnou třešničkou na dortu :). No a nesmíme zapomenout na závěrečné titulky a nepovedené záběry, bude vám líto, že už je konec. Jsem strašně zvědavá, co nám přinese Toy Story 3, protože - může to být ještě lepší?(29.12.2007)

Nevím který díl je lepší jestli 1 nebo 2 ale myslím že jsou stejně dobré oba dva.(22.9.2008)

Toy Story je prostě klasa, tomu není co vytknout. Chvílema je tak akční, že se tomu filmu naprosto oddávám a napjatě fandím hlavním hrdinům. To platí o všech třech dílech. Ovšem nejvtipnější snad byly "nepovedené" záběry na konci - Život brouka 2.(26.7.2011)

Výborné pokračování, bohužel když jsem byl malý tak jsem se na to tolikrát koukal, že jsem si to okoukal, takže to tu jednu hvězdičku ztratilo, ale už bych se na to asi nikdy nepodíval, už jsem to prostě viděl tolikrát, že jsem na to alergický. :D Ale jinak nemám nic proti, jako vždycky to byla kvalita.(12.12.2011)

Geniální! Oproti jedničce mnohem zábavnější a originálnější, co scéna, to perla, no prostě paráda! Po právu patří Toy Story mezi nejlepší animáky :)(4.3.2012)

Viditelně slabší snímek, který už pro mě pětihvězdou nepůsobil, ovšem za to tomu dávám velmi perfektní čtyři hvězdičky.Když jsem byl kluk jednalo se o mojí největší srdcovku a i teď se jedná o můj nejmilejší animák.A od pixaru neexistuje lepší film.(8.2.2013)