Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Když se dívám v podstatě na jakýkoli díl "Toy Story", mám pocit, že bych se vracel do stejného světa. Ono je to logické, protože ty postavy jsou stejné, ale spíš jde o to, že se vracím i do stejně kvalitního světa. Všechny díly jsou něčím výjimečné, něčím zajímavé. U všech jsem se neskutečně bavil, stejně jako jsem byl silně dojatý.(9.4.2014)

Jedničce se nevyrovna(15.2.2006)

Ještě o kousek lepší a propracovanější než jednička(14.1.2007)

"Zavřete oči, vypadl mi špuntík!" Ještě zábavnější pokračování už tak dobréhou Toy story. Zábavné i pro dospělé, nejen pro děti. A dále bych napsal totéž, co o jedničce (včetně pochvaly české verze). K tomu musím vzpomenout i velice povedené závěrečné titulky s "nepovedenými" scénami! (Mimochodem, při jedné písničce jsem teď i zaslzel... asi proto, že jsem jako dítě byl na hračky dost citlivý)(15.1.2007)

Málokdy se dvojky vyrovnají jedničkám. Toy story se to podařilo a v mnohém jedničku i předčila.(16.4.2008)

Nevím jestli byla lepší jednička bo tohle dávám taky 85%(16.6.2010)

"Buzzy jsem tvůj otec". "Nééééé"(16.1.2011)

Lepší pokračování už snad ani nejde vytvořit. No co se tu rozplývat; prostě paráda. A "nepovedené" scény nemají chybu.(25.1.2011)

Z mého pohledu ještě lepší než jednička, vážně jsem se pobavil u mnoha scének a také závěrečných titulků.(28.12.2011)

Lepší příběh než jednička, mnohem nadčasovější a přístupnější pro menší děti. Celé to bylo dokonalé až na jednu věc - moc by pomohlo zkrátit stopáž o 5 minut. Ten správný okamžik totálního zaujetí a držení palců postavám se prostě nedá tolik natahovat. Přišel pro mě pád a nuda, konec mi vyšuměl. Zachránily to až "nepovedené záběry".(21.1.2012)

Tak koukám, že zase jednou poplavu proti proudu. Mě prostě jednička bavila mnohem víc, tohle už je na mě trochu přeplácané. Mám podobné pocity, jako když po úžasném Sám doma 1 zapnete i 2, a přestože se celkem solidně bavíte, uvnitř prostě víte, že na původní film to nemá...(20.8.2012)

Mnohí hovoria, že dvojka predčila jednotku, no to sa podľa mňa jednoducho nedá. Obidva diely sú rovnako výnimočné. Nie som síce animákový maniak ale značku Toy Story podľa mňa ešte z piedestálu animákov nikto nezvrhol. A bude to mať sakra ťažké.(3.9.2012)

I dvojka se mě hrozně líbila a hrozně bavila.(24.11.2012)

Pokračování slavného Toy Story 1 je stějně dobré. Opět ta krásná animace + nové postavy. Příběhově opět na 100% a stějně jako u 1. dílu nemám co dodat a je to za 100%.(28.1.2013)

• Godhaj

,,Já to nechci vidět! Zakryjte mi někdo oči!“ Druhé pokračování příběhu o oživlých hračkách u mě zabodovalo méně než první díl. Oproti němu se zde věnuje méně času příběhu, naopak více prostoru dostává různé skákání, běhání, honění se po obchodě, destrukce hraček a věcí. A to mě příliš nebaví. Příběh je v prostřední části hrozně hluchý, nikam se neposouvá a defakto stojí na místě. Velmi otravné jsou nové postavy, především kovbojka a kůň mi lezly na nervy. A jako u všech nových špatných animáků, i zde musí být na konci karaoke party, bez které by to prostě nešlo. Ale abych nebyl jen negativní, ve filmu se objevují vtipné pasáže i dobré hlášky, ale je jich opravdu málo.(26.12.2013)

Ještě vtipnější, milejší a zábavnější než první díl + úžasný koník BullsEye.(2.6.2014)

Jeden z těch lepších animáků. Technicky sice není dokonalý, jako ostatně i další z té doby, ale příběh je pěkný, přehledný a celkově milý. A narážky na známé sci-fi filmy potěšily.(14.12.2014)

• Brano

Asi by som sa už len opakoval z jednotky. Toto nie je robene pre dospelého človeka (aspoň z môjho pohľadu) no pre deti je to určite pekný animovaný film. U mňa rovnakého hodnotenie ako pri prvej časti.(19.2.2015)

Něco jako Vetřeleci, dvojka, která netěží z úspěchu jedničky, ale svěžím způsobem ho rozvíjí! Pro malé děti místy trochu drsnější, ale únosné. Dospělý se místy zasměje sám.(24.4.2016)

Na konci jsem byla víc napnutá, jak kdejaké dítě :-) a to jsem věděla, že to prostě musí dopadnout dobře :D(6.7.2016)

I když je v porovnání se zbylýmy dvěma díly dvojka asi nejslabší, tak to nic nemění na tom, že se stále jedná o skvělý film, který jsem miloval v dětství a v téměř stejné míře ho mám rád i v současnosti. Prostě paráda. 85%(27.7.2019)