Detektiv Scott Turner je puntičkář, který miluje pořádek a dokonalý řád. Má před sebou ještě tři dny na místním policejním oddělení, než se odstěhuje za novou prací do jiného města. Jeho nástupce ho považuje za podivína, který se neumí uvolnit. Překvapí ho proto, že se Turner přátelí s bezdomovcem Amosem, který má obrovského slintajícího psa jménem Hooch. Amos je v noci zavražděn. Když se o tom Scott dozví, požádá svého šéfa, aby mu dovolil vypátrat jeho vraha. Jeho život se obrátí naruby, když s ním začne bydlet slintající Hooch. Každý jejich společný den je testem, který prověřuje vztah této značně nesourodé dvojice. Postupně ale Scott zjišťuje, že spolužití s velkým psem není až taková hrůza, a díky jeho pomoci při pátrání po nebezpečných pachatelích se z nich nakonec stávají kamarádi. (TV Nova)

castor

Pro někoho to asi bude díky hafanovi nostalgická srdcovka, pro mě (a to mi úplně nevadí ty litry slin, které Hooch vyprodukuje) další komediální jednohubka počínající kariéry Toma Hankse. Právě v osmdesátých letech bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Představuje vyšetřovatele, kterému po násilné smrti původního páníčka převrátí naruby život i dům velký pes. Celkově je to prosté, nicméně rutinér Roger Spottiswoode nějaké zásadní chyby na režisérské židli nespáchal. A tak ty tři hvězdy tomuhle dobrodružství sluší asi nejvíc. ()

paascha

Když jsem viděl tenhle film poprvé, říkal jsem si: Co je to, PROBOHA!!!, za obludu? Pak jsem ho viděl ještě jednou a ještě jednou a cca za 2 měsíce jsem měl doma malou bordeauxskou dogu a a běhal jsem za ní s ručníkem a utíral jí pysky. Vždyť vypadal, jako by sežral tenisku a z huby mu visely tkaničky:-) T.H. podává standardní výkon - trochu nuda, trochu sranda, celkem to ujde, pes je super! 2 faidra: neváhej! Bordiny jsou super, hodný, oddaný, snad jen trochu náročný miláček. ()

freddy

Jedná se o jednu ze zajímavých komedií s psím hrdinou v hlavním roli. Tom hanks zde samozřejmě předvádí své vtipné komediální kreace jako ve velké většině filmů z osmdesátých let, ale tentokrát k tomu dostal velmi zdatného sekundanta v podobě psího přítele. A to je to, co dělá tenhle film zajímavým. Pes je neskonale sympatický a Tom Hanks zase docela vtipný. A dohromady jim to pěkně ladí. Navíc mě naprosto dostal konec filmu, který má překvapivou a velmi zajímavou pointu. Ač vše dopadne smutně, přesto člověk při titulkách nebrečí, protože ještě před nimi se mu vrátí úsměv a pocit z dobrého konce, což považuji za geniální tah. Takže hodnotím vcelku pozitivně tento snímek třemi hvězdičkami. ()

Faidra

Co vlastně dělám na serveru, kde skoro nikdo nemá rád psy? Mně se slintající obludka zamlouvala moc, Tom Hanks z dob, kdy pokud jste mu chtěli dát pěstí do brady, jste se ještě nemuseli napřed rozhodovat do které, o něco méně, příběh tak něco mezi, ale dohromady to dává slušnou oddechovku, která se neztratí, a já pomalu začínám uvažovat o tom, že bordeauxská doga by byla tím správným zpestřením mého zvěřince. ()

Radyo

Nemám rád přerostlá cintající psiska a jelikož tady je jeden z nich přímo v hlavní roli (spolu s Hanksem), tak jsem prostě nemohl dát více hvězdiček, než dvě. O kvalitě filmu to sice moc nevypovídá, ale je to prostý fakt. :) Nicméně, abych nebyl jen kousavý, jde o celkem koukatelný film (až na toho psa, ovšem), Tom Hanks zkrátka diváka neumí vyloženě zklamat. ()

• Film původně režíroval Henry Winkler, ale po dvou týdnech natáčení byl vyhozen. Ten později na otázku jeho nuceného odchodu odpověděl, že vycházel lépe s Hoochem než s Turnerem (Tom Hanks). (Fenk)
  • Hooch byl jedinou hereckou příležitostí bordeauxské dogy Beasley, která se dožila úctyhodných 13 let (1978-1992). (Hans.)
  • Natáčení probíhalo v Pasadeně, San Pedro, Los Angeles, Pacific Grove a Moss Landing. (SONY_)