Toy Story 2: Příběh hraček

• Česko

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 1999, 89 min

Když se dívám v podstatě na jakýkoli díl "Toy Story", mám pocit, že bych se vracel do stejného světa. Ono je to logické, protože ty postavy jsou stejné, ale spíš jde o to, že se vracím i do stejně kvalitního světa. Všechny díly jsou něčím výjimečné, něčím zajímavé. U všech jsem se neskutečně bavil, stejně jako jsem byl silně dojatý.(9.4.2014)

Jedno z najlepších pokračovaní v histórii filmu, a to myslím všeobecne, nielen animovaného. Čo ku tomu tak ešte dodať? Jednoducho GENIÁLNE!(26.7.2010)

Jeden z nejlepších animovaných filmů, které se kdy vytvořily. To je ten skvělý Pixar, příběhově, nápaditě a zpracováním naprosto výborný.(28.6.2011)

Opravdu nesmírně povedená věcička! ;o) Lepší jak první díl a to se stává zřídkakdy! ...... Jízda od začátku až do konce bez hluchého místa! Vřele doporučuji - záruka mimořádné zábavy! ... Prostě nejlepší animák!(22.12.2006)

Dvojka je o trochu lepší než ta jednička. Vše zůstává při starém, jen ten příběh je teď už takový, jaký jen Pixar dokáže.(13.8.2010)

Výborna dvojka ktorá dokresľuje to, čo začal jej predchodca. 85%(18.11.2008)

Hodně dobré pokračování, tento film není jen pro děti ale pobavý se u něj i dospělí.(13.11.2009)

Nejlepší díl série, dá se říct, že je to parodie sama na sebe.(21.6.2010)

Je to trošku zvrácené, hodnotit dvojku ve světle trojky, ale cesty páně jsou nevzpytatelné (a občas i dost klikaté, hrbolaté a občas slepé). Pixar opět dokázal, nebo tedy spíš prvně dokázal, že i pokračování animáků nemusí jít přímo na DVD ale může být plnohodnotným filmem v kinech. Nemluvě o tom, že i v té době byla animace stále v rozpuku. Ještě štěstí, že se nerozhodli pro pokračování nějaké šílenosti, takhle to úspěšně dopadlo, Pixar se nažral peněz a diváci zůstali kulturně naplněni. Důstojné pokračování, které dalo i tak trochu živnou půdu pro ještě důstojnější pokračování.(9.5.2011)

První díl je rozhodně moje srdeční záležitost, ovšem toto pokračování mi svou kvalitou naprosto vyrazilo dech. Napínavé, vtipné, inteligentní, dojemné. Nepovedené záběry v čele s "Životem brouka 2" byly báječnou třešničkou na dortu. Pixar válel, válí a bude válet.(15.6.2013)

Dvojka příběhu hraček předčila ten první téměř ve všech směrech (úžasný příběh, nové postavy, kamera, perličky typu tyranosaura ve zpětném zrcátku apod.) kromě jednoho - nebyla první. Přesto volím vyšší hodnocení a Toy story 2 řadím po bok doposud bezkonkurenčních příšerek, co se celovečerních animáků od Pixaru týká.(12.1.2007)

Dalsi fantasticky pixarovsky kusok, ktory prekonava aj svojho predchodcu. Dvojka ma vyborny a napadity pribeh, je plna humoru, skvelych vtipov a krasnej animacie. 4,5/5*(29.1.2007)

Ač je scénář ve svém jádru neobjevný a konzervativní, neboť v něm jde po x-té zase o hledání rodiny, základu to Spojených Států, Pixar pochopil to zákládní, co dělá film filmem - pohyb. Pohyb "herců" na plátně, pohyb v příběhu neboli tempo, správné načasování či pohyb v emocích postav. Pixar si neusnadňuje animaci mluvícími hlavami, které by vždy pár minut pohybovaly ústy a sdělovaly nám poselství, ale žene příběh dopředu a ještě do každé scény přidává desítky detailů, vtípků a odkazů.(2.11.2010)

Snad ještě dokonalejší než dokonalá jednička. Srdcovka z dětství. Miluju Toy Story. Tentokrát se hračky utkají proti mastnému tlustému sběrateli, co ukradne Woodyho. O něco dobrodružnější než jednička. Přibyly nové postavy, humoru je pořád dost a Woody s Buzzem jsou nerozluční kamarádi. Dinosaurus mě zničil svými hláškami. PIXAR opět ukázal že ve své tvorbě animáků nemá konkurenci.(13.7.2017)

Čekal jsem, že to nebude nijak zvlášť dobrý a že to nedokáže navázat na skvělou jedničku. Omyl byl ale pravdou, protože tohle bylo opět opravdu povedené a tvůrci se vypořádali zdatně jak s příběhem, tak i s oživením prvního dílu.Opětbezvadnej příběh. 4*(11.5.2008)

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - cena (1) - *Nejlepší film (komedie / muzikál) + nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "When She Loved Me" - Hudba a text Randy Newman(9.12.2008)

• daEmoNickY

Trapne .......... A ted me napada neni slovo trapne od slova trapit se? A to od slova trpet?(14.1.2009)

Nevím čím to, ale o hodně slabší než první díl, mín sem se smál, málo bavil, hračky okoukané.....(16.8.2010)

Druhý díl této skvělé trilogie. Reprojekce v dnešní době ve mě opět vyvolalo řadu vzpomínek na dětství. Je to prostě skvělé! Máš ve mě přítele!(14.11.2010)

O něco slabší než Jednička, ale i přesto vtipné a chytré. Hodně tomu dodávájí skvělé hlasy v originále( český dabing ušel) v podání tria HANKS - ALLEN - CUSACK. Postavičky parádně napsané a "Pan prospektor" je výborný záporák. 85%(31.1.2011)

Úspěšné pokračování. Kovboj Woody a jeho příběh mě asi nikdy neomrzí.(3.2.2012)

1 4 5 6 7 8 9 10 13 18 24