Turner a Hooch

Turner & Hooch

Turner a Hooch

Komedie / Rodinný / Krimi

USA, 1989, 97 min

Osmdesátá léta to byl ráj pro policejní filmy. Ať už akční nebo komedie (třeba i s nějakým zvířetem). O to víc mě mrzí, že vzhledem k výše uvedenému, je Turner a Hooch jen čistý průměr. Prostě to ničím nevyniká a chvílemi jsem se i nudil. Navíc ten čokl byl vyloženě odporný. Nemám rád uslintané psy. Oproti takovému K-9 je to slabota. 3*(9.1.2021)

• Anderton

Priblblý ksicht mladého Hanksa je pre mňa nočnou morou (ten dospelejší už môžem), vlastniť tento typ psa by bolo pre mňa utrpením a pozerať americké rodinné vtákoviny z 80tych rokov nie je tiež bohvieká zábava. Skôr naopak. Film som videl v dobe, keď to ešte pre mňa aká taká zábava bola, ale nebol to prípad zrovna Turnera a Hoocha. To už radšej Chavyho Chasea.(10.1.2013)

Ještě že je tahle krimi podívaná brána velmi jednoduše a komicky, protože mladinkej Tom Hanks s bouchačkou v ruce by vypadal hodně směšně. Spolu s psíkem (kterého bych doma rozhodně nechtěl) však vytváří skvělou dvojku v boji se zločinem. Těch devadesát minut ovšem nemají šanci pokrýt, takže je to nudné a uspávající - pokud v záběru zrovna není pes či nezazní nějaká Hanksova trefná hláška. (Spoiler) Od takového filmu bych ale nečekal, že na konci ho nechají umřít.... 5/10(4.3.2008)

Co vlastně dělám na serveru, kde skoro nikdo nemá rád psy? Mně se slintající obludka zamlouvala moc, Tom Hanks z dob, kdy pokud jste mu chtěli dát pěstí do brady, jste se ještě nemuseli napřed rozhodovat do které, o něco méně, příběh tak něco mezi, ale dohromady to dává slušnou oddechovku, která se neztratí, a já pomalu začínám uvažovat o tom, že bordeauxská doga by byla tím správným zpestřením mého zvěřince.(27.5.2008)

Tento film je ďalším z rady komédií, ktoré nám zlepšovali náladu v televízií v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Nebola to zas až taká super komédia, ani romantika a vlastne ani krimi a preto dávam len priemerné hodnotenie. Tom Hanks a aj Hooch ale dokázali pár krát pobaviť. Tom Hanks ešte nebol na vrchole slávy, ale už aj tu som si ho veľmi obľúbil. Táto komédia opäť asi už nepobaví dnešnú mládež tak, ako nás starších v minulosti, ale i tak by som ju odporučil, ak sa niekto chystá na zábavu v kruhu najbližších.(23.2.2015)

• - Spoiler: Tom Hanks se při jednom interview nechal slyšet, že kdyby scenaristé nechali psa žít, mohl mít film větší úspěch. (Hans.)

• - Natáčení probíhalo v Pasadeně, San Pedro, Los Angeles, Pacific Grove a Moss Landing. (SONY_)

• - Jack Nicholson, Bill Murray a Chevy Chase byli zvažováni do role Turnera. (rafix)