Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Když se dívám v podstatě na jakýkoli díl "Toy Story", mám pocit, že bych se vracel do stejného světa. Ono je to logické, protože ty postavy jsou stejné, ale spíš jde o to, že se vracím i do stejně kvalitního světa. Všechny díly jsou něčím výjimečné, něčím zajímavé. U všech jsem se neskutečně bavil, stejně jako jsem byl silně dojatý.(9.4.2014)

Toy Story 2 je zatím jediné pokračování,které Pixar udělal(už se ale blíží vlna dalších).A stojí za to.Jednička sice byla o malinko lepší,ale dvojka je taky parádní,jedno z nejlepších pokračování vůbec.Animace je špičková,nové postavy také(Zlatokop je parádní padouch,kovbojka Jesse taky dobrá),tuna filmových odkazů taky potěší.Prostě jedna z těch skvělých pixarovek,tihle chlapc i snad ani neumí zklamat.Tak doufejme,že trojka se taky povede. 90 %(21.6.2009)

Dvojka pět neubírá na kvalitě, možná trošku více toho klišé pro děti a méně nápaditých situací. Parta kolem Woodyho je pořád super a nové postavičky opět zapadly. Animace se po pár letech posunula opět někam jinam, až je to neskutečné. Jednička zůstala nepřekonaná.......7/10(26.3.2017)

Vtipné, animačně dokonalé a jakýsi příběh zde taky byl. Nevím co více dodat. Důstojné pokračování, které na kvalitě příliš neztratilo. Rovněž * * * *.(16.5.2011)

Jeden z animáků keré mali deti velice v oblibě mě se osobně omoho více líbila jednička. Dvojka je více nadupaná moderními věcmi a není tak rodinná a vtipná více se podobá akčnímu zaměření a to na tom sem velice ztrádal. Bohužel mne nenaplnil očekáváním i scénář který byla velice předvídatelný a málo originální. Takže v celku zklamání. Zlatý John Lasseter, kdyby to vzal do rukou on bylo by to jistě lepší.(17.12.2006)

Mě to přišlo lepší než jednička a to jsem se ani pořádně nechtěl dívat. Je tu víc vtipu a akce. Prostě dobrý.(4.5.2012)

Stejně vtipné a super jako jednička. No... i když možná děj za jedničkou trošku pokulhává, ale bavila jsem se moc. Akorát teda, je to hrozný nervák. "Jupí, jsou zachráněni, o ne. Dveře se zavřely. Jupíí už se dostali ven.. Ou ne. Auto už je pryč.." a tak dále a tak dále :D Bylo to už i u jedničky a v té dvojce mě to už začalo vyčerpávat :D A nepovedené scény na konci byly výborné. Skvělý nápad. 5*(6.1.2016)

Nevím, co má dvojka co dočinění s jedničkou :) Absolutní ptákovina, které se ale musíte stejně smát. Navíc nově přidaná panenka Barbie byla dost děsivá a z přechodu přes ulici se stal akční film.(27.3.2008)

Jedna z tých povestných druhých častí, ktorá je lepšia ako prvá. Vzťahy medzi hračkami odkazy na slávne filmy a tiež na svoju dobu krásna animácia - plná zvratov, akcie a vtipu. Toy Story sú jedna z mála vecí, ktoré keď vidím tak si dokážem spomenúť kedy presne som film videl po prvýkrát. A som rád, že bol Zurg porazený.(2.8.2019)

Velmi povedené pokračování skvělého prvního dílu. Dvojka v podstatě vybírá vše dobré ze svého předchůdce a přidává trochu dospělejšího humoru a pop-kulturních odkazů. Přecijen ale na mě více funguje prvotina, možná svou nevinností, která už hold více akčnější dvojka nemá. Přesto film, který můžu v jakékoliv době... To infinity, and beyond!(22.6.2010)

O dost lepší jak jednička. Tentokrát se k pěkné animaci přidal i poměrně zajímavý příběh bez hluchých míst, který díky krátké stopáži nestačí nudit. K tomu také více humoru a více popkulturních odkazů.(25.6.2016)

Jojo, je to dobré, ale musím říct že "1"nička byla lepší!!! Asi se mnou mnoho lidí nebude souhlasit, tak aspoň napíšu co mně k tomu vedlo: Tak za 1. k animaci postav a celé grafiky filmu nenám nic, je téměř totožná s prvním dílem. Ale za 2. ten příběh je v "1" rozhodně lepší. Co se týče postav v druhém díle, tak napříkad nechápu proč se najednou vyskytla nějaká hračka co se vydává za Buzzova otce atd. Je zde také příběh poněkud rozmazaný, narozdíl o jedničky kde přesně víme co se děje a má to větší spád... nemůžu si pomoct, ale pro mně je "Toy Story" a vždycky bude lepší než "Toy Story 2".(19.9.2004)

Teda lidi, mě to trochu zklamalo. Sice je to akční a dobrodružné, ale obávám se, že už nedává film takové sdělení jako v případě jedničky. Postavy jsou okoukané a ani záporák není dost záporný. Nadruhou stranu jsem se občas zasmála.(29.5.2010)

Skoro nemožný natočit něco tak nadčasovýho v tomhle roce. 95%(28.12.2008)

Zabil jsi mého otce. Ne Buzzi, já jsem tvůj otec.(26.2.2007)

O uroven horsi kousek, nez prvni dil, ktery postrada jeho inovaci a chytlavost, ale stale se jedna o velmi obstojne pokracovani a prvotridni animovanou zabavu se skvelym scenarem plnym vtipnych a dojemnych momentu tocicich se okolo bloumani nad smyslem zivota hracek. 7/10(12.11.2010)

Medzinárodne milované rozprávky o hračkách. Skvelý príbeh aj tentokrát, zaujímavá akcia, posolstvo, proste pre deti výborná rozprávka s peknou hudbou, len škoda, že sa stala tak komerčnou záležitosťou.(4.9.2012)

Během mého dětství se každý večer odehrával rituál ukládání všech panenek a medvídků do postýlek, podkládání hlaviček a přikrývání. V noci si totiž moje hračky povídaly jak se o ně starám a já tak pokaždé usínala s lehkou obavou, jestli v jejich hodnocení obstojím. Během filmu jsem se zastyděla se a zazpytovala svědomí. Po závěrečných titulkách jsem šla do sklepa, dvě hodiny přemisťovala krabice, ruce jsem měla špinavé od prachu, ale...moje Petruška z roku 1978 ve žlutých šatičkách háčkovaných mou babičkou sedí zase blízko mne.(22.11.2015)

Jsem moc rád, že si animátoři z Pixaru udržují u svých děl pořád stejnou, vysoko umístěnou kvalitativní laťku. Stejně jako u prvního dílu, i zde je totiž výkladní skříní výborná animace, jež je opět podtržena skvělým příběhem. Výborná práce! „Don't worry, Woody. In just a few hours, you'll be sitting around a campfire with Andy making delicious, hot schmoes.” “Woody once risked his life to save me. I couldn't call myself his friend if I weren't willing to do the same.“ (30.6.2019)

Opět jedna výjimka potvrzující pravidlo, že druhý díl nemůže ve svých kvalitách předčit svého předchůdce... Druhý příběh hraček totiž nabízí všechno, co nabízel díl první, ale přidává navíc špetku geniality ke každé jeho složce. Hudba je rozvernější i napínavější zároveň, děj už není tak mravokárný a naučný, jak tomu bylo v díle prvním, což otevírá dveře i zbytku dospěláckého publika a přibyly i další postavy, které jsou snad ještě zábavnější než ty původní (štěně, druhý Buzz, Zurg...). Absolutním vrcholem pak jsou nepovedené záběry, které oživují větší polovinu závěrečných titulků - u nich jsem se už smíchy opravdu válel po podlaze. Čtyři a půl. [únor 2007](5.2.2007)

Nádherný animáč, jeden z mála, ktorého druhý diel prekonáva jednotku.(2.2.2005)