Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

Nix

Jen vůl schová diamant do budoucí policejní stanice. No to přesně Martin udělal. A už tu máme historku s falešným detektivem a jak začne být dobrej a tak. Jako jo, ale nic teda speciálního. Martin se snaží, občas tu je pár dobrejch gegů a občas nějaké bláznoviny. Ale takový na pomezí normálu, nejsem z toho odvařenej. ()

Nostos

Musím říct, že v jisté pasáži filmu mi Martin Lawrence hrozně připomíná Lucii Bílou z Princezny ze mlejna. ()

DjMetal

Pre mna super film aj po vicerom pozerani. Filmy kde hra Martin Lawrence su peckove. Super komedia. Da sa tam skoro stale smiat. 4 a 1/2* ()

RedRose

Tak určitě to není žádný blocbuster, ale mě to cele kupodivu sedlo a bavil jsem se. Nedávno jsem na to narazil znovu a pořád dobrý... 72% ()

Knor

Solidní akční komedie a asi nejvtipněší výkon Martina Lawrence. Jednoduchá oddychovka, která určitě pobaví. ()

Cortesz

Zhrnutno pár větama. Film by možná byl dobrý, ale .... to by v něm neměl hrát Martin Lawrence, teda mohl, ale jen za podmínky, že by uměl hrát. Je to herec, kterej neumí hrát a ještě si myslí, že je komik. Tak proč se u jeho hlášek a grimas nesměju ? Protože to k smíchu není a při jeho komickejch kreacích se spíš cejtim trapně. A postavit na něm celej film ? To může jen blázen, sice se k němu po čas připojí Luke Wilson, ale ten mi taky nepřipadá nějak dobrej a ne jen v tomhle filmu. Takže dávám jednu hvězdu a ani nevím za co, ale asi proto, že odpad si šetřím na jiný a mnohem mnohem horší. Ale tohle je nesmírná pitomost strašně přiblblá. ()

Quendi

Trochu mi to přišlo jako záměrně vymyšlené pro Martina Lawrence, aby měl kde připitoměle šaškovat. Když překousnete tyhle vyloženě přepálené momenty, které se sem navíc ani nehodí, je to pořád celkem solidní zábava. ()

Peter-1307

Určite to nie je žiaden film pre náročného diváka, ale typická oddychovka ZZ- zapni a zabávaj sa. Táto komédia má jednu chybu a to, že Martin Lawrence a jeho komediálnosť nemá protivníka, tak ako napr. v Bad Boys, len skoro vždy šedé pozadie ostatných zúčastnených na pľaci (hovorím o ich komediálnosti, nie o ich hereckých výkonoch). Škoda. Pretože dobrý scénar, strih, dobré akčné scény a výkon Martina Lawrenca nestačia. Ale i tak tomuto filmu fandím. ()

Xpojntman

Davali to na Dajto a já jsem Martina Lawrence a jeho modrýho bleska nějak nedal. Asi to bude podle nalady. Ale modrý blesk, černý nebo růžový panther je toho nějak moc. ()

LordMack

No jo, nesmíte to hodnotit tak, že to je komedie, a není v tom Will Smith, ale jinej černoch, tak tomu dáme malý hodnocení. V tomhle filmu se perfektně ukázalo to, jak dokážete vytěžit z tématu. Kriminálník, co si hraje na policajta a dostává se díky tomu do zajímavých situací, to tu bylo vyobrazeno úplně skvěle. Celková zápletka taky není špatná, a na podobnou komedii je tu super obsazení a fajnové herecké výkony. Jasný, nejsou to plný čtyři, ale zkrátka neblbněte lidi, co byste chtěli víc. ()