Turner a Hooch

• slovenský

Turner a Hooch

Komedie / Rodinný / Krimi

USA, 1989, 97 min

Tom Hanks je opravdu mladý, ale hrát uměl i v těch letech. Film je jednoduchý s jednoduchou zápletkou a proto nemůže získat nijak vysoké hodnocení. Je to pro mě film, u kterého když doma uklízím, tak mi v pozadí může běžet v televizi, párkrát se u něj zasměji, ale musím uznat, že jsou lepší filmy, se zvířaty. Jediné na co se stále dokola ptám je jak donutí ty zvířata, aby dělali, co potřebují do scénáře. Takže svým způsobem každý film se zvířaty mě bude fascinovat. Chtěla jsem dát dvě, ale za ten závěr musím dát tři, protože většinou tyhle filmy víme od začátku jak dopadnou a tady se závěr změní.(1.3.2013)

• Anderton

Priblblý ksicht mladého Hanksa je pre mňa nočnou morou (ten dospelejší už môžem), vlastniť tento typ psa by bolo pre mňa utrpením a pozerať americké rodinné vtákoviny z 80tych rokov nie je tiež bohvieká zábava. Skôr naopak. Film som videl v dobe, keď to ešte pre mňa aká taká zábava bola, ale nebol to prípad zrovna Turnera a Hoocha. To už radšej Chavyho Chasea.(10.1.2013)

Jedná se o jednu ze zajímavých komedií s psím hrdinou v hlavním roli. Tom hanks zde samozřejmě předvádí své vtipné komediální kreace jako ve velké většině filmů z osmdesátých let, ale tentokrát k tomu dostal velmi zdatného sekundanta v podobě psího přítele. A to je to, co dělá tenhle film zajímavým. Pes je neskonale sympatický a Tom Hanks zase docela vtipný. A dohromady jim to pěkně ladí. Navíc mě naprosto dostal konec filmu, který má překvapivou a velmi zajímavou pointu. Ač vše dopadne smutně, přesto člověk při titulkách nebrečí, protože ještě před nimi se mu vrátí úsměv a pocit z dobrého konce, což považuji za geniální tah. Takže hodnotím vcelku pozitivně tento snímek třemi hvězdičkami.(28.3.2008)

Co vlastně dělám na serveru, kde skoro nikdo nemá rád psy? Mně se slintající obludka zamlouvala moc, Tom Hanks z dob, kdy pokud jste mu chtěli dát pěstí do brady, jste se ještě nemuseli napřed rozhodovat do které, o něco méně, příběh tak něco mezi, ale dohromady to dává slušnou oddechovku, která se neztratí, a já pomalu začínám uvažovat o tom, že bordeauxská doga by byla tím správným zpestřením mého zvěřince.(27.5.2008)

Pro někoho to asi bude díky hafanovi nostalgická srdcovka, pro mě (a to mi úplně nevadí ty litry slin, které Hooch vyprodukuje) další komediální jednohubka počínající kariéry Toma Hankse. Právě v osmdesátých letech bodoval coby slušný komediální herec. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Představuje vyšetřovatele, kterému po násilné smrti původního páníčka převrátí naruby život i dům velký pes. Celkově je to prosté, nicméně rutinér Roger Spottiswoode nějaké zásadní chyby na režisérské židli nespáchal. A tak ty tři hvězdy tomuhle dobrodružství sluší asi nejvíc.(21.7.2019)