Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

Bogrant

Žiadny vycibrený diamant, po objektívnej stránke to je úplne béčkový priemer, tu však hodnotím čisto subjektívne, pretože je to akčná komédia, ktorú som si išiel opakovane a v ktorej som nikdy nemal za potrebu hľadať milión nedostatkov, bavila ma a už len z dôvodu Lawrencovej účasti hodnotím vyššie, keďže na jeho zvyšné projekty po novom miléniu sa pozeralo už omnoho horšie. ()

Little_Sawy

A to jsem myslela, že už mě nic nedokáže nasrat a ono hele! Nasere. Že se Martin vůbec na něco takového podepsal, já na jeho místě, berú ten diamant a padám pryč, šnupnu si koxu, ať to nevypadá že prchám pryč s čistíma úmyslama, ukradnu camaro a už po mě není ani čmouha od pneumatik. Léénže tady Martin, se podepsal na takovouhle obrovskou sračku, že to lejno je prostě víc a víc sčervavený, až se na to nikdo nemůže dívat, a i kdyby, to radši podstoupit zcela dobrovolně lobotomií ať na tuhle pitchovinu hóódně ale hóódně rychle zapomenu. ()

oregon.fox

Tady něco není v pořádku - je to totiž hrozná nuda, ve které nenajdete pořádnou akci ani vtipné gagy. A právě to jsou dvě věci, kterých zde má být plno... ()

CrazyWolf

Zajímavý námět, ale dalo by se z něj vymáčknout mnohem víc. Není to vysloveně špatný film, docela jsem se u něj i pobavil. Ale při jeho sledování mi v hlavě stále znělo jedno slovo: průměr. ()

Tonis

Dobrý scenár, ale iba priemerný humor Martina Lawrenca. Film ale dobre spĺňa svoju úloho rozosmiať a pobaviť divákov. ()

sun.eagle

Mám smysl pro humor, dokážu se zasmát teměř čemukoli, ale jesli tohle někomu přijde vtipné? hranice mezi vtipností a trapností je mnohdy velmi tenká. Martin Lawrence se snaží zkombinovat to nejlepší z Edie Murphyo a Posledního skauta a jde mu to prachbídně. Tuhle blbost nedopuručuju ani nejhoršímu nepřiteli. ()

plsek45

Bankovní lupič ukradne diamant ale jde po něm policie tak ho ukryje v klimatizaci rozestavěné budovy ... Když ho po letech pustí z vězení tak je ona budova policejní stanicí a on se musí vydávat za policistu aby se do ní dostal a svůj lup si mohl odnést . Myslí si že to bude jen otázka pár hodin ale vše se zvrtne a začne řešit komplikovaný případ proti své vůli , vše svím nekonvenčním zločineckým způsobem ... Bomba jakou jsem od tohoto filmu nečekal ... Celí film jsem se smál a nejvíc při scéně jak nese na policejní stanici pizzu v převleku to jsem měl přímo křeče . Tohle si nesmíte nechat ujít ! ;) ()

Profík

Bál jsem se, bál, ale nakonec to ušlo a trapností tam zas až tolik nebylo.Nakonec jsem se docela pobavil, i když Lawrence jinak moc nemusím. (Ale pořád lepší než třeba takový Tucker). Slušné 3 hvězdy a 65%. ()

Rathe

Já nevím... takových filmů je strašně moc. A i lepších. A Martina Lawrence jsem už viděl taky v lepších kouskách. ()